• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
jjitul, začali jsme asi v 5ti měsících, na noc. dávala jsem jí asi týden, pak jsme najeli na příkrmy k obědu, takže ted kaši nedávám. zatím.
mám kaši od nutrilonu, rýžovou. ale v zásobě už i kaše s příchutěma, ale zatím na ně nedošlo...

hami první lžičku máme za sebou mrkev, brokolici a dneska naposledy květák. taky jsem dělala domácí mrkev s cuketou, pak mrkev s cuketou a brambůrkem. emi zatím všecko chutná. jen po mrkvičce hůř kadí.
jo, kápnu do toho vždycky kapku kvalitního olivového oleje.
17. zář 2009 v 10:30  • Odpověz
dobre ranko,

tak u nas se to taky nejak pokazilo se spanim, kde jsou ty doby co spinkal celou noc??Vcera usnul sam v postylce kolem osme a prvni kojo v 0.30 kdyz jsem sla do postele ja, a pak se budil co hodku a pul :angry:

My jeste prikrmy nedavame, pribira pry tabulkove, tak mi to zatim pripada zbytecne, k tomu je to lenoch lenivy, nema zadny pohyb, tak do neho nechci cpat vice jidla, kdyz nema zadny pohyb :grinning: :grinning:
Holky vy uz prikrmujete vsechny???

maus - jak to mas s kojenim???Uz je to vsechno v poho?

jitul - uz jsi byla v tom dinoparku v Doubrave??? Je to tam hezke na prochzku s detma, ja jsem si vzala synovecka, kteremu ted budou 2 roky a moc se mu tam libilo

sklen - to mi lichoti, ze jsi si na me vzpomela :dizzy_face:, kukala jsem na fotecky, jak byla u vas maus na navsteve, moc hezke

hup - nevim proc, ale dneska se mi o tobe zdalo, potkala jsem te s Ondrim u doktora, poznala jsem te podle fotek, tak jsem se k tobe primluvila, jen Ondri co si vzpominam, tak ma svetle vlasky a v tom snu je mel silene dlouhe a cerne jako uhel :grinning: :grinning:

niky - fajnacke fotecky ze svatby, ja bych taky chtela nekomu jit na svatbu, rekla bych, ze prvni na kterou pujdu bude ma vlastni hi,hi

saru - stepanek se uz snazi postavit???to snad ani neni mozne, budu muset domluvit tomu nasemu synackovi, ze uz je nacase taky neco zacit delat..prece nemuze mit vsechny fotky jenom v leze na zadech :grinning: :grinning:
17. zář 2009 v 10:34  • Odpověz
jo holky mam dotaz, detska se me ptala jestli davam malemu vitamin D, no samozrejme nedavam, protoze mi ho tady v UK doktorka nepredepsala ani mi o nem nerekla, takze jsem si ho privezla z domu. Pise se tam 2 kapky kazdy den. Davate to do mlicka nebo vody???A kdy vetsinou to davate mimisum? Behem dne, nebo na vecer???
17. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
Kači..takže tys začínala prvním příkrmem kaší na noc??? Mě od toho všichni odrazovali, že mi pak nebude chtít zeleninu, ale tu stejně nechce ani tak. Čili dáváš jen jeden příkrm denně jo??? Buď zeleninku na oběd a dopíjíš mlíkem a nebo kaši na večeři - a po kaši ještě dáváš mlíko nebo už né???
17. zář 2009 v 10:39  • Odpověz
mag: nám se kojo upravilo, teď dávám UM a kašičku jen na noc, tak jsem ráda :slight_smile:
Jinak já ty vitamíny flákám, dávám, jen když si vzpomenu :sweat_smile: :zipper_mouth:
17. zář 2009 v 10:42  • Odpověz
mag. vit D dáváme od narození, jednu kapku denně. kápnu normálně do pusinky.

jitul..jj, začali jsme kaší, ale jen cca 70 ml n a noc, pak se dopila mlíčkem cca 90 ml jsem jí dělala.
neměla problém jíst kaši a pak pít HA mléko, které je hořké. tak jsem se toho nebála. zeleninku jí celkem bez problémů.

ty dáváš jakou UM, taky HA?

dávala jsem asi týden kaši na noc, pak jsme začali s příkramama, tak jsem jí to nechtěla míchat a zatěžovat trávení, takže ted co dáváme k obědu zeleninku, tak kaši večer nedávám. jen když se nám stane, a stalo se to jednou, že jsme nestihli polední zeleninku, tak jsem jí vynechala a večer jsem dala kašičku.
když dávám zeleninku - ted už sní skoro celou skleničku, tak jí potom udělám slaboučké mlíčko, cca 60 ml, v podstatě jen obarvím vodu. dala bych vodu samotnou, ale tu mi nepije, proto jí to barvím, aby se aspon něčeho napila.
dávám tedy v podstatě jeden příkrm denně.
ale chystám se na ovoce, takže to asi budu dávat dva příkrmy...ještě nevím. s tím potřebuju poradit.
saru????
jak na to. když se zavádí ovoce, tak vynechat zeleninu a začít s ovocem, nebo jsi dávala normálně k obědu zeleninku a odpo ke svačince ten samý den ovoce???
17. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
Mag do mlíčka, vigantol - vit. D - je rozpustný v tucích, tak nejlépe kapnout na lžičku kapky a pak pár kapek mlíčka a čup do pusy...aspoň takhle to děláme my. A dávám to když si vzpomenu :sunglasses:
17. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
maus - to je dobre, ja jsem v cechach zkousela nutrilon hypoalergenni,/kdyz mi doktor potvrdil ze ma maly exem/, ale maly to absolutne nechtel, radeji sel spat hladovy. Tak jsem si od svagrove vzala asi 3 x nutrilon normalni a to mu uz slo. Snazim se porad co nejvice kojit, ale sem tam mlicko pochybi, tak musim prikrmovat. Vcera jsem si zasla do obchodu a koupila jsem SMA umele mlicko, dneska vecer vyzkousim, tak jsem zvedava jak bude prckovy chutnat
Takze prikrmy zeleninove jeste taky nedavas??
17. zář 2009 v 10:50  • Odpověz
akita-kaca - tak dneska zacnu
17. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
Megi: já nepřikrmuju. Mám mlíka pořád dost. Tento týden jsem začala dávat vodu, aby malá pila ...ale nevím, jak to bude, malá dělá to samé co s dudlem.Ožužle, nezabere a vyplivne.
17. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
Megi a jestli ještě plně kojíš,tak mi doktor už dvakrát zdůrazňoval, že mám papat jod a to ve zvýšené míře. Tak jsem si koupila k rybám nějaký ten jodík a jím tak 1x týdně jednu tabletku.
17. zář 2009 v 10:57  • Odpověz
kaci nic nevynechávej prostě jen přidávej......Vojtí už má zeleninu, kaši a buď dopol nebo odpol přesnídávku....nejí to ve velkém vždy půlku a dopíjí mlékem...je to přeci jen ta hlavní součást stravy :wink:
17. zář 2009 v 10:58  • Odpověz
Nazdar kočenky, u nás zataženo, ale na déšť to prozatím nevypadá. Noc zase hrůza, vstávala jsem tak 5x.. už vážně uvažuju nad tou kaší na večer, aby ho víc zasytila. včera jsem udělala pokus s nutrilonem, dostal ho v osm právě na zasycení, no ten u toho dělal psí kusy :rolling_eyes: nejdřív brečel, pak to plival a pak přestal otvírat pusu :grinning: takže vyhrál prso a já jsem měla po ptákách..

Mag, vítej zpět, to pěkně uteklo!!!!! určitě sis to užila a celá tvoje rodina. Jo doktoři jsou u nás fakt lepší, teda obecně péče, taky bych neměnila... i když já ultrazvuk neměla.

Jitule, teda to je vážně divné... že bys zkusila jiné příkrmy či UM???? my máme režim částečný. v noci kojím různě. pak přes den po 2 hodinách spánek - po kojení. v poledne spánek v postýlce. večer koupání, mazání-masáž. v osm pohádka a spát. v krmení režim moc nemáme, dokud pořád kojím..
17. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
enz díky. zkusím teda asi jako první jablíčko s mrkví :slight_smile:
17. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
janca - da se rict, ze jenom kojim, jen sem tam prikrmuju UM. A proc ten jod???Mne zase nikdo nic nerekl :angry: :angry: beres ho v tabletach?

luci - kukala jsem na fotecky z dovolene, taky jste byli letecky,ze? Jak to maly zvladal v letadle?Taky bez problemu?
17. zář 2009 v 11:08  • Odpověz
Wilik usnul na sedacce, tak jdu rychle spachat hygienu /nemusim se bat, ze by spadnul, kdyz se mu do pretaceni vubec nechce/ :grinning: :grinning:
a pak me tu cekaji himalaje na vyzehleni, mi pripada, ze jsem si na dovcu vzala celou skrin :angry:
17. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
Dnes mají naše první " dubnová " miminka půl roku, takže přeju vše nej!!!!! To to uteklo :astonished:
17. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
kaci jak to myslíš jablíčko s mrkví?
17. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
mag:grinning: ...to jedobrý :slight_smile: ..hele ale on bude asi jako dospělý mít hodně tmvé ...asi jsi předběhla čas:grinning:

maus: hlee ...my máe to spaní nějak podezřele podobné :sweat_smile:

akit: ni mi nemluv ...letí tojak voda za pár dní má půl roku
17. zář 2009 v 11:18  • Odpověz
magi: nene, zeleninku ani nic dalšího nedávám :slight_smile:

vše nejlepší k půlročninám "dubňátek" :dizzy_face:
17. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
to teda letí....jsem se právě před rokem přihlásila do této diskuse :grinning:
17. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
hup: asi nějaká moravská zóna :grinning: :grinning:
17. zář 2009 v 11:23  • Odpověz
Jo a já taky ještě nedávám nic jiného než kojo a vůbec se do příkrmů nehrnu, se na to vůbec netěším, asi jsem divná :grinning: ..Dnes mi zase přišel vzorek kaše rýžová od Nestlé, tak mi to připomnělo, že za měsíc nás to čeká :sweat_smile: Ale mám to v plánu " dle tabulek " a v podstatě jako Kača...jen oběd - zelenina, po měsíci přidat svačinu - ovoce a kaše až v tom 7.měsíci nebo odkdy se to píše. No samozřejmě plány jsou celkově na to, aby nevycházely, ale já doufám, že by to mohlo vyjít :grinning:
17. zář 2009 v 11:28  • Odpověz
enz....hami dělá příkrm jablko s mrkví :slight_smile:, zavádíš novou chut k tomu, co už mimi zná
17. zář 2009 v 11:32  • Odpověz
kaci jj já myslela, že jí to chceš vařit sama :sweat_smile: ....já dala hned jablko banán...........
17. zář 2009 v 11:35  • Odpověz
magi: taky nepřikrmuju a začnu až za měsíc, vit D dávám společně se železem (chudina je po mě chudokrevná), normálně na lžičku, vždycky večer a pak naposledy nakojím a šupky do postýlky :wink:
17. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
Kači...né, dávám klasický Nutrilon (bebilon z polska). V době kdy jsem s ním začala, jsem neměla ani tuchy že existuje HA a je v pohodě, se neosypal, takže jsem u toho zůstala - je to levnější
17. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
ty jo vy sníte celou malou skleničku??? Tak my ji máme na 3x, píšou že po otevření skonzumovat do tří dnů, tak to máme na 3x jinak by nám to vydrželo i na vícekrát
17. zář 2009 ve 12:04  • Odpověz
ten jod...dostává se k prckovi přes mléko a protože mi řekl, že má více dětí se štítnou žlázou (zvětšenou), tak to zdůrazňuje.

Holky, já chci dávat příkrmy až od 7 měsíce. malá přibývá, mléka je dost....začala bych tak kolem 6,5 měsíce...tuším , že to nebude chutnat, ale uvidím a budu trpělivá a svědomitá. Dočetla jsem se, že se musí začít od 7 mesíce, ale domluvím se z Mudr.
17. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
jó, a přesně proto jsem koupila jen ty malé skleničky- páč už to vidím :grinning:
17. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.