• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
ahoj holky :slight_smile:

Jani, já četla že se musí začít od 6 měsíce, ale proč to netuším. :sweat_smile:
17. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz
já jsem četla, že už prostě dítě potřebuje i jiné živiny než jsou v MM a UM. Ale třeba ségře to malej taky něchtěl za nic na světě, pořádně jedl asi až v 8M.
17. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
Enz...vy už jedete na tři složky??? zelenina -kaše-ovoce???? není to brzy??? Ty jo, tak já nevím, já ho furt cpu tím nutrilonem, no zkusím kaši - na chatě, uvidíme co tomu řekne. Takže když dám v poledne zeleninu, tak na večer klidně můžu dát i kaši???
17. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz
jitu jo začali jsme už i ovoce, ale jsou to fakt jen příkrmy...tzn. v 8h má mléko v 10h přesnídávku sotva 4lžičky ve 12h zelenina asi 80ml + mléko 160ml ve 16h mléko 130ml v 18h kaše asi 70ml v 19h se jde koupat a na spaní mléko asi 180ml....noční krmení ve 3h jsem mu začala už snižovat...jsme na 90ml...takže asi tak :wink: ...toho tvého drobka je mi líto, takové trápení...a neprohodil si on den za noc?, že ti ve dne chce tak spát
17. zář 2009 ve 12:20  • Odpověz
ty brdo, to Vojtik vsechno sporada??? Ja mam uspech, kdyz maly vypije 150 ml mlicka, normalne mu staci kolem 130 ml :sweat_smile: , ale prospiva krasne, tak snad v tom neni az takovy problem..jo a rozestupy behem dne na krmeni mame cca 3 hod.
17. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
no mamka říkala,že se začíná kolem toho šestého, protože děti jsou v té době zvědavé na nové chutě, takže zavádění příkrmů je snazší
mlíko prý může samo o sobě stačit, ale jde o to, že děti jsou relativně konzervativní a když se prošvihneten objevovatelský moment, prostě se pak s tím více zápasí
když dělala v jeslích, měli tam prý skoro roční holčičku, co začala s příkrmy teprve v tomto věku no a bylo to pekelné .... prostě to neuměla zpracovat stejně jako ti naši prcci, ale k tomu měla už o dost víc svou hlavu a uměla říkat ne atd.

jako je to každého věc - já měla v plánu počkat na 6 měsíců - posunula jsem to o deset dní
prostě mi to přišlo nějak v tu chvíli, když nastala, akorát :slight_smile:

enz: teda ty to máš zmapované :grinning:
jsem úplný diletant ..já tak vím, že na obídek půl malé skleničky, na véču 4 vrchovaté lžíce s cca 1dcl vody a doředěno mlíkem (čert ví kolik :slight_smile: ..no a putí mezi tím ... 5 minut :grinning:
17. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz
ahojky :wink: Byli jsme pryč, ale už jsme tu :grinning: :grinning:

kaci: zeleninku k obědu jsem nechala a začala zkoušet k tomu odpoledne ovoce :wink:

ad množství - Štěpán snědl celou tu malo skleničku teprv jednou, jinak ji míváme na dvakrát :wink:

enz: to Ti Vojtíšek tak baští? :dizzy_face: Šikula, Štěpán toho za den spořádá teda o hodně míň, hlavně mléka :slight_smile:

jitu: tak snad je to jen přechodná fáze :wink:
17. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz
Ahojda koukám, že řešíte příkrmy, tak my už docela taky jedeme, ale máme ráno mlíko 180ml, v poledne zeleninu domácí + 90ml mlíka, nebo každý třetí den skleničku + 120ml, v 16h 180ml mlíka, v 19h koupání a ve 20h 130ml kaše a spinkají do rána do půl 8.Myslím si žře se má dávat kaše až před spaním, že dítě líp zasytí než mlíko a lépe sinká...říká se že vhodná doba na příkrmy bývá když se dítě začne zajímat o to co jíte vy...a to začala Verča před 5tým měsícem, všechno uimi brala z ruky :grinning: , tak jsem si řekla je čas...
17. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz
Karolí pěkně baští UM i kaši - ale z lahve, tuším, že lžička bude problém :sweat_smile:
17. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
zanet: no s tou kaší se to říká, ale u nás absolutně neplatí :grinning:
17. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
Jo a zapoměla jsem v 18h buď ovoce a jednou za 3dny přesnídavku, aby si zvykaly prostě na všechno. Ovoce syrový mi teda nechtěly, tak jsem jim to podusila přidala trošku Beby a jak jim to jede...
17. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz
No některý děti prostě nebudou spát celou noc ani kdybychom jim to bříško zabetonovaly :grinning:
Karolí v noci stačí i napít nebo dudlík, kojíme až později, tak aspoň něco :slight_smile:
17. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: to je tak zhruba.... já nemyslím, že by jedl nějak moc.....nebo jo? vždyť vy co kojíte tak jíte častěji i v noci ne?
žanet já bych do něj 130ml kaše nedostala aspoň ne lžičkou, z flašky jsem to ještě nezkoušela...jak jí dáváš ty?
17. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
my máme na noc asi 100ml řídké kaše a 90ml UM, občas trošku z prsa :slight_smile:
17. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
zanet, tak to je přesné, emi se začala zajímat o to co jíme už taky před pátým měsícem, nicméně jsme s kaší vydrželi až do pátéh měsíce a pár dní. příkrm dostala v pátem a asi 12 dnech.
zatím papá všecko, zítra chci zkusit žloutek nebo červ. řepu
ted měla asi 1Ox za sebou domácí jídlo, musím dát občas skleničku, aby mi to pak jedla...
17. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
kaci: jj..taky si myslím, že je ok navykat je na obě stravy ...preferujudomácí ...ale dnes jsem zkusila i skleničku ...abych se za pár týdnů a nebo měsíců nedivila :grinning:
17. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
hup: kdy budou ty fotky toho babince, co jste měli? :slight_smile:
17. zář 2009 ve 14:03  • Odpověz
juchů teď mi volala paní z obchodu kde jsme kupovali kočárek a po opravách nám ho dala do komisního prodeje, že je prodaný..... dobrých 8000.- :slight_smile: ...co já si asi koupím? :grinning:
17. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
maus:nemůžu najít flashku pro stažení :sweat_smile:

enz: kdybys měla problém, klidně ti od nich pomůžu :grinning:
17. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
žanet, jakou dáváte kaši???
mag. dovča super,letadlo se dalo, malýjen plakal, že chtěl spinkat, letěli jsme zpět v noci.
taky ještě pořád jen kojím, jen dávám čajík.
Jani,možná malá není zvyklá na flašku. my malého už zvykáme, dudlík jsme trochu zvětšili a hned to jde, a chutná mu to.

enz, to byl tvůj vysněný kočár?
17. zář 2009 ve 14:46  • Odpověz
hup: krásný fotky :dizzy_face: To jste měli fajn srazík :wink: Jak staré jsou ty děti?

enz: gratulace :dizzy_face:
17. zář 2009 v 15:00  • Odpověz
hup super fotky :grinning: ...hele ten do toho komponování šel fakt s vervou z něho bude umělec.....a co má pořád s tou tyčí :grinning:
17. zář 2009 v 15:07  • Odpověz
saru: vrstevníci
největší rča je, že tam je taky štěpánek, co už prakticky leze ...jestli to není tím jménem :grinning:

enz: noa to jis neviděla,jak by rozezlen, když mu do toho jehobřinkání alan sahal a chtěl hrát něco klasického :grinning:
prost individualita :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. zář 2009 v 15:11  • Odpověz
hup: :grinning: :grinning: Třeba to bude tím jménem :wink: Jinak jako skladatel bude Ondří jistě bezkonkurenční :slight_smile: Asi ho spíš než klasika bude brát minimalismus nebo alternativní hudba, ale i tam se najdou hezký kousky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2009 v 15:14  • Odpověz
luci to byl kočárek Leviroo, který jsme koupili jako první, ale podělali se po 2 měsících přední kolečka, tak jsme to reklamovali, to to jen "opravili" tak jsme to reklamovali znovu a to vyměnili celý podvozek, takže ten kočárek je jako nový vlastně vůbec nejetý, ale já už ho nechtěla a koupila jsem si ten co jsem chtěla původně Roan Marita http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=116230#x ...nejvíc se v rozumné ceně přibližuje těm vysněným :slight_smile: a mám ho za 4500.-
17. zář 2009 v 15:20  • Odpověz
hele na těch jménech něco bude.....ti naši Vojtíškové tady jsou zase pěkní lenoši :grinning:
17. zář 2009 v 15:22  • Odpověz
enza: Roan Maritu jsme měli my :dizzy_face: Ale pak nám naši koupili sporťák X-lander a ten je trochu lepší. Ale kdybychom ho nedostali, určitě jsme u Marity zůstali :slight_smile:
17. zář 2009 v 15:24  • Odpověz
Líbí se mě, že má takovej klasickej vzhled, ne žádná moderna :wink:
17. zář 2009 v 15:25  • Odpověz
saru já vím :wink: a už ho vůbec nemáš? já myslela, že X máš na Vysočině......jj je to prostě klasika :dizzy_face:
17. zář 2009 v 15:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.