• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Pebi: U nás toi¨zatím taky žádný vliv nemá. Ale zato si krásně zvyká na lžičku a na nový rituál před spaním :slight_smile:
21. zář 2009 v 18:13  • Odpověz
nik: no já ti nechci kazit radost ...ale mám v okolí pár dětí, co je posazovali na nočník v půl roce - rom toho, že vůbec nemá sedět, jelikož mu na to nestačí svalíkymají všichni problémy snočním počůráváním a to ve věku -4 let ...nanočník chodili mezi prvníma ..ale prostě mají tyhle potíže ..třeba to je jen náhoda ...já to tedav žádném případě dělat nebudu

jinak kaše je mléčná - dáváme lžičkou - cca decka vody, 3 velmi vrchovaté lžíce kaše a doředím cca 0,3dl mlíka ... stříkám to rovnou takže tak od oka :grinning: ..aby to bylo akorát na krmení :slight_smile:

dáváme před koupáním ..jelikož by to chtělo ještě dalš koupání po :grinning:

taky to je super ....budeme stavět všechny dohromady a budeme společně nadávat a řemeslníky :grinning: :grinning:
21. zář 2009 v 18:14  • Odpověz
pebi: jasné, okna jsou nejdražší, když je chcete mít veliká a k tomu nízkoenergeťák... já vám normálně závidím, hned bych do toho šla znovu s malinko pozměněným projektem a poslala bys mi i tu nefinální verzi?... jo a na jakém pozemku budete stavět? takový prosklený dům se hodí na veliký pozemek, aby lidi neočumovali :grinning:

lucy: Nelče vyrostly zuby, že ani nevím jak, nějak jsem to nepostřehla, bývala sice protivná, ale na uby jsem nějak nikdy nepomyslela a najednou byly venku :grinning:
21. zář 2009 v 18:15  • Odpověz
hup: s tím nočníkem jsem se dočetla to co píšeš - počůrávání

Já to dělám jako lucy: koupání, papání (kojo, kaše, UM) a spinká :slight_smile:
21. zář 2009 v 18:17  • Odpověz
hup: a kde bude pozemek a jak veliký?
21. zář 2009 v 18:17  • Odpověz
holky a nehryžou vás dětičky při kojení, jak už mají zuby? :sweat_smile:
21. zář 2009 v 18:18  • Odpověz
mis: no snad najdeme taky architekta za rozumnou cenu ..těch 10 mi příjnde fakt ústřel maximální

jinak mi příjde škoda mu to dávat dofalšky ....říkám si, že je líp ho učit papat teď než v roce :sweat_smile:
to už bude mít svou hlavu ....
21. zář 2009 v 18:18  • Odpověz
holky a převařujete vodu na kaši dle návodu? tj. vařit 5 minut..... že néééééé
21. zář 2009 v 18:19  • Odpověz
hup: když ona to ze lžičky fakt nechce. Ségřin malej jedl kaši z flašky ale ostatní jídlo zvládal lžičkou, možná budem taky ten případ.
21. zář 2009 v 18:20  • Odpověz
mis: já nepřevařuju 5minut a ani nepoužívám kojeneckou vodu. Nevidím v tom význam, když jsem viděla co v tom plave :unamused:
21. zář 2009 v 18:20  • Odpověz
pebi - velká okna se mitky líbí ...jediné, co mi na nich neštymuje je to, že se musí mýt :grinning:

maus - no tak to asi není náhoda ..fakt to je blbý u 4 letého děcka

ondra nehryže ....nemá zuby ...ale zběsile si "přimačkává" ..asi pomalu teče:grinning:

mis: kousínek od nj ..je to vlastně část nj ....na kopečku, super výhled ..do centrana dojití pěšky ...školka 5 minutek ....jak velký ještě nevíme ..ale jsou to pozemky,co budeme prodávat, takže si první vabereme ten nej :grinning: ,,,budeme i u zaměřen, takže si to můžeme trošku nadiktovat :slight_smile:...ale plánujeme tak 1500m
21. zář 2009 v 18:23  • Odpověz
mis: houby ...převařím v konvici :sweat_smile: a stejně jakou maus používám normální vodu

maus: jako já bych se trošinku bála, aby to pak nebyl problém ....že teď půjde líp zlomit ....ale třeba ne ...třeba se zrovna umoudří a půjde to líp
21. zář 2009 v 18:27  • Odpověz
jj, tak to dělám dobře, normal vodu v konvici :grinning:, dnes dám kaši do flašky... uvidíme, co na to bude říkat, bambule malá :wink:

hup: jéééé, na kopečku s výhledem, hezkýýýýýý, hlavně si vyberte ten nej pozemek vzhledem k světovým stranám :wink:
21. zář 2009 v 18:30  • Odpověz
mis: to je jižní svážek ...teda ne žádné kopčisko ..jen náklon ....takže fakt super :slight_smile:
21. zář 2009 v 18:35  • Odpověz
21. zář 2009 v 18:35  • Odpověz
lucyje: moc Vám to sluší :dizzy_face:
21. zář 2009 v 18:41  • Odpověz
mis, tak my bydlíme na polosamotě a máme pozemek celkem 2,2Ha :grinning:, ale oplocený máme cca 0,5Ha, máme nový neprůhledný plot a dům bude dost daleko od cesty, kolem plotu to plánuju nechat zarůst, sousedy máme nejbližší jen jedny a to přes pole :slight_smile: ...o soukromí se nebojím :wink:

no a budeme stavět na stejném pozemku, kde teď bydlíme, postavíme, přestěhujeme se a starý barák zbouráme
21. zář 2009 v 18:44  • Odpověz
Já jsem věděla, že se s tim nočníkem někdo chytne :wink: Hup, ty máš stejně v okolí zajímavý případy :grinning: Tak jsem to prostě jednou zkusila, povedlo se, ale nebudu to dělat celý dny... Prostě jsme ho koupili, zkusili a konec. Tečka...

Lucy, krásný... Sluší vám to...
21. zář 2009 v 18:44  • Odpověz
lucy: jůů, kočky :dizzy_face: :dizzy_face:
hup: uvidím jak to půjde s ostatníma příkrmama lžičkou. ono je problém, že jak už je ospalá, tak nic než prso a pak flašku nechce.
21. zář 2009 v 18:46  • Odpověz
hup, tak jestli si to vymyslíš sama, tak ti stačí projektant, ne? nemusí být architekt...
21. zář 2009 v 18:46  • Odpověz
pebi: a nebude vám to líto zbourat ...my taky uvažovali o něčem podobném ....ale nedala bych to :sweat_smile:

nik: já nezklamu :slight_smile: vždycky musím remcat :wink: ... víš jak - to jsou vrstevníci kuby, takže se člověk doví ....třeba je máš okolo taky, ale ani jste to s těma mamainama neprobíraly, jelikož to nebylo na pořadu dne :slight_smile:

lucy: máte fajnově sladěné tríča :grinning:

maus: no ospalém jsem se mu už snažila narvat nenápadně flašku místo prsa ...to jsem ho ale hoooodně naštvala :grinning:

pebi: no víš jak ....já mám tak 90% v hlavě ...část ti vypadne, jak e to hodí na papír ...ale ráda bych měla někoho, kdo mě třeba usměrní do patřičmých mezí, a nebo naopak navrhne další vychytávku, která mě třeba nenapadne ....a nejsem si jistá, jestli to dá projektant ....ale dobrý by měl, že
21. zář 2009 v 18:56  • Odpověz
hup, kdybys tu hujdu starou polorozbořenou viděla, tak by ses neptala :grinning: ...NE, NEBUDE :grinning:
ten barák je fakt brutální, 90 let stará budova, bez jakékoliv izolace, pův. dokonce bez topení atd.... nebude mi to líto, momentálně se stydím sem někoho pozvat

pozor na to, že architekt si do toho nenechá moc kecat, s architekty bývají problémy (výběr strešní krytiny, barva fasády...), on má nějakou představu, pod kterou se podepíše a odchylky od ní moc dobře nesnášejí :wink:

jdu koupat
21. zář 2009 v 19:04  • Odpověz
hup, já vim, že nezklameš:slight_smile:

Akce kaše neskončila dobře... Řval jak tur... Mam mu to cpát i přes řev nebo počkat pár dní?
21. zář 2009 v 19:19  • Odpověz
mis, uvařím normoš v konvici, jo a podle rozboru máme lepší vodu z vodovodu než tak kojenecká v láhvi :sweat_smile:

tak naše malé zlatíčko i nutrilon vyplivlo, tak maminka vařila brambor s mrkví, :sweat_smile: zblajzla 80 ml a dokojila jsem - už chrní :confused: uvidíme jak dlouho, v poledne snědla 120 ml a taky jsem nestačila podávat lžičku, asi bude zeleninová a ne kašičková, určo to nemá po mě :rolling_eyes:
21. zář 2009 v 19:36  • Odpověz
četla jsem, že nasilu necpat žádné jídlo po celé dětství...může se vytvořit celoživotní averze
takže dávat jen tolik, kolik sní dobrovolně...a za nějakou dobu zkusit znovu :wink:
21. zář 2009 v 19:37  • Odpověz
pebi: to je fakt ..vše má své pro a proti ...zkusm s epoptat i po známých, co postaviliv nedávné době ...

nik: já bych mu to necpala, a´T mu neuděláš nějaký nezdravý vztah k jídlu ..no vlastně jak píše pebi
21. zář 2009 v 19:52  • Odpověz
tak my jsme snad objevili dobrou kašičku a nebo to bylo tím Sunarem...dlabal, že jsem nestíhala....vždycky jen zavrněl "mami dělej" :slight_smile:

lucyje vám to sluší :wink:
21. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz
Díky za pochvalu :wink:

Co se týká kaše, tak prý nejlépe chutná Sinlac. My jedem na Sunarce nemléčné - zkusily jsme rýžovou i kukuřičnou. Obě chutnají jen s vodou bez přidání mléka.
21. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
Tak zas špatně :sweat_smile: já pipinka už tahám po dvou láhvích 3 týdny kojeneckou :grinning: :grinning: :grinning:

Nik- s tím nočníkem...já bych to taky ještě nechtěla spát...ale já si myslím, že jak se sejde tucet mamin, každá bude mít k něčemu nějaké špatné zkušenosti...moje nej kámoška (chlapeček rok a půl), taky šla do vysazování na nočník celkem vlažně...říkala, že vyčetla, že vysazovat extra brzo jako za nás nemá moc cenu, stejně to dítě z toho nemá rozum, nechápe, co tam dělat a zbytečné stresování :sweat_smile: moc jsem se zatím nezajímala, ale mamka mi říkala, že mě zkoušely už kolem půl roku a že mě zbytek rodiny na tom nočníku bavil hračkami a já akorát měla na dupě pak červené kolo... :grinning:
No, já bych tak nějak řekla, že jsem pro zlatý střed...takže...tak ...nějak...nenásilně........ale až za čas :wink:
21. zář 2009 ve 20:19  • Odpověz
lucy: my máme sinlac, nevím jak malé, ale mě víc chutnala ta od Nutrilonu. Ale jako dá se :slight_smile:
21. zář 2009 ve 20:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.