• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Nám Adýs tu kaši první dva dny papal....pak tak nějak nechtěl moc...tedka už druhý den zas chutná....akorát tu lžičku si prý mám strčit někam :sweat_smile: :grinning:
21. zář 2009 ve 20:21  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: Koukáte někdo na Superstar???
Já vím, že je neslušné se smát cizím lidem....ale to je MARAS, co příroda ....vyrobí....za zjevy :grinning:
21. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz
Tak jsem mu dala prso a zkusila znova a už mu to šlo... :wink: Né, že by se po tom vrhal, ale to vychytáme :slight_smile:

Teď mi tu chudinka usnul ve fišerce, tak jsem ho šupla do postýlky a máme klid :slight_smile:

http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Prvni_kasicka_a_nocnik/#album
21. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz
tak holky, malý dostal počtvrté kaši, podruhé banánovou,a normálně mi ji na 2x vyblil... když jsem ho odložila do cestovní postýlky, tak si začal broukat a do 5 minut usnul. takže tyto kaše odkládám.. netuším, jestli zkoušet ještě další. JO a Nutrilon nesnáší vůbec, to jsem zkoušela už před kašemi.. jinak kaše dávám lžičkou, jde to fajn, pokud nebleje :confused:
21. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz
ahoj holky, tak jak vás tu čtu, tak klepu na všechno, že nemáme s jídlem problémy. asi jsme si to vybrali na začátku, když se nám nedařilo kojit...
lžičkou papá eminka krásně, jako ne že by nebyla upatlaná, ale pár lžiček už se jí podařilo sníst úplně krásně. máme lžičky od aventu, možná je to i tvarem lžiček, jak se z toho dětem papá.
kaši ted nedáváme, ale začali jsme rýžovou on Nutricie /Nutrilon.
zatím to dělám tak, že bud má zeleninový příkrm k obědu, nebo když nestihneme zeleninu k obědu, třeb nejsme doma nebo v dosahu místa, kde se dá příkrm ohřát, tak večer dám kaši.
zatím jsem to nekombinovala.
zítra zkusím dát asi poprvé masozeleninový příkrm, tak uvidím. a další týden zařadím ovoce.
ze zeleniny máme už za sebou mrkev, cuketu, brambor, květák, brokolici, červ. řepu - většinou vařím z domácích zdrojů. ale něco bylo od hami - třeba květák a brokolici bych čerstvou kupovanou nedala, musí to být plné dusičnanů. tuto zeleninu dám raději ze skleničky.
Bram, mě a ségru posazovali od 3 měsíců a v 15 měsících jsme byly úplně bez plen...

Na Superstar dneska nekoukam, nesnášim ty dementy, co se tam jdou zviditelňovat...Budu koukat až na ty, co něco umí...
taky nekoukám na superstár, už mi to ani nepřijde směšné :frowning2: koukám na vyprávěj a vzpomínám :grinning:

LUcy - bomba holčičí fotečka!
Enz- super, vojtí vypadá velikej :wink:
Kači, vaříš zeleninku každý den, nebo si uděláš více porcí do zásoby?
21. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
já se dívám, je to prča :grinning: :grinning: taky nesnáším ty co to dělají schválně, ale ti ostatní zjevy jsou fakt drsní :grinning:

Já mám NUK lžičky a mám i AVENT, tak příště zkusím ty. To může mít taky určitě vliv
21. zář 2009 ve 20:34  • Odpověz
Lucy- máš krásné fotky, i se svatby a tak...
21. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz
lucy, začali jsme skleničkama, ale už dobře 14 dní jen vařím. musím to zase prostřídat, aby si emi nenavykla na to lepší, tzn. domácí.
vařím většinou na 2 dny, uchovám v lednici.
8 porcí příkrmů mrkev,cuketa, brambor mám navíc v mrazáku, kdybych náhodou nestihla uvařit a chtěla dát zrovna domácí.
po ohřátí jen přidám kapku oliv. oleje a podávám :slight_smile:
21. zář 2009 ve 20:44  • Odpověz
Nazdárek, tak já dnes nekoukám :slight_smile: Na Pěchotu fakt nemám nervy, ale moc se těším na ta kola, kdy už bude fakt na co koukat (i co poslouchat) :slight_smile:
21. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
Kači, tak to máš dobře vymyšlený, možná to maličko okopíruju ju? jak dlouho sse to rozmrazuje?
21. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
jinak taky používáme hlavně Avent lžičku, ale už jsme vyzkoušeli i jiný a Štěpíno naštěstí nerozlišuje :wink:
21. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
do zásoby mám v mrazáku několik porcí mrkve, jablíčka a nektarinky, ale jak jsme zkusili krůtí maso, tak už se mu do té samotné zeleninky moc nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jó, asi bude po tátovi :grinning:
21. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz
taky koukám na Vyprávěj...na ty dementy nemám...soused byl na castingu v Praze, byl jen před komisí, poslali ho domů anipřed porotu ho nepustili....ptala jsem se proč tam šel....jestli si myslí, že by mohl být Superstar....řekl, že to prostě chtěl zkusit a mít názor od profíků....
21. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
to víš, že jo, Enzí, já si taky myslím, že střed tam vůbec nepustili, jen dobré anebo uplné blbce :sweat_smile: co pobaví národ
21. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz
jj přesně...řekli mu že zpívat umí, ale před porotu to není....byl normál střed
21. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz
luci.klidně okopíruj :slight_smile:. když vím,že chci dát domácí příkrm, tak si ho normálně ráno vyndám a pak ohřeju v mikrovlnce.
nebo když do toho chci dát žloutek, tak příkrm vyndám ráno, ale už neohřívám v mikrovlnce, jen dám do malého hrnečku, když se začne vařit, klepnu tam žloutek a míchám a míchám, cca 1O minut, aby byl žloutek fakt vařený. podle potřeby přilévám vodu,aby se mi to nepřipalovalo, ale probublávalo.

v mrazáku mám jeden druh třízeleninového příkrmu - cuketa, mrkev, brambor. to mi připadá univerzální, dá se to jíst samotné, popř. s tím žloutkem, popř. s masem, kdybych chtěla přidat. popř. s jinou zeleninkou - broklicí,špenátem apod.
přijde mi , že se tohle dá kombinovat skoro se vším i jíst samotné - cuketa má neutrální chut, mrkvička to přisladí a brambůrek díky škrobu udělá krémovou konzistenci ...
21. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz
jsem prase, vypila jsem ledový kafe. takový to krabicový. půl litru.......fuuuuuuuuj :frowning2:
21. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz
Tyjo, když čtu o těch příkrmech, tak mi to zní jak chemie :slight_smile: Tomu našemu prsovýmu závisláčkovi stejně nebude nic chutnat... :confounded: :grinning: To budou boje...

Ledový kafčo bych si dala :dizzy_face:
21. zář 2009 ve 21:11  • Odpověz
tak ondra dneska papal fajnově :slight_smile:
ze začátku dokonce oblizoval to, co mu zůstalo na pusince, aby nezahlád než jsem stihla nabrat další porci :grinning:
21. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz
kaci máš to dobře vymyšlené, jen malá připomínka...brambory se nedávají do mrazáku.....ostatní tam může být max. 1měs....a s tím žloutkem to nepřeháněj...stačí 1xtýdně

Vojtí už papá hezky....někdy ani necintne na bryndák šikulka...dneska měl Sunárek jablko-broskev a to se fakt oblizoval
21. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz
enz: no tak my cintneme i pod bryndák ....ondra totiž u jídle povídá - rozuměj prská :grinning:
21. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
pebi: tož polosamotu závidím

hup: jižní svážek je ideální

máme za sebou první kaši, nejdřív jsem jí to dala lžičkou, zvládly jsme takhle asi 6 lžiček, zbytek jsem naředila a dala do flašky, vypila asi půlku, takže myslím, že napoprvé docela úspěch..... a musím říct, že Sunarka rýžovo-kukuřičná je mňamka :grinning:
21. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
Enz, fakt brambor ne do mrazáku? je fakt, že jsem to jednou udělala s dospělou porcí a letělo to do záchoda :grinning: ale zas to nebylo rozvařené. mám tu recept z knihy až na 30 porcí na zamrazení a rozhodně tam brambory jsou..

Mis, díky za tip, asi zase zkusím novou kaši :wink:
21. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
luci: nevím, jak kaše chutnala Nelči, nic neříkala, ale snědla to, ale mě mooooc chutnala, chutná mi i ten prášek

ad brambor: jj, mražený brambor je hnus

hup: taky u jídla prskala, moc se jí líbila ta hustší konzistence, prskalo jí to báječně :grinning:

niku: to jste jedli tak kultivovaně? že je Fífa úplně čisťounký.... Nela byla jako čuník :grinning:
21. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
enz,jj, žloutek max. 1 x týdně, víc ani tuk. to mám nastudovaný.
proč ne brambor do mrazáku? o tom jsem neslyšela...a jako potravinář opravdu nevidím jediný zdravotní důvod, proč by se nemohli do mrazáku dávat. uškodit to nemůže, brambory samotné jsou fuj, to souhlasím, ale
tohle je v podstatě pyré a mě to přijde v pohodě i po rozmražení.
21. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
Kači, asi na tom pyré něco bude, četla jsem to na více místech, že brambor+ mrkev, příp. další zelenina jako pyré se dá mrazit. ještě že tak, vařit každý den mě nebaví pro sebe ani ne pro prcka.
21. zář 2009 ve 21:55  • Odpověz
mis: blé ...mi ta kaše teda moc nejede ..a v sypkém stavu teda už vůbec ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
no ondra to tky neprská protože by mu to nechutnalo, ale prootože to je úžasná prča :grinning:

jinad dneska zblajznul i patizon ..jako konzistence i barva dosti odpudivá ....ale ondr bštil ...zjevně není po mě :grinning:
21. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz
proč to tak je nevím, asi kvůli chuti....já teda třeba druhý den brambory nesním, taky možná zhnědnou..... tady je dobré čtení o příkrmech http://www.maminkam.cz/prikrmy/
21. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.