• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
enz...tak to potom chápu,pokud se jedná o brambor, jen tak vařený. tak ten je zmrzlý opravdu nedobrý.
ale v tom pyré je to fakt jinak...

dobrá stránka o příkrmech

hup...dík za inspiraci, patizon mám taky...akorát mě chutově přijde totéž co cuketa :slight_smile:, zkusím to emi udělat.

mě to vaření příkrmů docela baví a to jsem si myslela, že to budu řešit výhradně skleničkama. a dokonce to i zatím stíhám, takže kdybych se nebála, že si jí na to naučím, tak bych vařila pokaždé, když můžu. ale musím to prostřídat...
21. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz
taky mě to baví vařit, ale nechutnám to :grinning: já vařenou zeleninu nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hele hup s tou prčou...dneska jsem se přichytila při první výchovné chybě...zasmála jsem se, když si s jídlem pohrával na jazyku a vydával u toho takové směšné zvuky....úplně jsem viděla ten výraz poznání.... přestal, juknul na mě a v hlavě mu blesklo"udělal jsem něco co se mamince líbí, tak to budu dělat pořád" :grinning: ......tak už jsem na další blbinku radši nereagovala..........
21. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz
Ahojky,
tak vám musím holky říct, že jak Nellinka krásně spinkala jako novorozeňátko, tak teď se budí co dvě hodinky, sice se smíchem, ale budí. Už jsem jí zkusila na noc dát i UM, ale vzbudila se stejně, takže má asi jen hladové období, doufám. Amálka už je taky vzhůru od šesti, tak jsem zvědavá, kdy na mě padne dlouhodobá únava. Jsme s holkama u našich, tak tu mám aspoň babičku pomocníčka.
Zusím přidat pár foteček, ať vidíte, jak se z tý naší žížalky stává taky pořádný otesánek. Přijde mi, že jak poslední dobou víc baští, tak má o další faldík víc :slight_smile:
22. zář 2009 v 08:03  • Odpověz
Zdravím, ospalá, unavená.
Dnešní noc byla opět děsná, Karolí zase něco bolelo :frowning2: dneska dostane čípek a basta, snad to zabere :unamused:

Vy mě s těma příkrmama děsíte, u nás to bude jistě boj :sweat_smile:
22. zář 2009 v 08:06  • Odpověz
Ahojík,
u nás celkem dobrý, včera odpad po 180ml kaše a cucnutí MM po půl 8, ani se už nevzbudil, jak se budíval do 21 hod., pak se vzbudil před 2 a pak až po 6. hod. a spali jsme až do 7.45.

Já se taky na to kombinování zeleninek celkem těším, ale toho krmení se docela bojím :slight_smile:
22. zář 2009 v 08:34  • Odpověz
Holky, mám prosbu, už musím konečně odeslat papíry na sociálku a mám v tom pár nejasností, tak ať jim to neposílám s chybama...
Hned v tom prvním rámečku, jak se vyplňují údaje o žadateli je k vyplnění nárok na PPM - mám to proškrtnout nebo napsat ANO...
Dál napsat datum přiznání dávky ode dne: takže když jsem na mateřský od 1.3.2009 žádám dávky od 1.9.2009, je to tak ne, půl roku od března.
No a jako poslední bodík zaškrtnout jednu ze tří variant pro Nellinku - zaškrtla jsem hned tu první možnost, že jí náleží příspěvek na péči a chtějí vyplnit i výši, to vyplňuji já...??? Mám to sice už od Amálky všechno znát, ale jsem totální antitalent na formuláře. Můžete mi s tím prosím poradit :frowning2:
22. zář 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahojky dubnovky, tak vás zase po době zdravíme :grinning: , jak je hezky tak pc vůbec nestíhám, ale od půlky října se má ochladit a pršet, tak tu snad budu častěji :sweat_smile:
Jinak v neděli jsme měly půl roku, takže dnes jdeme k dr. jsem zvědavá co tam a zítra na nožičky, tam bude asi všechno v pořádku a ve čtvrtek já na gyndu, nechám si udělat i UZ břicho mám pořád jak v 5tým měsíci a spedek kolem jizvy mě pořád na dotek nebo když se opřu o linku bolí, jak jste na tom vy po císaři???
No a na prodloužený víkend jedeme k příbuzným na Slovenko, tak to snad zvládneme stejně dobře jako Polsko.
22. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
ad1) zapište ANO, pokud má rodič nárok na peněžitou pomoc v mateřství pokud nemáš PPM tak to proškrtni
ad2)datum přiznání dávky je následující den po ukončení výplaty dávek PPM = měla jsi od 1.3 dokdy přesně? Pokud do 31.8. tak žádáš od 1.9. pokud jsi je pobírala do jiného dala, tak napiš následující den
ad3)příspěvek na péči jí určitě nenáleží to je dávka pro nemocné a postižené děti, takže pokud nepobíráš příspěvek na péči, tak to tam určitě nepiš
Podle mě tam u vás patří zatrhnout ta 3 varianta ( z celkových 4 ) a to: nenáleží mu příspěvek na péči, ani nebylo zahájeno řízení o jeho poskytnutí
22. zář 2009 v 09:10  • Odpověz
Nazdárek!
Noc děs, ani jsem nebyla schopná psát si časy kojení.. ale konejším se tím, že má spurt, a že to třeba za měsíc přejde. divila jsem se, ale i po vyblité kašičce měl co kadit, zase to mělo tu divnou konzistenci. zlatá tekutá stolice :sweat_smile:
Kami, jedu vyřizovat rodičák dneska. Nějak nevím, co chceš proškrnout... Ode dne: mělo by to být 28 týdnů zač. mateřské. mně ten termín psala ženská z práce, vyřídila mi potvrzení na sociálce. tu výši právě vyplňuje socka, případě pro tebe bejvalý zaměstnavatel na socce. Jestli jedeš nejdřív na socku, tak ti poradí.jinak se to vyřizuje na úřadě práce. jo a nezapomeń občanku manži nebo aspoň kopii, u nás jim to stačí. táta se musí podepsat do třetího rámečku u žádosti o rod. příspěvek.
22. zář 2009 v 09:11  • Odpověz
ještě, že to za mě vyplnili na těch úřadech, byla bych v pasti :sweat_smile:
22. zář 2009 v 09:14  • Odpověz
Díky moc Akit, jsem strašná, asi bych se měla v této oblasti začít trošku vzdělávat :confounded: To bych tomu teda dala, kdybych si to bez pomoci vyplnila :frowning2:
22. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
Kami :wink:
22. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
holky teda s těma formulářema, já jsem to neřešila. v práci mi vyplnili, že nárok na PPM mi vznikl 16.2-31.8., takže mi to vyšlo naštestí, že MD je od 1.9. - takže od počátu měsíce. tak se mi to snad nebude nijak půlit, že by mi část poslala jedna sociálka a část druhá.... tak snad to mám dobře
22. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
dneska bude k obědu po dlouuuhé době něco ze skleničky, sice mám čas uvařit, ale musím zkusit sklenku. tak dáme asi poprvé nějaké maso asi kuře se zeleninkou, tak uvidíme. taky jsem zprovoznila avent hrneček s pítkem, už je vysterilizovaný, čaj uvařený-bylinkový od lerosu. snad bude chutnat. to by bylo aby nebylo, já jí prostě pít naučím :wink:
22. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
kaca: jj, taky se na ten hrnečřek šteluju :slight_smile:
22. zář 2009 v 10:28  • Odpověz
Ahojky, noc celkem OK, sranda je, že v noci teď pije dávky za dva a přes den to fláká, opičák :dizzy_face:

ad pití - tak to náš Štěpíno už bez vody vůbec neexistuje, pije jí fakt dost :slight_smile:

Holky, převáříte pořád vodu nebo už ne?
22. zář 2009 v 10:32  • Odpověz
Bré ranko, tak já jsem vyspaná do růžova. Sice začátek byl zase horší - usnul v těch 20 ve fišerce po 80 ml kaše, tak jsem ho dala do pelíšku. Ve 21.45 a 00.00 bylo kojo.. Pak až ve 4, 8 a chrápali jsme do 10. Teď snídam a piju kafe.

To, co jsem nevěděla ve formulářích jsem nechala prázdný a vyplnila jsem to s paní na sociálce. U nás jsou hroznš milý a ochotný.

Dneska jdu do bazárku, paní mi měla přivézt nějaký svetříky na zimu, tak provětrámě peněženku :slight_smile:
22. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
Saru já určitě převářím, ale teda jen do bodu varu, pak se mi ta konvice stejně vypne.
a holky, žehlíte prckům oblečení? já už ne. max. košili na svatbu a tak :slight_smile:
22. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
Já žehlim všechno... I ponožky :wink: Mně se to vyžehlený líbí a i mi to baví :slight_smile:
22. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
Čaute holky,

tak nám se opět opakovalo večerní usínání jako přes kopírák - vykoupe se, nají se, nechávam ho dokud se sám nepustí a už prokazatelně nechce pít dál, dam ho do postýlky a řev - nepomáhá nic, už ani chování, dudlání, takže po půl hodině mu dam znova prso, on ho čapne, jak kdyby vůbec nejedl, a pak krásně usne, nechápu vůbec :astonished: :astonished: Fakt ho nechávam pít kolik chce, tak proč se proboha nenají dost?? A neni to, že by mu nechutnalo z toho jednoho, protože když mu za tu půl hoďku dam, tak z toho stejnýho a krásně mu to jede. S krknutím taky problém neni, tak já už fáákt nevim, jak ho donutit, aby se nasosnul na první pokus... :confused:
22. zář 2009 v 11:19  • Odpověz
petu: tak třeba už neteče a za půlhoďky tam zase něco je...a co třeba do něj šťouchnout, když už vypadá že nejí, aby jako zase začal sát...se třeba potřebuje dojíst. :unamused:
vodu z vodovodu převařuju, ponožky nežehlím :grinning:
22. zář 2009 v 11:31  • Odpověz
já převařuju kupovanou kojeneckou, taky jen do bodu varu v konvici, ale už bych asi mohla přestat...

ponožky nežehlím, jinak všechno :slight_smile:
22. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
My pijeme všichni kojeneckou, máme tu docela tvrdou vodu, takže nic moc. Ale tady kousek máme automat na kojeneckou (litr za 2 Kč), takže vždycky naplníme 10 l kanystr a máme to :slight_smile: Ale přemýšlím, že už ji převářet přestanu :wink:
pet: jelikož nekojím, tak fakt neporadím :unamused:

ad žehlení - většinu nežehlím, když se to dobře pověsí :slight_smile:
22. zář 2009 v 11:50  • Odpověz
dobre poledne,
my se vratili od rodicu. Terka je po druhe hexe. Zitra jdem pichat ouska, nausnicky jsme kupovali vcera narychlo.

ad voda: pouzivame plzenskou vodu (ma parametry kojenecke) a obcas uz ani neprevarujem

ad zehleni: jen to nenutnejsi

je tu jeste nekdo, kdo neprikrmuje??
22. zář 2009 ve 12:26  • Odpověz
nikul: Filda se uz sam posazuje???
22. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
čauky

kači: mi to příjde tky podobné ..ale na zahradě jich jsou mraky,tak proč ne :wink:

enz: no tak výchovné působení u jídla se mi taky moc nedaří ..on si u toho brumla mam-ham a otevírá pusinku a občas do toho prskne ..no fakt senedá nesmát

maus: taky jsem si nechala poradit ...vyplnila jsem co jsem věděla a zbytekjsem dopsala s úřednicéí

vodu vařím, ale taky jen do bodu varu

s pitím máme taky trošku problémek ..čajíky nechce, vodu taky nee ..no ale furt kojíme,tak snad to stačí ...

nik: stav se - mám tu dvěpračky :slight_smile:

jinak já žehlím tak 50/50 - některé oblečení to nepotřebuje
22. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz
k obědu u nás bylo kuře se zelninkou a šmakovalo jí to, ona by snad snědla celou sklenku, ale dala jsem jen půl:slight_smile:
22. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz
sir, z pololehu už jo... Včera mi dřepěl v kočárku a montoval madlo :slight_smile:
22. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
jinak noc byla nic moc ..papání teda ustáleno ..ale byl nějaký neklidný - furt se vrtěl ..ale nebulell , stačilo mu podt ruku, takže celkem pohoda

za chvíli jedeme k dr. - tak jsemzvědavá na váhu - mám dojem, že sepo těch příkrmech teda fest "spravil"
no a takyprvní hexu
22. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz
Jak poznam, že už má dost toho jídla? Že jako zavře pusinu a víc do něj nedostanu? Je to těžký poznat, když se na to zatim nevrhá :slight_smile:
22. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.