• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
my měli cukinu s bramborem ..docela mu to jelo ...i když mrkev a nebo kaše je přece jen lepší ...ani se mu nedivím :grinning:
22. zář 2009 ve 12:38  • Odpověz
Tak vše v pořádku, holky jsou prý šikovné, dostaly jsme třetí očkování, krmím je správně, žádné jiné mléčné výrobky zatím dávat nemáme, na kontrolu za 2měsíce. Verča má 6,5 kg 64cm a Nela 6,4kg a 63cm.
22. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
nik: já jsem jen v rychlosti koukla na fotky, že ho i sem tam posazujete :wink:
22. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
Maus: Je tam toho dost, když zkusit odstříknout, tak vodopád :sweat_smile: , takže fakt nechápu. A šťoucham do něj jako blázen, cpu mu to k čumáčku :grinning: a nedá si říct a nedá, no prostě fakt nevim :confounded:
Dneska přes den by jedl furt, no tak spurt nebo nespurt, já už tomu nerozumíííím :sweat_smile: :grinning:
22. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Hele co ten náš bobek vyvádí ve fišerce :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=2H2NUQx4ZHo
22. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz
Tak bych měla asi řešit svou mateřskou, ještě jsem žádný papír od nich ani nedostala, tak ani nevím do kdy ji mám, u dvojčat je to prý dýl..
Jinak vodu pořád převařuju, musím na mlíko, na čaj taky a oni mi nějak vůbec nic moc nechtějí pít, jen když je vedro..
A holkám teda zatím žehlím snad všechno, nevyžehlený mi to přijde tvrdý...
22. zář 2009 ve 12:57  • Odpověz
Tak jsem koukala Nik, že teda v půl roce budete mít váhu jakou kámoška byla teď na roční, tak se nedivím, že už si sedá, je to kus chlapa, má na to svaly, to my jsme drobci i když Verča si v autosedačce taky sedá a Nela zas si od sobotu cumlá palec u nohy :sweat_smile:
22. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
nikul: :slight_smile: :slight_smile:
22. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
No, blížíme se k 9 kg :slight_smile: Za poslední měsíc je to už jen cca. 250 g :slight_smile:
22. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
niki: :slight_smile: šikula :slight_smile:
petu: je to boj :unamused:
zanet: holky krásný, míry taky :dizzy_face:
22. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky,
zanet: holky pořád rostou tak podobně, viď? :wink:

niki: Filda už asi bude taky brzy sedět, až přijde na to, že se z polohy na kolenou dostane do sedu, začne Ti ta pravá zábava :slight_smile:

Štěpán už si fakt začíná stoupat, zatím se opírá o mě, přidržuje se potahu na sedačce... Zatím není úplně vzpřímenej, ale nohy už má propnutý :sweat_smile:
22. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
My jdeme k doktorce příští úterý na 3. hexu, tak jsem taky zvědavá na míry, myslím, že to bude přes 8,5 kg, ale jsem zvědavá hlavně na délku, tam to bere pěkně hopem :wink: Holky, budete dávat toho pneumokoka nebo ještě počkáte?
22. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz
Saru: Já už mam recept na prevenar doma, v říjnu půjdeme na třetí hexu a zároveň ho chce oočkovat prevenarem - první dávka. Ale ještě jí budu volat, jestli mam ten prevenar fakt už vyzvedávat, protože po tý minulý hexe měl horečku, takže bych byla radši, kdyby se to oddělilo, s odstupem pár dní, aby ho neskolila nějaká extra reakce..

Jinak já míry teď vůbec nevim, jsem zvědavá k Dr. :slight_smile: Ale jak byl oplácanej, tak teď je až na ty syslí tváře hubeňour hubenej, roste taky asi spíš do dýlky teď :wink:
22. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
Saru, pneu taky řešim a nevim, jestli teď nebo až po roce...
22. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
My jdeme na kontrolu až 6.10., ale myslím, že to bude k 9kg :sweat_smile: ale taky už tolik nepřibírá, i faldíky se jí vypnuly :slight_smile: :slight_smile:
22. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
ahoj holky, tak večerní kaše nezabrala :frowning2: , ale třeba až časem to začne mít vliv.....

nad pneumokokem zatím vůbec neuvažuju, očkovat nemám v plánu, uvidím až jí bude rok

já teda nežehlím skoro vůbec, nesnáším tuhle činnost, musí se to dobře pověsit a je to OK :wink:

nikul: krásně se předklání, šikulka

zanet: břicho mi už jakž takž splasklo, už nevypadám jako v 5.měsíci, i když večer k tomu nemám daleko :grinning: , a jizva mě jako nebolí, ale je dost citlivá na dotek, hlavně když teď začínám nosit rifle :frowning2: , nad jizvou to mám takové jakoby mrtvé
22. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz
niki: já se pořád nemůžu rozhodnout :sweat_smile: Nechci něco zanedbat, na druhou stranu to očkování je pro tělíčko taky pořádná zátěž :unamused:
22. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz
pneumokoka zatím neřešíme, uvidíme po roce
22. zář 2009 ve 13:26  • Odpověz
ad břicho - už je docela plochý, spíš se mi šíleně roztáhl hrudník, takže všechno spodní prádlo letělo k šípku a objednávám větší veikosti :confounded: Naopak přes boky kám kupodivu míň než před těhu a v pase tak stejně.

ad jizva - taky to mám nad ní takové necitlivé a občas mě bolí, třeba když se mění počasí. Důchodce bolí klouby, mě jizva :grinning: Ale jinak už o ní ani nevím :wink:
22. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
Asi se taky spíš nechám až po tom roce...
22. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
Já se ještě poradim s Dr... Jdem tam za týden... Řešim pro a proti, ale výsledek nemam...

Jsem si hrála http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3310097#navigator a 2 potom :slight_smile:

Jdem ven, je tam krásně :slight_smile: Večer pa!
22. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
Tak já jsem řešila jestli ho nechat už v těch třech měsících nebo po půl roce, a nechali jsme to na ten půl rok. A pak jsem řešila jestli synflorix nebo prevenar a vyhrál prevenar.

A Dr. mi v tom moc neporadila, řekla že záleží na nás - akorát teda pak když jsem vybrala prevenar, tak mi řekla, že jsem vybrala dobře :grinning:
Každopádně já na ní stejně moc nedam :grinning: , né že by radila špatně, ale většinou si všechno tak pozjišťuju sama a rovnou jí to oznámim :grinning:
22. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz
Já se bojim tý reakce na něj... Přecejen to je další zátěž... No, uvidíme...
22. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
jási říkám, že do toho roka má samotnýho povinnýho očkování dost, a pak jsou případně už i jen dvě, eventuelně jedna dávka. Do roka 4
22. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
No já to vidím spíš na ten rok s pneu, už kvůli i financím, pro dvě je to masakr, takhle to bude už očkovaný jen 2xne?
Taky letíme ven, je krásně papá
22. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
Když se očkuje první do půl roka, tak jsou 4 dávky, když po půl roce, tak tři dávky a když první po roce, tak dvě dávky.

Nikul, mně řikala doktorka, že s žádnou bouřlivou reakcí po prevenaru se zatim ani jednou nesetkala - ale tak jasně, čert nikdy nespí..
Já si tenhle "strach" ale přebíram jinak - Matýsek měl reakci po tý druhý hexe, nic velkýho, "jenom" tu horečku - a bylo mi ho tak strašně líto, chudinky maličkýho, byl úplně rozhicovanej, no já bych ho umačkala, prďolku - a myslela jsem při tom na to, co budu dělat, až bude jednou opravdu nemocnej, že se asi zbláznim. A právě že to riziko toho onemocnění chci minimalizovat, tak ho očkovat necham a nějakou tu teplotu snadno zvládnem - líp než pak nějaký vážnější onemocnění.
Takže já to mam takhle :slight_smile:
22. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
Žanet: No to jo, krát dva je to fakt darda, ono i pro jednoho.. Matýsek dostal penízky když se narodil, od prababiček a tak, takže mu to zaplatíme z toho, jinak by to byla taky čára do rozpočtu :confounded:
22. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
jsem chtěla jít taky ven, ale princezna u jídla vytuhla :slight_smile: tak půjdeme až se vyhajá :slight_smile:

Očkování taky promyslím až později :slight_smile:
22. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz
tak my jsme po kontrole
ondří má 7850g
dostali jsme prní hexu - teda překvapil, jak byl statečný - trošku kníknul, jak vytahovali injekci, ale hned sezase uklidnil
jo a paní dr. mu sáhla o pusinky a říkala, že zubky snad už byudou dneska, jak to tam má nběhlé a nachystané ..no tak snad to bude fakt brzy :slight_smile:

ad pneumokok - když jsem se o tom bavila s dr. asi po šestinedělí, říkala žerozhodně ne dřívnež v půl roce a i pak by to zvažovala .... no každopádně tím, že jsme v pěkném skluzu s povinným očkováním, nechávám u ledu

jinak onda si furt sedá (respektive se o to snaží) pachol - v audosedačce se furt snaží odlepit a strašně se vzteká, že ho pásy nepustí...čekám,že jednou dupnu na brzdy a jemu se pěkně blokne krční páteř ...jenže jak ho tam mám přikurtovat, když pásy drží jen tělíčko, že
na posteli už si jednou dokonce sednul - sedělpár vteřin a pak se vybulil :slight_smile:
noa dneska v té čekárně se furt přitahoval do sedu ....
jenže to říkají i na cvíču a všude, e má docela silné svalíky na bříšku (teda vánočku tam nemá,. ale prý jesilák :grinning:)...takže asi nemá cenu ho nenechat ....
22. zář 2009 ve 14:56  • Odpověz
Hup: Máťa to dělá taky - v aotusedačce, ve sporťáku, v lehačce, furt se odlepuje a sedal by si, ale nejde, nejde :grinning:
Ale teda vždycky jsem si myslela, že když se to miminko posadí a ještě na to "nemá", tak že přepadává dozadu - a ono ne, ono to díťátko naše přepadává dopředu, a když už tam je, tak si pusou stáhne z nožky ponožku, aby to jako nebyl zbytečnej pohyb asi :grinning:
22. zář 2009 v 15:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.