• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
maus: super, že vás vzali, kdy začínáte?

hup: díky za tu mast, vím kde Just sehnat, jinak já vařenou zeleninu nedělám, nechutná mi, ani Martinovi, jedině v polívce... a to ty vitamíny zmizí, ikdyž pak tu zeleninu v té vodě, ve které ji budu vařit, rozmačkám?
29. zář 2009 ve 13:35  • Odpověz
hup - takze ho nepridava do mlicka???

mne ted napadlo, jestli bych je nemohla dat normalne do lahvicky s UM, kdyz ho 1 x denne prikrmuju...a vetsinou vypije celou lahvicku
29. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
JJ, ale teď už jen mít ty nervy a nedam mu ho co???
29. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz
No tak my jsme se vyhajali, tak jdu vařit, zatím se mějte kočandy
29. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
sklen: viz příspěvek na předchozí stránce :wink:

mag : nee ...

mis: Pára je nejšetrnější způsob tepelného zpracování potravin. Zachovává většinu vitaminů, minerálů a stopových prvků v pokrmu. Člověk si tak neservíruje jen prázdné kalorie (tzv. „mrtvou stravu“). Tím, že potraviny nepřijdou do styku s vařící vodou, minimalizují se ztráty vitaminů a živin vyluhováním. Některé potraviny vařené v páře si zachovají až o 50 % více vitaminů, než když jsou vařeny klasickým způsobem. Díky tomu, že se nelouhují ve vodě, zůstává intenzivní i jejich chuť a barva. Například u zeleniny zůstane veškerá „šťáva“ uvnitř.
Příprava jídla parním vařením nevyžaduje použití tuku ani příliš koření nebo soli – díky tomu jsou pokrmy i lehce stravitelné.

no a já třeba brokolici ve vodě si vůbec neumím předstzavit ..je taková hnusně rozblemclá obarvě nemluvě
29. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
Holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy jupííííííííííííííííííííííííí, my budeme mít zoubek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ Už má krásně výraznou jednu čárku dole. Jen tak jsem si řekla, že mu to projedu dásničky a on tam začíná pomalu vykukovat. Prořízlý není, ale už to nepotrvá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz
pebi: u těch prvních lžiček není, až u těch s masem, ale díky :slight_smile:
sklen: začínáme někdy v říjnu, je to 10lekcí :wink: a babi bude plést návleky na nožky. Svetříků máme plnej šuplík :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
Mau: no to je suepr, snad to tu brzy dodělají a já si tam hned také zavolám. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
sklen: budu držet palce, ať je to brzo :slight_smile:

s tím nočním buzením: to je pravda, taky se snažím to noční kojo minimalizovat - spíš dám dudlík nebo napít vody.
29. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
maus: u nás dudlík nestačí ...aleasi to holt překousnu a budeme konejšit ..kojo je pohodlenější a rychlejší - vyřešeno obratem ...ale aby se to pakneobrátilo tohle lehké řešení proti mě v budoucnu :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
hup: napsala jsi mi to krásně,četla jsem to v tom článku od Niku, já to chápu, když chci vařit zeleninu a chci ji mít pak jako přílohu.... ale mě spíš jde o to, když Nela sní vlastně i tu vodu, ve které se ta mrkev bude vařit, ty vitamíny snad neutečou do vzduchu..... vyzkouším oba způsoby, zajímá mě ta chuť,jestli v tom bude rozdíl.....
29. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
holky,ohledně toho nočního spaní,je v pohodě,když kojím jen ve 2 a v 6, že jo? chápu dobře,že řešíte to častější buzení?
29. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
hup: ono právě teď začínají být mrňata fakt vyčůraný a závislý na prsu, to fakt nechci, tak si teď radši dám tu práci a zkouším jiné možnosti, jak ji uspat, když se vzbudí :slight_smile:
29. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz
mis: jj, já vstávám tak 5x až 6x :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
29. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz
hup: ale v tom konejšení by tě měl zastoupit manža, z toho Ondří nebude cítit mlíko......ale to je asi nereálný co?
29. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz
Ahojky, tak jsme doma z poradny - Štěpíno měří 73 cm, váží jen 8,6 Kg (to jsem čekala mnohem víc) :slight_smile: Hned, jak jsme ho položili na pult, tak si sedl a začal přelízat na ten vedlejší. Doktorka vyvalila oči a zeptala se, jestli to dělá běžně :grinning: Tak jsem jí řekla, že docela jo. Dostal injekci, vůbec neplakal a poté, co mu ji píchla, tak se chytnul držáku od lampy (co tam má nad pultem) a stoupnul si :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doktorka na to řekla - no tak to už se mi snad jen zdá :grinning: :grinning: :grinning: Prý je motoricky na úrovni 10,11 měsíců a vzrůstem je tak 8měsíční :grinning: :grinning: A čtvrtý zoubek máme očekávat během dvou dnů venku :slight_smile: Takže vše podle očekávání, nic nového, dostali jsme velikou pochvalu a na další kontolu za 2 měsíce.

Jinak tam v čekárně byli manželé s tak 2měsíční holčičkou a Štěpula se asi zamiloval - melodicky tam na ni broukal, říkal jí "ham" :grinning: , usmíval se, telepaticky si něco povídali - docela jsme se všichni zasmáli :grinning:

ad vaření versus pára - já to střídám. Třeba brokolici, květák dělám na páře, mrkev většinou spíš ve vodě :wink:
29. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
hm, u nás to taky nehrozí, aby v noci uklidňoval manža, to by museli asi střílet z kanónu, aby ho to vůbec vzbudilo :grinning:
29. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
hup: myslím, že jsi zvolila správnou strategii :wink: I když nekojím, takže do toho asi nemám co mluvit :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
mau :grinning:

já vařím všechnu zeleninu v parní troubě a je to znát...nejen na chuti, ale i barvě a tvaru

saru: co na to říct :grinning:
29. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
Holky, co už jste byly na půlroční - jak velkou mají vaši prcci fontanelu? Ten rozměr, jak se píše do průkazu...
29. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz
jó, a obvod hlavy máme 45 cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
saru: Štěpánek je prostě machr :dizzy_face: gratulace :slight_smile:
skle: taky mi dnes přišel ten balíček od Hami....mě tou nabídkou překvapili :wink:

taky mi přišel dárek pro Vojtíška k zítřejším 6m. koupila jsem mu http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=317863 a to je teda nářez....... :grinning:
29. zář 2009 ve 14:42  • Odpověz
enz: to je spíš pravděpodobné, že se já navlíknu do skafandru, aby ze mě to mlíko necítil :grinning:

mis: no ty vitamínysenevyplaví - prostě je ten var zničí

saru: to se uvidí až podle výsledku :slight_smile:..ale doufám, že ju :slight_smile:

saru: prý "jen" :grinning: :grinning:
ad ham na tu gholčičku - to je jasná známka, že láska prochází žaludkem :grinning:
29. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
saru: 2x2
29. zář 2009 ve 14:46  • Odpověz
mau: vždyť není k čemu :wink: To přece tady víme všichni i bez doktorky, že je to akčňák :sweat_smile: :wink:
29. zář 2009 ve 14:47  • Odpověz
enz: tak písni až ti bude brnět hlava :grinning:
29. zář 2009 ve 14:48  • Odpověz
saru: tak jo, ale teď to máte i s razítkem :grinning: a ženský na něho určo poletí - viz dnešek :dizzy_face:
29. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
enz: pěkný "nářadíčko" :slight_smile:
29. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
Štěpán má fontanelu 3x3.

hup: ad váha - mně to přijde docela málo vzhledem k tomu, že se teď v noci cpe jak nezřízenej, takže jsem čekala 9 kg. Takhle přibral za měsíc 400g, což není tak moc :wink:
29. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.