• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
hup: jj, vzpomínám, ale láska k této prodavačce - to snad ne :astonished: :unamused: :grinning:
1. říj 2009 v 18:43  • Odpověz
saru: no ....nevím ..třeba už má nevěstu :grinning: :grinning:
1. říj 2009 v 18:46  • Odpověz
HIHI, on se tě tak bude ptát, koho má milovat :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2009 v 19:38  • Odpověz
JInak co se týče pokojíčku, tak se na něj vrhneme asi příští rok, chceme aby kluci byli spolu. My půjdeme do menšího a oni budou mít naší ložnici. Ale vůbec nevím, jak to tam někdy uděláme, nemám žádnou představu. :rolling_eyes: :rolling_eyes:
1. říj 2009 v 19:40  • Odpověz
Já si taky nemyslím, že by to bylo pohodlnější mít ho u sebe...děcák a ložnici máme každé na opačném konci bytu a TO BYCH ASI NEPŘEŽILA...stačilo mi jak jsem poulila oči do tmy po tom srazu, že ho neslyším dýchat, když byl u mamky, děsně dlouho jsem přemýšlela a usnula vlasntě až vyčerpáním :sweat_smile: Vím, že jednou to bude muset začít...ale zatím se na to necítím...a nevím, jestli i to miminko...Přijde mi děsivé, že si ležíme s tatkou zachumlaní a přitulení k sobě a on tam někde je daleko sám v postýlce...můj drobeček milovaný a SÁM...brrr.... :sweat_smile: fandím vám, holky, ale já jako téhle "metodě" nerozumím :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Saru- vida, máš taky Otesánka :grinning: asi chtěl paní prodavačku schlamsnout i s botama... :grinning: :grinning: :grinning:

Skle- já jsem četla o vašich porodech asi předevčírem...taky mi to příjde asi tak sto let :sweat_smile: je to moc dojemné, i proto, že u těch vašich foteček/ikonek, už jste některá s dětmi-jako přítomnost a vlastně píšete, jak jedete rodit teprv...
1. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
Ještě k tomu pokoji...plánujem po té blízké rekonstrukci, že už "zprovozníme" i ten 3 pokoj, ale to spíš, aby měl prostor na hraní...samoostatné spaní zatím neplánuju, nechci vbýti velkohubá...zkusím tipnout něco po 2.roce...ale nevím, prostě se uvidí... :wink:
1. říj 2009 v 19:44  • Odpověz
Baru: viď?? je to zvláštní, ale je to tak, někdy bych si to ráda zopákla, ale táta ne. Počkám na vás a budu rodit alespoň s vámi na dálku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

POkoj: jj, také si myslím to samé, když začal Daník spát dám, tak jsem ho chodila pořád kontrolovat a to byl o dost větší. ale zase na druhou stranu, čím dřív si zvykne, tím "snad" lépe. Ale také bch do toho nešla :confused: :confused: :confused:
1. říj 2009 v 19:46  • Odpověz
sklen: jj...on si na 100% zvykne ..člověk si totiž zvykne na všechno, zejména, když mu nic jiného nezbývá - otázka je, jak se cítí
a když si vezmu, že ve všech knížkách se píše o separční úzkosti, kdy dítě má strach (někde píšou od cca 6, někde od 8. měsíce), když mámu nevidí a to i přes den - stačí, dyž se jde vyčůrat, jistě bude sám v tom pokojíčku na vrcholu blaha
ale prostě každý je zodpovědný za to své - ondra zůstává s náma - pokud někomu příjde lepší řešení odvelet ho samotného do vedlejšího pokoje, možná má pravdu, každopádně minimálně pravdu pro jeho prcka :slight_smile:
1. říj 2009 v 19:56  • Odpověz
ahoj kočky, v rychlosti..pak dočtu, dneska jsem měla docela honičku...kromě jiného jsem byla v DM a zase jsem tam nechala litr...to je pokaždý, když tam vlezu, at tam jdu jednou týdně, nebo jednou měsíčně...
zvíře ještě výská v postýlce, jdu udělat večeři, at je tohotové až martin přijde z volejbalu - dneska bude lososové carpacio na ledovém salátu.

mám jeden asi blbej dotaz..příkrmem se nahrazuje jedna mléčná dávka nebo s příkrem přidá k mléčné dávce. konkrétně krmila jsem 5x denně 180 ml vody+ nutrilon.
ted dávám k obědu zeleninu, ke svačince ovoce, večer kaši...jak teda s mlíkem, kolik by mělo půlroční mimi vypít.
zatím to dělám takhle: po zelenince zapije slabým nutrilonem, klidně vypije 100 ml (fakt jen obarvená voda), cca hodinu po ovoci vypije plnou dávku nutrilonu, no a pak večer kaše, cca 150 ml. dneska to zapila zase 80 ml slaboučkého nutrilonu. možná by vypila i víc, ale není to moc??? nechci jí přejídat, na druhou stranu ale tlustá není, tak bych nerada, aby jí něco chybělo...vy co kojíte tohle asi neřešíte, ale když jsme na UM, tak je to složitější...
baby radte:slight_smile: díky
1. říj 2009 v 19:57  • Odpověz
Kac: to zní lááákavě, to my měli jen rajskou :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Hup: jj, tak tak :wink: :wink: :wink: Jak říkám, do toho bych nešla
1. říj 2009 ve 20:00  • Odpověz
Určitě je vše o zvyku...pokud je tak někdo zvyklý od malička, tak je to asi jiné...Já vím, jak jsme si ho přivezli z porodnice, tak jsme ho měli pořád v koši u sebe, pak jsme si ho přenesli sebou teprv do ložnice...nějak jsem si nedokázala představit, že ho budu mít někde "dál" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Pak jsem pochopila, že MUSÍME, že musí mít svůj klid na usínání...
Moje kámoška má pro malou také pokojíček od miminka...ale vedle ložnice...a stejně má malou v koši u sebe a to jí jsou "už" 3 měsíce... :slight_smile:
Ale tak snad to není tak odsuditelné, že v té nejhorší unavenosti, jak vstáváš asi stokrát za noc...je "pohodlné", že jdeš nahodit dudlíka, pochovat anebo přenést na kojení 3 kroky a ne skrz několik místností... nebo jsem asi matka-macecha, že nechodím k té postýlce v hororové noci vysmátá a s radostným zpěvem... ale k smrti unavená a rozespalá a v té rozespalosti jsem prostě ráda za ty 3 kroky :grinning: nejlepší to bylo na chatě, kde kvůli málo místa máme postýlku uplně u lůžka a prostrčím jen ruce a ani nevstávám :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz
Kaci, já myslím, že jsem někde četla, že těma příkrmama- zeleninou k obědu, ov.přesnídávkou k svačině to mlíko vlastně nahrazuješ...pak ještě, myslím po 8.měs. dáváš ještě k druhé svačině-odp. třeba živý jogurt a tak mlíko jen ráno a pak večer kaši a pak třeba v noci, pokud se mimi budí...
1. říj 2009 ve 20:09  • Odpověz
NO, můj malý dost ublinkává po jídle, ale zase né salvy, tak to beru, že ho přejídám...také jsem dávala Sunar 180, ted jsem snížila na 150, zdá se, že stačí a ublinkává mín...po zelenině jsem dávala čajík
1. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
Kočky dobrouu noc :slight_smile:
1. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz
Ahojky :wink:

kaci: Štěpíno jí celkově o dost míň, takže neporadím :wink: Pokud to Emmince takto vyhovuje, dávala bych jí tolik, kolik chce :wink: Rozhodně :slight_smile: My teď jíme k obědu jen zeleninu, k svačině jen ovoce a večer 90 ml kaše a 90 ml Sunaru :wink:

ad pokojíček - co se týče našeho stěhování, je to tak, že bude asi o metr dál od naší postele, než byl doteď. Ložnici máme docela velkou a byl v protějším rohu, teď bude jen ve vedlejších dveřích. Zjistila jsem, že z postele slyším, jak dýchá :dizzy_face: A hlavně - dnes jsme ho dali v 19 do postýlky, okamžitě usnul a chrupká i přesto, že mu tam skáčou po postýlce kočky, protože je to pro ně něco nového :grinning: Taky jsem si myslela, že bude u nás v ložnici déle, ale radila jsem se teď o víkendu s léčitelem (on má s těmito indigovými dítky dost zkušeností) a říkal nám - sám od sebe, neptala jsem se - že by pro něj bylo dobré mít vlastní pokoj, místo, kde bude spát nerušeně, které bude jenom jeho. V noci mít soukromí a přes den hodně mazlení a dotyků :slight_smile: Sama cítím, že to tak bude nejlepší :dizzy_face: Uvidíme, kyby to nešlo, vrátíme ho zpět, ale myslím, že bude spokojenej :wink:
1. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz
Já to beru stejně jako Saru, i když nemáme indigáčka, že prostě bude mít svůj klid a taky když to nepůjde, tak si ji vezmeme zpět. Teď je to pro mě pohodlnější, jen vstanu a jsem u ní, takhle to budu mít dál, ale jestli bude spát klidněji, tak to vidím, jako dobré řešení. A myslím si, že si an to líp zvykne teď než pak třeba v roce. Prostě uvidíme :slight_smile:
kaca: zeleninkou i později ovocem se nahrazují jednotlivá jídla. Mléko pak mají děti asi 2x denně, příp. v noci a měli by ho mít pořád cca 500ml za den, aspoň co píšou :slight_smile:
1. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz
saru díky :slight_smile:
prosímtě "indigové dítě" je diagnoza?
1. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz
kaci: nene :slight_smile: Pokud věříš spíše západní medicíně, tak určitě ne, tam ten pojem ani nemají (možná je to něco podobného jako hyperkinetika, ale taky to není úplně přesné). A pokud jsi spíš na ty alternativní metody, tak bych řekla, že je to prostě typ člověka -jako je cholerik, flegmatik, tak teď se rodí čím dál víc indigových dětí :wink:
1. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
mau: jj, mlíčka vypijem za den kolem těch 500 ml :wink:
1. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz
saru: jsem o tom teď trošku četla ..a nezlob se na mě ..ale moc mi to nesedí ....to bych musela být indigo taky :grinning:
sice když někde řeknu, že jsem normální, vzbuzuju tím salvu smíchu ..ale přece jen :grinning:
prostě mám dojem, že takový typ lidí se rodil vždy
jen je rozdíl v tom, že až posledních max. 50 let řešme nástavbu - ve vztazích v rodině, ve vztazích k dětem
a tak si i víc všímáme jinakosti
před 100 lety, kdy bylo běžné mít 7,89 dětí a ne všechny s dožily dospělého věku, makalo se na poli, do toho válka, se prostě nic takového neřešilo
stejně jako nebyly takové vztahové problémy - prostě na to nebyl prostor - muselo se jíst - tedy dřít na poli ...

prostě si myslím, že to tak je co svět světem stojí
1. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz
hup: OK, tak tohle bude věc, ve které se naprosto neshodneme, ale to nevadí, to už se nám parkrát stalo, že :wink: :grinning: Jsem přesvědčená, že se rodí čím dál víc dětí, které jsou citlivější, cítí různé energie, prostě hodí se víc do toho dnešního bláznivého světa - planeta se prostě mění a lidi s ní. Proč je čím dál víc lidí s nepopsatelnýma diagnózama, hromady únavových syndromů, které dřív prostě nebyly? Hromadně planetu ničíme, zároveň ničíme sami sebe psychicky (negativní myšlenky,...) a tyhle děti přicházejí, aby se zaměřily trochu jinam než na materiálno. Mám takové dvě sestřenice, takže o této problematice máme jako rodina načtené tuny knih, zjištěné téměř veškeré dotupné info a poté, co jsem se před 5 lety setkala s tím léčitelem, tak mi to jen potvrdil. Já toto nechci nikomu vnucovat, myslím, že na to si má přijít každý sám, až přijde pro něj ta správná doba. Ale sestřenky jsou prostě "jiný" - nejsou vůbec nemocný, a když, tak zásadně jako reakce na nějaký stres nebo před nějakým stresem - viz, různá zemětřesení, katastrofy - vždy to cítí opředu. Vidí věci, které běžně lidi nevidí. Jsou samotářský, přitom ale hodně oblíbený a když je slyšíš mluvit, máš pocit, že jim není 15, ale 30, ovšem nějaký názory mají zas naopak krásně dětský, čistý. Neustále se od nich učím, chvilky s strávený s nimi jsou prostě "jiný".
Každý z nás v sobě trochu toho indiga má, jde o to kolik. Ale jsou prostě děti, které mají indigovou auru a ty jsou prostě někde o kousek jinde, než my - hlavně co se týče priorit v životě, atp. A Štěpán prostě má indigovou auru a takových dětí se teď rodí hodně. Ještě v 50. letech ovšem nebyly vůbec a to proto, že svět byl jinde, indigáčků prostě nebylo třeba - byly hrozné války, ale nebyly moderní technolologie, lidi jedli to, co si vypěstovali, večer se sešli u stolu a povídali si, všechno šlo tak nějak pomalu a samozřejmě... V tom máš pravdu, že se to tak neřešilo :wink:

Toť můj názor a zkušenosti - jak říkám: nikomu nevnucuju, jen popisuju vlastní zážitky :slight_smile:

Sorry za román :sweat_smile: :slight_smile:

Jo, a hup, klidně můžeš být indigo :wink:
1. říj 2009 ve 21:13  • Odpověz
Jó, hup, a nerej, jo, mám Tě dnes na FB za nejlepší kamarádku :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 21:20  • Odpověz
jé holky, jak vás najdu na FB...teda jestli si mě chcete přidat :slight_smile:
1. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz
kaci: nevíš, jak nás najít, nebo jak se jmenujeme? :wink: :grinning:
1. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
saru...u tebe nevím příjmení a u hup mi vyjedou dvě míši...a já nevím, která je ta správná :slight_smile:
1. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
resp. u šárky příjemní vím taky, ale podle fotky si myslím, že ta šárka co tam je nejsi ty... :wink:
1. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz
Kači, já ti psala do IP už minulej tejden mý jméno :wink:
1. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz
Kači, to jsem já, jen jsem si hrála a udělala ze sebe zombíka, aby nebyla nuda :grinning: Ale ještě včera jsem tam měla jen oko, dám ho tam zpět, abys mě poznala, jó? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
nik...já vím, už tě hledám :slight_smile:
saru...oko jsem poznala :wink:

zítra jdeme na půlroční, čeká nás třetí hexa a první synflorix...chudák mimi moje, zatím se vše obešlo bez teplot, ale s tím synforixem reakci očekávám. doufám, že ne nijak bouřlivou :unamused:
1. říj 2009 ve 22:28  • Odpověz
tak holky, už čekám jen na potvzení od vás :slight_smile:
1. říj 2009 ve 22:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.