• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
hup: tak to je hustý :grinning:
4. říj 2009 v 16:56  • Odpověz
LUci: díky moc. Tak ten čaj je klasika Jemča, zelený s pomerančem, nic jiného tam napsaného není.

Saru: bomba, ty kometáře milujeme :slight_smile:
4. říj 2009 v 17:08  • Odpověz
Hup: no tak takovou babičku bych fakt nechtěla. Ale musím přiznat, že něco podobného je máma mé tchýňky. Také taková dobrá duše :unamused:
4. říj 2009 v 17:12  • Odpověz
Ahoj holky, p o dlouhé době se jdu zase na Vás juknout.

Mám prosbu, zítra poprvé chci začít s příkrmy. Začnu mrkvičkou. Holky, jaký je další postup. Mléka mám pořád hooodně...na noc jí to zatím stačí. Díky
4. říj 2009 v 18:09  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
sklen: krásný vítání :dizzy_face: :dizzy_face: a super závěr :grinning: :grinning:
enz: Vojtík je hezkej klučina s dospěláckým výrazem, je roztomilej :dizzy_face: :dizzy_face:
saru: Štěpa se vyřádil, co? hezký :dizzy_face: :dizzy_face:
hup: kočko, je mi tě líto s těma krámama :frowning2: ale určo to brzo přejde
4. říj 2009 v 18:10  • Odpověz
jo a přišel mi menstruační kalíšek, respektive kalich, to bude prča :grinning:
4. říj 2009 v 18:11  • Odpověz
No, tak to jsem zvědavá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Janca: my jsme také zatím u mrkvičky, tedy teď máme brokolici, ale pak také nevím........
4. říj 2009 v 18:18  • Odpověz
maus: tý jo s tm kalíškem jsem tentokrát vůbec neměl odvahu začínat ...myslím, že by byl během dvaceti minut plný :sweat_smile:
4. říj 2009 v 18:18  • Odpověz
sklen a jak to o připravuješ? Mrkev nad páru cca 15 minut a pak rozmělnit? Nebo krmíš První lžičkou? Já jsem k těmto věcem taková :stuck_out_tongue_closed_eyes: nesvá.
4. říj 2009 v 18:25  • Odpověz
Jani já jsem koupila prvně skleničku, teď, když vidím, že mu to chutná, tak si to začnu připravovat doma.
4. říj 2009 v 18:36  • Odpověz
holky, jak tedy připravujete malým brambor? oloupaný nebo ve slupce?
4. říj 2009 v 19:01  • Odpověz
luci: já normálně oloupaný, když vařím pro nás, vařím i pro něj. A my si to pak osolíme až po slití :wink:
4. říj 2009 v 19:09  • Odpověz
Ahojík, tak jsme se doma bavili, že až ten náš první zub vyleze, budem asi slavit... :frowning2: opět pěkně uřvaný den...V poledne jsem přidala novou ingredienci na obídek, tedy měl mrkev-brambor-cuketa, byla jsem naladěná z mamčiných řečí, jak to včera šlo hezky to krmení a zas pár lžiček a řev... :unamused: máme doma nejspíš malého vteklouna...nervy se mnou pěkně lomcovaly...tak jsem ho nechala na chvíli v postýlce vyřvat a musela jsem se uklidnit...pak přišel tatínek a ejhle, pochoval, uklidnil, nakrmil pár lžiček...cítila jsem se jak největší debil...začínám si říkat, že hraje na mě pěkné kejkle...tak babičce jí pěkně, tatínkovi, jen mamince řve a vzpouzí se... :confounded:
Odpoledne jsme byli u tchyně :rolling_eyes: pak zas co chvíli řev...pěst narvanou v pusince...i dnešní usínání nic moc...Tedka už spí...

Luci- vařím zeleninu zatím ve vodě, brambory oloupané, já jsem zas uvažovala, jestli i ten brambor se uvaří v páře anebo ta cuketa...

Saru- krásné fotečky, tvoje popisky zvednou vždycky náladu :sweat_smile:
4. říj 2009 v 19:18  • Odpověz
naše dítě zatím domácí nechtělo, nějak se mi to nepodařilo úplně rozmixovat a slečně se nadavovalo.
hup: no taky počkám až se to nějak ustálí :wink:
jannca: na netu je o tom napsaného spousta, já postupně zavádím jednotlivé druhy zeleninky, pak přidám maso a pak ovocné svačinky. Dokud nebude jíst jednotlivých jídel plnou porci, tak vždy dokojím :slight_smile:
4. říj 2009 v 19:20  • Odpověz
luci: já jsem vařial brambor ve slupce, ale stejně ho nejedla
4. říj 2009 v 19:21  • Odpověz
Saru, krásný fotečky :slight_smile:

Já vařim brambory oloupaný, v páře s mrkví.
Dneska mu to jelo víc než včera, takže pořád nic moc, ale lepší se to.

Odpo jsme byli na oslavě dědy narozek, Fífa zlatej. Po cestě domů hodinu spal, ale když se vyspal, nebylo to to smějící se sluníčko... Ani když jsem ho doma vyndala z kočárku. Řval jak hysterka, to se mi nestalo snad 3 měsíce... Pak se napapal a bylo po řevu. Možná zoubek, kdo ví. Teď zpucnul 160 ml kaše a do hoďky se pujde spát.
Jdu naládovat pračku a udělat večeři.
4. říj 2009 v 19:22  • Odpověz
jsem zase dneska nemohla, švagrová používá hodně klokanku, páč malej nechce být v kočáře, je to malá drbna a potřebuje výhled, a aby toho nebylo málo, tak ho tam právě nosí zády k sobě, no a jejich sousedi mají taky mimi a taky klokanku, se to tam nějak rozmáhá...chudáci děti. neříkám, na chvilku, když je potřeba, dá se, ale na dlouhodobé nošení, trpím za ně...Když ty děti tráví půl procházky v klokance, tak to asi není dobře...
pardon za výlev :sweat_smile:
4. říj 2009 v 19:25  • Odpověz
Mau- jak tam ty děti visí, co??? :sweat_smile: Proto jsem tu svoji Chipolino zas rychle prodala...

K tomu jídlu, takže uplně správně je po jednom druhu vařit třeba 3 dny, jo? Pak teprv smíchávat???
Já jsem se nějak říidila instinktem, nechtěla jsem to přesně, jak píšou, nesnáším to všecko papouškovat, jak píší v moudrých časopisech... Takže jsem začla mrkví, za dva dny přidala do ní brambor, tedka cuketu, pak tam přidám třeba petržel, pak zkusím s bramborem třeba květák, pak třeba brokolici...to taky poznám, kdyby se mi osypal ne??? A kdy je správně do toho maso třeba? Si myslím tak za 14 dní, ne? Jen at je to oddělené...Za měsíc ovocné přesnídávky?
4. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
Mau: a kolik je vlastně jedna porce, jedna malá sklenička????
4. říj 2009 v 19:35  • Odpověz
bram: no, visí, strašně :sweat_smile:
Já to taky dávám zvlášť, ale když už to mám ozkoušené tak to smícháms tím co už jí a v pohodě. Maso si taky myslím tak po 14dnech a asi tak po měsíci (podle toho jak na tom bude s obědem) tak přidám svačinky - ovoce, později jogurt.
sklen: to je asi individuální, podle váhy mrněte, ale asi ta klasická velikost skleničky, pro začátek, ne? Pak kolem roku už větší.
4. říj 2009 v 19:40  • Odpověz
tak my jsme začali mrkví, 3 dny, pak brokolici, pak květák. pak brambor s mrkví. po 3 dnech jsme přidali cuketu.
taky už jsme zkusili červenou řepu. vyzkoušené druhy zeleniny libovolně kombinuji. když přidám něco nového, zkouším zase tři dny, ale ne samostatně, ale přidávám do už vyzkoušeného.
máme to zhruba půl napůl, kupované a domácí. většinou masové máme kupované, zeleninky domácí. a taky záleží, jestli krmíme doma, nebo v terénu, když v terénu, beru sebou skleničky kupované.

po čase jsme začali s odpoledním ovocem, ted už spapá na odpolední svačinku celou frutapuru.
takže po svačince mlíčko nedávám.
oběd dávám jen zapít slaboulinkým mlíčkem.
večer kaše a po kaši většinou nabídnu ještě pití-slabé mlíčko.

dneska jsme si udělali s emi holčičí den
byli jsme v ikea a tescu. musela jsem se držet, byl tam výprodej, tolika krásných věciček jsem dlouho neviděla. těch nádhernej supráckej moderních kalhot, bundiček a kabátků. bych si tam vybrala i pro sebe, kdyby to nekončilo velikostí 24 měsíců... už se těším, až budu princeznu strojit. zdá se mi, že na holky je toho nějak víc... ale asi se mi to zdá, vy co máte kluky je máte taky krásně oblečené!
koupila jsem jen dvoje punčocháčky a jedny rukavičky. odolala jsem krásné fialkové puntíkaté kombinéze :slight_smile:

k večeři jsem měla nudle s mákem-to se mi nepoštěstí, když tu mám chlapa :slight_smile:
4. říj 2009 v 19:41  • Odpověz
Moc děkujeme všem za pochvalu :dizzy_face:

mau: ad klokanka - taky ty děti vždy lituju :sweat_smile: My sice máme taky něcna ten způsob, ale vlastně to není klokanka, prcek v ní nevisí, je tam takovej schoulenej. Ale hlavně ho v ní nosíme jen občas, když je třeba (do obchodu,...), jinak jen kočár.
4. říj 2009 v 19:52  • Odpověz
skleni: my máme zatím jako jednu porci tu malou skleničku, té větší sní většinou tak dvě třetiny :wink:
4. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz
maus: jako přesně ...vždycky, když vidím takovou maminu, říkám si, jestli nešla kolem zrcadla a nebo alepoň výkladu, aby viděla,jak tam ten prcek vií ...jelikož, kdybyto vidl, přece by ho tam nemohla nechat :sweat_smile:

ad míchání - dělám to jako kaca (jen tu řepu jsem zatím nezačla - já ji fakt nesnáším - budu se muset přemoct :sweat_smile:)
nad masem už jsem taky uvažovala - zítra už budeme mít tři týdny (to toletí :sweat_smile:)

ad dávka - kámoščina holčička v osmi měsících zblajzne tu velkou a má ještě hlad :grinning: ...prý sní celý talíř :grinning:
to má po kámošce - ta taky žere jak mlejn a je hubená jak prd
4. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Saru: a normálně mu to stačí jo???

Já když vidím Vojtu,t ak ten by mi to snědl snad i stím obalem :frowning2: :frowning2:
4. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
sklen: jj ..my dopapkáme malou a ondr se tváří "tak předkrm bysme měli, sem s obědem" :grinning:
4. říj 2009 ve 20:16  • Odpověz
hm, tak Karolí teda sní tak půlku té malé, víc asi né, zas taková mňamka to asi není.
hup: třeba švagrová to nechápe a nevidí rozdíl v tom, jestli ho za ten zadek drží nebo tam má látku z klokanky, to je o ničem :rolling_eyes:
4. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
Zdravím holky, tak jsme zpět z chaty a počasí super, teda vše super až na to Lukiho jezení, já už fakt vyzkoušela kde co a nechce nic, jen mlíko a mlíko. Co tu nového??? Asi vás nebudu dočítat. Jo jinak Luki usíná na boku
4. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz
jitul: nebuď smutná, prostě zkoušej a věř že bude líp. Ségře malej taky nejedl, ani ň, pak mu to jídlo míchala s MM a až pak se rozjedl, bylo mu tak 7-8 měsíců. Tak se drž :slight_smile:
4. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz
skleni: Štěpánovi to stačí :wink: On jí docela malý dávky, ale zase častěji. Měl by mít snídani, sváču, oběd, sváču večeři - ale to se nám zatím nedaří, občas má ještě jednu dávku v noci a někdy vyjde i přes den jedna navíc :slight_smile: Já se neřídím tím, co by měl, ale jak mu to vyhovuje.

jitu: tak držím palce, ať Lukáškovi začne chutnat :wink:
4. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.