• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
saru: jo, přesně, Karolí má taky vícero kňourání, tak poznám, jestli ji něco bolí nebo je to jen rozmar.
luci: mě je jasný že nemá hlad
To co dělám teď, že hned vyskočím, uklidním a za dvě minuty můžu zase, to nikam nevede, to je mi už jasný...

Díky moc, holky, za podporu :slight_smile:
13. říj 2009 v 10:17  • Odpověz
Dnes vařím poprvé Aďovi špenát, zatím to vypadá jako tráva, skoro ho lituju :frowning2: ale u krmení se budu samozřejmě pitvořit, jaké je to mňami :grinning:
13. říj 2009 v 10:41  • Odpověz
bram: u nás taky tak, všechny ty blafy co jí dávám jsou fakt ňaminka :grinning: Vůbec nejhorší byla brokolice, smrdělo to jak ludra, no fuj :grinning:

Normálně Karolí chtěla spinkat :confused: uspala sjem ji v kočárku na balkoně, přitom obvykle chodí spát až tak kolem 13 :slight_smile:
13. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
dobre ranko hvezdicky,

maus - vubec nezavidim, u nas se ten spanek zas o neco zlepsil, broucek usnul kolem 7.30 a prvni kojo ve 3 - 6 - 9

Vcera jsme poprve zkouseli krupicku pres lzicku, celkem nam to slo a Willimu zda se chutnalo, spapal asi 5 lzicek :dizzy_face:

Dneska vypada byt krasny podzimni den, tak ja jdu rychle navarit a sup na prochazku do parku

Preju vsem krasny den :wink:
13. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
magi: i tobě krásný den :dizzy_face:

My jdeme po O na kyčle, nejspíš pěšo...se mi nechce, kosa jak hrom, i když vylezlo slunko tak fučí ledovej vítr.
13. říj 2009 v 10:52  • Odpověz
a já jduu odpoledne ke kámošce na návštěvu...oběd rozmiuxován i se žloutkem a bramborkama a vypadá to celkem dobře :wink: ale to vaření :unamused:
13. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
maus: tý jo - mi to docela chutí ty jejich kašičky ... nejsem moc zvyklá solit, takže pohoda :slight_smile:

teď jak jsem byla marod, vyprdla jsem se ncelé vaření a jen jsme skleničkovali

luci: příjde mi dobrý vychovávt dítě s ohledem na manžu :grinning: :grinning: :grinning: ...snad si ho pořídil se mnou a tak musí brát v potaz, že občas bulí ...má samo šanci jít do jiného pokoje..chápu, že se potřebuje vyspat..nikdy jsem po něm nechtěla, aby ondru v noci krmil nebo přebaloval nebo utěšoval (krom 2 psledních dnů, kdy jsem se celou noc sama dusila) ...ale pokud by pána obtěžovalo, že pláče při tom, kdy se učí první samostatnosti, je mi líto, ale neřeším - to si měl rozmyslet před cca 2 lety
13. říj 2009 v 11:08  • Odpověz
Ahoj děvčátka,

jé, Maus, to je taky pěkná dračice ta Karolínka jedna, viď, ale ono se to poddá a bude dobře, halt má takový období :wink:

Matýsek včera kupodivu neměl ani teplotu po tom očkování, to jsme ten PRevenar klíďo mohli dát, ale kdo by to riskoval, že :wink: To jsem se chtěla zeptat, holky, kolik jste za něj platily, vy co necháváte očkovat? Já totiž 1843,- , docela mi klesla brada, protože kámoška platila někde u nich 1550,- nebo tak nějak.

Jo a musim vím něco říct, Matýsek se dneska posadil :dizzy_face: Sice tak trochu falešně :grinning: , v lehačce, kterou měl sice v nejnižší poloze, ale úplně vodorovně nebyl, takže mu to trochu dopomohlo, ale normálně čučel na pohádku a najednou koukam, jak se nadzvedává přes bok a už tam byl :grinning: Ale to bude jak s tim lezením/plazením, to taky přišel na grif a pak to dal na měsíc k ledu :grinning: :grinning: :grinning:

Dneska mam takovej pocit na příkrm, tak jsem mu koupila bio mrkev (jsem se jí v tý Bille konečně dopátrala :grinning: ) a asi to spustíme, tak jsem zvědavá, jak mu bude šmakovat :wink: . Poprvý se dává jenom troška, že? Kolik jste jim dávaly, bobanům? :slight_smile:
13. říj 2009 v 11:08  • Odpověz
pet: co se do něj vlezlo :grinning: ...ono to zas tak moc není ...ze začátku mi vycházelo množství odpovídající cca 1/3 malé skleničky
13. říj 2009 v 11:11  • Odpověz
Hup: Tak vzhledem k dosavadnímu apetitu našeho Matýska bych měla udělat celejch těch 750g :grinning: :grinning:
Heleď a oškrábalas, a dala na pařáček vcelku nebo nakrájený na kostičky třebas?
13. říj 2009 v 11:15  • Odpověz
petu: Karolí snědla asi 4 kávové lžičky :slight_smile: Maťa je šikulka, bez teploty a že se posadil :slight_smile: :dizzy_face:
hup: mě nevadí, že to není slané, ale celkově dušená zelenina je blé :sweat_smile:
13. říj 2009 v 11:15  • Odpověz
petu: no vidíš, máš doma taky pěknýho dráčka, za chvilku bude sedět :wink: A přeju mu dobrou chuť na mrkvičku :dizzy_face:

my máme dnes opět špenátek - teda já a Štěpíno - manža by se asi poblinkal - je to jediné jídlo, které nejí :grinning:
13. říj 2009 v 11:24  • Odpověz
pet: dávám na kostky- teda jako kousky :slight_smile:

maus: ajoo :slight_smile:

jo holky - dáváte bylinky?
13. říj 2009 v 11:26  • Odpověz
u nás bude braborek, mrkev, cuketka a přidáme poprvé žlpotek - tož jsem zvědavá, jestli mi to nehodí na hlavu ....ale včera byl skleničkový králík a chutnal
13. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
Kurňa tak jak to mam spařit, vařit nebo cooooooo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jako holky dneska tam je kosa, že by mi nebylo trapný vytáhnout fusak normááálně - ale víte, co mě při tom napadlo? Jak se to dá stáhnout kolem tý hlavičky, tak kde má to dítě ruce??? To je jako celý i s rukama zabalený?? To by mě asi sežral, mam pocit téda..

Se špenátem to u nás bude taky boj, mně se navaluje jenom si ho představim, takže buď bude jenom o víkendu, aby ho mohl připravit i podávat Martin, nebo o něj bude Matýsek ochuzen :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
13. říj 2009 v 11:28  • Odpověz
Hup: Už vidíím, děkuji :slight_smile:

Jak jako bylinky? :astonished:
13. říj 2009 v 11:28  • Odpověz
tak takhle to mám já se řepou - už ji mám skoro 2 týdny koupenou :grinning:
ale až mi přestane být blbě vrhnu se na ni :slight_smile:

pet: no do jídla pro prcky
13. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
petu: no, asi by musel mít ruce uvnitř a to Štěpán teda taky stopro nepřežije :grinning: :grinning: Myslím, že v zimě budem jezdit na procházky tak třikrát týdně, protože v kočárku bude řev :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když - on už asi bude chodit, tak když by se to prostřídalo s vypuštěním na svobodu, tak to třeba přežije :slight_smile:

hup: bylinky zatím ne, zatím je jen všude čuchá :grinning:
13. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
Jaké bylinky vůbec můžou?
13. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
petu: já už jsem fusak vytáhla a už ho beru i na prochajdu, radši ji míň obleču a strčím do fusaku :wink: Karolí je v jeho spíš horní polovině, takže hlavička není úplně stáhnutá a ruce může mít jak skované tak venku a je spokojená, hraje si s těma šňůrkama co tam jsou, to se jí líbí :slight_smile:
My jsme dnes měly mrkvičku s květákem ze včera a snědla víc než včera, docela úspěch :slight_smile:
Bylinky nedávám, taky netuším které se můžou
13. říj 2009 v 11:49  • Odpověz
Já teda bylinky taky ne a taky nevim, co se může a tak a vlastně ani žádný neznam pořádně :grinning:

Holky a když se pak dává po mrkvi třeba brambor nebo něco dalšího, tak to se dává zas samotný, nebo se to přidá k tý mrkvi, co se s ní začínalo? Vy už jste tady všechny zdatný příkrmářky, noo, jsem začátečnice :grinning:
13. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
petu- já jsem to přidávala k tomu bramboru, přišlo mi to nechutné, aby jedl jen tak mrkev :confounded: Takže samotnou zeleninu měl hned první den tu mrkev, pak už měl mix s bramborem...

Mau- už máš z kočáru sporták anebo se ti to vleze do hluboké korby...já jsem to sice nezkoušela, ale kdybych odepla tu spodní polovinu, tak by se mi do té úzké korby možná vlezl, ale nevím, jeslti by se mi tam vlezlo už dítě :grinning:
13. říj 2009 v 11:55  • Odpověz
petu: já jsem nejdřív vše zkoušela samotný, aby so zvykl na tu chuť, teď už to klidně míchám :wink:
13. říj 2009 v 11:56  • Odpověz
bram: jsme v hluboké, sporťák mám na balkoně :wink: vlezeme se do hluboké i s fusakem, mám odepnutý spodek a dítě se mi tam vleze a když se tam vleze Karolí, tak musí každej :grinning: a až jí to bude krátké tak tam připnu ten spodek a jakoby to ohnu nad nebo pod a bude to :wink:
13. říj 2009 v 11:57  • Odpověz
no vidíš, tak máš hned dva opačné názory :grinning: :grinning: Já jsem chtěla, aby poznal ty chutě jednotlivě - léčitel mi říkal, že se tím dětem líp utváří trávicí enzymy a mají pak lepší imunitu - ale to je zas ten můj alternativní přístup. Rozhodně nikomu nevnucuju :sweat_smile:
13. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
mau: Štěpula se tam nevleze :confused: Je mu to krátký bez toho nánožníku...
13. říj 2009 v 11:59  • Odpověz
nee, Saru, můj přístup asi nebyl moc správný, všude jsem četla, že se to má první dávat jednotlivě, ale já jsem dala na svůj instinkt a tak jsem si to prostě upravila :slight_smile:
13. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
saru: Štěpa je asi tak stejně dlouhej, možná o kousek delší, ale asi už se narovnal. Karolí má pořád ty nohy miminkovsky složené, pokrčené, takže se vejde :wink:
13. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
baru: jasně :wink:

mau: jo, možná to bude tím, to máš pravdu :wink:
13. říj 2009 ve 12:15  • Odpověz
Takže holky, zásek s mrkví :grinning: :grinning:
Co máte za mixéry, jde vám to s nima úplně najemno? Já jsem jak kozel zahradníkem :grinning: - jsem dala mrkev do mixéru, trochu se to pomixlo, ale rozlítlo se po stranách a víc ani ťuk, tak jsem to pak ještě pomačkala vidličkou a pak zkusila propasírovat přes sítko, což skoro nešlo - a než jsem tohleto všechno udělala, tak byla mrkev studená, takže první pokus celkem fiasko :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: Ale dala jsem mu tak zkusmo trochu, nejelo mu to, ovšem nedivim se, studenoý bych to taky než.. :sweat_smile: :grinning: :grinning:
13. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.