• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Skleni a Niku, já mám taky problémy se slznými kanálky a pan primář, který mi dělá průplachy říkal, že ve svém věku jsem celkem exot, protože tyhle problémy mají právě novorozenci a malý miminka :frowning2: . Mám to vždycky fakt hrozný a já strašpytl, než abych šla hned, jak to začne, tak pak trpim při opakovaných průplachách. Ale pak se mi náramně uleví a mám na dlouho dobu zase klid. Takže určitě s mimčama zajděte, je to šup šup a bude jim líp :wink:
7. čer 2009 v 10:34  • Odpověz
ad slzné kanálky, já myslela,že to Nelča má taky a ono ne, vyklubal se z toho zánět, takže kapeme 4x denně, zítra máme kontrolu tak snad bude vše ok, já myslím, že jo, protože už se tam netvoří hnis :slight_smile:
7. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
Kami a bolí tě to? Psala jsem sem, že malej brečel míň, než když má hysterák.. A trvalo to minutku... Dělali mu ten průplach a pak sondáž... Ale jen co skončili, bylo ticho a tvářil se spokojeně...
7. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
dadu, my tam hnis měli jen v horkách... jinak mu to jen slzelo.. Držim pěsti, ať je to "jen" zánět... :wink:
Jdu se namalovat, ať nevypadam jak strašidlo :wink:
7. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
nik dík, já myslím, že to bude ok, jen aby se to nevracelo to ono rádo :angry:

jo taky bych se měla namalovat, ať ta návštěva nezahodí peněženku a neuteče až mě uvidí...

jdu kouknout do trouby, jestli se mi to tam hezky peče... :slight_smile:
7. čer 2009 v 11:00  • Odpověz
Nikulko, no, nechci lhát, ale mně to vždycky bolí dost, protože to mívám hodně ucpaný a než se to vždycky prorazí, tak mi přijde, že mě snad dloube až do ..., ale prý je to ojedinělý a u miminek to tak rozhodně nebývá!!!! A je to chvilka, takže ty mimouškové se rozbrečí, když je spíš pořádně chytnou, aby se nemrskly a už to je! Víc nepříjemná pro mě je ta doba, než jdu na ten průplach, protože mě ty oči bolí, pálí, slzí...a doktor mě samozřejmě neveme hned druhý den, jak si vzpomenu. Naposledy jsem na tom byla asi před rokem a to jsem rovnou jela o víkendu na pohotovost, protože pak to stejně bývá mazec, sice objednaná, ale na celý dopoledne...a takhle tam krom nějakýho úrazu a převazu nebyl nikdo :wink:
7. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
No, snad z toho nebude mít trauma :sweat_smile: On to neměl moc, ale chtělo to spravit :wink:
V Plzni maj termíny až na září, nás vzali přednostně, páč je mamka sestřička :slight_smile: Nedovedu si představit čekat s tim do září...

My jedem na ten o!

Dobrou chuť všem :slight_smile:
7. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
Krásné nedělní odpoledne :wink:
Vrátili jsme se z krátké procházky, je tu šíleně větrno, ale teplo až dusno. Tak jsme se trošku provětrali, Štěpula teď chrápe na balkoně :wink:

Ppřidala jsem pár foteček, byly nádherný mraky :dizzy_face:
7. čer 2009 v 15:10  • Odpověz
pěkné odpoledne :wink:

kaci: ono to nakonec do té ruky stejně přirozeně vklouzne :wink:

maus: to vypadá fajně :stuck_out_tongue_closed_eyes:

saru: taky podle receptu nevařím ..obvykle když mě nic nenapadá pobroudám po netu, pak kuknu do ledničky a spižky a ono z toho něco vyleze :grinning:

kami: hele ty máš problémy novorozenců, já mám mléčné zuby ...dáme to dohromady a budeme forever young :grinning:

jinak u nás supr noc - krásně usnul a i buzení bylo rozumné
máme rekord raního buzení - vstávali jsem o půl deváté ..normálně vydrží tak do sedmi ...asipochopil, jak to bývá v neděli :grinning:

no a pak jsme byli na štramberku - pěšo tam i zpátky, na obídek a pak na kafíčko a buchtu ... jsem ušlá, ale bylo to fajn ..u nás krásně svítí sluníčko a trošku pofukuje, ale nic hrozného - akorát procházkově

no a teď dosazuju bylinkovou zahrádku ... ještě mi tam stejně zbade místo, tak tam asi dosadímmátu - té není nikdy dost :grinning:

jinak pokud vás nebaví furt dokola voda se šťávou, čaj atd., naučila jsem se fajn receptílk na letní pití
uvaří se čajík (zelený, mátový, ovocný - já dávám zelený s mátovou příchutí), do vychladlého se přidá jablečný džus, limetková šťáva, nakrájené limetky, máta, led, někdy crmbnu i bezinkovou šťávu, může se doředit vodou (záleží jak je silný čaj) a dosladit (třtinový cukr) ....je to letní mňamka
7. čer 2009 v 16:58  • Odpověz
holky ..dávají si vaše děti do pusinky taky tu zicherku?
a co na to jejich koutky?
ondří má takovou pusinku jak hrozinku a rve si ji tam celou .... čekám, kdy si je normálně natrhne :sweat_smile:
7. čer 2009 v 18:50  • Odpověz
Ahojte! my jsme zpět z návštěvy. Grilovali se klobásky, mňamka, pohodička...
Obídek byl taky dobrej. Karolínka už je okoupaná, kouknem na přátele, nadlábne se a půjde hajat :slight_smile:
saru: moc hezké fotečky :dizzy_face:
hup: bezva tip na pití. AKorát ten třtinový cukr, to bych asi dala normální, páč ten já nerada :wink:
Karolínka si zatím do pusinky cpe akorát pěstičku, narve ji tam skoro celou a to je na její pusenu taky celkem dost. Ale koutky to zatím přežily :slight_smile:
7. čer 2009 v 19:36  • Odpověz
My jsme taky doma od prababiček.. Sem tam bylo hezky, sem tam zima, tak jsme malýho furt odkrývali, přikrývali, odkrývali...
A byl dneska za méďu... Myslela jsem, že mu ten obleček bude na podzim a on je mu tip ťop teď :slight_smile:
Fotečky tady http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Hradek_a_Pavlovsko%2C_7.6.2009/#album

:slight_smile:

Hup- Zicherku si etě do pusiny necpe... Jsem zvědavá, kdy to po Ondráškovi okopíruje :wink: Budu to hlásit :slight_smile:
7. čer 2009 ve 20:05  • Odpověz
masu: no tak to bys u nás neobstála ...jiný doma nemáme :sunglasses:

nik: joi tak jak byla taková ta kosa poslední dny, neměla jsem na tuhle dobu nic koupeno - kde by mě napadlo, že bude v červnu nějkých 8 st. ...no tak jsme vytáhla chlupatku, vo jem měla na podzim (6-9 měsíců)- hele a ona mu je dobrá - jen rukávky má hźahrnuté tak 1cm
by mě zajímalo, jak by jimohl nosit za půl roku :sweat_smile:

ty zívací jsou supr ..takhle ondra tu tlamičku vživotě neotevže :grinning:
jinak nik ..ty máš řasy jak smetáky :dizzy_face:

to ať nekopíruje - i když ona má tu pusinu o dost větší - třeba si ji tam narve :grinning:
7. čer 2009 ve 20:30  • Odpověz
No zima fakt hnusná chvílema... Věci na podzim nosí teď... Budeme muset pak udělat další nákupy... To já ráda :wink:
A řasy bude mít Filda po mně - už je to vidět.. Co jsem si s nima ale užila, když jsem byla malá... Se mi vždycky zahákly dovnitř do oka a to jsem řvala jako tur!!! :confounded:

Až si ji tam narve, tak dam vědět :sunglasses: I když ho to ještě ani nenapadlo...
7. čer 2009 ve 20:41  • Odpověz
nik: no jo ..ale kolik parády s tím naděláš teď, že jo :slight_smile:

blbé nápady bude mít ondra asi po mě
já vždycky vymyslela nějakou krávovinu, což by ještě nebylo tak nejhorší, ale pak jsem se jala ji i realizovat :sweat_smile:
7. čer 2009 ve 20:48  • Odpověz
:grinning: Tak to jsem zvědavá na příhody :grinning:

Malej spí, já se jdu pomalu taky přichystat... Stejně se asi bude chtít ještě nadlábnout, protože se po jídle poblil :wink:
7. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz
ahoj holky, jsem tu nová, můžu se přidat?
7. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz
ahoj holky, u nás se taky spí.... já si jdu pročíst pár pracovních mailíků a oživit si nějaká data...zítra mám pracovní schůzku tak at nejsem jak tupec :slight_smile:
7. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz
bram: ahoj ..no jasně :wink:

kaci: je třeba přeladit slovník, co :slight_smile: ...to znám :grinning:
7. čer 2009 ve 21:09  • Odpověz
hup...to mi povídej, snad to zvládnu, budu mít emmu sebou, tak to přeladování bude o to těžší, ale docela se těším, bude to možná prča :slight_smile:
7. čer 2009 ve 21:13  • Odpověz
Chtěla jsem se zeptat, už máte nějaký režim??? Adýsovi nejspíš žádný nehrozí, nějak chce pokaždé jinak papat a i spinkat...dnes jsme usínali s pěkným tornádem...už jsem myslela, že neusne....pak bojuju sama ze sebou...nosit kontra pořvat....co si otom myslíte???
7. čer 2009 ve 21:15  • Odpověz
kaci: tak to ti povím, jak měla moje kámoška pracovní schůzku ...dojednávala podrobnosti rozpočtu a podmánky, zakterých vezme řízení projektu a u toho nad majitelem firmy a šéfem divize stála a kývala se ze strany na stranu, jelikož se sbou měla malou a ta byla ten den trošku rozmrzelá .... její manža to shodnotil jako emancipaci nejtvrdšího kalibru :grinning:

bram: režim taky nemáme :slight_smile:
jen večer vždy po sedmé koupání, masáž, papání, uložení, rpozloučení, spinkání - vždy v tomto pořadí
a přes den se mu přizpůsobuju na max.
no a k tomu nošení - dneska jsem to už psala tady http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=100838&vOffset=0&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end
7. čer 2009 ve 21:22  • Odpověz
tak my docela už režim máme, ale časově je to vždycky podle prvního ranního krmení a to si řídí emi. od prvního krmení chce jíst pravidelně po 3-3.5 hodkách, takže už to dokážu načasovat.
akorát večer, to bývá po té sedmé už unavená, tak někdy to nevychytám a je už moc unavená, koupání je vždycky v pohodě, ale při oblékání do pyžamka už někdy pláče. po jídle se uklidní, pomazlíme, uložíme a usíná
(někdy před koupáním děláme masáž, někdy místo koupání plaveme - vždy záleží na momentální náladě eminky, když vidím unavu, je to vše co nejrychlejší :slight_smile:
7. čer 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ahojda my taky režim ještě nemáme, ani večer koupání, záleží jak mi vyjde kojení, vždycky nám to rozhodí noc, nechávám je spát jak dlouho chtějí, ne jak před tím jsem je budila...
Nemáte nějaký stránky kde jsou pěkně popsané masáže, jak masírovat? díky :wink:
7. čer 2009 ve 21:30  • Odpověz
hup k tomu nošení...emi je naučená stejně, ostatně už jsem to tady několikrát psala. je samostatná a hrozně šikovná, ale ví, že bude-li potřebovat a to kdykoliv, mám mě tady jen a jen pro sebe. zavolá-li si mě, tzn. když začne plakat, jsem hned u ní. oplácí mi to více než vrchovatě.
7. čer 2009 ve 21:33  • Odpověz
zanet: to nemám já měla od mamky půjčenou http://knihy.abz.cz/prodej/masaze-deti-a-kojencu-1 + dvd (ale ta kniha úplně stačila)
7. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz
kaci: si myslím, že to je investice, co se oplatí
7. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz
hupcza: napsala jsi to moc pěkně v té historii, souhlasíms tebou, přes den také nosím, mazlím se, sama jsem moc velký mazlík a asi bude po mně :wink: ale co děláš večer, jak je doba spánku...?

k našemu režimu: zatím máme jen večerní, koupeme po půl 7, pak koj-koj, odříháváme, mazlíme a ukládáme kolem půl 8....pak tedy pravidlem se stává ranní vstávání, už týden pravidelně v 7 ráno....jinak krmení nevím, máme to pokaždé jinak, když jsme doma, vyžaduje k prsu i co dvě hodiny, venku vydrží i bez papů 4 hodiny...právě čekám, kdy se to nějak ustálí...
7. čer 2009 ve 21:39  • Odpověz
bram: dám spinkat a je to ....zatím spí sám jen asi deset dnů ..a problém nebyl ani jedinkrát ... asi dvakrát se stalo že si vyhodil dudlík, tak zafňukal ..no ale podl jsme mu ho zpátky ....nebyl to pláč ..jen volání: podat dudlík haloo :slight_smile:

tý jo - 4,5 hodiny ..no to by ondří umřel hlady :grinning:
7. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
mám tu samou knížku co hup

naše emi usíná sama už asi tak 8 týdnů, zlatíčko
7. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.