• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
saru: no přesně tak si to říkám :slight_smile:

nik: to bude určo jenvirozka ...i když i ta dokáže potrápit :wink:
16. říj 2009 v 10:24  • Odpověz
Nazdárek
teda to je nemocných dětiček, tak přeju ať je to co nejdříve fuč, my naštěstí zatím v klidu ( klep klep ). Doufám, že se virtuálně nenakazíme, celkem to vypadá, že se to přenáší přes MK :sweat_smile:
Hup jak ses ptala na vaření s italem, tak já ty carbonara dělala v úterý večer :slight_smile: , můj muž totiž viděl jeden díl, řekl, že dle itala dokáže uvařit i on a začal studovat recept..no a pak jsem to stejně nakonec uvařila já, ale jsem z něj nadšená, taky nejsem moc kuchyňková královna, ale styl toho pána je mi více než sympatický :sunglasses:
Ad pečení na Vánoce, loni před Vánocema jsem přišla navečer ke kamarádce, která měla tou dobou cca 6ti měsíční holčičku, bylo fakt celekem pozdě a ona vážila, mísila a vykrajovala a já ji absolutně nechápala...proč jako pečeš v noci? Proč si neodpočineš, navíc když jsem přišla na pokec...hehe letos to mám v plánu dle jejího vzoru -chci to zvládnout po večerech, až bude A. spát. Ale ujít si to nenechám..teda doufám :sunglasses:
Chci se prosím zeptat za jak dlouho po samostatné zelenině jste začaly dávat zeleninu s masem a za jak dlouho po začátku příkrmů ovocné svačinky?? Děkuji..
Adam totiž jak jsem psala dva dny dělal, že jako zeleninku neee, ale třetí den se do toho položil a sní mi celou skleničku na posezení a začínám mít obavu, zda už nebudu muset chystat třičtvrtinu velké sklínky :astonished: :astonished: . Už vůbec po obědě nedávám mlíčko, máme jedno kojení plně nahrazené..ale pokud bych za chvíli začala dávat ovocné přesnídávky 2x denně, tak jsem v podstatě skončila s kojením celkem dříve než jsem myslela.. :confused:
16. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
akit: my jsme asi 10 dnů po zelenině začali s ovocem. A pak postupně i s masozeleninovými příkrmy :wink: Ale nahrazený máme zatím jen oběd a odpolední svačinu, dopolední zatím dáváme jen Sunar :slight_smile: Štěpula sní jako jednu porci tu malou skleničku, to mu stačí, ale myslím, že to je naprosto individuální :wink:
16. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
Hup, taky doufam, že angína to nebude... On má ten krk červenej z toho vřeštění.. zrovna před chvílí tu vřeštěl na celej panelák :grinning: Teď spinká...

Horší je, že mam prsa jak žvejkačky... Zrovna teď.. Tak asi vyšlu někoho pro homeopatika...

Akit, je to různý.. Nám řekla Dr, že máme dávat maso hned... Ale já začala zeleninou a asi po týdnu jsem přidala maso... Ovoce mám dle Dr. dávat od 7. měsíce... Ale asi dam dřív.. Po jídle taky nekojim, jen dam čajík... My si to kojení vynahrazujeme v noci :grinning: :grinning: :grinning:
16. říj 2009 v 11:06  • Odpověz
My jsme daly maso taky asi po 14 dnech nebo o něco později. Masozeleninka jí jede. Dneska jsem jí "uvařila" brambory s kukuřičkou a krůtím masem, vypadá to výborně :wink:
No a ovocem začneme až dneska-odpolední svačinku :slight_smile:
16. říj 2009 v 11:15  • Odpověz
Jo a moje ségra dávala malýmu dvakrát denně masozeleninový příkrm. on totiž nechtěl ani UM ani kaši ani nic podobného, takže dávala skleničku na oběd a skleničku na večeři.
16. říj 2009 v 11:17  • Odpověz
My dáváme ještě dopoledne k snídani sůšu :grinning: To se vyvrbilo nějak samo... Já snídám, Fífa snídá. :sweat_smile: Rozmočim mu jí ve vodě nebo čajíku a dávam mu to lžičkou... Se může utlouct :grinning:
16. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
sušenku možná dneska taky vyzkouším. Když už dáme to ovoce, tak by mohla i sušenku :wink:
Minule jí dla ségra kousknout muffinku a docela se šklebila :sweat_smile:
16. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
Dobré ráno/poledne,
no co to čtu, Ondrášek je pořád takhle rozbitej, chděrka malej? Tak ať ho to brzo pustí, bobečka malýho..
Matýsek je co se týče nastydnutí a tak OK, to už jsem psala včera, ale dneska jsem s nim radši valila na oční - už pár dní si tak mne očička porád a dneska ráno měl jedno zalepený - né nijak hrozně, ale je před víkendem, že, tak jsem tam s nim radši zaběhla - tak tam má infekci a dostal ATB kapičky - ovšem celkem mě rozesmály ty instrukce ke kapání :sweat_smile: - prej kapat nejlépe do vnitřního koutku a hlavně na bělmo :grinning: - a řikala to s takovou samozřejmostí, holt když ho tam viděla, jak tam tak leží hodňoučkej a prohlíží si jí :sweat_smile: :grinning: . Já budu ráda, když ta kapka skončí někde blízko horní poloviny těla, s velkou dávkou štěstí se mu trefim možná i do obličeje, víc se to fakt zaměřit nedá :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

Já mam dneska nachystanou skleničku mrkev/brambor, ale jenom tu malou, to mě zase sežere :confounded: :grinning:
16. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
Mně mudr řekla, že s masem můžu začít hned a se ovocem 14 dní po začátku příkrmů a s lepkem taky od ukončeného 6 měsíce..tak jsem se chtěla jen vědět jak to máte vy neb co doktor to jiný názor..Mám tady ještě brokolici a špenát tak to sní a pak přidám teda to masko..Tak děkuji za info :wink:
16. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
akit: no já jsem sice vkuchyni pokročilá, ale i tak mi ten ital sedí - myslela jsem, že to bude zase takové nějaké šou s "hvězdama" a vaření nikde ...ale fakt to je dobrý - rchlé a jednoduché- a dobré
babica prpaduje jednoduchost svých jídel - ale tojsou často hrooozne spatlaniny ( i když občas se nějaká ta perla najde :slight_smile:)

s masem jsme začali tak 3 týdny po zelenince - ale teď jak jemarod tak mu novosti moc nejdou, tak nenutím
ovoce zatím dáváme jen jako kousek jablíčka a on si z toho vycucává šťávičku

hele - vemteto tak, že některé matky dávají prckům kaše od dvou měsíců a v půl roce už jí to co dospělí
cokoli uděláme my bude jen a jen dobře :slight_smile:
16. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
pet: tvů popis instalace kapičky do očka mi silně něco připomněl

jako ale kapičky do pusky - to je jiná
včera říkám ondrovi: mlíčko dostaneš až pěkně spapáš ten sirupek e lžičky ...hele tak vzorně s takovýma minimálníma ztrátama senám to ještě doněj vpravit nepovedlo :grinning:
16. říj 2009 v 11:48  • Odpověz
Hup: Tak kapičky do pusy naučil Matýska papat Martin, ale holky jak! Večer po koupání mu vždycky dává Vigantol, řekne "pusinku" a Matýsek otevře a čeká :dizzy_face: - ovšem vybral si na to úplně blbý slovo, protože já když chci dát Matýskovi pusinku a řeknu pusinku, tak jí na mě otevře dokořán, že :grinning: :grinning: :grinning:
16. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
dnes bude v sama doma bývalá spolupracovnice ...ikdyž v jejím případě slovo práce je poněkud matoucí :slight_smile:
za dva měsíce jsem musela dohnat její 3/4 roční liknavost (to abych projekt zachánila navenek) a ještě na md jsem řešila zpětně její vykazování a absolutnímanažerská selhání, kdy nic, co pdléhalo ji nebylo uděláno dobře (většina vlastně v době,kdy se mělo odevzdávat nebalo ani zahájno)
k tomu ve svém slavném institutu odrala jednoho důvěřivce o dobrého 3/4 milionu a tak

tuším, že bue opět ženám radit, jak se má pracovat, slazovat práci s rodinou apod. :grinning: :grinning:

což j další pikantní kapitola - málem jsme si ucrply smích, kyž nám s holkama líčila, jak je schopná a vše zvládá - má totiž paní na úklid (uklízí, pere,žehlí ... každý den jim na druhý den i navaří, její manža každý den vypíná pc v 15:59 a to i ve chvílích, kdy je nutno něco řešit - přeruší prostě jednání v půli, jelikož musí být v 16:15 doma - musí e stzarat o malou, poklidit a vyvenčit psy :grinning:

prostě je to holka šikovná :slight_smile:
16. říj 2009 v 11:57  • Odpověz
Petu taky dobrý :grinning:
Hup já bych se na vaření v telce nikdy!! nedívala ( krom výjimek kdy tam absolutně nic jiného nebylo nebo jsem čekala až začne nějaký pořad ) ale tenhle pán mě fakt zaujal a i mně, které přijde vytvoření bramboráku nebo palačinek jako výstup na Mount Everest, přišlo vaření dle něj jako absolutně jednoduchá, nekomplikovaná a rychlá záležitost, kterou zvládne i taková šikovná kuchtička jakou jsem já :grinning: :grinning:
16. říj 2009 v 11:57  • Odpověz
pet: no toho se ale dává víc než vigntolu, tk je to problém
manža to pojal po chlapsku - já něco dělla a tak mu říkám, dej ondřímu ještě ten sirupek
a on to nalil do té odměrky - vypadá trošku jako pohár ...no a přiložil k pusinse a šup tams ním - prost na ex - jak panákia (dávka 3,5 ml hutného sirupu) ....chjo :sweat_smile:
jsem jen vytřeštila oči ...faktem je, že instrukce jsem nedala - ale tohle mě ani ve snu nenapadlo :grinning:
16. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
petu: Vigantol má manža s prckem taky zmáknutej, ale nic u toho neříká. Jen ukáže kapky,Štěpán zdřevění, otevře pusu a čeká. A pak hrooozně mlaská :grinning:
16. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz
Dobré poledne ženy,
my dnes noc nic moc, nosila jsem a pokládala na střídačku od 23- půl 2, pak znova kolem 5, také jsem kaput :rolling_eyes:
ještě mě naštval Adýsův taínek, který asi cítil, že musí být vzhůru se mnou a tak se tak v polospánku napřímil na lůžku a čuměl na mě, jak bojuju...FAKT POMOC :angry: Kdyby raděj vstanul a ponosil chvíli on...BOŽE CHLAPI... :confounded:

Akit, my to vzali s jídlem hopem, týden po samotné zelenině jsem dávala už maso, dva dny na to i ovocnou přesnídávku někdy dop. někdy odp. SKončili boje, s masem mu to teda jede víc...

Mám brokolicovou kuchyň, dnes budu krmit brokolicí s bramborkem a krůtím, udělala jsem toho víc, bylo mi doporučeno od muže, že brokolici žrát nebude, tak má Adámek zásoby, ale tak nějak jsem zapatlala všecko :sweat_smile:
16. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
saru: jj ...je to hrooozná mňamka
jenže jak já ho teď prolívám kapkama hore dole, spolupracuje už jaksi laxněji :sweat_smile:

bram: hele - tyhle polospící pozorovatele bych kopla do hlavy - to znám ....ještě, že ti neudělil radu :grinning:
16. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz
Jo a po té Frutupaře, či jak se to jmenuje žádné mlíko nedávám...osobně kdyby mi někdo dal po kompotu mlíko, tak se pooo :grinning: Když nesní celou, tak asi na dokrmení prso, kdo kojí, ale jinak...po celé dávce je to spíš blbý zlozvyk dítěte...jooojooo, ale také máme...třeba to nošení...zlozvyk... :angry:
16. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz
Ahooooooojky

no naše noc super, kojo 23 01 05 a vstávali jsme 7:15, takže pohodáááá

Holky to mě moc mrzí, že jste marodi, tohle počasí aby vzal čert.. fakt, tak hlavně, aby to už konečně zkončilo a měli jste klid.

Kett: my máme stérimar od 0-3 let

Saru: no dobrý, ale jak je vidět, tak mu na to prdí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz
Co je holky frutapura? :astonished:
16. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
Hup- někdy krotí mé nervy...tak to ho posílám do temných míst...pže fakt, nepřiložit ruku k dílu a radit??? :confounded:
16. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
ovocná přesnídávka v kelímku jak od jogurtu, přišlo mi to jako dárek od Hami na zkoušku, ale šklebil se jak Alík, asi to bylo kyselé
16. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
ptala se na to myslím Mau, Petu...
Já teda jak dočítám, tak vás dočtu a pak mi splývá, kdo co psal :sweat_smile:
16. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
Baru: no myslím, že něco podobného mám doma, jednou také koukal a když už byl tedy opřený, tak v tom stavu usnul :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Jo, dnes bylo v kočárku dobře, sice ta instalace do něj nic moc, ale už nevřeštěl. Hlavně jsem si ho namířila na sebe, jako to měla NIk :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
16. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
Baru: u nás to snědl Dandula, ale ochutnala jsem, a bylo to jako šťovík :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
bram: manža je poradce - jako profesí původní ..je v tomto ohledu jaksi deformovaný :grinning:
nenechá si vysvětlit, že je rozdíl, když si ho někdo pozve a zaplatí mu za to (tedy žádaná rada) a nevyžádané moudra, které trousí mi ....
má pocit, že jsem háklivka, když nesnáším kritiku tak jako ti lidé v těch fabrikách
bych chtěla vidět, kdyby napochodoval do nějaké fabriky neohlášený a začal jim udílet dobré rady, jak by byli nadšení :grinning:
16. říj 2009 ve 12:15  • Odpověz
ahoj holky, snad vás dočtu...
jak jsem psala. už včera jsem byla rozhodnutá jet dnes k mudr., ve 4 ráno teplota 38,7 po odečtu. tak od tý doby jsem nespala, emminka naštěstí po paralenu jo.
no a diagnoza je - po poslechu mudr. řekla, že je to na průduškách a musíme nasadit antibiotika. tak máme augmentin 2x denně, a ráno dáváme sirup hedelix, na noc pokračujeme se sinecodem.
si vyčítám, že jsme měli jít k mudr. dřív a ne to konzultovat po tel., mudr. sice říkala, že jsme nic nezanedbali, ale ve mě brouček hlodá. já ale opravdu měla ve středu pocit, že je to skoro za náma, že se to zlepšuje. a včera když jsem zjistila teplotu už mudr. neordinovala.
ach jo, říkám si, kdybysme šli třeba už ve středu, tak by možná býval stačil jen hedelix a nemuseli jsme mít antibiotika :unamused: . ta nemoc vypadala ze začátku jako chřipka - rýma a kašel. akorát teda to chrčení, co jsem občas zaslyšela, nebyly hleny z nosíku, nebo možná ze začátku byly, ale ted je to na průduškách
pozdě bycha honit, aspon víme pro příště

ted má emi 38, dala jsem ještě paralen, má v sobě první dávku antib., tak snad bude brzy líp
16. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
kaci: teda to je hrůza, tady se ten vir snad vážně šíří :frowning2: Tak snad bude Emi brzy lépe, chudince...
16. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.