• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Na druhou stranu, je vidět, že politici mají hovno na práci, když se to tam rozrůstá :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
19. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
Ahojky holky,

tak my byli u Dr. a máme diagnozu - šestá nemoc. Už mi to bylo jasný včera, když se začal osypávat. Teplotu od včera nemáme.Ve čt už můžeme ven, plavat v sobotu ještě nepujdem. Ať se to doléčí.
Kači, to bude mít možná Emmi opravdu taky. Kde je osypaná?
Režim máme totálně v pr... Uspávam v náručí každej večer - přes den neni problém, ale večer jooo... Usíná tak kolem 21.30.

Sedačku jsme vybrali tuhle http://www.babymania.cz/romer-safefix-plus-bellybutton-indigo-denim
Chtěli jsme, aby měla i tu páku a isofix - nechali jsme si ho teď namontovat do auta.
19. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
NIk: my to máme obrácené, v noci dobré, ale ty dny. No prostě sám neusne, buď v náručí nebo u kozy :confused: :rolling_eyes:
19. říj 2009 v 11:57  • Odpověz
pet: bezva výlet :grinning:

maus: sedačku vidím stejně jako ty - taky je ondr už napreslý ...ale do velké nejdeme z důvodů, které píšeš

kači: tu romer duo plus máme taky :wink:

ad 6. nemoc - no zrovna dneska mi říklla kámoška, že to snad mají taky .... :sweat_smile:
19. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
Sir: boží fotečky, vy máte ale číro, fakt dost dobré :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Malá je krásná, roste jako z vody :wink:
19. říj 2009 v 11:59  • Odpověz
nikul, díky za smsku:slight_smile:
emi byla osypaná na bříšku a zádíčkách
se spaním to máme taky totálně v pr... přes den v poho, večer se vzteká
s jídlem trošku

jsem zvědavá, co nám mudr. řekne.
kde byl osypanej filípek?
taky už nemáme teplotu a jen doufám, že ta antibiotika nebereme zbytačně...
19. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
Ty jo holky, co se to tady rozmohlo? :frowning2: Snad to ty hvězdňátka brzo přejde a ty zbylý zdravý taky něco nechytnou..

Joo, Kači, zamilovala jsem se do toho Eclipse, ovšem doma mi to neprošlo :sweat_smile: , takže nakonec mam obyčejnej Moulinex :grinning: , ale teda holky, jsem nadšená (jedná se o mixér tyčový, kdo se nechytá :grinning: ). Včera jsem s nim dělala poprvý, Matýskovi oběd, a naprostá paráda, jemňoučký jako ze skleničky, olizoval se až za ušima :dizzy_face: Tak už papal mrkvičk, brambor, a dneska najíždíme na květák - ale neodděluju mu to, brambor jsem přidala k mrkvi a ten květák mu dneska taky přimixnu k mrkvi a bramboru - vim, že tu někdo psal, že by se to snad mělo dělat zezačátku samostatně, aby si bobani zvykli na tu chuť, ale já bych teda samotnej květák taky nejedla, tak proč to nutit jemu, že... :wink:

A chci se zeptat, kdy jste začaly dávat ovoce odpoledne? Matýsek už má nahrazenou celou polední dávku příkrmem (už mu nedávam mlíko, má jenom ten obídek), tak co myslíte, už mu můžu i místo odpoledního mlíka dát nějaký to ovoce? A jaký se dává, čim jste začínaly a co pak dávaly dál?

Sedačku my jsme ještě vůbec neřešili, Matýsek se vejde do vajíčka ještě s velkým přehledem - nožičky mu malinko přečuhujou, ale na hlavičku má ještě hafo místa a do šířky jakbysmet, takže zatim je to u nás u ledu :slight_smile:
19. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
Pet: u nás květáček také nejel, za to to ostatní, po tom by se mohl utlouct :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jinak já dám buď nějakou přesnídávku ze skleničky, nebo jsem zkoušela banán, ten mu tedy jede hodně. Dnes chci zkusit jablíčko nebo hrušku.
19. říj 2009 ve 12:04  • Odpověz
Kači, Fífa má trochu na obličeji, hlavičce, bříšku a zádíčkách. Neni to nic hroznýho, tak snad se to nerozjede... Hlavně to má kolem očíček, na plamínku z porodu.
U prsa taky zlobí - mam teď nějaký měkčí prsa a ono se mu nechce tahat... No komedie...

Petu, já začala ovoce dávat v pátek - broskvovou přesnídávku. V sobotu nic neměl a včera si dal banán. :slight_smile:
19. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
Ahoj,
jsme dnes vstávali v 10h a to jen proto, že nás vzbudil soused......venku jeoproti minulým dnům krásně, tak jsem si dala procházku do krámu pro rohlíčky....se tam nedostanu s kočárkem, tak jsem si vzala Vojtíška na ruku a posadila ho do košíku :grinning: hezky se držel, ale u pokladny seuž klátil, že jsem čekala berany duc o držadlo...ustál to a teď chrupe v kočárku

petu: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: dobrej výlet.......já už jsem to taky vylezla jen tak tak, ještě, že Vojtíška nesl manža.....ale musím říct, že jsme se hezky zahřáli, takže to hnus počasí nevadilo....

skle: u nás bylo hezky a páč už jsme dlouho smrděli doma, tak jsem po obědě zavelela a jelo se....po cestě začalo hezky pršet no ideální počasí na výlet :grinning: , ale já fakt byla ráda, že jsme mimo domov, takže panovala veselá nálada, dělali jsme si z toho prču

díky za pochvaly
19. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz
Je divný, že většinou píšou, že ta vyrázka nebývá v obličeji a bývá na horních končetiných, mně právě Dr. řikala, že na končetinách nebývá...
19. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
Šestá nemoc, latinsky roseola infantum nebo exantema subitum (něco jako "dětská růžovka", "rychlá vyrážka" nebo podobně - česky se vzácně hovoří i o "třídenní horečce") - je virové onemocnění starších kojenců a batolat, přičemž virem je promořeno 90% dospělé populace, nákaza se šíří vzduchem.

PŘÍZNAKY:
příznaky se objevují 5-15 dnů po nakažení
PRVNÍ A ČTVRTÝ DEN:
• Vysoká teplota
• Někdy mírný rýma nebo kašel
ČTVRTÝ AŽ OSMÝ DEN:
• Teplota se náhle vrátí na obvyklou úroveň
• Na hlavě a na trupu se objeví růžová drobně skvrnitá vyrážka trvající několik hodin až 2 dny
• Vyrážka bledne, ostatní příznaky mizí

LÉČBA:
1. Pokud má dítě teplotu 39 °C a vyšší, zavolejte lékaře.
2. Snažte se srážet teplotu, aby dítěti bylo lépe. Na krátkou dobu můžete použít paracetamol (paralen sirup, čípky).
3. Podávejte dítěti hodně tekutin.

Pokud v období horečky nedojde k febrilním křečím, je průběh jinak nekomplikovaný, léčíme pouze příznaky. Hlavním problémem i pro lékaře je odlišení tohoto onemocnění od alergické vyrážky po podání léku na snížení horečky v první fázi onemocnění - tato alergická vyrážka se objevuje později (tak až 6.- 8.den při podávání léku), zatímco tato infekční vyrážka se vysévá opravdu po 2-3 dnech horečky.
19. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
Enz: to je šikulka, na to se také těším, až ho budu moct prdnout do košíku :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Manža je něco podobného, pořád, sedíme doma bla bla bla a když řeknu, tak jedeme a hotovo, tak na mě kouká jako na sv. obrázek a řekne, a kam bysme jezdili :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
19. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
tak broučci tady takhle marodí :unamused: my jsme měli klep klep jen tu rýmu a už je to OK...tu šestou nemoc měla Kačka taky, ale už si průběh nepamatuju...to bude brzo pryč...hodně zdravíčka marodům

skle: no my byli doma nejdřív kvůli rýmě a pak tomu debilnímu počasí tak včera už jsem mu vyhlásila boj :wink: jsme se provětrali a jak se nám dnes spinkalo :grinning:
19. říj 2009 ve 12:23  • Odpověz
pet: já dávám jbko a nebo hrušku a sušenku ...ovbykle vcelku ....
ondří si to užižlává těma svýma dvěma zubkama ...je šikula:slight_smile:

ad protivnost v noci
ondra by v té nemoci kupodivu protivka - před půlnocí hysteráček
no a manža vymyslel, že ondra není normální, že normální děti takhle nepláčou a ža to musíme řešit
myslím, že z toho, co tu píšu vám všem musí být zřejmé, jak je ondra problémový,nenormální a já nevím co ještě
jako na kop do hlavy
jako jeho matinka - té taky její dětinikdy nebyly dost dobré :angry:
19. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz
nikul tak podle toho popisu bych laicky řekla, že to emi měla, vč. té rýmy a kašle. kašel ovšem sednul na průdušky... uvidíme, co poví mudra
19. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz
pet já dávám frutapuru
19. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
Kačko, tady je ta vyrážka vidět.. Teď to má ještě po hlavičce..http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Filipek_-_7._mesic/#IMG_6236.jpg
19. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
hup to si děláš prču? a je normální Alan?
hele a jak si Ondra to jablko drží? Vojtovi pořád klouže z ruky a pak řve, takže musím podávat nebo držet já :slight_smile:
19. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
Nooo, tak to je hustý, tak to v tom případě, tady není normální žádné dítě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz
enz: jooo taky jsem si říkala, že někdo nenormální v té místnosti na 100% je, le ondří určo nee ...u mě 50/50 a jeden kandidát 100% jo :grinning:

ad držení jabka - za asistence někoho jiného + sám http://hupcza.rajce.idnes.cz/Ondri_-_rijen_09/#PA110023.JPG
ale to jsou už tak 14 dní staré fotky - už to zvládá prakticky sám

sklen: nooo ....asi tak
jemu totiž chlapi říkali,že jejich děti nikdy nebrečí
jsou tam dvě skupiny (dle mého) - to co mají děti 10-15 let a už to zapomněli ....a ti co pracují jako a. a tak sianinevšinout, že jejich žena v nociskotačí se řvoucím miminem
19. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
jooo ...atchýňa mi popřála k svátku ....a comyslíte - zeptala se na ondru???? anináhodou - to totiž není v kalendáří, že :sweat_smile:
19. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
JO tááák, chlapi říkali, no když tomu chlapi tak rozumnějí, tak proč nejsou na mateřské oni??????

Je to šikula, vojta by ho tam narval i s tou asistencí celé :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Hup: já jsem své psala v pátek, věděli, že jsme doma sami a co myslíš, neukázala se :angry:
19. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
Všechno nej k sváááááááátku hvězdo :wink:
19. říj 2009 ve 12:50  • Odpověz
sklen: no on to tam taky poprvé celé narval :grinning:
dííík :slight_smile:
19. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz
hup aha, já mu ho dávám oloupané, tak to asi víc klouže...zkusím neloupat......papá krásně, my jen žužláme bez zubů :slight_smile:
jo a vše nej k svátku :wink:
19. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz
hup: všecko NEJ k svátku :dizzy_face:
a s tím Alanem už to fakt přestává být vtipný, on perlí čím dál víc... :rolling_eyes:
pet: my jsme začali ovocem po asi 3týdnech či tak nějak :wink: dávám 100% ovoce Sunárek, nejdřív měla jablko/banán 2x a teď jablko/broskev dneska podruhé. Včerea jsem jí do toho i poprvé rozmočila Sunárek sušenku a moc jí to chutnalo :dizzy_face:
niki: ať se Filda brzo uzdraví :slight_smile:
ségřiny děcka to měli obě, i pátou i šestou nemoc. Hned nějak po sobě...

My jsme se taky byly vyprdět, Karolí se vyhajala, občas vykukne sluníčko, ale teplo vypadá jinak :slight_smile: kolem 15 má přijít chlápek na ty naše dveře.
Manža mi volal, že mu málem upadlo kolo na náklaďáku :confused: oni mají dvě auta a z toho právě tohle je totální vrak, kterej je co chvila v servisu a je to životu nebezpečné :angry:
19. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz
a Karolí dnes měla na oběd brambor s mrkví a hovězím babylove a moc jí to chutnalo :dizzy_face:
19. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
maus: tý jo ..a v poho? nic se nestalo ....
to je bav, že je nechají jezdit takovou křuskou :sweat_smile:

to měl ondří v pátek - teda tu kombinaci ...docela mu to jelo :slight_smile:
19. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.