• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
sklen: jako že říká táta? :slight_smile:
saru: pěkný :dizzy_face:
My jsme byli všichni venku na dlooouhé prochajdě. Karolí sice spala jen půl hoďky, ale stejně si odpočala a kupodivu ještě není tak protivná, na to že vstávala v 15:20
24. říj 2009 v 17:53  • Odpověz
mau: jj, pořád tatatata a dokola a hele... to je jeho. Teď ho mám na klíně, drží v ruce vařečku a jsem zvědavá, kdy mě klepne přes prsty.

Také jsme se byli projít, cca hodinku a půl a stačilo, ze začátku teplíčko, ale během půl hodiny se začalo ochlazovat. a pak to byl zae ten starý známý podzim. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. říj 2009 v 18:01  • Odpověz
sklen: tak to je šikulka :dizzy_face: Karolí neříká nic, mele teda pořád, ale nic konkrétního ne, ani slabiky ne
24. říj 2009 v 18:06  • Odpověz
Mau: jj, já jsem na to také koukala, ale začal si tak broukat už ráno v posteli a teď odpoledne si to zkoušel zase. tos měla vidět átu, jak se mu zvedla hruď

Tak, naše malá kyselinka snad usne. Dal si obě prsa a na to 100 ml UM, tak uvidíme. Dík za typ Mag :dizzy_face:
24. říj 2009 v 19:17  • Odpověz
sklen: to musí být bezva, no jo, tatínci jsou pyšní :grinning:
Myslíš že bude malej líp spát, když tolik spapal?
Karolí už chrupe, tak jsem zvědavá na dnešní noc. manža mi za chvilku vezme roha, jde do práce, přijede pozdě, tak budu koukat na Bobule :slight_smile: Uvařila jsem si puding-mňami :dizzy_face:
24. říj 2009 v 19:19  • Odpověz
Mau: no nevím, uvidíme uvidíme, ale zase kdyby už nemohl, tak se mi na to vyprdne, že jo, al eon tahal jako blázen.

Do práce?? to je chudák, tak ať ho máte zase brzy doma. Já jsem dnes zkusila udělat ty hnízda od Hup, tak uvidíme uvidíme. voní to hezky, tak asi poruším dietění. :sweat_smile:
24. říj 2009 v 19:21  • Odpověz
sklen: třeba to klapne, Karolí taky dneska vypadala že by ještě něco slupla :sweat_smile: na první večeři je toho čím dál míň, jak už teď kojím jen jednou v noci a jednou večer, tak už tam mám prd
24. říj 2009 v 19:27  • Odpověz
Já bych řekla, že mám pořád stejně. V noci by se Vojta po nich zbláznil, ale přes den už moc nechce. V pět si vypil jen jednu a od té doby řval a řval, tak mu to asi nestačilo, ale druhou nechtěl....
24. říj 2009 v 19:34  • Odpověz
Karolí se tak zdráhala dneska ráno, normálně vypije obě a než jí dám tu druhou tak ječí a dneska druhou nechtěla
24. říj 2009 v 19:51  • Odpověz
Vojta nápodobně. Pořád se otáčí, když si ho vezmu zpět, tak prostě nene a bude se točit a je hotovo, a na konec se bude vztekat.....
24. říj 2009 v 19:55  • Odpověz
ahojky,tak jsme dneska vyměnili nastřelené náušničky za naše. akorát se mi zdá, že to jedno ouško ještě nemá uplně zahojené..tak nevím
kdyžtak použijeme framykoin...
holčička je uplně jiná, nejdřív mi ty naušničky přišly strašně velký, ale už jsem si zvykla a láskou bych jí snědla....

dneska dostala emi poprvé na noc kašičku z tetra paku - rýžová kaše od Nutricie, protože jsme přijeli pozdě a už byla unavená na to, aby jedla kaši lžičkou. tak jsem zvědavá, jestli se to projeví na délce spánku
musím říct, že ta vybojovaná noc ze čtvrtka na pátek, kdy jsem odolala a dala jí jíst až v půl páté se možná vyplatila. na dnešek spala od cca půl osmé do půl šesté. což je super. pak zase usnula a spí do cca osmi
uvidíme, jak dneska ...počítám,. že než upravíme režim, budeme vstávat podle starého času, takže podle nového to bude v sedm :angry:
24. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz
ahoj hvězdičky, nějak jsem v poslední době nestíhala, jak jsem byla u našich a pak to nachlazení. Hup, Bram, fotečky z minisrazu jsou bezva, škoda že jsme chyběli, ale asi byste se od nás nechtěli nakazit... te´d už máme rýmu oba. učím se odsávat soplíky...

hned, co jsme se vrátili z Ostravy, jsme malého dali do jeho pokojíčku. nejdřív kojení - buzení co hodinu ve 22 a 23, pak co 2 hodiny a od 5 pak spal do osmi. Včera večer jsme měli vítání občánků, bylo to prima, malý si oblíbil malého souseda a bral si jeho ručičku do pusy :grinning: ale byl hodnej, i když předtím moc nespal. pak oslava narozek manžovy mamky. malý šel spát asi v devět, chvíli se budil, ale za chvíli spal dál. vzbudil se ve 23, v 1, v 5 a 8. Lepší se to...

jinak my máme zásoby kašiček, něco jsem koupila, něco vyměnila na MMB, něco jsme dostali :slight_smile: skleničku koupenou mám jen jednu. určitě ještě něco dokoupíme. zavařených přesnídávek spoustu, ale počkám, až malému pojede víc zeleninka. dnes měl mrkve s bramborem a docela to šlo. ale bylo to dost tekuté, příště dám míń vody. jo a jak měl tu řepu, tak si nepřejte vidět, jak to vypadalo v plíně :angry: fakt šílené. tak nevím, strávil to vůbec? zítra dostane koupenou skleničku s krůtím masem, tak jsem zvědavá, jak mu bude šmakovat

mis, taky jsem malému dala obal od kofily a vydržel si s ním hrát fakt dlouho :grinning:
24. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz
Hup, ondrášek s Aličkou jsou super, jen Aličku to asi moc nebavilo :slight_smile: Magi, malý si ale umí hrát :grinning: Saru, štěpánek už super stojí, fakt!!! :wink:
24. říj 2009 ve 22:08  • Odpověz
ahoj holky, tak ja mela dneska litaci den :sweat_smile: , nejdrive jsem byla u kamaradky z prace, pak jsem jela rychlovka domu, nakojit a prevlect maleho a opet nasedla do auta a jela k dalsi kamaradce se napapat /saru - delala svickovou, takze jsem si dneska taky pochutnala/, pak opet domu nakojit prcka, k dalsi kamaradce na kafi a na vecer jeste k dalsim kamaradum, kde se slezlo asi 15 lidi na party, ale nez party zacala ja letela domu okoupat Willika, nakojit, dokrmit a ulozit do postylky.
Jeste jsem stihla nachystat masko na zitra, /vlastne uz dneska hi,hi/. Budeme oslavovat Willikove pulrociny, tak jsem pozvala par lidi z rodiny od Gava, kdyz ta moje je taaak daleko. Uz to vidim jak se budou oblizovat az za usima, ceska a slovenska kuchyne jim chutna .

Jinac jsem se dneska dozvedela ne moc prijemnou zpravu pro me :frowning2: a to ze mi materska konci uz ted na konci listopadu /ja byla v tom ze az na konci roku/ Takze musim zacit resit co bude dal...jit do prace???co s prckem???vydrzim to vubec bez neho? Snad neco vymyslime, v pondeli se zajdu poradit do specialniho officu pro cizince, snad mi poradi co mam delat..

Preji vsem dobrou noc a malym hvezdickam krasne sny
25. říj 2009 v 01:20  • Odpověz
Dobré ráno, hvězdy :wink:
Tak krk už mě bolí o moc méně, takže jsem tu angínu asi fakt zastrašila, že radši ani nepropukla :grinning: Jsem ještě taková slabší, ale jde to :wink:
Malej dneska spal zas hezky, dle nového času vstával, ve3 a v6 :slight_smile:
magi: ty jo, to ti nezávidím :unamused: Tak snad se ti to podaří vyřešit aspoň k částečné spokojenosti :wink:
25. říj 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
kaca: gratulace Emince k novým naušničkám :dizzy_face:
luci: je fajn, že se vám ty noci lepší :slight_smile:
magi: teda ty seš superžena, toho stíháš tolik :dizzy_face: Já jsem myslela že budeš brát rodičák z ČR a budeš tím pádem doma 3roky, jsem to asi blbě pochopila.
saru: take přece jsi zvítězila? to je dobře :slight_smile:

Jestli u nás byly noci na prd, tak teď je to teda úplnej děs. večer chvilku usnula, pak se začala budit co chvilku a pak byla vzhůru od 00:30 do 2:00 (starého času), pak jsem si ji vzala do postele, usnuly jsme asi 2:30 a spaly zmáčknuté asi do 5:30 - kojo a pak ještě asi hodinu, ale celkově to bylo všechno jenom ne spánek. Jsem úplně hotová. Ráno jsem Michalovi místo pečiva podala krabičku od sýru, už mi vážně hrabe, asi to se mnou brzo sekne a bude. A hlavně to vůbec nechápu, proč některé noci tak krásně spí a některý jsou taková hrůza. Nevypozorovala jsem nic, čím by to mohlo být :frowning2:
25. říj 2009 v 10:04  • Odpověz
mau: ach jo :frowning2: Fakt netuším, čím by to mohlo být, snad se to zlepší, ale nenapadá mě, jak vám oběma pomoct :pensive:

A jestli jsem zvítězila - ještě asi úplně ne, ale na mandlích už nic není, teď mě bolí spíš nosohltan, což už se nějak poddá samo, na to není nutný brát antibiotika a o to mi hlavně šlo :wink:
25. říj 2009 v 10:14  • Odpověz
Ahojky :sweat_smile:
Maus: tak ta vaše noc,byla uplně stejná jako ta naše :angry: taky to nechápu,proč někdy spí jak andílek a někdy má v sobě malého čertíka,který nás pěkně s..e :frowning2: :unamused:
Nikul,Kaca: prosim vás,jak u vás probíhala ta šestá nemoc? Vypadá to,že po horečkách nás taky navštívila pěkná vyrážka. POMOC,poraďte mi. :confused:
25. říj 2009 v 10:15  • Odpověz
vla: no vidíš, to je super, ne? :wink: Vím, že to teď vypadá tochu morbidně, ale jestli je to šestá nemoc, tak aspoň víš, že je to ona a nemusíš se trápit, co se to děje. A očividně se to tak tváří. Mám pocit, že se s tím nedá nic moc dělat, prostě vytrvat, ale počkej na niki nebo kacu :slight_smile:
25. říj 2009 v 10:17  • Odpověz
Ahoojík,
noc opět hrůza, chtěla jsem zkusit natáhnout to krmení, prostě mu v 1h. to mlíko nedat...nahradit to čajem...v praxi to vypadalo, že dle nového času jsem od půlnoci do 2 byla vzhůru a praktikovala kolotoč podávání čaje-chování-nošení....dnes mám ruce vytahané až ke kolenům, to vám povím :rolling_eyes:
Prcek sice neřval, tedy v začátcích, ale měl poledne, čili kopal do kolotoče( ten už mě začíná s---t, takže jde dolů, stejně je tam na okrasu), pak drncal do bejbáku, točil se tam jak hodiny, vykřikoval....chytala jsem už nerva, zvlášt, když tatínek opět pochrupoval :angry: Prostě spát nebude! Nakonec nevím, jak to dokázal, se tam začal dusit, pže pořád vyhazoval dudlíka a asi po stém nahazování říkám, tak si ho neměj, jenže on si začal rvát do pusy pěsti a málem se udusil, tak jsem do toho všeho ještě tloukla mu do zádiček!!! :frowning2:
Nakonec to mlíko dostal- nevyřval si ho, ale psych. nátlak byl, po něm samozřejmě vytuhl, pak se vzbudil kdesi nad ránem, ani nevím, v kolik, několikrát na dudla, pak jsem mu v 7 dávala ranní krmení a nechala si ho u sebe v lůžku. Tatínek jel dělat k nám na chatu dřevo s našima, tak jsme měli postel pro sebe, byla jsem celkem mrtvá, jen vím, že chvíli jentak ležel, pak se chtěl točit, odrážel se o mě nohama, tak jsem celá okopaná....

NO, rozhodla jsem se už to neřešit, prostě máme doma hladovečka, HLAVNĚ AT SPÍ, je to Beran, at si vytvoří svůj rytmus sám, až bude chtít!!! JInak dostal do ruky po svačince sůšu a těžká nebavka si jí držet sám, raděj, at drží maminka, vyčůránek :sweat_smile:
25. říj 2009 v 10:27  • Odpověz
Ahojky,

u nás noc super. V 19.15 usnul, kojo v půlnoci a 5.30 (starého času) - žádní kvíkání ani nahazování dudla :dizzy_face: Je to asi fakt tim, že ani včera toho přes den moc nenaspal a byl od 14.45 vzhůru.l
Dneska se tu pomalu šoupe po pokoji, řehlal se na vibrační tlačítko od fišerky. Nakonec se přetočil z břicha na záda a dřípnul se do šišky. Ale jenom malinko :sweat_smile:

Vla, u nás šestá nemoc probíhala tak, že od čtvrtka do neděle měl horečky. V neděli večer už to začalo samo klesat a začala vyskakovat vyrážka na hlavičce... V pondělí už byl osypanej celej, hlavně na bříšku a zádíčkách... Vyrážka trvala asi 2 dny a pak sama rychle zmizela. Nic se s ní nedělá... Znamená to, že už nemoc končí.. :wink:
25. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
Nik: máme to na celých zádíčkách a začíná i bříško.Mohli jste chodit ven? My máme v úterý vítání občánků :unamused: to asi nepudem co? A jestli to budeme mít i na pusince :sunglasses: to bude krasavice :dizzy_face: .Je to nakažlivý?Děkuji
25. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
zde pár nových fotek, i ty s tou sušenkou
http://brambora20.rajce.idnes.cz/7._mesic/#Obraz0598.jpg
25. říj 2009 v 10:46  • Odpověz
Šestá dětská nemoc ( roseola infantum ) je mírně nakažlivé onemocnění, které je v raném dětsví velmi časté. Projevuje se vysokou teplotou, která přetrvává zhruba tři dny, po níž se objeví vyrážka drobných růžových pupínků.

PŘÍZNAKY
příznaky se objevují 5-15 dnů po nakažení

PRVNÍ AŽ ČTVRTÝ DEN
* Vysoká teplota
* Někdy mírný rýma nebo kašel

ČTVRTÝ AŽ OSMÝ DEN
* Teplota se náhle vrátí na obvyklou úroveň
* Objeví se vyrážka růžových, mírně vystupujících pupínků na hlavě a na trupu
* Vyrážka bledne, ostatní příznaky mizí

LÉČBA

1. Pokud má dítě teplotu 39 °C a vyšší, zavolejte lékaře.
2. Snažte se srážet teplotu, aby dítěti bylo lépe. Na krátkou dobu můžete použít paracetamol ( paralen sirup, čípky ).
3. Podávejte dítěti hodně tekutin.

Vla, do úterka to zmizí. My měli teploty do neděle a od středy jsme chodili pomalu na chvilku ven... Takhle to měl na obličeji v tu neděli http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Filipek_-_7._mesic/#IMG_6410.jpg
25. říj 2009 v 10:48  • Odpověz
hm, tak nejsem sama, koukám :frowning2:
musíme vydržet, i když už nemám sílu :unamused:
vla: souhlasím se Saru - aspoň víte na čem jste :wink: Teď už to zmizí a v úterý si užijete vítání :slight_smile:
bram: Adámkovi ta sušenka sluší :grinning: a je tam celej manža :wink:
25. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
Nikul: mooooooooooc děkuji,výstižnější než nám řekla pani Mudr. :grinning:
25. říj 2009 v 11:21  • Odpověz
Nikul: a ještě prosimtě,jakou jste měli stolici? :sweat_smile:
25. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
Vla, spíš průjmovitější... Ale rychle se to srovnala.. Já mu totiž v sobotu dávala jsem moje mlíčko, nechtěl zeleninu ani kaši...
25. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
ahoj holky, tak my noc taky nanic, asi proto, že má tu rýmu... i když jsem ráno spala o hodinu dýl, tak vyspaná jsem rozhodně nebyla :astonished: navíc dopoledne malý vůbec nechtěl spát, tak spí až ted od dvanácti, a to se ještě mezitím vzbudil...
25. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz
jinak dnes dostal první kupovanou skleničku, a žádný úspěch neměla :frowning2: zato kukuřičná křupka mu jela výborně :grinning: budu zatím dávat křupky místo śušenek, není to sladké a i ten nepořádek z toho je menší :wink:
25. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.