• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Hup, tady je vidět, kdo je hlava rodiny :sweat_smile: tak jsem ráda, že u nás je to trochu víc automatické. večer si manža bere malého automaticky, to je prima. my taky látkujem, ale manža dával jednorázovky. nevadilo mi to, dávala jsem tomu čas. teď mu nachystám plínu (kalhotky, plenka, vložka a separačka) sepnuté sponkou a on přebalí bez keců :slight_smile: teda do šátkování se zatím nevrhnul, to na vás nemáme :grinning: ale jsem vážně ráda, že ho malej tak bere. včera jsem ho "přistihla", jak malému povídá, jak ho moc milujem! :sweat_smile:

Mmch vy látkujete i na návštěvách? to my ne, tahat špinavé plíny z Ostravy do Prahy a hlavně je někde skladovat dva dny, na to zatím nemám..
10. čer 2009 ve 21:56  • Odpověz
holky kukněte na naší dnešní úrodičku http://enza.rajce.idnes.cz/Uroda/#10_084.jpg zítra budou knedlíky mňam
10. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz
žanet, fotečky koláž jsem neviděla, už jsi je tam dala? jinak jste byli na nějakém srazu podle fotek?

Lucyje, my s tím máme problém... po koupání se ještě kojí a pak většinou usíná s náma v obýváku, ale ne sám, musíme houpat, tišit, mazlit se... taky nemůžem dát do postýlky, když bdí, to by byl řev.. Taky pokládáme alespoň téměř spícího. Zato pak spí aspoň do tří do rána. zatím nevím, jak změnit to ukládání..
10. čer 2009 ve 22:00  • Odpověz
enza: Mňam, dala bych si hned :wink:
A nebojíš se alergie, jestli kojíš? Jahody jsou prý docela velký alergeny.

Budete holky baštit jahody normálně?
10. čer 2009 ve 22:02  • Odpověz
luci: Tak to máme úplně přesně to samý. Snad přijdem jak na to :wink:
10. čer 2009 ve 22:02  • Odpověz
Jo, ještě jedna informace. Pořídili jsme si senzorickou houpačku od Fisher Price (http://www.utricertiku.cz/detail.php?zbozi=382400). Stála nás 1000Kč už použitá od kámošky. Je to úplně skvělý. Malá kouká na všechny ty hračky, líbí se jí ta hudba a taky zrcátko. Bezva v tom usíná. Jen se mi zdá, že i ta nejmenší rychlost houpání je dost rychlá. Nemáte s ní někdo zkušenost?
10. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz
lucy: jj..manža takynechápe moje recepty a lá v nejhorším případě za půl hodinkyna sotole :grinning:
s tím koupíním jsme to měli tak původně domluveno ..leč má energie se vyčerpala a tak koupu sama :sweat_smile:

jinak mám kobinace - muškáty, surfinky, dvouzubce, verbenky mám i nějaké lobelky, doplněné o smily, molice (na listí) ..a pak ještě oranžové cosi u čehož nevím název - mám letos poprvé
až nakvetou pořádně, dám fotečku

jinak včerejší noc - supr - spaní od 20:00 - 2:30 - 5:30 a v 8 jsme vstávali

dneska se mu hůř usínalao ..ale dle mého byl tršku přetažený ..byli jsme v ov, zkoušli ty nosítka, pak jsme měla pracovní schůzku a ještě návštěvu ..bylo toho na něj moc, tak to musel večer zpracovat ..ale bylstatečný a usnul sám ..jen před tímpofňukával ...ale pak jsem mu řekla pohádku a bylo fajn ..on na to reaguje ....asi teda spíš na tíon hlasu a hlazení ..aleuklidní ho to

luci: manža tvrdí,že lava je on, ale já krk, co tou hlavou pěkně otáčí :grinning:

enz: když ráno vyjedu,nasvačinu jsem u vás :wink:
10. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
hup: Na fotky kytiček se moc těším :wink:
Jdu do hajan. Doubrou.
10. čer 2009 ve 22:16  • Odpověz
no my dnes utráceli nehorázně
abych manžu nepomlouvala ...tak se plácnul přes kapsu ...on holt spíš dává najevo zájem přes investice ...což sice není šťastné,ale učí se i jinak

koupili jsme
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=6&dtl=N000
http://www.ditevbavlnce.cz/a-plinky/eshop/12-1/0/5/1331-Manduca-Olive-Grove-lLIMITOVANA-EDICE (ve skutečnosti mnohem nhezčí)
no a moirové oblečení a čepičku
10. čer 2009 ve 22:17  • Odpověz
Hup, takovou noc jsme měli taky, míváme často :slight_smile: akorát teda neusínáme sami. napadlo mě taky mu říkat pohádky, on tak rád poslouchá :sweat_smile:

Jinak jahody ted drtím docela čsto. nejdřív jsem dala 2 jahody a den čekala na reakci. naštěstí nic, takže si užívám jahod od babičky :grinning:

Hup, ta houpačka je úžasná, ale neměli jste něco takového už dřív? vím, že jsi o tom mluvila. teda ta Manduca je mastná... je to ergo?
10. čer 2009 ve 22:26  • Odpověz
lucyje alergie se nebojím, páč nekojím :wink:

hup klidně přijeď :grinning: ta Hacka je správná...na co se to doma zavěsí? po manduce se taky poohlížím a koukám tahle je nějaká extra pěkná...myslím, že jste udělali pěkný nákup :wink:
10. čer 2009 ve 22:30  • Odpověz
jůůů hup, tu houpačku jsem všude hledala :dizzy_face: chcem jí taky kupovat!
manduca super!

luci, lucy, přidávam se do klubu... Malej taky většinou usíná v náručí, nebo po kojení... sám nee (jen někdy dopoledne, ale večer to nehrozí..) někdy usne v 20, někdy ve 23... jak je to naučíme? :wink:

Jahody Fífovi nevadí, takže si je dopřávám...

Jak třešně? Jsou nadýmavý? Po těch bych se taky utloukla... Včera jsem si jich pár dala a zatim prochází... :wink:
11. čer 2009 ve 04:05  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
teda hup, manža se teda vytáhl :slight_smile: moc pěkné :dizzy_face:
My chceme koupit tuto houpajdu: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S19809351

Jinak ukládání, já malou kolem 20 nakojím a pak ukládám. Většinou usne sama, ale poslední dny jí to trvá dýl, že usíná tak ve 20:45. Chodím jí dávat dudlík, ona je hodná, nepláče. Funguje to tak od začátku, nějak samo. Pak bývá kojo tak ve 3, rekord máme 4:30 :slight_smile:

Jahody jsem taky měla a dobrý a s třešněma nevím...

lucy: krásná houpačka :dizzy_face: , my máme jen obyčejnou lehačku :slight_smile:
11. čer 2009 v 07:59  • Odpověz
luci: no měli ..ale bylo to půjčené od ségry, takže jsme museli vrátit ...a jelikož se to osvědčilo, tak jsme koupili tohle ....navíc tohle má nosnost do 50 kg, takže to třeba pak mohou mít i děcka v pokojíku až budou větší ...nedoporučují to jen pro děti v období, kdy začínají pomalu sedat, ale ještě nemají rozoumek na to, aby nevypadly

luci: no mastná je ...ale je to přesně moje barvička ..je to limitovaná edice z biobavlny, je dražší než ty ostatní, ale zamilovala jsem se :slight_smile:

enz: musíš do stropu dát hák ....noa taky to je super do pergoly ...ondra nechce být moc v kočárku, když děláme na zahradě, takže to využijeme i takhle
je hezká, že :slight_smile:

nik: no snad třešně nenadýmají ...máme mega strom ze kterého jsou metráky třešní :slight_smile: a výborných

maus: to má ségra - taky fajn
11. čer 2009 v 08:06  • Odpověz
jinak dneska ondří spinkal 7 a půl hodiny do 3:30 ....a pak se ani nevzbudil pláčem ...ale tak strašlivě mlaskal a v pusince měl narvané obě packy, že se vedle něj nedalo spát :grinning: :grinning: :grinning:

stím usínáním ...já mu říkám buď tu o ovečkáchjak jdou přes lávku a včerja jsme si dali antistres relaxaci jako u jogy ...zkusila jsme to a fungovalo .... potichu jsme mu říkala: "vyženeme pryč stres z nožiček, z kolínka, kotníčku, nártu, lýtka, stehýnka ....maminka ho odfoukne" u toho jsem ho hladila po nožce směrem od těla a pak jsem mu vždycky nakonec na ni jemně foukla ...a takhle celé tělo ...než jsme to dojeli, byl úplně vklidu ...a to byl včera večer docela hodně přetažený ....síce neusnul, ale už tam zvládnul být sám a usínal
11. čer 2009 v 08:11  • Odpověz
hup: malej se ti normálně budí s pláčem? Mě Karolínka téměř nikdy. Akorát teď má fakt divný období, večer se jí hůř a déle usíná. Včera začala plakat než jsem šla spát a pak se vzbudila na jídlo a taky trošku zaplakala, to nikdy nedělala :unamused:
To s tou relaxací je fajn, že to funguje. Kdyžtak to taky vyzkoušíme :slight_smile:
11. čer 2009 v 08:20  • Odpověz
maus: no s pláčem ne ....ale v noci začne fňukat (jako není to pláč jako v tom pravém slova smyslu :wink:), že má hlad ....jak jinak to poznáte, že už
s láčem opravdovým se vzbudí semo tako - tak jednou do týdne - asise mu něco zdá ...ale to stačí pohladit po pusince a spí dál
11. čer 2009 v 08:39  • Odpověz
dobré ráno,
normálně mám doma malého teroristu :slight_smile: dělá si ze mě srandu...vzbudil mě v 5h po 7h spánku takovým povzdycháváním, tak já rychle vyskočím z postele, že udělám jídlo a on najednou nic a spánek, tak si ještě zalezu aaaa fňuk fňuk, tak opět vstanu a repete... strašný spánek, sednu na postel a fňuk fňuk, tak jdu udělat to papů a než se vrátím Vojtíšek v říši snů :slight_smile: a teď to samé v 8h vrnění, horlivé dudání...... jistě má brouček hlad, ale řekla jsem si, že mu na to neskočím.....nic méně jsem po 20min jsem podlehla a vstala...no a samozřejmě spí jako nemluvně :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:02  • Odpověz
Dobre ranko :wink:
Opet vystavni noc: jidlo ve 20.30 a vstaval az v6 :dizzy_face: :dizzy_face: A to vubec nebrecel, jen povzdychaval, ale on nikdy nebreci, to povzdychavani znamena, ze ma hlad :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:04  • Odpověz
hup: super jste nakoupili :dizzy_face: Tohle je presne muj vkus :wink:
11. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
enz: ale to není špatná hra :grinning: ..on je vojtí vynalézavý :grinning:

no ondra včera v tom obchodě chytl hysteráček ..měli jsme za sebou dlouho cestu (skoro 50 km), sice před ní papal ..no ale cestování vyčerpává, že :slight_smile: ...takže jsme museli nakrmit, ptrotže zkoušet ty nosítka v takové náladě by bylo nad mé síly....ale pak byl zlatý ...v manduce dokonce během pár minutek zalomil, jak se mu líbila ...ergo se nelíbiloani mě ani jemu :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:09  • Odpověz
enz: tohle Stepuka nekdy taky nekdy zkousi, ale tolikrat za sebou to jeste asi neudelal :grinning:
11. čer 2009 v 09:12  • Odpověz
hup: malá se obvykle vzbudí na jídlo, začne tlačit, mele se, mlaská a teď jak objevila ručičky tak si je strká do pusinky :slight_smile:
enz: malej je vychytralej :slight_smile: žádný spaní, mamko, pěkně se budeš hýbat :grinning:
11. čer 2009 v 09:29  • Odpověz
Hezké ráno přejeme!
Ty houpačky jsou vážně moc pěkné, tiše závidíme :grinning: a tak trochu i s tím uspáváním. my máme večer dost často hysteráček, takže je to hrůza. a přes den taky brečí. zato v noci se budí jen na jídlo takovým kňučením :sweat_smile: Občas to máme stejně jako Enz, že nás teda mě zkouší :grinning: dneska poprvé vstával až v půl páté, za světla, to je rekord :sweat_smile:. už se těším, až malý objeví ručičky, to se možná i sám zabaví.
11. čer 2009 v 09:44  • Odpověz
Mauško, ta houpačka je moc pěkná, jen je od 3 let, takž eto koupíte později jo?
11. čer 2009 v 09:58  • Odpověz
tak jsme napapaný, vykaděný a už se udyndáváme v košíku....je to už docela pravidelný, že po hodce činností (krmení, hraní, posilování a mazlení) zase usíná...no a já se jdu tedy hýbat :grinning:
11. čer 2009 v 10:08  • Odpověz
luci: no uvidíme kdy pojedem do Ikei, kdyžtak se zatím budu houpat já :wink:
enz: to je potřeba :grinning:

Malá už je vyspaná, nejezená, pokaděná. Pokadila se až někam, takže je i komplet v čistém :grinning: A teď se hádá v lehačce s hračkama. Já jí desinfikuju chrastítka, ať je může žvejkat :slight_smile:
11. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
tak my po kojení na chvilinku usnuli a pak zas křiččeli, tak ho mám v šátku a je klid :grinning:
11. čer 2009 v 10:55  • Odpověz
ahoj maminy,,

tak my jsme byli vcera na 6-ti tydenni prohlidce, jsem to celkem dlouho rozdychavala :angry: Nejdriv jsem byla ja, mrkla /a to doslova/ na moji jizvu s vetou ze je vsechno v poradku. :sweat_smile: A pak se me zeptala jakou chci antikoncepci? No ja na to ze kojim tak nejakou pro kojici maminy, tak mi tedy predepsala carazette
takze moje prohlidka trvala asi minutu /ani se me nezeptala jak jsem na tom s ocistkama :angry:

Pak kontrolovala maleho, takze Nikulko do tabulky : 4.48 kg a 58 cm
Poslechla si srdicko, koukla do ocicek, prohmatala brisko, a trosku zacvicila s nozickama /pri me otazce jak vypadaji kycle, jestli nemam balit na siroko, mi rekla ze to je zastarala metoda, ze to uz se daaavno nepraktikuje :angry: /
Maleho prohlidka trvala asi 5 min. a sli jsme domu..ja totalne nasupena samozrejme...Zdravotnictvi v Anglii je opravdu neuveritelne
11. čer 2009 v 10:57  • Odpověz
magi: tak to je teda děsnej přístup. Tak snad budete i přes ten nezájem a zastaralé metody OK. Ale jinak malej pěkně roste, ne? :slight_smile:

Karolí spinká, asi má trochu rýmu, asi jí to teče do krku, protože se zakašlává a chrčí :unamused:

jsem jí včera poprvé vázala do šátku, měla jsem to blbě, se to úplně nepovedlo, ale málé se tam líbilo, dokonce usnula :slight_smile: Asi si koupím elastickej šátek. na jeden mám zálusk, tak čekám, jestli mi pani odpoví, jestli ho ještě má :slight_smile:
11. čer 2009 v 11:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.