• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Saru, jako pozadí je francouzská deka bez potahu :wink: Posloužila dobře.
Mně se dětičky s těma čepičkama děsně líbí :slight_smile: Ještě jsme objednali ten Tesco obleček, novej spojí 370 Kč, já sehnala použitej za 150 Kč, tak ještě něco vyfotíme. Tohle bylo jen provizorní. Fífa nechtěl spát, D. byl pryč, tak jsem začala fotit :slight_smile:
Štěpí s kartáčkem nemá chybu :slight_smile:

Magi, budete mít teda super foťák. Na ten jsme taky koukali, ale byl moc drahej... Už ten náš vyšel se všim všudy na 18.000 Kč... Časem chceme etě lepší objektiv a externí blesk :slight_smile:
Ty rámečky na lednici jsem viděla u nás v Jysku :wink:

Já Fífu zbytečně mezi lidi neberu, abych s nim šla jen tak pendlovat po supermarketu... Radši jdem do přírody... Zítra asi etě sjedem do Tesca, prý tam mají velký slevy a potřebuju kalhoty... Fífu pohlídá mamka... Ale ještě uvidíme, já to nakupování nemam ráda... A kalhoty se musí zkoušet :sweat_smile:
7. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz
saru: prosím pošli mi do IP hesla, jak se mrknout na tvoje fotky, jsme to zapomněla...dííík

nik..potřebovala bych zimní kabát nejlépe prošívanej, mrkni v tescu jestli tam něco nemaj, když už tam budeš, jestli tě můžu poprosit. bych si tam pak sjela na jisto :slight_smile:

nik..ten váš foták je super, furt o něm uvažuju, ale pro nás je nepraktickej vzhledem k velikosti...

díky za uklidnění s tou chřipkou blbou :unamused:
7. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz
Kači, já byla v Tescu v Letňanech a jako v samotným marketu oblečení jedna velká katastrofa :sweat_smile: Fakt ani ťuk :confounded:
7. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz
kači, z jakýho matroše?
Foťák je velkej, ale fotky dělá skvělý. My máme ještě jeden malej, do kapsy :wink:
7. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz
Mau- bude to dělat firma, ale jako známý od Peti, vodu tchán, elektriku taky nakonec profík, člověk by ale neřekl, kolik má doma zbytečného bordelu, měla jsem pocit, že chodíme k popelnicím a zpět jenom!!! :slight_smile:

Jé, prošívaný kabát bych taky potřebovala...nosím starý od ségry a už se o něho tak nějak přihlásila :sweat_smile:
7. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
Holky UM-ky, chci se vás zeptat jako totální amatér :sweat_smile: - když se v noci krmí UM, tak to prostě když se prcek vzbudí, tak jdete vařit vodu a komplet takhle příprava, nebo se to připravuje dopředu? :astonished: Já vim, že na krabici píšou, že se to nemá, ale já UM zatim nikdy nedávala, tak nevim, jestli je tohle doporučení zhruba na úrovni toho, že se má voda na kaši vařit 5 minut a pak zchladit na 50° :grinning: , nebo jestli je tohle fakt jako fakt :grinning:
7. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz
petu: já to nijak neprožívám, vodu používám z vodovodu (balené nevěřím) a na noc si nechám v konvici převařenou vodu a vždy si ji jen přihřeju na konzumní teplotu a přimíchám mlíčko (mám to za minutku chotové). Ségra to třeba dělala tak, že si mlíčko nachystala na hotovo a dala do ohřívačky. Já myslím, že nic zlého se tím neděje, možná je tam víc "přátelských bakterií" ale já myslím, že v poho :slight_smile:
7. lis 2009 ve 20:52  • Odpověz
Maus díky :dizzy_face:
Já asi budu pomalu začínat s tim odstavováním, jsem zvědavá, jak to bude probíhat.. Tak už má nahrazenenou obědovou a odpoledno-svačinou dávku, večer po kaši mu ještě dávam cucnout na dobrou noc... Tak jsem si tak myslela zkusit tu UM místo dopolední sváči, co myslíš? Nebo myslíte, jestli mě tu ještě někdo vnímá? :grinning: :grinning: :grinning:

jo a holky, taky jsem se chtěla zeptat - dáváte oběd, jednu sváču a pak véču? Mně totiž přijde jedna svačina za celý odpoledne málo, ale nevim, proto konzultuju... :slight_smile:
7. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
Joo a právě jsem hodila nový fotky na rajče, tak můžete mrknout, až budete mít čas a chuť :wink:
7. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
petu: mě se pak Karolí odstavila sama, teď už prso prostě nechce. Zkus tu sváču a uvidíš. pak třeba i snídani...
My jsme měly odpo vždycky svačinku-večeři mlíčko-druhou večeři kaši, ale teď už nějakou dobu jí vychází svačinka na později, tak už dávám jen tu kaši. Ale kdyby to nevycházelo tak jí dám asi trošku mlíčka v mezičase :slight_smile:
jdu chrnět, dobrou :dizzy_face:
7. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz
Dobrou, Maruško, a díky :dizzy_face:
7. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz
petu:
a) my vodu neohříváme, máme ji postavenou u topení, takže teplota cca 26 stupňů ( vlétě taky máme v bytě hic), rozmíchávám to přímo v tom. Štěpíno totiž odmítá pít cokoli, co je trochu teplý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže naleju vodu do flašky, nasypu, zaštěrchám a je hotovo :slight_smile:
b) Štěpíno jí ráno kolem 6, pak svačinka v 9, oběd po 12, svačinka ve3, véča po 6. A pak občas ještě jedno jídlo kolem 3 v noci, ale někdy vydrží až do rána těch 12 hodin :wink:
c) UM bych zkusila buď k snídani nebo jak říkáš k dopolední sváči :wink:
7. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
Saru: Fákt, jako úplně takhle neohřátou? A to se v tom rozpustí ten prášek? :astonished:
Takže odpo jedna svačina prostě? No, ono to podle těch časů vychází časově stejně odpo jako dopo.. Máťa ale právě "snídá" dýl (ale to je tim, že jí v noci a pak ještě k ránu), takže tu svačinu mívá tak kolem desátý.. A Dvš mu pít jenom mlíko nebo i čaj, nebo teda líp se zeptam - kolik Ti vypije jiných tekutin než mlíka? :slight_smile:
7. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz
pet: jojo, Sunar se rozmíchá hezky a je na to navyklej odmala - teplý prostě odmítá :wink: Jinak on odmalička pije vodu - denně vypije tak 200-300 ml. Jemu voda chutná, to máme docela štěstí :wink:
7. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz
Jé tak to je super, Máťa tak stovku, maximum.. A jedno co to je, jestli voda, bylinkovej čaj nebo nějakej ovocná šťáva od sunárku. No, snažim se ho potrénovat, ale zas bych ho nerada utopila, že :sweat_smile: :grinning:
7. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz
Petu,tak to taky není špatný. Některý děti nechtějí vůbec nic kromě mlíka :wink:
7. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Dobré nedělní dopoledne :wink:
Tak my si užíváme pohodu, po obědě vyrazíme na cestu zpět. Štěpík už je dost v pohodě, rýma minimální, manža už taky. Ale jak tu spíme v jedné menší místnosti, tak se to tu točí, mě už zas trochu v krku bolí. Ale myslím, že doma už se z toho kruhu dostaneme :wink:
Přeji všem krásnou neděli :dizzy_face:
8. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
pet: tak my odpoledne dáváme dvě jídla
cca 7-8 snídaně -mm
9-10 dopolední sváča - mm
kolem poledne oběd - zeleninka s masem (nebo žloutkem nebo úplně bez všeho)
kolem 14 odpolední sváča -mm
cca 16 - odpolední sváča II. - ovoce a sůša
18 - 19 - večeře - kaše
cca 19:30 - docuc na spinkání - mm
no a v noci to odbouráváme - jak jsem psala - před nemocí už jsme papali jen si v 5 ..po nemoci jsme se vrátili na co dvě hodiny ....teď to je tak 2x za noc - kolem 1-2 a 4-5
takže ještě nám zbývá odbourat to popůlnoční :slight_smile:

bram: no jo ...bordel je hrozný ..ale zas jak to budete mít navánoce krásné :wink:
8. lis 2009 v 10:27  • Odpověz
a vodu používám jen na kaši - zapnu konvici před šestou a než to potřebuju, je v konvici teplá ..pokud potřebuju aby chladla rychleji,odliju do hrnku

kojeneckou vodu jsem použila jen na ředení baby calmu -jinak nikdy - jsou to podle mě vyhozené prachy
nakonec i ty testy, co dělali před pár týdny to potvrzují
8. lis 2009 v 10:30  • Odpověz
Čaute,
jé Hup, Ty už tu ale asi nejsi, viď, ani nikdo jinej..
Já mam totiž další "problém" - dneska jsem mu dala na tu dopolední sváču poprvý teda UM, šmakovalo mu to jedna báseň, ale i tak vypil jenom nějakejch 60ml - což mi přijde hóódně málo na to, že má za den mít litr tekutin.. Předpokládam, že při kojení by si ale vzal stejně, jenom bych o tom "nevěděla".

Takže UM-ky, kolik celkově včetně mlíka vám za den vypijou? Já se mu snažim hodně nabízet a nabízet ten čaj/vodu, ale jak jsem psala včera, toho vypije tak 100ml za den.

Tak co s nim jako téda, jak do něj dostat víc?? On se asi hodně napil ráno (určitě), ale stejně i kdyby dal těch 200ml, tak pokud byla sváča jenom 60, tak je to pěknej skluz..
ONa mi to pořád kladla na srdce Dr. v nemocnici, že ten litr tekutin by na svou váhu fakt měl mít, minimálně, kvůli ledvinám apod., ale když je nevypije a je spokojenej?? :sweat_smile:
8. lis 2009 v 11:50  • Odpověz
pet: litr???? to je nějaká pitomost, když dospělý má vypít 2 litry ne :sweat_smile:
vem si,že už několik jídel má stejně jako dospělý zelenink s masem, ovoce, kaše ..no a k tomu ještě tolik vypít?:-O
jako kdyby to bylo v době bez přírkmu tak možná ...ale i s nimi mi to příjde brutálně hodně (navíc jako minimální hodnota, takže by snad měl vypít ještě víc :sweat_smile:)
jako kolik vypije ondra mm netuším -
ale čaje tak 2 decky
8. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
ahoj,
petu podle příruček má mít aspoň 100m ltekutin na kilo váhy za den......to dá ne?
8. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj holky,

tak žijeme velkou novinou, Nelince se dneska vyklubaly dva spodní zoubky. Takže není po bráchovi - je rychlejší.
Jdemi z ní hlava kolem, celý den říká baba, dada, tata, jen když chce jíst a to je skoro furt tak mama.

Akorát do ní potřebuju dostat UM, nutrilon, hami, beba nic, to je kozena, asi to příjde samo jako s tím čajem...

ad kolik vypije, 3x denně nakojím, nevím kolik a vypije k tomu hrnek čaje, no a pak příkrmy, litr to asi nedá, hlavně ne mlíka
8. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz
petu my taky máme asi málo tekutin, ale jak to do ní dostat, tobě pije aspoň Um :frowning2:
8. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
+ pár nových fotek, ale stejně tu nikdo není, tak hezkou neděli všem :wink:
8. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
Hup neni asi čoveče, píšou to všude, dokonce i na krabici UM :sweat_smile: Jasně, že v těch příkrmech jsou obsažený tekutiny taky, takže né asi k nim celej rovnej litr ale o něco míň, ale neřekla bych zas o tolik..
Enz: No tak to neni tak úplně mimo, 100ml na 1kg by u nás znamenalo 750ml na den..

No, já to nechci nijak hrotit, ale ono čim dřív se ty děti učej víc pít, tim líp si na to zvykaj - já třeba piju strašně málo, já mam ten litr na den taky možná :sweat_smile:

Dadu: No já zkoušela UM dneska poprvý, sice mu chutnalo, ale kllidně se ještě může seknout :sweat_smile:
8. lis 2009 ve 14:40  • Odpověz
Ahojky, jsme zdárně zpět doma :wink:
S tím litrem tekutin nevím, ovšem Štěpíno vypije litr určitě, i víc :sweat_smile:
dadu: Nelinka je usměvavej andílek :dizzy_face:
8. lis 2009 v 16:46  • Odpověz
petu, některé děti prostě tolik nevypijí, třeba naše Anetka je takový nepiják a dodnes jí musím tekutiny nutit. Když měla rok, byla jsem s ní v nemocnici (měla virózu a špatné výsledky krve, tak pro jistotu), no a tam do ní lili litry tekutin, ona samozřejmě nechtěla, jenže oni si dupli, jako že MUSÍ, napojili ji na kapačku, která jí tekla nonstop několik dní, to Anetka přestala pít úplně (já se nedivím, měla plné tělíčko vody), jenže pro doktory to byl impuls k tomu, aby jí kapačku nechali (když nepije) a dopadlo to tak, že mi celá otekla (jak ty tekutiny už neměly kam) a na nožičce (kde měla jehlu) se jí udělala boule, tak to konečně milostivá mudr svolila na chvilku "na zkoušku" vytáhnout kapačku, já jsem děkovala všem svatým a díky bohu se pak Anetka za pár hodin pěkně napila (až splaskla), tak už jí ji nedaly :confused: :angry:

dodnes pije Anetka ráno a večer cca 1/4l mlíka a přes den max 2 dcl a víc do ní nedostanu.... tak jí to asi stačí
8. lis 2009 v 16:49  • Odpověz
Tak to je gól, já tu vidim reakci od Pebi, tak se jdu přihlásit, abych jako reagovala, a píšu do loginu Pebi :grinning: :grinning: :grinning:

No, Pebi, já se přiznam, že bych o tom vůbec nepřemejšlela, kdyby mě nenavrtali právě taky v tý nemocnici. Furt že musí pít víc, že pije hrozně málo, nakonec jsem se bála, že nám to tam "prodloužej", dokud nezačne pořádně pít - to bysme tam byli doteď. Ovšem napojit dítě na infuse, zavodňovat ho a čekat, že se rozpije, to je teda bomba, to teda musim říct :rolling_eyes: .

Ale on Matýsek fakt vypije hodně málo :frowning2:. Ráno v půl sedmý měl teda ode mě, takže to nevim, kolik vypil (předpokládam, že ale dost, jinak to neni možný přeciš..), ale pak měl UM na sváču 60ml, k obědu brambor s lilkem (200g) a ke sváče velký jablko vařený (150g) - a k tomu doteď vypil cca. 30ml čaje. Na druhou stranu žádný známky dehydratace na něm nepozoruju, ani trochu, tak to mě teda podržte.. Mam pěknýho brouka v hlavě, abych pravdu řekla :confounded:

Saru: No to se máááte.. :sunglasses:
8. lis 2009 v 17:04  • Odpověz
pebi: jj, taky si myslím, že je to dost individuální :wink:
8. lis 2009 v 17:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.