• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
petu: klííííd, já myslím, že Máťa ví, kolik potřebuje. Snažit se mu dávat co nejvíc, ale zas ne přes moc, aby si nezprotivil pití úplně. Děti vycítí sami, co potřebují, tomu já věřím :wink:
8. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
teda samy - píšu jak chrochty chrocht :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
Marek třeba má dny, kdy vypije 3-4dcl čajíku a jindy třeba jen 50ml ...no a já jsem v klidu, Anetka mi v tom věku vypila tu 50ku max. Což mi přijde teda málo, ale víc jsem do ní prostě nedostala, takže tak.
8. lis 2009 v 17:11  • Odpověz
Saru: No to si taky pořád řikam, vždyť vypadá spokojeně, je čilej, hravej, veselej, přece kdyby byl nějakej problém, tak to dá nějak najevo.. No, to je to sledování, dokud jsem dávala jenom MM a nic, tak to bylo bez problémů :grinning: Jako mít doma kojeneckou váhu a od narození to furt sledovat, kolik a jak a kdy, tak už mě dávno odvezli :grinning: :grinning:
Pravopis neřeš, já která si na něm tak zakládam, jsem nedávno po ICQ napsala Martinovi, že jde Matýsek OBJEDVAT - stačí Ti to, jo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
já si zas říkám, že dehydrované dítě nemá při pláči slzy a taaak :grinning: ...a Marek má, takže pije dost
8. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
petu: taky si na něm zakládám a občas napíšu takovou koninu, že se nestačím divit :sweat_smile:
8. lis 2009 v 17:20  • Odpověz
pebi: kouzelnej úsměv :dizzy_face:
8. lis 2009 v 17:21  • Odpověz
Pebi: Úžasnej bombarďák :dizzy_face:
Holky taky vám přijde, že maj ty děti teď extrémně roztomilý období? Jsou k sežrání všechny, fákt, já musim na Máťu pořád koukat a pořád ho ňuchňat, je boží :dizzy_face:
8. lis 2009 v 17:24  • Odpověz
petu: zrovna dneska jsem si říkala, že bych ho láskou snědla :dizzy_face:
8. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
My jsme byli u tchánovců, na prochajdě a tak...dobrý to bylo :slight_smile:
Akorát Karolí celej den nekadila tak byla protivka. Tlačí tlačí a skoro nic. Teď doma se jí trošku povedlo, ale byla rudá, zpocená a řvala jak siréna :frowning2: Dala jsem jí odpo hruškovou přesnídávku a teď na pití meruňkovou šťávičku, ale pořád se jí to nepovedlo tak jak by potřebovala :unamused: Ani jí nebudu na noc dávat kaši, dám jí jen mlíčko.
pebi+dadu: krásný fotečky :dizzy_face: souhlasím s pet, že jsou teď ty prcci k sežrání :dizzy_face:
tekutiny: taky jsem četla že vlastně na svoji váhu by měli vypít a sníst daleko víc než dospělí.My i s mlíčkem ten litr asi máme, ale taky jak kdy, někdy má žížu a pije pěkně, někdy nevypije skoro nic...nechvávám to na ní :wink:
8. lis 2009 v 17:38  • Odpověz
jj, taky, až si musím dávat bacha, abych stejnou pozornost věnovala Anetce, aby jí to nebylo líto :wink:
teda, miluju ji stejně, jen ona je dost samostatná a třeba si hraje v pokojíčku, tak se pusinkuju s Marečkem, no a ona třeba přijde a vidí to, tak honem dostane pusu taky :grinning:
8. lis 2009 v 17:38  • Odpověz
pet: hele ....jestli to moc neprožíváš...já kupříkladu vůbec netuším kolik toho na váhu ondra sní
když máme kupované, alespoň vím, že třeba dvě třetiny velké skleničky ...když máme domácí, beru od oka, že mi příjde, že snědl dost :slight_smile:
a jsem spokojená ..ondří přibírá, prospívá, dehydrovaný není ... :wink:
jak píše saru :wink:

my byli dnes u známých ...mjí štěňata - teda už rakové 4 odrostlejší setry ...když jsme přijeli, ondra na někoukal jako uvytržení ...když jsme odjížděli nadšeně na ně hýkal
když se táta nedíval, nechala jsem ho i olíznout na čumáčku :slight_smile:

pebi: jj ....to vyvažování mezi starším a mladším ...
máma doteď vzpomíná, jak jsem za ní prý jako úplně malá přišla a řekla jí, že stejně vím, že má zuzu o moc víc raději než mě ..říkala, že jí málem omylo :sweat_smile:
8. lis 2009 v 19:20  • Odpověz
hup: jste si měli vzít štěňátko domů, ne? :wink: léčba šokem :grinning:
ty děti to tak mají, že žárlí, jak to vidí těma dětskýma očima :slight_smile:
8. lis 2009 v 19:25  • Odpověz
hup: Štěpíno byl taky o víkendu olíznut třemi pejsky - jednoho mají naši a dva babička a jelikož mají barák vedle, tak jsou všichni tři spolu :wink: Ale on už s nimi byl v kontaktu odmlička. Přesto vždycky, když tam dojedem, tak se ze začátku Barona (to je labrador našich) bojí, ale brzy si zvykne :slight_smile:
8. lis 2009 v 19:28  • Odpověz
ahojda, tak my jsme taky doma, už dlouho. měli jsem tu návštěvu, těhuli kamarádku, vzala si odě mě dost věciček myslím, že obě jsme spokojené

petu: emi taky moc nepije, 2x200 ml mléka, pak jí dávám pít cca 120 obarvené vody odpoledne, cca hodinu dvě po obědě. pak už má ovoce, kaši kolem 18:00 a u postýlky 19:00 jí ještě dávám napít, to vypije kolem 100 ml nutrilonu. S tímhle dokrmem po kaši si nejsem jistá, ale emi tlustá není, tak to zatím dávám. kdybych měla pocit, že tloustne, tak jí dám i večer obarvenou vodu. takhle mi spí do cca 5 ráno. jako občas se budí, dám dudlíka, ale nekrmím. až kolem tý čtvrtý pátý ráno.
ted jsem teda zjistila, že když jí dávám vodu z kelímku, tak něco vypije. část jde ale ven, takže tento způsob pití nelze praktivovat jinde, než doma.
8. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
ad příprava UM) já mám stabilně horkou převařenou vodu v termosce. v lahvičce studenou převařenou. pak jen namíchám ve vhodném poměru, nasypu nutrilon a je to. otázka 20sekund
8. lis 2009 v 19:33  • Odpověz
Hup: No tak to já vim né proto, že bych to tolik prožívala, ale protože jsem debil, víš :grinning: :grinning: Já když mu jdu dělat blbý jablko, tak nejsem schopná odhadnout, jestli je ho hodně nebo málo, to samý mam ale i při normálním vaření, nejenom Matýskovi - já i na ty pitomý palačinky si musim cukr a mouku navážit, protože prostě v tomhle nemam totálně žádnej odhad - u mě nepochoděj recepty typu "trochu toho, trochu toho" a "od oka" :sweat_smile: :grinning:

Takže abych se vrátila k tomu jablku - já si ho oloupu, nakrájim a povážim, abych věděla, jestli mam ještě přikrájet, nebo bude dost. Ale třeba do toho za pár měsíců přijdu :grinning:

Ad. sourozenci - jó tak u nás to bylo blbý, já byla vždycky ta hodná, tichá, brácha sígr samej průser, a stejně jsem se ničim nezavděčila a byla "ta druhá" :confounded: Ale my jsme byla co se týče těch vztahů tuze narušená rodina, takže tak :wink:

No, já se pro dnešek odpojuji, mějte se tu kráásně, dobrou :wink:
8. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
Ahoooojky

tak náš malej má dnes žíznivou jako býk. Vypil celou flašku čaje. a UM na noc 240ml

JInak dnes máme ječivou, je to katastrofa, snad to bude zítra lepší. Dnes mi radila kamarádka, že když budu dávat víc Vojtu na bříško, tak se otočí, co vy na to???
8. lis 2009 v 19:35  • Odpověz
Hup: :grinning: :grinning: :grinning: Maxík už také Vojtulu oblíznul, ten na něho koukal, jako by ho kousnul :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
skle, jako že se ototčí na záda? tak to asi jo, na záda se musí otočit z bříška ne? asi nechápu moc dotaz...

jinak u nás se bude za chvíli opravdu už lézt. emi se staví na všechny čtyři, péruje na kolínkách, a když se chce k něčemu rychle dostat, to je fofr, jak se plazí, a dělá to správně, ruka dopředu-přisune se, zase ruka vpřed a přísun...to je rychlost

jo a mobil-má uspěch. ale nebyl tak oblíbený, dokud jsem na něj nenavlíkla šnurku. takže ted už má opravdový mobil se šnůrkou, za kterou ho chytne, cucá a mlatí s ním o zem. :wink:
8. lis 2009 v 19:49  • Odpověz
skleni: jako motivace je to určitě dobrý, pokud ho to na tom bříšku moc nebaví. Pak se bude snažit otočit :wink:
8. lis 2009 v 19:50  • Odpověz
holky s tim oblizováním psů... na to já nejsem. prostě těm zvířátkům nevěřím natolik, abych k nim pustila do tak blízkého kontaktu dítě. zrovna dneska bylo ve zprávách...pes pokousal 6ti leté dítě,o jehož život ted bojují lékaři...
možná, kdyby to byl náš pes, který by s náma žil v domácnosti. tak možná možná. ale někde na návštěvě, nebo tak...to bude snad jedinej případ, kdy budu za úzkostlivou matku
8. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
kaci: tak to já se nebojím vůbec, ti psi mě i manžu znají natolik, že nemám strach ani v nejmenším. A vím, že když jim řeknu, ať jsou opatrní, tak budou. Nikdy s nima nebyl nejmenší problém a hlavně - psi strach vycítí. Určitě bych ho nepustila k cizímu psovi, obzvlášť ta bojová plemena jsou nevyzpytatelná, ale jinak ho nemíním od psů distancovat, určitě ne od těch našich. To už by se pak člověk mohl bát vyjít ven, jestli na něj někde něco nespadne, nepřejede ho auto, nechytne nějakej virus - a takhle přesně já neuvažuju :slight_smile: Ale samozřejmě je to každýho věc, o tom žádná, taky bych neriskovala u zvířat, o kterých nic nevím, ale u známých se nebojím :wink:
8. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz
sklen: a na bříško se sám taky neotočí, že? To je těžký, zkus s ním "trénovat" ať má motivaci se točit - ukazuj mu hračky a zajímavé věci a třeba to půjde :wink: a když ne, tak se nic neděje, on na to časem přijde sám :slight_smile:
petu: já taky absolutně nemám odhad - všechno vážím, pro karolí i nám třeba čočku do plívky (abychom neměli čočku na husto, palačinky taky, ...) je toho hodně já to prostě neodhadnu :sweat_smile:
A Karolí už si skoro sedne, má nakročeno správně už dá prdku úplně bokem a tak bokem sedí, až posílí zádíčka natolik aby to dorovnala tak už to bude hotové :slight_smile: je šikovná, je naše :grinning: :dizzy_face:
8. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz
mau: šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
maus: jj ..oni ještě jedno nemají zadané ....ale neukecali jsme to :sweat_smile:
jako jasně,že jsem žárlila - to nebylo objektivní ..naopk bych řekla, že mamkamá o kousínek blíže ke mě, že mě lípchápe, jelikož jsme si velmi podoné ...ale v těch třech letech mi to tak prostě přišlo ...prostě ségra byla mimino, o které se muselo pečovat a já už chodila do školky .... a můj dětský mozeček z toho udělal něco jiného než to bylo ...ale jak tak koukám po knížkách na toto téma, nejsem v tom nikterak výjimečná :grinning:

saru: no ondra asi pěti ..nestíhala jsem to v tom chumlu sledovat :grinning:
on se ani nebál ...jen jsme byli u cizích lidí, kterří na něj vrkali, do toho ti psi, cizí zahrada ....oči mu přecházely ..ale pakmu otrnulo ..klsika ....už zčíná být takový ostražitější, když je něco nového

pet: nooo ...tak to já i takhle vařím ... vše baj očko ...výjimečně si něco odvážím nebo odměřím...
palačinky třeba na váhu vůbecnetuším kolik čeho ...tak to tam sypnu :grinning:
prostě úplně opačný režim :grinning:

jiak ségra byla vždycky větší průserář, ale vždycky pak udělala telecí oči, nebo se tak vlísala a vyžehlila to ....já udělala průser sice poloviční, ale já neuměla nikdy to "žehlení", takže ve finále, já dostala co chvíli vylagoš a ségra za celý život jen jednou ....ale to je hodně o povaze ...myslím, e nám nijak extra žádné nestranili

sklen :grinning:

kači: jj...tak to chápu ...šňůrka musí být jednoznačně kladně přijata :grinning:

kači: ad psi ...já to poměrně hodně pečlivě vybírám ..a tím, že jsem deset let aktivně cvičila psy, mám dojem, že to jsem schopná odhadnout, kam až můžu zajít ...a hlavně se kterým psem ...jako jasně, že se můžu utnout ...ale myslím, že mám obrou intuici v kombinací s praxí, takže tak úplně mimo bych být neměla :wink:

saru: no právě ...ono je riskantní prakticky cokoli ..a on strach někdy plodí to, čeho se obáváme

mau: jj karolí je šikula ...čekala sjem, že sedne, když jme tam byli ...no asi nechtěla machrovat :grinning:
8. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
Kac: jj, z bříška na záda, dám ho tam a do minuty ječí, dnes jsem ho trochu potrápili a ke konci už měl zvednutou ruku do vzduchu a hlavičku položenou brouček. Ale to jsme ho tam nechali jen pět minut.

On je prostě lazar. Bez plenky to vypadalo, že se to podaří, myslím, ze zádíček na bříško, i jsme dělali kravinky, jen aby se jako zvrátil a otočil, ale není blbej, otočí hlavu na druhou stranu a ví, že tak se mu bude koukat lépe.

Jinak hračky jako motivace nefungují, ani noviny, sáček prostě nic
8. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
ad vážení - přesně jako hup, nejsem schopná nikomu nadiktovat recept - třeba někdo přijede, chutná mu buchta, chce recept a já řeknu: no, ta nějak normálně polohrubý mouky,... :grinning: Přesně tak vařím prckovi, prostě tak nějak akorát a většinou množství docela trefím, i když samozřejmě jsou dny, kdy na to nemá chuť :slight_smile:
8. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz
sklen: tak tomu dej ještě čas, asi pro něj ještě není ta správná doba :wink:
8. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.