• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
hup: náš měl svátečně volno, ale už mu volali práci na zítra, tak bude vstávat pře4 a dorazí asi pozdě...je to blbý s těma chlapama
jinak náš jídelníček: zhruba tak
6:00 UM 150ml
9:00 UM 150ml
12:00 oběd (masozelininová sklenička nebo jen zeleninová) 120-190g
15:30 přesnídávka+sušenky nebo banán asi 200ml
18:30 200ml kaše
00:30 150 UM
3:00 150UM
někdy některé UM vynechá neno nějaké jídlo nedojí, takže upravujeme podle situace.Jogurt až po 8M (bílý Hollandia, ...) a pribínáčky a spol až po roce
12. lis 2009 v 16:48  • Odpověz
Koupila jsem Karolí v DM bio kukuřičné křupky, tak jsem jí teď zkusila dát. Jsou dost tvrdé než ty klasické, ale zatím jí to baví :slight_smile:
12. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
některé maminky dávají dětem (6-9M) úplně klidně krémáčky, vždycky nestačím zírat :sweat_smile:
saru: Karolí jí Sunar, Bebu měla jen dvakrát. Snad to byla fakt jenom nějaká chvilková viroza :wink:

Si tady kecám sama ze sebou :grinning: , za chvilku jdeme koupat. poslední dobou se na tu vanu hrozně třepe. Jenom jí vyslíknu, jdeme do koupelny a ona už piští radostí :slight_smile:
12. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
Tak už jsme vykoupaný a Štěpíno se právě krmí Sunarem - byl už hodně ospalý, přes den spal jen chvilku dopo :slight_smile: U tam výská, tak má asi dopito. Vypadá, že ho koupel trochu probrala, tak snad usne :wink:
12. lis 2009 v 17:40  • Odpověz
ahoj holčiny, tak my zas dneska měly perný den - hodku a půl v práci, pak já zubař - natekla mi dásen, prý nějaká tekutina se mi tam hromadí, tak mi to zrentgenoval. zuby mě nebolí, jen dásen na omak. zítra v 10 nástup na křeslo a podle snímku uvidíme, co to je...to jsem teda zvědavá.
pak jsem zvládla DMko, padlo tam i po všech možných slevách 1300kč. to je furt...koupila jsem tam kromě jiného termoobal na láhev...jak emi začala pít, teda doufám, dneska zase vypila tak 150 ml čaje, tak zjištuju, že jí chutná ne uplně studenej. tak doufám, že ten termoobal bude fugovat, ne jako ten polystyrenovej, co už mám doma. ten je uplně naprd.
ještě jsem viděla, že některý mamči maj na lahvičkách takový jakoby návlek, tak to ještě vykoumám..
emi se tu šmrdolí...volá mě
12. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
kaca: jejda, dáseň? no snad to nebude nic hrozného :unamused:
Jinak ti můžu říct že všechny ty obaly jsou na pendrek, ale ten na lahev je prý fajn, psala jitule že ho má na Farlin lahvy a že to fakt tu teplotu udrží :wink:
karolí už chrupe. Dneska do ní ta kaše padala jak do krytu, nějak jí šmakovalo a taky byla hooodně unavená tak hned usnula. Snad bude dnešní noc o kousek lepší
12. lis 2009 v 18:41  • Odpověz
Tak to my dneska pudem chrnět buhví kdy.Si naše madam v pul 5 usla jak zabitá až sem jí musela v pul 6 budit. :grinning:
12. lis 2009 v 18:57  • Odpověz
u nas už se taky spíííí:slight_smile: jdu spáchat nějakej salát, mám tady lollo rosso, načatou kukuřici, tak jdu něco vymyslet :_)
12. lis 2009 v 18:59  • Odpověz
vla: ona si Alička jen tak usne? :slight_smile: to u nás nehrozí. To Karolí takhle nečekaně sama vytuhla třeba při chování nebo tak asi třikrát. Byla asi nějaká příznivá konstalace hvězd, jinak uspávám a uspávám
12. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
Mau: ona na nás koukala z kočárku když jsme venku řezali dřevo do krbu a tak se šmudlila,že jsem jí položila a ona vytuhla :grinning:
12. lis 2009 v 19:09  • Odpověz
vla: tak to je šikulka :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
jé, bych chtěla taky krb a k tomu srub na horách :dizzy_face:
12. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
náš jídelníček zhruba je takto:
4:00-5:00 200 ml UM
9:00 200 ml UM
cca 12:00 zeleninový nebo masozeleninový příkrm max 190 ml
15:30 ovoce - 100-200 ml
cca 18:00 150 ml kaše - někdy sní celé, někdy nedojí
před spaním cca 19:00 se dopije UM, pije různě 60-120 ml

mezi jídly sem tam kukuřičná nebo rýžová křupka nebo sušenka
12. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
kaca: to teda Emi baští hodně :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
mau, myslíš? zase nejí v noci, což jsem teda ráda. vydrží spát od sedmi do zhruba 4-5 ráno.
12. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
jako nemyslím že moc, jalo že hodně a dobře :slight_smile: :wink: . ono to tak vypadá, protože má ty dávky jen přes den. Jinak je to asi v závěru míň než jí Karolí :sweat_smile:
Melu úplně z cesty, že? :sweat_smile: :grinning: pardon :sweat_smile:
12. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
budete některá očkovat meningokoka C? Já uvažuju, jak teď Karolí všechno bere do pusy a tak...
12. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
mau...nemeleš:slight_smile:
o meningokokovi jsem zatim neuvažovala, ale asi dám skoro všecko, co mi mudr. doporučí
12. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
Nazdárek, já jsem sama doma, manža je v Praze. Štěpíno chrupe, tak trochu uklízím :slight_smile:

kaci: Emminka Ti fakt baští pěkně :dizzy_face: Štěpíno v noci taky nejí, ale ráno a přes den jsou jeho max. dávky 150-180 ml. Ovoce a zelenina ještě míň. Zato ale vypije 2-3 deci vody :wink: Takže dohromady je to na ml taky dost :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
mau: my asi ne, chci se naopak většině očkování vyhnout. Ale to je opět jen můj alternativní názor - viz. porada s léčitelem :sweat_smile: :wink:
12. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
taky asi budeme očkovat spíš míň
12. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahojík,
tak my zatím taky na meningokoka nebyli...nějak jsem na to zapomněla :sweat_smile:

Taky jsem byla v Dm, chtěla jsem mu koupit tu lahvičku s oušky, ale měli jen růžovou :sweat_smile: jak pro teplouška...
12. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
Holky, zavřete mně někam. Byli jsme v Tescu, na spoustu oblečků měli 50% slevu a já dotáhla zase několik igelitek. Mája bude kočanda ze všech kočiček nejkrásnější :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 ve 21:40  • Odpověz
ahoj, já měla dnes takový divný den..
jela jsem za kolegyněmi do práce, zdechla mi navigace.. volala jsem manželovi do Polska, kde je na služebce, naštěstí mi dobře poradil a dojeli jsme. v praze ovšem strašně aut, semaforů, nabrala jsem půlhodinové zpoždění :fearful: K obědu nic moc těstoviny za 149 Kč, ale hlavně že jsme mohli být společně v zasedačce a Marťa nikoho nerušil. Cesta domů docela ušla. Pak když jsem Marťu svlékala na koupání, tak jsem zjistila, že jsem ho od jedné hodiny nepřebalila... měl pořádnou plenu, ale i tak, jsem hrozná :confounded: no a nakonec, slíbila jsem jedné paní nějaké paragony ke stavbě, podle cen to mělo být za odměnu 2500 Kč, ale nakonec mi došlo, že faktury jí dát nemůžu,protože je tam naše jméno, takže 2000 budu muset vrátit, už mi to paní poslala na účet :unamused:

ach jo, snad budu mít zítra víc štěstí. jako nic vážného se nestalo, jako třeba Ondráškovi, jen prostě dost smůly..

jo a zírám, jak už máte pevný jídelníček... u nás je to cca takto:

5:00 MM
8:00 MM
10:00 MM
12:00 masozel. příkrm
14:00 MM
16: 00 MM
18:30 kaše

pak bývalo MM cca co 3 hodiny. to jsme včera odbourávali, najela jsem konečně na ten systém. Sice byl malý vzhůru od 21 do 23, ale neplakal pořád, klidně si i hrál, jakoby byl vyspaný. No a dnes od kaše už taky nejel, tak se to celkem daří. jo ale prsa se mi děsně nalily, jak jsem celou noc nekojila, bylo to hrozný....

pořád nevím, jestli mám zavést další příkrm...
12. lis 2009 ve 23:13  • Odpověz
Luci,
my to máme podobné s papáním:

7:00 MM
10:00 MM
12:00 přesnídávka
14:00 MM
17:00 MM
19:30 příkrm+MM

mezi tim čajík, občas nějakou sušenku a v noci nic, ale to nepapala od narození. Časy jsou přibližné. Dr říká: dávat papat kdykoliv si dítě řekne
13. lis 2009 v 00:36  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Noc byla na naše poměry úúžasná. Kolem 23hodiny nemohla asi 30minut zabrat, mrčela, tak jsem jí dala 180UM, zblajzla to jako malinu a chrněla dál asi do 3:30, to jsem jí dala 150ml a zase asi za 30min. jsme usnuly znova (už u mě v posteli, manža vstával do práce) a spaly jsme asi do 6:30 což je fajn. kolem 8:00 dostala UM ale vypila asi jen 90ml. Ona po ránu moc nejí, za to v noci jí to jede. Asi teda máme největšího jedlíka tady, ne?
Holky, myslíte že je pro děti ještě mlíčko hodnotné v tom směru že by po něm přibíralo? Někde jsem četla že teď už to mají jen jako zdroj tekutin, ale moc se mi to nezdá
Dneska si an oběd dělám ten květáček - mňami :slight_smile:
mi: jenom utrácej, hlavně když je co a dělá to radost :slight_smile:
luci: prostě smolnej den, určitě zase bude líp :wink:
13. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
kde ste kdóóóó ??? :frowning2:
13. lis 2009 v 09:16  • Odpověz
dobré ranko

taknoc samotná u nás ok
ovšem kolem půl desáté chytl šílený hysterák ....hodinu a půl bulel,nechtěl ani dudlík,ani prso ani nic....nevím,jestli ho nebolela ta tlamička :frowning2:

ale celkově jeondřínějaký rozhozený....snadsetobrzy vrátí do starých kolejí
13. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
Dobré ráno :wink: Noc super, na jídlo vstával až vpůl7 :dizzy_face:
luci: den na prd, to se stane, bude líp :wink:

Jinak Štěpíno je teď zlatej papá naprosto úžasně - nemyslím jako velký dávky, ale ani u toho nevyvádí tak, jak dřív :dizzy_face: A přes den si vydrží hrát tak 4 hoďky sám v ohrádce a jen se na nás naculuje. Na to, že se mu klube zub, je miláček :dizzy_face:
13. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
hup: a dávala jsi na to Ondráškovi něco? jako na ty dásničky...bobeš malej :frowning2:
saru: Štěpa je hvězdňátko se vším všudy :dizzy_face:

Mě spí dítě na balkoně, dneska byla zatím miláček, já mám nachystanej oběd, tak až se vzbudí tak to jenom dodělám :slight_smile:

Holky jste ještě někdo kromě nás a mismar v hlubokém kočárku? :sweat_smile:
13. lis 2009 v 10:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.