• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
saru...no já to dala na kus obvazu .. připravila jsem si to vedle a na něj jsem jen připlácla celou plochu naráz ....a pak na to froté žínku a zavázat ...máse to zavázat celé cfroté ručníkem,ale tomi není jasné,jakbych na to jeho prťavé tělo ten ručník motala - takže to je řešení a lá já :grinning:
14. lis 2009 v 11:51  • Odpověz
no já alana s ondrou vypendila naprocházku ..u nás je totiž jaro ...nádhera topočasí a uklízím a peču,jelikož odpoledne máme taky návštěvu
14. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
hup: tady je taky krásně - trochu mlha, ale svítí. Ale taková ta teplota, kdy v podzimní bundě je zima a v zimní hic. A jelikož jsem si vzala zimní, tak jsem přišla zplavená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2009 v 11:57  • Odpověz
Jo, a dík za radu s obkladem:wink:
14. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
Jen pro představu, abyste viděli, jak u nás vypadá koupání :sweat_smile: Když říkám, že po minutě se začne nudit a chce stát :stuck_out_tongue_closed_eyes: Začala jsem natáčet asi půl minuty po tom, co jsme ho tam posadili - za tu dobu teda zvládl udělat z koupelny koupaliště, protože šíííleně kopal nohama a plácal hračkou do vody :grinning: Ale během chvilky chce stát. Jednou už se mu povedlo dostat jednu nohu ven a chytit se kraje vany :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=2SWqPGiNpos
14. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz
ahoj holky, tak u nás noc úžasná.. klep klep, doufám, že už se to začíná srovnávat :wink:

ad vývar: no nevím nevím, já bych ho Nelči nedala, teda záleží, co přesně je v tom vyvařené, děti nesmí tlusté maso a vývat z kůží, právě proto, že je to tučné

saru: jakej máš recept na sacher dort? když tak mi ho sem hoď, děkuji :dizzy_face:

hup: obklad z tvarohu si budu pamatovat, Nela je teda zatím úplně zdravá, ale co kdyby, že?... :wink:
14. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz
mis:
Recept na Sacher
150 g čokolády na vaření
150 g másla
6 žloutků
6 bílků
120 g cukru (dávám míň)
1 vanilkový cukr
80 g mletých mandlí
3 lžíce marmelády
2 lžíce polohrubé mouky (dávám víc)
2 lžičky prášku do pečiva

- ušlehat do pěny máslo + cukr + žloutky
- vmíchat rozpuštěnou čokoládu
- přidat sníh, 2 lžíce marmelády
- nakonec mouka, prdopeč a mandle
- pečeme na 200°C 60 minut
- poté potřeme marmeládou a polijeme čokopolevou

Ty ingredience já dávám stejně od oka, ale tenhle recept by měl být přesně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
14. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
saru: ta marmeláda a čokopoleva není v tom receptu obsažena, že? to je jako navíc... se ptám jako tatar :grinning: , ale nějak mi není jasné, z čeho to těsto vlastně bude, když je tam tak málo mouky :grinning: ,no ale je fakt, že jsem nikdy žádný dort nepekla... a tu čokopolevu děláš jak? vím, že si to můžu najít na netu, ale mám raději ověřený recept :wink:
14. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
mis: jj, marmeláda a čokopoleva je navíc :wink: A neboj, těsto se udělá - hodně to slepí ty mandle :wink: Ad čokopoleva - tu dělám pokaždý jinak - většinou rozpustím čokoládu na vaření s trochou tuku a cukru, ale tady ti dávky fakt neřeknu :sweat_smile: Občas i koupím takového toho Trpaslíka mléčného, je na Sacheru taky dobrý, i když jinak na polotovary fakt nejsem :wink:
14. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
My jsme byli taky na prochajdě, taky hlásím sluníčko :sunglasses:
Byli jsme s karolí vyzkoušet autosedačky, tak jsme nakonec objednali tuto http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1622056 už je to definitivní. Karolí se v ní líbilo :slight_smile:
Dopoledne dala jen krátký spánek ani ne půl hodiny, tak teď už spí zase. Taťka nám odjel do práce - zase, tak až se Karolí vyspí máme sraz u prababičky. Přijedou pro nás tchánovci a měli by tam být tři dětičky - Karolí, pak malej od švagrové 5M a malá od manžové sestřenky 4M to bude srandy :slight_smile:

sacher jsem nikdy nepekla, bych mohla zkusit, ale nemám dortovou formu, tak nevím jak :grinning: leda v hrnci :sweat_smile:
14. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
a musím si pochválit dnešní oběd, byla to fakt mňamka. Dělala jsem vepřové rizoto a kuřecí nudlovou polívečku, ale obojí se mi fakt moooc povedlo. Manža prohlásil že lepší jak od maminky :slight_smile: tak se dmu pýchou :dizzy_face: :grinning: :grinning:
14. lis 2009 ve 13:15  • Odpověz
mau: já pravou dortovou taky nemám, jen takovou tu silikonovou od Tescomy, ale jde vyklopit krásně, neplepí se vůbec :dizzy_face:
14. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
mau: tak si užijte odpoledne s dětičkami :wink:
14. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
saru: díky :slight_smile:
já mám jen formu na bábovku a pak takovou tu kulatou nízkou na koláč, to by fakt nešlo :grinning:
14. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
luci: nevím co jí je, nemůže klidně spát a pořádně zabrat. může spát v postýlce, ale musela bych u ní stát a nebo bych se uběhala, protože když pláče tak potřebuje držet za ruku
14. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz
Chojky holky,

u nás noc normál, takže vstávání po 2 hodinách, jednou spal 4 v kuse, tak OK... Akorát byl vzhůru už od 7.15 :angry: A v 9.20 to zase zapíchnul. K sváče snědl celou velkou přesnídávku hrušky, obídek taky celej, teď čekáme, až přijede tchýně a pujde s nim ven.

David si na dnešek poručil nudle s mákem. Já je nejim, tak jsem si dělala těstoviny s kuřecim masem a smetanovou omáčkou... David to ochutnal a bylo jasno... Fakt se mi povedly, takže mák bude mít k véče... Taky se musim pochválit, jako Maus :slight_smile:
14. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
jé Maus, to sis malou hezky naučila :grinning:
Maus, Niky, to jste šikovné kuchařky! já teď dělala jen čočkovou polívku a večer budou vrabci moravští, tak snad se povedou.
14. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
Nazdárek :wink: Tak jsme taky udělali pár pokusů o vánoční fotky, s tím naším foťáčkem je to docela těžký, ale Štěpíno to zas snad zachránil svými ksichtíky :grinning:

http://sarusinek.rajce.idnes.cz/Santa_Stepino/#1.jpg

(přihlášení jako vždy)
14. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
Saru, hezký :wink: Sluší vám to. Štěpíno má boží kukadla!

Musim se pochlubit. Fífa už umí ukazovat jak je velikej! :grinning: Je to sranda. Tak přidal další dovednostk Papa. :slight_smile:
14. lis 2009 v 15:47  • Odpověz
niki: díky :dizzy_face: Fífa je šikula :dizzy_face:
14. lis 2009 v 15:50  • Odpověz
luci: neberu to jako problém, že když jí něco je, tak že mě potřebuje a že ji uklidní když ji držím za ruku.........
Ona není vyčůraná, že by to dělala s vypočítavosti víš
saru: pěkný fotečky, moc Vám to sluší :dizzy_face:
niki: tak vidíš jak jsme šikovný :slight_smile: :wink: a Filda je teda borec co už umí. Karolí na mě s nějakým ukazováním čehokoliv peče :grinning:

My jsme zpět z návštěvy, bylo to fajn, děcka se "předvedli" akorát ke konci už se chtělo malé spát, zapíchla to v autě a teď ještě chrupe. Jsme zvědavá kdy půjde spát :sweat_smile:
14. lis 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahoooooooooooooj hvězdy

tak jak se tu pořád máte??? U nás nic moc, pořád jsme nemocní, už to bude 14 dní a furt se to vrací, včera opět ulehl Daneček, na léky to prý není, musíme počkat na výtěry, pak se prý uvidí. Mě je také divně, jen vojtí se drží. Opět mám dost práce, tak vůbec nestíhám. Je toho zase dost.

Vojtík je dnes jakžtakž zlatíčko, jindy to bývá horší, nedá se při něm nicudělat, pořád chce, abych byla u něho.

Jo a asi se nám klube další zoubek, nahoře má bílou čárečku, ale jen malinkou, tak uvidíme, co z toho bude. Tak já zase mažu mkat, tak se u mějte krásně

Jo, máte moc kráááásné fotečky a super videika
14. lis 2009 v 16:44  • Odpověz
Tak u nás se usíná. Jelikož dneska spal přes den jen půl hoďky, tak už byl kaput, ale jinak byl opět zlatej :dizzy_face: Fotili jsme fotky, a pak jsme s Tomem koukali na film a on si hrál vedle nás celé 2 hoďky v postýlce - vystačil si s knížkou o krtkovi a pet lahví :grinning: Já jse právě dopekla Sacher, dodělám zítra, až vychladne.

skleni: jseš hvězda šikovná :dizzy_face: Snad už se uzdravíte, ale já taky, hlavně večer, pořád kašlu. Naštěstí Štěpíno a manža jsou už OK, až na mini rýmu...
14. lis 2009 v 18:02  • Odpověz
Mau: nevidím v tom žádný problém, každý malý brouček potřebuje své, ať je to držení za ruku nebo jen pohlazení. Já kolikrát stojím u postýlky, sice mě pořádně nevidí, ale ví o mne. Také to neberu jako něco, co jsem ho naučila. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Saru: jj, je to děs, přes den to u mě jde, ale večer to začne, zalije se mi krk a je hotovo. Tak se brzy uzdrav hvězdičko
14. lis 2009 v 18:19  • Odpověz
Jo a náš malý intenzivně tátuje, je to boží :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. lis 2009 v 18:20  • Odpověz
skleni: to já už to vůbec nemám tak hrozný, jak popisuješ Ty. Takže se uzdrav hlavně Ty :wink: :dizzy_face:
14. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
Saru: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: budu se snažit, hlavně, aby to přešlo DAndulu, byl 4 dny ve školce a je zase doma. Příštích 14 dní bude na jihu čech prý kritických, dorazí sem vlna chřipek, tak se docela bojím, je dost oslabený. Ale nechám ho doma celý příští týden, to by bylo, aby se toho nezbavil.
14. lis 2009 v 18:25  • Odpověz
skleni: určitě to bude dobrý, neboj :wink: :dizzy_face:
14. lis 2009 v 18:27  • Odpověz
Saru: fakt bojím bojím.

Nevím, jestli jsem to tu psala, ale ve čt jsem byla koupat dvojčátka, holky ti jsou malikatí. Mají jen 3,5 kg. Jsem se fakt bála, ale ze cviku jsem nevyšla, příští týden jdu zase :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
sklen: když bude Daník doma, tak to jistě pořádně vyleží a bude dobře :slight_smile: držím palečky
jů, takový mrňata, tolik ten náš drobek nevážil ani když jsme šly z porodnice :slight_smile:
saru: To je bezva, že je Štěpa tokové zlatíčko hodné :slight_smile:
14. lis 2009 v 19:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.