• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Ahojky,
tak my jsme se vcera uspesne presunuli z Vysociny zpet domu. Malej stejne uspesne pul cesty prorval :grinning: Ale jinak pohoda. Je ted takovej trochu nevrlej - ale prikladam to zmene prostredi a taky tem vedrum. Mame tu doma desnej hic :unamused:
Presto ma svetly chvilky a kdyz se usmeje, sezrala bych ho laskou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Par novych fotecek:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=335579&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
20. kvě 2009 v 16:59  • Odpověz
luci: ne, přes den usne sama málokdy. A do postýlky ji dávám jen na noc.
saru: krásný fotečky, malej se suprově směje :dizzy_face: My tu máme taky dost teplo, panelák, no...
20. kvě 2009 v 17:36  • Odpověz
Saru, opravdu brečel? náš vždy v autě usne a zaspí i hlad :slight_smile:
Maus, tak to ráda slyším, že vtom uspávání nejsme sami :wink:
20. kvě 2009 v 18:16  • Odpověz
luci: nas doted taky vzdy spal, ale vcera, jak na nej svitilo, bylo horko, asi byl proste spatne naladenej :slight_smile:
mau: diky :dizzy_face:
20. kvě 2009 v 18:51  • Odpověz
holky snad vás stihnu za ty dva dny co jsem tu nebyla dočíst.
měla jsem nějakou zakázku z práce, tak na jsem na tom makala a dnešek jsme strávili celej venku :slight_smile:

prosím doporučte mi nějaký aktivní hračky, co mají vaše děti rády? emy zatím má jen hrací kolotoč a pak samý hrastítka.ráda bych koupila něco co hraje atd. :slight_smile:
20. kvě 2009 v 18:52  • Odpověz
My byli od 1 na zahradě, krásný vedro, koupala jsem se... Malej byl jen v overálku (takže krátkej rukáv a kráťásky) a celý odpoledne spal v kočárku... V záloze byla čepice, kalhoty, mikina... Ale vytáhli jsme jen náhradní ponožky, protože si do nich opět načůral, když byl rozbalenej :slight_smile: Parádní den...
Když přijel manža z práce, tak jsme fotili novym foťákem, tak až přehrajeme fotky, dam je na rajče :wink:
20. kvě 2009 v 19:02  • Odpověz
tak já oblékám méně než vy - dneska bylo v praze dost vedro a dusno a malá měla body s kr. rukávem a plátěné 3/4 kalhoty a ponožky. v záloze samozřejmě bylo body s dlouhým, mikinka, čepička, ale nepoužila jsem. ležela odkrytá v kočárku na dece a byla teploučká celou dobu

přebalování v noci probíhá jak u hup-bez mluvení, rychle. většinou po krmení. já bych radši před krmením, protože po krmení občas blinkne a pak škytá, ale stává se, že se při krmení pokadí
20. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz
kaca: tady dneska bylo taky hodně teplo, tak měla Karolínka body s krátkým, lacláčky (trošku teplejší) a ponožky.
Teď už je nadlábnutá a hajá a já půjdu taky.
Tak dobrou, hvězdy :slight_smile:
20. kvě 2009 ve 20:46  • Odpověz
Dobrou hvězdičky, zítra má být ještě větší pařák, než dneska, takže pěkně mazat a dodržovat pitný režim!
Dneska u nás byla celý den kamarádka ještě ze základky a zítra dorazí mamka, tak budeme mít s holčičkama zase společnost :slight_smile:
Jo a holky, proč píšete, že se snažíte přes den dávat miminka jinam, než do postýlky...? Nellinka, když není venku v kočárku, tak spinká v postýlce.
20. kvě 2009 ve 23:11  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: zase první :sweat_smile:
Vstávali jsme v5 a teď Karolínka zadřímla, ale už je zase vzhůru. Víc než 5minut totiž není nutných :rolling_eyes:

Kami: já ji tam nedávám protože chci aby rozlišovala den a noc. Že jako ve dne se v postýlce nespí. A navíc je tam klid a tak. Chci ať si zvyká na denní šrum :slight_smile: Jsem macecha, co? :grinning:
21. kvě 2009 v 07:31  • Odpověz
Dobré ráno,
mauska:děláme to stejně.
máte taky pravidelný čas, kdy se Váš prcek rozhodne se vykřičet? U nás to začíná úderem 17.00
21. kvě 2009 v 07:47  • Odpověz
dobré ranko

luci: tak to je dobrý ...uvažovala jsem, že si zajdu na nějakový takový kurzík ...jenže vše je v praze :frowning2:

maus: taky jsem si říkala, že se nás nějak straní

kaci: my zatím toho moc nemáme ....myslím, že prcek toho až tak mocnepotřebuje
namísto toho jsem včera koupila knížku hry pro maminky s dětmi - je to pro děti 0-4, u každé hry je její význam, co potřebuješ, postup,přpdně nějaká říkanka + na co je zaměřená, jak dlouho asi trvá a pro jakstaré děti je
myslím, že je to lepší než nějaké plastové klingátko, když si s nm budu hrát tyhle obyčejné a nenáročné hry ...

tak u nás se oteplilo až během dopoledne, takže ondří měl bodýčko s dlouhým a pláťáčky
21. kvě 2009 v 08:35  • Odpověz
jinak u nás byl včera aktivní den :slight_smile:

nejdří já na power joze, pak jem letěla koupit tu knížku a pro ondu nějaké kraťásky
pak jsme byli na kyčlích (negativní)
pak u dr, protože se ondráškovi udělaly takové bouličky v zátylku ..ale jsou to jen uzlinky trošičku zvětšené - je to ještě dodatčená reakce na tbc, jelikož se mu zároveň vyhodil na ramínku takový ten pupínek ...
pak jsme se skočili ukázat do kanclu - tam se ondra pokadil, takže si ho tety přebalily na kanceálřském stolu avšichnibyli blahem bez sebe - ondra, že má holou prdelku, ženské, že mají miminko a já že nemusím přebalovat :grinning:
pak jsme byli v parku s jednou máminou klientkou adomluvily jsme se, že budeme chodit kočárkovat
no a pak jsem přijela domů, odstříkla, nakrmila a vyrazila na plíhala :slight_smile:

ale ondří i přesto, že to byl docela záhul je v pohodě - všechny přesuny zvládnul na jedničku a nebyl z toho ani večer rozhozený

maus: ondra je téhož názoru :grinning:
a s rozlišováním dne a noci to dělám stejně ...ložnici máme v patře vzadu a tak tam chodíme až na noc, přes den jen já posbírat noční pleny :slight_smile:

mich: to nemáme ...dokonce už se začíná i o jídlo hlásit jinak než řevem :slight_smile:
mámvideo - hodím na youtube
21. kvě 2009 v 08:43  • Odpověz
saru: hezký ..už je to fajn, že, když je tam nějaká zpětná vazba, co :slight_smile:
21. kvě 2009 v 08:43  • Odpověz
mau: u nás je to se spaním v postýlce totéž, spí tam jen v noci, přes den v kočárku, na gauči apod.

hup...jak se přesně jmenuje ta knížka? vygoogluju si jí....

včera jsem objednala maňásky a budem hrát divadlo :slight_smile:

jinak se mi zdá, že naše emi preferuje mít hlavičku otočenou z mého pohledu nalevo... budu se na to muset zaměřit a případně otáčet...

co budete dneska dělat? my asi vyrazíme na nějakou prochajdu...
21. kvě 2009 v 08:47  • Odpověz
kaci: hry pro maminky s dětmi -jana hanšpachová
jako má dost neatraktivní design ...ale obsah mi příjde ok
21. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz
teda kočky, Vaše dětičky už na to reagujou? Na maňásky a na hračky a hry? Karolínka to má v paži, vydrží jen chvilku koukat v lehačce na ty hračky nebo se párkrát otočí za něčím co jí ukážu, ale bez emocí, že by se jí něco líbilo víc či míň :unamused:
21. kvě 2009 v 09:33  • Odpověz
Dobré ranko,
hup: Mám přesně tu samou knížku a přijde mi fajn. Zatím jsem se do ní koukla jen tak letmo, ale Anýž už začíná vnímat okolí, tak si asi začnem víc hrát, aby přes noc neměla roupy a spala :slight_smile:
Kaca: S hlavickou to máme zatím v poho, nepreferujeme žádnou stranu, pěkně si to střídáme :wink:
Kami: My taky v postýlce spíme jen v noci. Přes den většinou v lehátku nebo v šátku. A rozhodně se neomezujeme v hluku. Manža úspěšně nasadil Motorhead a při nich spí jak zabitá :grinning:

Tak - teď nás čeká praní, kupa prádla na žehlení, vysát celej byt..Odpoledne procházka, jupííí je tu krásně.
A taky nákup - přesněji řečeno nákup dárku. A to bych potřebovala poradit :sweat_smile: . Zítra přijde na návštěvu kamarádka, která je porodní asistentka a vedla celej můj porod. Byla úžasná a já bych jí chtěla něco koupit, aby měla něco na památku na Anežku. Napadá vás něco?
21. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
Nazdárek holky,
já vlastně mimíska v postýlce mít musim, protože kdybych jí nechala na gauči, tak se na ní Amálka hned vrhne!
Nepřijde mi to špatné, Amálka tam taky takhle spávala a pak když byla starší, bez problému tam po obědě usla a nemusela jsem jí nijak uhoupávat atd.
Ad. otáčení hlavičky - já Nellinku otáčim buď po každém krmení nebo v noci tak a přes den tak, aby si tu hlavinku neslehla.
21. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
kami: Když ti tam malinká v pohodě spinká, tak není důvod ji dávat jinam... Máš štěstí, Anežka chce vidět co a jak dělám a u toho vždycky vytuhne.
21. kvě 2009 v 09:48  • Odpověz
maus: tak na kolotoč vydrží ondra čučet, dokud mi nehrabe z té melodie :slight_smile:
jen vždy zabruč: matko nevidíš, že dohrálo.natáhnout :grinning:
pak má takovou kačenku, co zvoní a už má momenty, kdy se umí koncentrovat a cíleně do ní pinkat, aby zvonila ..ale to teprve poslední dva dny, takiže v klidu :slight_smile:
no a na hrací podložce - to jsem úplně zírala - předevčírem ležel 20minut a celou dobu koukal a vrkal na ty zvířátka
asi kompenzace za to, že nespí ....umí se bavit i sám

lucy: nevím,jestli to seženeš tak na poslední chvíli ..ale fajn jsou takové ty odlitky ručiček, nožiček s fotkou ....je to trošku kýč ...ale to k tomu patří :slight_smile:
21. kvě 2009 v 10:07  • Odpověz
hup: díky za tip. Vím, co myslíš. Je to hezkej nápad a fakt dobrá vzpomínka:slight_smile:

Kolotoč taky máme, ale naštěstí nemusim natahovat, hraje 15 min. a do tý doby často vytuhne. A když ne, tak si samozřejmě zakřičí, že to dohrálo. Zatím ale moc nevnímá ty zvířátka z kolotoče, ale spíš tu melodii. A mně z ní už taky často hrabe, i když se nich tam střídá víc :confounded:
21. kvě 2009 v 10:11  • Odpověz
Dobré ránko holky,

dneska odjíždíme s prckem na prodloužený víkend na chalupu, čeká nás tam oslava dědových 50tin tak jsem zvědavá jak to náš malej "chalupář" zvládne.

Včera byl naprosto vzorový miminko, přes den strašně hodnej a v noci jsme vstávali na kojení jednou ve 3 ráno, pak až v půl osmý, no nesmím ho přechválit, zrovna my chrupe na posteli, vytuhl tam po ranním kojení. Mě přes den spí v košíku, včera usnul na sedačce, někdy v lehátku a samozřejmě v kočárku nejčastěji.

Tak se holky mějte, užije si krásnýho počasí (i když u nás je zatím pěkně zataženo) a ať mimísci nezlobí. :dizzy_face:
21. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz
kettm: užij si víkend :slight_smile: určitě to bude bezva, když máš tak vzorný mimišo :dizzy_face:
21. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahoooooooooj kočky. o tom oblékání mi ani nemluvte. Já ho vždy obleču a venku postupně vše sundávám. Dnes má být zase hrozně, tak jsme vytáhli overálek s nohavičou. :wink:
21. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz
sklen: ahoj, jsi se taky dlouho neukázala, že? nebo se mi to zdá. Tady je taky teplo, ale slunko je zalezlý, ukáže se jen chvilkama, tak nevím co obleču, asi to co včera :slight_smile: A co jina,k jak je?
21. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz
lucy: no tak ten náš hraje 2 minutky :sweat_smile:

holky ..já včera na těch kyčlí viděla maminu a to její nebohé děcko mělo v tom vedru:
- bodýčko s dlouhým rukávem
- dupačky
- svetřík
- další pletené dupačky
- čepici
- a takhle nabalené ho ještě dala do hooodně silné zavinovačky
sama byla v nátělníku a kraťasech
jako měla jsem nutkání jí něco říct ...chudák děcko
21. kvě 2009 v 11:14  • Odpověz
kett: Hezkej víkend přeju, taky jedem na chalupu, ale jen za našima v sobotu na kafíčko :slight_smile:
hup: Tak to je teda síla!! Je mi Anežky líto, když leží v tom kočáru, kde je ještě o pár stupňů víc a to má jen lehký oblečení..

Holky, sláva - dneska přišel první cílenej úsměv a to dokonce opakovanej - měla jsem na obličeji masku, tak jsem asi byla směšná :sweat_smile:
21. kvě 2009 v 11:33  • Odpověz
bré poledne, my dneska spinkali do 10... A spinkali bysme i dýl, ale vzbudil nás tatínek telefonem :angry:
Teď chrníme ve fišerce... Za chvíli ho ale sbalim do auta a pojedeme zase na zahradu. Sice se to tam mračí, ale je vedro a sem tam vyleze sluníčko... Co v bytovce...
Kojo bylo ve 22:30-3:15-7:30 a pak jsme spali do těch 10.

Hup, to je síla to nabalený mimi. Já už Fildu tolik nenabaluju, přecejen jsou mu skoro 2 měsíce a má skoro 5,5 kg.... V záloze teplejší oblečení mam, tak neni problém přioblíknout...

Lucy, gratulace k úsměvu... Je to krásnej pocit, co? Já tuhle řikala manžovi, jak jsem hnusná, rozkydlá a Fildovi, že to mam kvůli němu a on se tomu děsně řehtal :grinning: :grinning: :grinning:

A přidala jsem nový fotky, focený včera tim novym foťákem... (posledních 5 řad :slight_smile:)
http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Filipek_-_2.mesic/#album
21. kvě 2009 ve 12:05  • Odpověz
nik: jse se vyřádili, co :grinning: ...hzký ...jinak já si naivně myslela, že ondra ná vypapkanou papulku ..houby z voctem :grinning:
21. kvě 2009 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.