• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
My slavíme ségry narozky, já teď šla dát Fífu do postýlky, protože se mrněl, ale nevim nevim, jestli usne.

NAšla jsem na MMB paní, co bydlí naproti nám :zipper_mouth: Tak jsem objednala věci a hned si pro ně jdu. SUPER! :wink:
22. lis 2009 ve 14:52  • Odpověz
saru: hlavně, že t umíš okecat :grinning:

enz: jj ..nebohé dítě peskuješ ... :grinning:
jinak ta barvička je fakt trendy :grinning:
ale mi se mooc líbí, jak už mučešete patku ....to u násještě dloooouho nepůjde :grinning:

k obědu - červená řepa byla u nás všude, neb ondrovi nejela a tak jakože jedla, ale střádal si ji v puse a pak zakašlal :sweat_smile:
tak jsem prala bodýčko, punčocháčky a miniknu

a manžovi jsem řekla ať je oblíkne ....a on co ...a já že stejně
aon, že ty punčocháče tam žádné nejsou ....tak vlezu do pokoje, tam rozvalený šuplík a na vršku byly troje, z toho jedny zářivě červené
tk se ptám, jak to přehlíd a n, že tam žádné punčocháče nejsou, že tam byly jen šlapáče
a tak jsem se ptal, co to jako je no a taky jsem chtěla vědět, jaký teda je rozdíl mezi punčocháčema a šlapáčema
tak mi řekl, že si to mám najít ve slovníku, když nevím, že to je jako bych se ho ptala, co to je talíř ....
tož jsem to fakt hledala a nenašla :grinning:
netušíte, co to je :grinning:
22. lis 2009 v 17:20  • Odpověz
hup: :grinning: :grinning: :grinning: Alan mě vždycky pobaví, ten nezklame :wink: A fakt netuším :grinning:

Tak návštěva odjela, vykoupeme Štěpína a půjde hajat. Zase spal jen chvilku dopo, tak už je unavenej. Ale jinak byl zlatej, nasmátej jak sluníčko :dizzy_face:

hup, ta patka mi u Vojty přijde taky děsně rozkošná a u nás taky ještě dlooouho nehrozí. On už tam ty vlásky docela má, ale jak jsou blonďatý, tak vypadá jak plešounek :grinning:
22. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
ahojky. tak naše noc taková všelijaká. pila a tlačila hned ve 22:10, ale pak spala v kuse až do 5 kdy jsem si ji vzala do postele a spaly jsme ještě do 6:30 jako vždy :slight_smile:
jinak měníme mlíčko, protože zácpa trvá, vždycky vytlačí s urputným výrazem bobek a tak asi 8x denně, to není dobrý...koupila jsem bebu a uvidíme...
hup: co jsou to šlapáče netuším :grinning:
niki: buchta mu fakt jela :grinning: pěkný fotky :dizzy_face:
enn: krásné líčení, Vojtík je fešák :dizzy_face: Karolí má patku od přírody, má tam vlka :grinning: :sweat_smile:
jsme byli u tchánovců, švagrová dává malému sušenky (ještě nemá ani 6M) a chystá se mu vařit omáčky :sweat_smile: se pominu asi. a prej co by ne, kamarádka prý dávala už snad od 3M rohlík s máslem a tak :grinning: že bych se taky přidala do klubu? :grinning: :grinning:
22. lis 2009 v 17:37  • Odpověz
jo a Karolí dneska oficiálně začala lézt :dizzy_face:
22. lis 2009 v 17:38  • Odpověz
mau: gratulace Karolí, je to šikulka :dizzy_face:
Kolik Ti Karolí vypije tekutin? Jestli ta zácpa není z toho - Štěpíno jednu dobu taky občas tlačil docela usilovně, tak jsem se radila s léčitelem, a on říkal, že kdykoli to takhle je, že je to málo tekutin. Tak jsem mu třeba každou hodinu dávala napít vody a během půl dne se vykakal :wink:
22. lis 2009 v 17:46  • Odpověz
maus: tak gratulace
jestli ona nemá zácpu, že jí to nekloužepo tom másle? ...nooo jo :grinning: :grinning: :grinning:

saru:no svláskamajsme na tom podobně ...teda jako ondra a štěpíno :grinning:
22. lis 2009 v 17:52  • Odpověz
holkýýýý .sos ....nemůžu najít recept na perníčky,podle kterého jsem pekla ....nemáte nějaký osvědčený?
22. lis 2009 v 17:53  • Odpověz
hup: jj, jsou na tom kluci hodně podobně :wink:
22. lis 2009 v 17:53  • Odpověz
hup: mám jeden osvědčený, ale mám ho jen na papíře a teď se mi ho nechce přepisovat :sweat_smile: Stačí Ti to večer nebo zítra?
22. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
saru: určo ....chci to během příštího týdneudělat ...ale zítra stejně jedu do ovy, akže hňácat nebudu ...dík hvězdo :wink:
22. lis 2009 v 17:56  • Odpověz
hup: už budeš péct? Já až tak začátkem prosince, pak se zas vyřádím se zdobením, to já ráda, zas musím nadělat pro celou rodinu. Ale pak už upeču jen tak 3,4 druhy, nebo to s tou mou současnou chutí na sladké nedopadne dobře a v lednu praskne váha :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já se taky zeptám: loni jsem dělala ischelské dortíky, byly výborný, křehoučký, ale byla s nimi děsná piplačka, neb těsto nedrželo moc pohromadě. Nemáte nějaká recept, kdy se to hezky vykrajuje?
22. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
sru: jenže manža je 1-8.12 pryč, takže nevím, jak to sama celý týden dám ještě v kombinaci s pečením ..takže raději to udělám o týden dřív
apak taky upeču jen pár druhů...nebudem se pouštět do žádných větších akcí

na dortíky má babča ...zkusím říct ségře, jestli by se tam nestavila
já ho doma nemám, neb to není moje nej nej
22. lis 2009 v 18:10  • Odpověz
taky se u ž pomalu chystám na pečení, zatím jen sháním recepty a píšu si suroviny a sháním co nejlevněji :grinning: jako máslo asi pod dvacku už nekoupím. recept na perníčky mám od kámošky, ale jsou hned měkké, takže se nepečou moc dopředu, to budou asi jiné. Saru, ty dortíčky neznám..
22. lis 2009 v 18:12  • Odpověz
jo a gratulace Karolínce, to už jí asi nebudeš stíhat, Masu :grinning:
holky, jak vypadalo to první posazení broučků? náš si jako "nasedá" z bříška - jak leží na bříšku, jednou rukou se opírá a druhou šmátrá po hračce. to asi není ono co?
22. lis 2009 v 18:13  • Odpověz
Ahooooooooooj kočky

tak včera to bylo naprosto super, ale??????????????????,,, mě bylo špatně, respektive ještě teď mě bolí hlavička. Po obědě jsem si musela jít lehnout. Přišla jsem o půl 12, můj milovaný muž za mě skládal obálky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a já nebyla pomalu schopná se dostat do pelechu. A to jsem měla 4 dcl vína a 4 malé panáčky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Vyšla jsem ze cviku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Hup: ty a cíííííííígooooooooooo, ty joooooooooo, tak to není m ožné.

Mau: mě to spustit šlo?? to je divné :dizzy_face:
22. lis 2009 v 18:17  • Odpověz
hup: dííííky, ale nemusíš kvůli tomu lanařit babičku i ségru :dizzy_face: A jaký druhy se chystáš péct?

luci: u nás sedání vypadalo tak, že se jakoby podepřel, dostal se do překážkového sedu a pak jen vystrčil nožku :wink:
22. lis 2009 v 18:19  • Odpověz
skleni: to video mi taky nešlo spustit :sweat_smile:
Klárinka se nám opilalala :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
Saru: jj, ale bylo fakt veselo, ještě že jsem šla. Válela jsem se málem smíchy pod stolem.

Řepu jsem vařila dnes a budu jjí muset vyškrábat z hrnce, smrdí mi celá kuchyň, jsem na to krapet zapomněla :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Mau: no to je super, tak ať je to bez modřinek....
22. lis 2009 v 18:27  • Odpověz
sken: jj ..bez trenirovky nět šampiona :grinning: :grinning:
ad cígo to víš - maldická nerozvážnost :grinning: :grinning: :grinning:

ad sezení : onda klečel, pak spustil dupku a přes překážkový sed se tak nějak vztyčil

saru: lineské, marokánky a vanilkové rohlíčky - to muší bejt....pak nějaké nepečené ..to našulám večer u tv :grinning:
našla jsem zajímavý receptík na indické cukrovíčko - se ti třeba bude líbit

Barfí - indické kokosové cukroví

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

25 dkg másla, balíček kokosu (cca 20 dkg), balíček rozinek (též cca 20 dkg, nebo podle chuti), 10 dkg strouhaných mandlí, 5 dkg sušeného mléka, 1 Salko.

POSTUP PŘÍPRAVY

Do rozpuštěného másla přidejte kokos, promíchejte, přidejte sušené mléko, kondenzované mléko, strouhané mandle, trochu vody a za stálého míchání povařte. Sladkou hmotu nechte zchladnout a ztuhnout. Nechte odpočinout v lednici, nejlépe přes noc. Poté tvořte z hmoty kuličky, které obalte ve strouhaném kokosu.
22. lis 2009 v 18:28  • Odpověz
Já se chystám zítra péct s Danečkem perníčky, pokud by šlo o pečení, tak ten náš brouček by byl lepší cukrář než maminka. Tu to opravdu nebaaaaa

Ale co bych pro něj neudělala.
22. lis 2009 v 18:30  • Odpověz
Hup: díky :dizzy_face: Já budu taky určitě dělat linecké, marokánky, rohlíčky až tak nemusíme, takže asi ty dortíky. A pak nepečenou klasiku - rumový kouličky a možná zkusím tohle indický :wink:

skleni: to je moc fajn, že sis to užila :dizzy_face:
22. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
Perníčky

Rozmíchat 6 vajec s 300 g cukru moučka, přidat 200 g vlažného medu, 100 g rozpuštěné Hery, 1 lžíci sody, polévkovou lžíci perníkového koření (dávám trochu víc,kupuju v bylinkářském obchodě, ale lze namíchat vlastní) a postupně vmíchat 1 kg hladké mouky.
Necháme přes noc uležet v ledničce.
Těsto vyvalujeme po částech, pečeme při 170°C, ještě horké potíráme vejcem s kakaem. Já osobně vmíchávám lžíci kakaa už do těsta, aby byly perníčky tmavší a hezky vyniko zdobení :wink:

Tahle dávka je docela velké, pro běžno potřebu bych řekla, že stačí poloviční, já naopak dělám dvojnásobnou, ale to jen proto, že peču pro celou rodinu :slight_smile:

Toto koření používám:
http://www.koreni.cz/detail.php?pid=245
22. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
hup: myslíš, že by to indický šlo bez rozinek? Ty já totiž nemám ráda, ale jinak to vypadá dobře :slight_smile:
22. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
Saru: jj, fakt dobré

Jinak super recept, myslíš, že kdybych zadělala ráno a večer pekla, že to nebude moc brzy???
22. lis 2009 v 18:50  • Odpověz
Ahojky,
gratulace Karolí k lezení :dizzy_face:
22. lis 2009 v 18:51  • Odpověz
skleni: já to loni pekla po 2 hodinách a v pohodě :wink:
22. lis 2009 v 18:52  • Odpověz
holky děkujem :dizzy_face:
cukroví: nějak ještě nevím, jestli vůbec budu péct...a když tak jen pár druhů :wink:
sklen: pěkně jsi si to užila, viď? :grinning: to je dobře :dizzy_face:
Manža jel do makra, mají akci že když se koupí hodně plínek za určitou částku tak je k tomu cestovní postýlka zdarma, tahle http://www.eshopbaby.cz/katalog/showdetail.php?prev=1448&p=travel-603.jpg a přesně jak píše saru, tam se mrně nemá o co bouchnout, tak už ji manža veze :dizzy_face: :slight_smile:
takhle si sedá Karolí http://www.youtube.com/watch?v=G4xwX60vL10 ale někdy to bere ne takhle zboku, ale víc ze předu, jak psaly holky :slight_smile:
22. lis 2009 v 19:04  • Odpověz
ahoj maminy,

tak vy uz jste u peceni??? Me se teprve pristi tyden doveze z CR zasoba mouky, rumu a jeste nejakych prisad, ktere se tady nedaji sehnat a pak se do toho pustime s kamaradkou
Ja tedy nejvice zboznuju rumove kulicky a linecke, zadne jinaci cukrovi mi chybet nebude

gratulace Karoli k lezeni

hup - co jsem to tady zahledla ohledne ciga????

skle - uz se pretacite????
22. lis 2009 v 19:05  • Odpověz
Mag: jj, dnes ej to 4 den. Je to šikula, už se mupovedlo se jednou vrátit, ale byla to asi náhoda :grinning: :grinning: :grinning:

Mau: no to je super, moc hezká postýlka, hele to je asi velké množství plenek což :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.