• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Pebi: ale já myslim, že Ty mluvíš o něčem jiným.. :sunglasses:

Hup: Já myslim, že nemusíme čekat 30 let, stačí až půjdou prckové do školy, jak napsala Saru - až se Tě Ondráš bude držet za nohu a že tam prostě nepůjde, zůstaneš tam s nim celý dopoledne, pět dní v tejdnu? Jestli jo, tak pak jsme každá fakt opravdu jinde :wink:

Ale fakt dost, já jdu dělat cuketu s bramborem dnes, už to tu vypadá na hlad, tak ať to stihnu vychytat :grinning:
24. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
saru, já nemluvím o Karolí... já jsem mluvila o sobě :slight_smile:
nejsem si jistá, že jsem četla všechny příspěvky od maus, abych o Karolí věděla tolik, abych mohla případně zkusit poradit :slight_smile:

spíš jsem přidala svůj názor tak nějak obecně
24. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
ahoj,dneska byly nějaký erupce či co....děsnej vítr, hučela tu meluzína skrz větráky na wc a koupelně..emi se budila, možná se i bála, chudinka. takže jsem krmila už v 1.30...jak byla často vhůru, měla hlad
pak spinkala do 6:3O a pak ještě asi půl hodky se mnou v posteli
rozhozené jídlo se nám snad už podařilo srovnat, normálně jí mlíčko kolem 4 a pak kolem 9 a pak oběd ale dneska, jak jsem krmila už v 1:30, tak se to celý posunulo.
tak jsem jí dala od sebe při snídani pár lžiček bílého jogurtu s rozmačkaným banánem...asi jí to chutnalo. kkupujeme holandii, aktivii a bio jogurty olma.

jsem si udělala k obědu těstovin s mákem...mnam. akorát jsem to nějak přehnala s cukrem, je to sladký až moc....

já furt řeším to plavčo, jestli jít nebo ne...půlka by šla, půlka se bojí, aby se nám rýma nevrátila...

ad diskuse o pláči, vztek u apod.... já taky nenechávám emi plakat neštastným pláčem. a vzteklý nevrlý pláč či hučení také poznám. vyhodnocuju to podle aktuální situace, kdy ten vzteklej pláč hned nějak řeším - a to nemyslím tím, že ustoupím. naopak neustoupím, ale promlouvám a vysvětluju a kdy ho nechám být - což je málokdy, třeba jen chvilku, když zrovna něco dělám a emi se vzteká, mručí a volá mě...tu chvilku to vydrží. Jako rada nechat vyplakat zní možná logicky ale já se přiznám, že bych na to neměla. Prostě bych to nedala, abych někde seděla a slyšela, jak vedle emmi pláče...na tohle jsem srab. Na druhou stranu chápu, že se s tím něco dělat musí, protože jinak se z toho člověk zcvokne... jak z tohodle kruhu ven, neumím poradit.
mau, tobě přeju hodně sil, at to z karolí zvládneš
24. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
saru, ze svých zkušeností vím (podle anetky), že to, že Karolí potřebuje nutně držet za ruku, neznamená, že to bude dělat (a potřebovat), až půjde do školky. Děti rostou, mění se jejich potřeby, vyvíjí se myšlení, dozrává osobnost, prostě, neumím to vysvětlit...
když to shrnu, jsem přesvědčená, že to není zlozvyk, ale momentální potřeba
24. lis 2009 v 11:32  • Odpověz
ahoj,
teda holky co to tu dneska vyvádíte....to než přečtu a vypadá to na výměny názorů...musím to vzít od začátku, abych věděla o co jde......jsem byla na poště a povozit Vojtíška, my z toho čekání u pošty usnul :dizzy_face:

hup DVD je na cestě :wink:
24. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
pet: ne ...jelikož on budemít dost jistoty z dneška,že náručtuje pro něj i když zlobí,že máma ho neopouští zbůhdarma
a samo, že 30let - protože poslušné dítě neznamená pohodový dospělý :wink:

saru:karolí není závislák....maus mi pomáhala s věcma a karolí na ní klíďo čekala sama doma
má to jen u toho usínání

pebi:myslím,že to musí být v obecné rovině, protože všichni máme jen svou vlastní zkušenost a své vlastní děti ..žádná pravda neexistuje
24. lis 2009 v 11:35  • Odpověz
a taky si myslím, že tak malé dětičky se prostě v tak velkém světě neumí orientovat hned od narození, musí se to učit. A k tomu velmi nutně potřebují ten pocit bezpečí u mámy, spojený s hodně vysvětlováním a trpělivostí.
u hup to rozhodně nechápu tak, žeby z Ondry dělala mamánka, který si bez mámy ani neup*dne... prostě se mu snaží dát ten pocit bezpečí (vím, že se opakuju, ale to je prostě základní psychická potřeba) ...právě ten dítě potřebuje k tomu, aby se jednoho dne pustilo máminy sukně a šlo do školky
24. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
Teda holkýýýýý..Nazdartééé :slight_smile:

No než to dočtu, a že mám co dohánět, tak musím říct zatím jen jedno....Ne vždy se dá řídit tím, co kde píšou, nebo podel tabulek jak by to mělo být......každá z nás známe své dítě nejlíp, na každého platí něco jinýho.....Tohle se vůbec nemůže posuzovat......Navíc děti jsou fakt nevyzpytatelný, vždycky nás něčím překvapí...

Jdu na začátek dneška.....ale dělám palačinky, tak nevím jako teda :D
24. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
Hup: Já ani nikdo jinej se tu ale nesnaží mít "poslušný dítě", od kterýho chceme mít klid - já nemůžu mluvit za Saru, ale kdyby ses zeptala kohokoliv z našeho okolí, tak Ti o Máťovi řekne totéž, co já - je to už na první pohled spokojený, vyrovnaný miminko. Tak se, prosim Tě, snaž držet truchu na uzdě, protože by ses taky mohla někoho dotknout.
24. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
ty jo, u nás je vichřice pořád... to je blbý, chtěla jsem na procházku, už jsme nebyli ani včera, jak foukalo :unamused:
a přitom svítí sluníčko a je 11°C chjo :rolling_eyes:
24. lis 2009 v 11:42  • Odpověz
Teda Market Nazdaaaaaaaaaar :grinning: Zrovna jsem se na tebe dneska ptala Petu,ale nic mi neřekla :wink: asi tají :dizzy_face: :grinning: Tak jak se máš hvězdo? a jak rostete? Honzík už je asi kus chlapa co?
24. lis 2009 v 11:48  • Odpověz
Tak teď musím souhlasit naprosto se všemi názory, co jste tu napsaly: taky myslím, že se děti vyvíjí a mění, rozhodně je každý jiný (určitě bude jiná Karolí, která pláče jen u usínání, než náš vztekounek). A taky jsem hned na úvod psala, že já jsem vlastně "vyřvat" Štěpína nikdy nenechala - jakože by v postýlce hystericky půl hodiny řval a já tam nepřišla. Já mluvím o takovým tom vztekání, kdy dělá krabice a po očku sleduje, co já na to - to ho vždycky pohladím, řeknu hezky se vyspinkej a jdu. Za minutu už většinou leží a dumlá palec nebo úplně chrupe.
Tak z toho teď mám trochu pocit (nevím, jestli se mi to zdá, ale myslím, že ne), že jsme se každá začala stavět na ten jeden extrémní konec, ale přitom se vlastně v tom zásadním - že nás prcci potřebují, ale úplně všechno si prostě nevyvztekají - shodneme :sweat_smile: Že jsme každá popsala ty nejvyhrocenejší konce - viz. mámanek a proti tomu traumata z dětství, že dítě nezažilo blízkost a oporu - ale ani jedna z nás to až tak vyhroceně neřeší :slight_smile:

hup: ale mně úplně na začátku spíš zajímalo, jak poradit mau konkrétně u toho usínání, já vím, že Karolí je jinak hodná a zlatá :wink: Ale co dělat pro to, aby trochu spala a vyspaly se obě :slight_smile: Přijde mi, že mau už je vážně zoufalá a je mi jí líto, protože vůbec nevím, jak jinak to řešit, než Karolí pomalu odnaučovat - prostě ji začít, když bude ospalá, dávat do té postýlky, aby si zvykla usnout i jinak, než pořád uspávat...
24. lis 2009 v 11:49  • Odpověz
enz: dík

pet: ne...snažíme se všechny a každá jiným zůsobem
mimochodem bych se mohla takhle hloupě naštvat i já,že mi z ondry děláš mamánka :grinning: :grinning: :grinning:
nechápeš,že máme jiný názor a stejně dotčená bych se pak mohla cítit já tvými názory
to je jeden z těch mentálních návyků,že nesouhlas je nutně útok
já plně respektuju tvůj postoj a nijak mě neuráží,žesi myslíš,žeondra nebude schopen s mým přístupem normálně nastoupit do školy :wink:
24. lis 2009 v 11:50  • Odpověz
saru: no a já maus radím pokračovat byť je to vysilující...ptotože si myslím, že toje investice,která sejí vrátí ..dlohodobě
24. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
Hup, ale teď pěkně kecáš - když jsem napsala to o tý školce, tak jsem nemyslela konkrétní dítě, Ondráška nebo někoho, ale tu situaci - ptaal jsem se Tě, co bys dělala v takový situaci s tim Tvým přístupem. Já ti tady píšu, jak to dělam já a proč, nijak neútočim - to Tys napsala cosi o naší snaze vychovat si poslušný děti, to neni vyslovení nesouhlasu ale takový "kolem a kolem" konstatování toho, jak to děláme blbě. Takže tak, nejsem na tak nízký úrovni, abych nesouhlas jako útok brala, takže opět - nebudu se opakovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vla: No já jsem právě napsala Market, že je po ní sháňka, abys měla info z první ruky, a Ty takhle na mě... :grinning:
24. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
Ahoooj Vla :slight_smile:

četla jsem :slight_smile: děkuju

No Honzík je vazoun....9kg a 70cm, první zub a plazí se....snad už zvedne kotvy :grinning: Co vy prdelky? :slight_smile:

Mau s tím spaním je to mazec, vůbec ti to nezávidím....radit je fakt těžký v tomhle.....ale já bych ji tu ruku na spaní asi dávala a počakala časem....ale zase....když někam s manžou budete chtít jít, tak se nehneš dokud malá neusne a nedej bože aby se vzbudila.....takhle se moje kamarádka nedostala nikam téměř dva roky....Takže bych to zkoušela pomalu....něco ji podstrčit, třeba méďu, nebo nevím....Každopádně tě lituju :frowning2:

Můžem se podívat někam na diskuze, nebo něco najít, jestli má někdo zkušenost a jak odvykat....tak aby jste to obě přežily ;)
24. lis 2009 v 11:56  • Odpověz
hup: ale co dělat, aby byla Karolí schopná usnou i jinde než v kočáru a udrndáváním? Podle mě je jediný řešení, zkoušet postupně tu postýlku... Prostě ji tam dávat - samozřejmě pohladit, utišit, ale dát ji do postýlky...
24. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz
pebi: tady taky šíleně fouká, jde z toho až hrůza :unamused: Svítí, chvílema prší, takovej vichr jsem už dlouho nezažila...
24. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
pet:okááááá ....všude to je prošpikováno mými adresnými útoky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

saru:já to psala včera...dávat ji tam nejprve skoro spící,pakklimbajícíapostupněaž doběla...tak bych to dělala já
jednoduchá řešení nejsou účinná ...rozhodně nedlouhodobě ...platí to všudea vevýchově dětí dlemého dvojnásob
24. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
Holky, už se nehádejte, že vy jste obě lvice, nebo se mýlím? :slight_smile: Vždyť vlastně nemáte zas až tak odlišný názory, jen jste obě popsaly extrémy těch dvou pohledů - ale ani jedna to rozhodně tak nehrotíte, tím jsem si jistá. Podle mě se každá máma kloní trošku víc k jednomu z těch pohledů, ale málokdo to vyhrocuje. A jsem si skoro jistá, že určitě né nikdo v této diskuzi :wink:
24. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
Já jsem třeba Míšu uspávala do 7 měsíců na ruce, potřeboval drndat, v postýlce jsem s ním tak mlátila, že jsem strkala do postýlky a pak najednou z ničeho nic usnul sám, bez kolíbání......každý dítě má svůj čas.....já jsem teda Míšu nechávala usnout s lahvičkou mlíka......a vždycky vytuhnul..
:grinning: :grinning: já se musím smát jak se tu řeší mau bez mau :grinning: .....já si myslím, že pravdu máte všechny, byť každá tu svou, ale nic není černý ani bílý........já osobně bych ti mau řekla ať zkusíš jednu noc spát někde sama v koutku a nechat Karolí manžovi...potřebuješ se vyspat a jestli ti můžu říct můj poznatek.......udělala jsem to, když jsem byla nemocná a Vojtí celou noc nekníknul....nebo možná jo, ale jak je manža tvrdej, tak ho asi neslyšel a tak mu nezbylo nic než spát a nebo je to o cítění, že ví, že já vstanu dám ten čajíček, dudu nebo ručičku a když jsem nebyla tak to ani nezkoušel
to od Market je taky dobrý nápad... dát jí něco do druhé ruky a až si na to zvykne a spojí si to s usínáním, tak zkusit odbourat to držení za ruku :slight_smile:
pet:ještě poslední příspěveček
cituji " až se Tě Ondráš bude držet za nohu a že tam prostě nepůjde" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
hup: ale vždyť jsem psala to samé :sweat_smile: :grinning:
24. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
hup: myslím s tou postýlkou, aby ji tam pomalu začala dávat, když už je hodně ospalá, i když bude chvíli kňourat :wink:

U nás slouží jako uspávač slonice Sofi - vždycky ho pohladím, řeknu dobrou noc, dám mu plyšáka a řeknu, že Sofi už je taky ospalá. On s ní spává, je to jeho miláček :dizzy_face: A nosí ji v zubech :slight_smile:
24. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz
Hup: Tak jsem měla napsat Igor, abych to připodobnila? Máš nějakýho? Víc no comment, máš svou pravdu a vidíš to jenom tak, jak se ti zamane :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teda ženy, že jsme se na to nevys.., Matýsek chytnul brutus protivku :sweat_smile: :grinning: :grinning: Takže já mažu, asi mu povylejzá ten zub, protože se ho né a né pustit, pááá :wink:
24. lis 2009 ve 12:14  • Odpověz
My máme rajskou a Štěpíno, mrkev, brambor a hovězí - snědl jen půl mističky a začal to flusat, tak šel spinkat, protože si třel oči :slight_smile: Položila jsem ho, pohladila, řekla, že když dělá kravinky, tak papat nebude a ať se radši vyspí. A už chrupe :dizzy_face:
24. lis 2009 ve 12:16  • Odpověz
HOLKYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
DOSTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Nevíte náhodou jak se má Stroužek?( te´d nechci být za blbku,ale říkala si tak že jo?)
vla: nedávno jsem jí psala, má se fajn, viděla jsem fotky - bříško jí krásně roste :dizzy_face:
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.