• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
já občas dám čtvrt malinké lžičky másla do jídla...jsem netušila, že se to nemá.
většinou dám oliv.olej, ale občas máslo.

tavenáky nejíme vůbec, tavící soli jsou eeeee

sýr jsme teda taky nedali.
ad skleničky, já docela často dávám ještě ty začátečnický - např, koupím králíka se zeleninou od hami a přimíchám do toho domácí vařené brambory rozmačkané vidličkou, aby tam byli kousky.
30. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ahojda holky, asi jsem fakt hvězda - včera jsem to přežila :grinning:
Ty jo, ale kašel mám furt hroznej. A Deny taky.... :frowning2:

Vše nej Ondráškovi k svátku :dizzy_face:
30. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz
mau: jj, přesně tak to dělám - včera jsme právě nakupovali v Hypernově zas zásobu skleniček a už jsem nabrala od 8. měsíce, ty už vypadají fakt jak skutečný jídlo, je tam spousta těstovin. A byly tam už i se sýrem, tak jsem je vzala. Dokonce tam měli i tuňáka s rýží, ale to mu zatím rozhodně dávat nebudu. Ovšem mám v plánu zkusit o vánocích kousíček kapra :wink:
30. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz
kaci: přesně, taveňáky jíme jen na návštěvách :wink:
mi: no to je přece jasný, že jsi hvězda :dizzy_face: Tak snad budete brzy zdraví :wink:
30. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
já jsem teď právě nakoupila Hami od 8 měsíce :wink: A pár Sunárků :slight_smile:
30. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
saru: není náhodou ted v hypernově nějaká akce na dětské přikrmy...myslím, že jsem tam něco viděla, s platností od 29.11. ale nejsem si jistá...
30. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ty jo vy tak vyvařujete, já teda moc neexperimentuju, jsem ráda že papá, takže já dělám většinou kuřecí-rýže-mrkev, hovězí-brambor-špenát, do zeleniny se moc ještě nepouštím, takže sem tak koupím skleničku se zeleninovým rizotem s uvařím k tomu žloutek a na večer sladké kaše, nebo ty hotové od nestlé co se jen nalijou do skleničky, těch mám pár jak byli slevy, ale jinak jsou dost drahé
30. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz
ale taky většinou beru kupné skleničky jako základ a něco do toho přidávám, třeba ten žloutek, nebo brambůrky, ale u nás ještě všechno mixuju, jinak to nechce a dusí se mi tím, no já musím fakt pomalu a doktorka říkala, že klidně sem tam i den, kdy dostane jen nutrilon, ale to jsem teď udělala v sobotu a přišlo mi, že musí mít hlad, tak jsem stejně na večer dělala kaši. Přijde mi, že po těch sunarek-kaších docela přibývá, ale docela mu chutnají, tak to teď tak ještě nechám a jak se dostaneme na těch 8 kg, tak to asi začnu kočírovat, zas z něho nechci mít váleček.
Nejhorší je, že jak jsme ho nutili jíst, tak si zvykl otvírat pusinku a otvírá ji pořád, takže já nepoznám, zda už má dost a nebo by si ještě dal, znakování ještě nedáváme, tak fakt nevím, Někdy sní celou misku a to se pak bojím, aby mu nebylo zle a nebo abych ho zbytečně nepřekrmovala a neroztahovala žalůdek. Vy to poznáte když už mají vaši malí dost???
30. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
tak jsme zpátky od doktorky, daly jsme si procházku 4km tak a 4 zpět :wink:
Jinak míry k dnešnímu dni jsou 7900 g, 71 cm, je to už velká holka :wink:
Jo a holky doktorka mi říkala, že by se nejpozději do roka měla vyšetřit moč, dala mi zkumavku a prý to mám zkusit zachytit :fearful: to teda absolutně nechápu, jak to budu dělat, jednak se Karolínka přede mnou nevyčůrala ani nepamatuju a jednak, to čůrání je holčiček takový obtížně chytatelný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mau: fotečky nádherný, Karolí je úžasná, dělá čest svému jménu :wink:
30. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz
čauky:slight_smile:

jitu:no tak to je fajn,že už papáte :slight_smile:

maus:hezké fotky ...takyjakjinak,když je na nich karolí,že :grinning:

díky za přání

kapustičky dávám - nejakozáklad,ale jako dalšídruh zeleninky

špagety se sýrembudemít ondří dneska taky :slight_smile:
30. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
máslonedávám,taveňáky se u nás nekupují
30. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
jinak ondra si k svátku naděli "úúúúžasný"dárek -začalskřípat zubama ...áááááá....úplně mi běhá mráz po zádech

jo a na cvičení už násnechtějí :sweat_smile: ...že máme chodit s velkýma - ale pak se smilovali a nechjísi nás tam do vánoc :slight_smile:
30. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
hup: strašný zvuk co, Karolí si ho taky oblíbila :wink:
30. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz
kyci:v hypernově(alespoň té naší bylo velké kulové)
30. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
holký já se po

tchýně mi napsala sms, že je chudák,žemá pořád vyrážku ....tak jsme jí chtěla napsat podle chytré knížky, s čím to souvisí v psychice -jako nějak jemně jí říct,ať sehodí do klidu,že budou vánoce
a kuknu do té knihy a tam stojí: dětský způsob,jak upoutat pozornost :grinning:
jako furtříkám,žeje hééééérečka :grinning:
30. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz
hup: :grinning: :grinning: :grinning: A je jasno :wink:
ad vrzání - hezkej zvuk, co? :wink:

jani: Karolí už je velká ženská :dizzy_face:

kaci: jj, nakupovali jsme v Hypernově. I Happy plínky :wink:
30. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz
Myslela jsem, že se pustím do výzdoby, ale nějak se mi vůůůbec nechce. očekávám měsíční překvápko, tak mi je nějak slabo, jsem protivná sama sobě, potím se jak prase :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem aspoň zrenovovala loňskej adventní věbec a pověsila pár dekorací. Budu to dělat postupně...
30. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
saru: ani mi nemluv...mrchapřišla na minutu přesně po 28 dnech (včera) :angry:
30. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
Mis: ad znakování: tak se Zuzkou jedeme: papat, pít, dost, ještě, táta (to je slovo, které nemůžu důsledně opakovat, bo je furt v práci :grinning: ) a spát.

Saru: jaké máš ty to odrážedlo? Díky
30. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
jannca: taky znakujete? a máš už nějakou odezvu? já žádnou, Nela jen kouká na tu moji ruku aněkdy se usmívá :wink: s pitím mám problém, protože Nela pije jen moje mlíko, a tak nevím, zda znakovat mléko nebo pít :wink: , a zavedu ještě slovo spát :wink:
30. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
jannca: a jak děláte DOST? to je jako HOTOVO? hranou jedné ruky bouchat do dlaně druhé ruky?
30. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
saru: já to nadělení očekávám už pár týdnů :frowning2: mám už 40. den a nic a přitom furt pocit, že už :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2009 ve 13:52  • Odpověz
ahojky, mám moc práce, jen chci popřát Ondříkovi k svátku všechno nejlepší :wink:
papa
30. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz
ty jo, tak to se fakt těším až Lukimu dorostou další zuby a začne skřípat, u toho fakt pěním...brrrr
Jinak co se menstruace týče, od porodu mi chodí jak noty na buben, týden sem, týden tam a tento měsíc si přišla až o 13 dní později, už jsem málem běžela do lékárny pro těhu test :sweat_smile: Jedniné co je od porodu na menstruaci pozitivní je, že nemám před ani během ní žádné příznaky, žádné bolesti, pocení, návaly, nafouknuté břicho - prostě nic
no břicho nafouknuté mám, ale to těmi 8 kg co jsem po porodu nabrala a nemůžu je ničím shodit a to už cvičím
30. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz
jinak dodatečně Ondrovi taky vše nej
30. lis 2009 ve 14:51  • Odpověz
Mis...ty nedáváš Neli čaj???
30. lis 2009 ve 14:52  • Odpověz
Mis...a jak dlouho už znakuješ?? Když jsi psala, že znakujete, tak jsem myslela, že už máš i odezvu. Já Lukimu vůbec nerozumím, jediné co chápu je, že když si mne oči, tak se mu chce v 90% spát, jinak nic a přitom mi přijde, že on se tak snaží mi kolikrát něco říct - třeba leží na zádech, úplně se napne, trhnutím dá ruce podél těla a něco zabručí - pak to zopakuje ještě tak pětkrát a pokud nezareaguju (jako že né, protože nevím co chce), tak se překulí na břicho a doslova mě ignoruje :confounded: A takových věcí je víc. Holky rozumíte tomu, co ty vaše děti po vás chtějí??????? Si kolikrát připadám jako matka na nic, ani s tím jídlem jsme se nebyli schopní spolu domluvit a to už hned po porodu.....ach jo
30. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz
tak jsem se pustila do těsta na perníčky a katastrofa, ve chvilce když jsem měla nejvíc zapatlaný ruce a všechny suroviny mi začaly stíkat z válu přilezla Karolí a začala mě šplhat po noze a ztahovat kalhoty :grinning: , no a já protože jsem měla plný ruce práce jsem ji hned nevzala do náruče, což ji tak rozzuřila že spustila strašný řev :cry: samozžejmě hned všechno letělo bokem a vzala jsem si ji do náruče, ale ana pak ještě tak dlouho vzlykala a držela se mě kolem krku a nakonec tak napůl dřímala na mě. No holky prostě mě zaplavila vlna absolutní lásky a na všehno jsem se vybodla a chovala ji a užívala si tu blízkost dokud se nevzbudila a to byla skoro 45 minut. Takže těsto je totálně v pr....i :fearful: Ale nelituju toho, nejdůležitější je moje beruška a když zrovna potřebovala být u mámy, tak to má mít :dizzy_face:

Jinak když jsem uklízela kuchyň, tak se Karolínka rozhodla taky se uklidit do poličky v kuchyni-viz foto
http://polakovi1.rajce.idnes.cz/Karolinka_9.mesic/#DSC01188.JPG
30. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
jitu: jasně, že občas netuším, ale tak nějak mi přijde, že komunikace mezi náma probíhá, dost často vytuším, co chce. Ale jasně, že nechápu každý jeho gesto, proč bys kvůli tomu měla být špatná máma, prosím Tě? :wink:

ad čaj - já nedávám vůbec, Štěpíno pije vodu a to ve velkém, poslední dny dá i 400 ml za den...
30. lis 2009 v 16:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.