• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Nazdar :grinning:
Lucie...já nemám s baby vakem od Pechu zkušenosti, ale myslím, že miminko v tom leží stejně. Jen ten bag od Prémaxxu je hezčcí a dá se využít i pro mimčo od 4 měsíců na sezení.
16. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz
Nazdááárek :grinning:
16. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
už máme po návštěvě :slight_smile: proto jsem zatím neodepsala na SMS. Snad bude Adámek brzo fit :wink:
16. čer 2009 ve 12:15  • Odpověz
Petu, jak píše Mis... K ránu vyžahne cca. 150 ml a přes den dává různě... 80-120 ml... Večer někdy i 170 ... Je to různý... Má období, že pije málo i hodně... Já mam zásoby v mrazáku, protože teď bych asi toho moc neodstříkala (nebo by to spíš dalo práci)

Tak mam umytý okna, vytřeno, uklizenou koupelnu a prcka v šátku (okna jsem s nim nemyla, nebojte :wink: )

Fífa teď váží 6350 g :slight_smile: Cm nevím :slight_smile:
16. čer 2009 ve 12:15  • Odpověz
jestli nebude fit tak mě odvezou, zase je řev,před minutou se vzbudil a hned ječí...a navíc ještě nemám lehátko a autosedačka je v autě, tak nemám ani šanci na záchranu :confounded:
16. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
Pet, jo to máš recht, trvá to dlouho... ale teď asi rychleji než v prvním měsíci, kdy se to mlíko ještě tak moc netvořilo, musela jsem po 5 miin. měnit prsa :frowning2: Máš el. nebo manuální odsávačku?
16. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
Akit, to ti nezávidím, my taky dost křičíme...
16. čer 2009 ve 12:19  • Odpověz
akit: nic si z toho nedělej, že je línej. Já to beru sportovně, prostě ne každý mimi jede podle tabulek :slight_smile: To bude dobrý :slight_smile:
16. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
luci to je od pátku...bud spí nebo ječí. nenapadá mě co by ho tak mohlo trápit. dnes jsem se ptala na tom očním, zda ho nemůže bolet to očičko ale mudr říkala že spíš ne..no a jediná moje šance na přežití je hop uspat neho uhoupat... :zipper_mouth:
16. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
akit, my byly na těch kanálcích a od tý doby, co to máme "spravený", je Fífa klidnej a hodnej... Samo, že taky ječí, ale míň než předtim...
16. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
Lucka: Manual

Niky: Taky dík :wink: . Vy jste byli na proplachování kanálků? Teklo malýmu očičko? Já se totiž chystam zejtra s Matýskem k doktorce, protože mu zas teče, má to teď furt - vždycky třeba dva dny pokoj a pak zas :frowning2: :frowning2:
16. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
petu, jojo, byli... je to akorát 14 dní... propláchnutim zjistili, že je neprůchodnej, tak dělali sondáž...
teklo mu to s přestávkama od narození... spíš to slzelo a když byly ty vedra, tak tam měl i trochu hnisu... celý to trvalo tak 2 minutky...
16. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jé Pet, tak to mi dej vědět, jaké to je. My máme el. a dalo mi zabrat si na ty vibrace nebo tlaky zvyknout.

Akit, tak to je změna k horšímu... u nás je to tak nahoru dolů skoro pořád, tak mě to nepřekvapuje. vím, že je malý zdravý a tak snad se to vstřebá samo, až si začne hrát. myslím si, že často brečí z nudy.
16. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
Nikul: No Matýskovi teče právě furt hnis, takovej žlutej blivajs :confounded: :confounded: A to vás dětská poslala/poslal někam na oční teda? No já už s nim zejtra fakt půjdu - já se totiž vždycky rozhodnu, že zejtra jdem, a ono mu to na just zrovna přestane - a za dva dny zas :frowning2: :frowning2:

Luci: Tak já už odsávala, zezačátku, když jsem měla nalitý prsa, tak do úlevy - a jde to v pohodě :slight_smile: - ale poměrně pomalu, no..
16. čer 2009 ve 12:42  • Odpověz
Třeba mátejen zánět... Nám to spíš slzelo... A Dr. nám dala doporučení do FN na Lochotíně... Tam jsme se objednali.
16. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz
holky tak at se očička rychle uzdraví

jinak my paseme celkem v pohodě až na to, že nechává pořád ruce v pěst. zatím je při pasení neuvolnila, přitom normálně je uvolněné mívá, když teda zrovna neječí, nepláče apod. ale i to se snad srovná časem

holky, kterým mimi ještě nepasou a jsou línější, zkuste je potrénovat na nafuk. míči...já to tak začala dělat před 14 dny asi tak tři dny po sobě a pak emi začala pást i na podložce. položíte mimi bříškem na míč, chytíte za předloktí a pohybujete míčem dopředu a dozadu. eminka krásně zvedala a držela hlavičku v poloze, kdy jsem kutálela míč k sobě.

jinak ted na ní koukám, nohy zvedá ostošest a pokládá je nalevo a napravo, čekám, kdy se jí podaří překulit se :wink:

jinak dneska jsem koupila housenku od lamaze 60ti centimetrovou, tak nějak jsem doufala, že jí podle tý housenky změřím a že bude mít emi stejně dlouhou hračku, jako je ona sama...jsem pitoma pitomá, ta housenka je min. o 5 cm kratší než emi. musíme vytáhnout metr a změřit metrem. ale housenka je super, moc se jí líbí. stejně jako světluška fredie:slight_smile:

ad prevenar) já chci pneumo nechat očkovat stopro, jen nevím, jak se rozhodnout, kdy je správná doba.
chceme s emi jet do tater a v září do chorvatska, asi bych byla klidnější, kdyby už byla očkovaná ted...
16. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz
Luci a Pet...já krmím jen odsátým mlíkem, takže odsávám 4x denně (co 6 hodin) a asi 40 minut (20 minut z jednoho) a odsávám takřka "do sucha". Takže to dělá cca 100-120 ml z jednoho prsu.Prozatím to stačí, ale nevím jak do budoucna, v mražáku něco mám, ale tak na 5 dní. Malý pije asi jinak, ráno jak kdy, ale nejvíc pije večer před spaním (jsem mu už říkala, že je to dietetická chyba), to pije těch 150 - 190 ml, rekord máme 220, jinak se na jedno pití pohybujem kolem cca 100 ml s tím, že se na další jídlo hlásí tak za 2,5 hodiny od začátku posledního jídla, jinak když si dá jen 50 ml, tak za doďku už vyžaduje znova, bohužel my nejsme schopní si udělat v tom jídle režim a nevím co s tím, nejsme schopní papat co 2-3 hodiny, kolikrát opravdu jíme co hoďinu a někdy i co půl s tím, že mezitím spí, kroutí se a vlastně nepije. Takže pokud někdo máte recept, jak z toho ven, děkuji předem
16. čer 2009 ve 13:58  • Odpověz
tak my jsme po kontrole u paní dr.
ondří váží cca 6 kg (navážilo 6040 s plínou)
byli jsme posvhálení za "komunikaci" a hlavičku
ad očkování - říkala, že by to rozhodně v prvním půlroce nedávala, po půlroce se domluvíme

ad očičko - vždycky když jedeme do velkého města, kde je prašno a navíc je povichr, chytne to ..už potřetí ..ale vždyckymu to během jednoho až dvou dnů rozeženu optalem

kaci: k přetočení už nemáme daleko, když mu přitlačím kolínko k podložce, otočí se už sám ...chbí mu tak 2 cm

točí se ale jako ručičky hodin na podložce ..dneska než jsmevytáhla bódyčko e skřně uběhl 20 minut a počůral se mimo podložku :sweat_smile:

jitu: co nějakou latkační poradkyni

jinak onrdrauž má celkem systém - přes den pije tak co dvě hodinky a od páté večerní to "zhustí" na co hodinku až do osmi a pak chrupká cca 7 hodin v kuse (asi se předzásobí :slight_smile:)
vymyslel si to sám, já mu to nijak neregulovala a je to fajn
16. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz
Jitul, tak to je děs běs. takže už ani nezkoušíš kojit?
právě si čtu Pošli recept a najednou tam objevím ten svůj, není to sranda :sweat_smile:
16. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz
jinak na kontrole, když pan doktor zvedal malého do sedu, tak říkal, že mu to jde jako tříměsíčnímu, to jsme se vzedmuli pýchou :grinning:

To je mi líto, jak míváte problémy s očičky. my nic. asi se u nás na vesnici nepráší. do města moc nejezdíme, a když tak ne do centra.
16. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
nám Vojtíšek pase krásně a už se mu podařilo několikrát přetočit...on se úplně zakloní a prohne tady je to trochu vidět, ikdyž jsem to nezachytila celý, dělá to ještě víc...úplně se vzepře na rukou :grinning: http://enza.rajce.idnes.cz/Vojtisek_11._tyden/#PICT4761.JPG a ručičky přitom někdy otevře, ale víc je má v pěst
16. čer 2009 ve 14:42  • Odpověz
luci: do sedu? to se u nás nedělá ...spíš naopak varují, že se to s dětmi dělat nemá :sweat_smile:

enz: ondra se přetáčí jen z bříška na záda, což by teda ještě neměl :sweat_smile: ..naopak zatím sám nee
jinak vojtí mátaky pěknou kštici, co :slight_smile:
16. čer 2009 ve 14:56  • Odpověz
hup: naše doktorka taky zkoušela Karolí přitahovat za ručičky do sedu, ale jen pár centimetrů

Karolí se přetáčí jen na jeden bok, víc zatím nezvládá
16. čer 2009 ve 14:59  • Odpověz
Hup, no zvedal ho, možná ne úplně do sedu, ale má to dělat jen doktor, je to správně, stejně to píšou i v knize Něžná náruč rodičů. jo a navíc nám prej brzy porostou zuby, určitě dřív než v 6 měs :frowning2:

Enz, Vojtíšek je šikulka, má hlavičku pěkně vysoko :wink:
16. čer 2009 v 15:14  • Odpověz
luci: jak poznal že už vám brzo porostou zuby? :confused:
16. čer 2009 v 15:15  • Odpověz
oni to zkouší jestli mají ten reflex, že se snaží přitáhnout, zvedat do sedu by je neměli....Kačka se mi takhle zvedala v kočárku ve 4měs a doktorka říkala, že jí to nemám dovolovat, jenže naše procházky byly o tom, že jsem ji pořád dávala zpátky do lehu a ona se stejně pořád zvedala :grinning:

hup: kštici má pořád a snad už mu to nevypadá...bude po manželovi i oči bude mít hnědý....už pozoruju, že mají takový nádech
16. čer 2009 v 15:15  • Odpověz
enz: že tys jí nedal přečíst ty poučky - to se pak jako nemůžeš divit :grinning: :grinning: :grinning:

taky si myslím, že ty vlásky už vydrží - jen námhodně světlají - má blond odrůsty (taky jsem to tak mívala, když jsem byla na tmavo :grinning: :grinning:)
oči má ondří čím dál modřejší ..asi po sousedech :grinning:
16. čer 2009 v 15:18  • Odpověz
hup no má krásný kukadla :wink: takže blonďák s modrýma očima jo?...hmmm
a ty nemáš modrý? já myslela, že je má po tobě
16. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
enz: já mám zelené jak brčál :slight_smile:
no svláskma těžko řect - manaž byl v dětství blond a teď má tmavé - takže můžebýt modrooký blonďák a nebo modrokoký a tmavovlasý +vysoký a štíhlý ..no určo to bude babolap :grinning:
16. čer 2009 v 15:25  • Odpověz
no to určitě :grinning: modrooký a tmavý je krásná kombinace...sousedi tady mají takhle holčičku /3roky/ a ještě je k tomu taková snědší.....fakt krásná....určitě i Vojtíšek za ní bude pálit :grinning:
16. čer 2009 v 15:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.