• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
kaci: tak to je fajn, ale já fakt myslím, že se to srovná samo :wink:
7. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
potřebuju
-dovolat se naregionální radu a něco zkonzultovat
- sejít se se starostou ve věci využití hradu,vytvoření turistických stezekatd.
- vytvořit texty na web
- připravit na odpoledne podklady pro rozdělení úkolů a peněz při realizaci projektu
- najít prostory (mám zajištěné něco, ale ....)
no atd. :grinning:
+ napéct cukroví, dodělat úklid ...
no a pak ta každodenní rutina, že :slight_smile:

jako přiznám se dobrovolně -dneska jsem psala na úklidovou firmu,co stojí umytí radiátorů a lustrů ...mámjen dvě ruce a jednu hlavu :slight_smile:
7. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak rehabka v pohodě, ale na kožnim nic moc.. Ty flíčky je prej AE :cry: Achjo... U nás to nikdo nemá, tak jsem s tim fakt nepočítala... Nemáte někdo nějakej pěknej odkaz, kde je, co se smí a co ne?
7. pro 2009 v 11:36  • Odpověz
hup: a proč ne? Přece se z toho nepo... :wink:
niki: odkaz nemám, ale jak už jsem tu jednou psala, úžasně se mi osvědčila kosmetika Sebamed, jako malá mi ji naši vozili z Německa a jediná mi pomáhala, s pubertou to vymizelo :wink: A pokud dáš na alternativní rady - kup dýňové semínka, rozemel je a přidej občas Fífovi do jídla. Štěpula, když byl malej, měl taky jednu dobu flíčky, myslela jsem, že to bude AE, ptala jsem se léčitele a ten říkal, že to AE není, že ho v krvi nemá, často prý pomůže zvýšenej přijem zinku. A od té doby Štěpula nic. A i kdyby to u Filípka ten AE byl, tak zinek je výbornej :slight_smile:
7. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
hup, to máš teda pernej den. ale jsi hvězda, to dáš!

nik. ten AE mě mrzí. já sama na něj trpím od dětství, naštěstí jen na rukáh-prstech. a většinou se mi to drží v klidovém stádiu. nedodržuju žádnou dietu, jen si pořád mažu ruce, pořád promaštuju a nemáchám se v jaru apod. a když už, tak v rukavicích, neloupu bez rukavic pomeranče, ananas a podobné agresinví ovoce
ale já jsem už "stará", fífa je mimčo, tak by ti mudr. měla poradit, jestli neudělat i nějaké omezení ve stravě, aby se zjistilo, jeslti mu nevadí n ějaká potravina.
AE jsem se bála u Emmi strašně, když jsem nemohla kojit, tohle bylo první, co mě napadlo, že jsem jí chtěla ochránit a nezvládla jsem to,ale aspon jsme investovali do hypoalergenní výživy po dobu půl roku... ale jak vidím, i u plně kojeného mimča tomu nezabráníš.snad to u fífy nebude nijak zlé. kde všude to má?
jinak já emmi preventivně koupu v olejové koupeli - linola fett a pokaždé jí mažu stále slunečnicovým olejem
pořádně jí pokožku promaštuju a zatím je čistá. klepu na všechno, co mám kolem...
martin žádnou zátěž v rodině nemá, tak třeba to nezdědila po mně, ale po něm:slight_smile:
7. pro 2009 v 11:42  • Odpověz
co máte k obědu - já fr. brambory z víkenu a emče vařím brambor, mrkev, brokolici:slight_smile:
7. pro 2009 v 11:44  • Odpověz
Díky, holky... Fífa to má trošku na zádech, zezadu na ručkách a nožičkách. Zatim malý ložiška.. Dr. mi dala takovou brožurku a repepty na mastičky. Neříkala ale nic o mlíku a tak... Můžu dávat jogurt? Nebo to se nesmí? Já o tom prd vim, budu muset studovat... Tam mě moc otázek nenapadlo, až teď... Chjo...
Takže hlavní je promasťovat?

Oběd ještě nevim, mam tu květák, ale jsem líná vařit. Stavila jsem se v porodnici, kámošce se dneska ve 4 ráno narodila holčička :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Krásnej malej uzlíček!
7. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
hup: hm, s tím ti asi nempomůžu :sweat_smile:
niki: ááá jééé, to mě mrzí :frowning2: ono se neda napsat co může a co ne. Každému s ekzémem vadí něco jiného. Tak se poraď s doktorkou a uvidíš.
kaca: já mám kuře s rýží a zel. salátek. karolí má oběd od včerea :wink:
7. pro 2009 v 11:49  • Odpověz
Jsem uspávala na balkoně Karolí a před barákem byl dobrej výstup. Holčena přijela s autem a něco z něj teklo - fest (olej nebo nafta). Tak za chvilku vyběhla ven ještě s nějakým klukem (přítel nebo bratr nejspíš) a ten na ni neskutečně ječel, jaká je pí** pak něco o maturitě, jak je vypatlaná, proč nezastavila a že dojezdila, že končí. Normálně ji málem přetáhl kufříkem s nářadím. Fakt amok. Jako je fuk jestli bratr nebo přítel, ale takle kdyby na mě byl sprostej, to bych se rozbrečela, utekla a už bych s ním nemluvila. Ona taky po chvíli utekla domů. Nesnáším tyhle typy co mají auto radši než člověka :angry:
7. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz
tak Marek mi spinká už 2,5hod. ....tóóólik věcí jsem stihla :grinning:
mám napečeno, uvařeno, vypráno, naporcovala jsem si maso do mrazáku...no super :wink:

jdu dočíst
7. pro 2009 ve 12:16  • Odpověz
Tak sjem zase tu, jsem to tu musela zpacifikovat...

TAťka spinká, Vojtula také,t ak si uvařím kávičku a půjdu vás dočíst.

Hup: bombááá, chvála jo??? panečku, to máš asi jako dárek pod stromeček ne??? :wink:

Pebi: to je šikula...
7. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz
s AE nemám vůbec žádné zkušenosti :unamused:
M. je vzhůru, papa
7. pro 2009 ve 12:25  • Odpověz
NiK. no tak to ti nezávidím, ale neboj, dá se s tím žít. Já ho mám a Dandula také....na jaře a na podzim se to zhoršuje...také jedu v pondělí s Dandulou, celý se mi osypal... hlavně nesmí kyselé věci a čokoládu...
7. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
niki: jj, promašťovat a pokud možno vůbec nejíst citrusový ovoce, tím myslím samo do budoucna. Obzvlášť u děti to AE zhoršuje. Kdy se mu ty flíčky udělaly? Nejedl pár dnů předtím něco nového?
7. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
Co se týče čokolády - neměl Fífa třeba čokoládovou kaši, nebo něco s kakem? Po tom se mi to taky často zhoršovalo. Ale já už si to moc nepamatuju, mně to úplně vymizelo v pubertě...
7. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
mau: no, tak alespoň ses měla na co dívat :wink:
7. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
mau: to musela být teda podívaná :astonished:
7. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
jo a k obědu dělám vepř. panenku s volským okem a vař. brambor, tchán mi přivezl panenky, tak jsem dvě hned udělala (on je kupuje v nějakém řeznictví za skvělou cenu :wink: )
7. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
holky, to čučím, s AE jsou takové problémy? obvodní říkala, že ho Nela má taky, ale nic mi k tomu neřekla, jakože tohle může a tohle ne.... :astonished: , jediné, co mi řekla, tak používat mastný krém, má to trošku na lopatkama, na hrudníku a na pažích, ale žádné extra velké ložiska, no asi se tda taky objednám na kožní... pro jistotu

jo a Nelinka začala žvatlat, v sobotu ve 22:30 poprvé řekla 2x mama a 1x mamama.... je to legrační :sweat_smile: , ale jinak další slabiky se nekonají, jo a je jisté, že když říká mamama, tak mě nevolá :grinning:
7. pro 2009 ve 12:35  • Odpověz
jo a hlásím, že se nenudím... ti dva čerti moji jsou spiklenci, už si asi týden hrají spolu a to tak, že Anetka vymyslí nějakou lumpárnu a Marek ji dovede k dokonalosti :grinning: ...ale hrají si spolu krásně :dizzy_face:

no a můj strašák je nočník, Marek po něm jede jak po uzeným, strašně ho zajímá a Anetka (jak ji učím být samostatná), tak si ho sama bere, stáhne kalhotky, vyčůrá se/vykaká ...no a kolikrát mi to ani neřekne, takže si tuto vražednou kombinaci dejte dohromady :grinning: :grinning:
7. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Ahojky,
Nik, Mája má taky exem. Snad to není atopický. No ale doktor říkal, že se objevuje na jaře a na podzim, dnes prý u každého druhého dítěte a mám mastit - nejlépe infadolanem. Tak nevím, nějak mi to teď docvakává :confused: A o dietě neříkal nic.
7. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
Fífa má susší kůži cca měsíc, ale posl. dny se udělali maličký ložiska.. Na 8M to ještě nevypadalo, Dr. řikala, že jen dávat olej do koupele.. Ale radši jsem šla ještě na kožní... Nic "špatnýho" nejí, tak snad pomůže jen to promazání. Dr. řikala, že to může úplně vymizet, že 1/3 dětí se to úplně vytratí... Podle mě ho to ani nesvědí, protože je klidnej...
7. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
Pebi: jééé jééé, tak to máš doma veselo, to si raději představovat nebudu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Můj strašák je Dan a jeho otevírání dveří... často je nechává k tátovi dolů otevřené, budeme muset koupit řetízek a dávat ho tam.
7. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz
Já ještě zavolam svý Dr... Citrusy stejně nedáváme, kakao ani čoko taky ne... Snad pomůže promasťování...
7. pro 2009 ve 12:45  • Odpověz
Nik: Dandovi na prdíznu pomáhá modrá indulona a nebo je dobrá lékařská vazelína...je to dost mastné, tak třeba na noc do starého pyžámka... a pořádně namastit.

Já mám ezem pořád... od svých 3 m...a v období kdy jsem chodila do první třídy až do 9. tak to bylo nejhorší.
7. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
Niki: myslím, že za pár dnů to může být pryč :wink: Vůbec Ti nic nevnucuju, ale zkusila bych ta dýňová semínka - léčeitel tenkrát říkal, že pokud to AE není, tak to po nich za pár dnů zmizí. Já to tenkrát dala Štěpkovi do mlíčka, byly mu asi 2 měsíce, a za 2 dny to bylo pryč :wink:
7. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz
pebi: to je rozkošný :grinning: :dizzy_face:
7. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
JJ, o zinku jsem také slyšela.

JInak já jsem dnes nevařila nic. Kluci měli od včera kuř. stehna a já míchaninu. JO a Vojtulovi jsem dnes udlala mrkev+brokolici+tm. těstoviny a měl boule až za ušima. a bylo celkem zajímavé, že mu dnes ty kousky nevadily :rolling_eyes:
7. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
Saru, zkusim je. Za to nic nedam. Děkuju za radu :wink:
7. pro 2009 ve 12:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.