• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
ahoj holky, hlásím se zpět doma.
přeju vám všem štastnej novej rok!
dovča byla super, přestože počasí moc nevyšlo. sluníčko nám svítilo jen jeden den. martinovi to nevadilo a já jsem si zalyžovala právě za toho slunce. musím říct, že lyžování nebylo jako dřív, mám o sebe strach a respekt ze svahu, takže jsem jezdila mnohem opatneji než dřív...
ale byla to parádička. já miluju silvestr na horách, spoustu známých kolem sebe, příroda, sport, svařáčky, horkou griotku...hmmmm, hned bych jela zpátky
emi to zvládala skvěle, je to náš malej horal, byly jsme venku každej den, střídali jsme kočárek s krosničkou
no prostě paráda, já se z ní neustále posírám :slight_smile: prostě nás neustále překvapuje, ted se mění a vyvíjí každý den. furt se usmívá,komunikuje s lidmi, které nezná, dobře papá, a to noční buzení jí odpouštím :wink: :wink: . kromě paci paci a jak jsi veliká začala ukazovat pápá a říkat "bá" - což znamená bác. je to fakt prča. něco jí upadne a volá na mě bá bá bá!
no a včera jsem čuměla tuplem jak blázen, den předtím jsem jí ukazovala zvířátka v knížce a říkala jsem jí takové to dětské bé na ovečku, bů na kravičku... no a dneska jsme byly v pokoji a ona pořád bé bé bé a lezla k té knížce, kde zrovna byla nalistovaná ovce...možná to byla náhoda, ale já se fakt tetelila :slight_smile: :slight_smile: vy to chápete, že :wink: ?
ze znakování začala aktivně používat znak pro "světlo". je to sranda, jak to ukazuje, když přijdeme do místnosti. najde lustr a ukáže mi ho. dělá to i na lampičky. nebo když jde spinkat a vidí světlo z chodby, tak mi ho taky ukazuje...
používám víc znaků, ale emi zatím jen tento.

zubů máme stále osm, leze a staví se o všecko, sedí, klečí, pohupuje se v kleče když slyší nějakou melodii
ještě nechodí, ani se nesnaží, což jsem teda docela ráda.

tak, snad vás stihnu dočíst, doufám, že jste všichni zdraví a máte jen radost! my jsme rýmu nechali na horách, akorát mě se vrátil zánět do zubu, takže jsem si nasadila třídenní antibiotika a v pondělí klušu k zubaři. už mě to moc nebolí a hlavně zmizel otok, byla jsem jako kdybych dostala pěstí :confounded: dneska je nějak divně martinovi, jde se potit do postele, snad to nebude nic hrozného a bude fit. hlavně, aby to zase nechytla eminka...

musím ještě vybrat autosedačku, zatím je favorit romer safefix plus - s tou bezpečnostní nohou jako má nikulka myslím
2. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
tak, jdu vyndat třetí pračku a spát.
ty jo, to je věcí na vyprání, jsem limitovaná velikostí sušáku, takže pokračování zítra

mám chut na kolu, ale asi bych jí neměla...bojím se vlézt na váhu. sice jsem na horách jedla uplně normálně, naopak děsně málo sladkostí, ale zase se jedlo spíš večer. nakrájené dobroty, sýry, klobásky...člověk neodolá. tak fakt jsem zvědavá, co na to váha. vlezu na ní nejdřív za týden :frowning2:
2. led 2010 ve 22:08  • Odpověz
koukám, že jste tu řešily jídlo...no, musím říct, že jak jsme se ted týden stravovali v restauraci, tak jsem si záměrně objednávala jídla, která může emi jíst - prostě má děsnej zájem o všecko, co máme na talíři...takže jedla nejen brambory a rýži, ale třeba taky br. kaši. dneska jsem si dávala kuře s br. knedlíkem a špenátem, a normálně jsem si extra přiobjednala nahrazení části knedlíků bramborem. prostě už myslím na to, že to prtě malinkatý bude ode mě chtít ochutnat, přestože je po svém skleničkovém obědě :slight_smile:
2. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
hup: ooooobr gratulace :wink:
2. led 2010 ve 22:34  • Odpověz
Ahojky, vítám hup i kacu, to muselo být supr Silvestr na horách :wink: Určo jste si to užily :dizzy_face:

My byli odpoledne na návštěvě u příbuzných, byl tam dvouletej synovec a pětiměsíční neteř......paráda. Už jsem tu jednou psala jak Kubík miluje svou malou sestřičku Markétku, říká jí Makinko :dizzy_face: :dizzy_face: No a ted se zamiloval i do naší Karolínky, takže celý odpoledne běhal od Makinky ke Kalince, jak jí říká. Bylo to děsně roztomilý, jak je obě hlídal, hladil a hlásil vše možné a nemožně :grinning: "Makinka blinkala, Kalinka bum, Makinka probudila, Kalinka hlála.... :grinning: A jak se setmělo tak pronesl svoje tradiční hesla: venku tma, svítí, dom, oblíct :grinning: :grinning: Je zvýklý, že jak se setmí, tak chodí s maminkou domů :grinning: No nasmála jsem se :dizzy_face:
2. led 2010 ve 22:51  • Odpověz
Krásné ráno :slight_smile:
Noc super, ale mrně bylo hore už 5:15 a nepovedlo se jí usnout i když moooc chtěla. pak dostala škytavku a bylo hotovo. Tak teď už spinká venku. Až es vychrupe tak vyrážíme do Brna na čumendu po obchodech :slight_smile:
kaca: jů,to jste měli jistě super :dizzy_face: jsem to psala nedávno že dělají pokroky doslova přes den :dizzy_face: taky jsem z ní uprděná jako první den :slight_smile:
hup: hezký že se Alan stará :slight_smile: a že byla pohoda :dizzy_face:
3. led 2010 v 07:37  • Odpověz
Ahojky, tak u nás noc nic moc, šla jsem spát v jednu a ve dvě to začalo, vždycky se vzbudila a řev a uklidnil ji jen čajík a ráno mlíko, za noc vypila skoro litr tekutin :fearful: :fearful: :fearful: Ráno si ji manža vzal do obýváku, taj jsem se trošku dospala a v kombinci s kávou jsem celkem v poho :slight_smile:

Dneska nevařím, jdeme na oběd ke tchánovcům
3. led 2010 v 09:40  • Odpověz
Ahoooooooooooooooojky děvčata

tak jak jste přežili NOvý rok????? U nás noc také v poho, někdy vstáváme až v 7 a jindy o půl 5, ale zase usne do těch 7:30
3. led 2010 v 09:41  • Odpověz
Ahojky :wink:
U nás noc v pohodě, spal do půl8 :dizzy_face:

hup: moc dobře, že se Alan snažil :wink:

kaci: hory musely být super :dizzy_face: A přesně jak píšeš, taky jsem z něj každej den víc a víc učůraná :dizzy_face: Každý nový slůvko a pohyb mě nadchne...

skleni: ahooooj :slight_smile:

My jedeme v úterý ráno k zubce (po 100 letech jsem dokopala i manžu), tak pokud bude malej hodnej, tak se pak zastavíme v optice a nechám si udělat nové brýle. Už mám hrozně poškrábaná skla :slight_smile:
3. led 2010 v 10:04  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face:

Kaci: takovýho silvestra teda závidim :sweat_smile: my jsme taky vždycky jezdili na chatu na Lipno,ale bylo to bez dětí a to letos opravdu nešlo :grinning:

Hup: Alan do toho roku 2010 vykročil tou správnou nohou co? hlavně aby mu to vydrželo :dizzy_face:

Skleni: jak se vám vede? moc sem teď nechodíš,neztíháš? :sweat_smile: :grinning:

Maus: taky bych vyrazila na nákupy :dizzy_face:

U nás noc opět výstavní usla ve 20hod a probudila v 7hod ani jednou dudlík ani čajda :grinning: :grinning: fakt si teď 2 noci neztěžuju :grinning:
A z Aličky sem taky vy....á taky dělá takové pokroky :grinning: jsou to prostě hvězdičky :grinning:
3. led 2010 v 10:30  • Odpověz
Ahooj všem v novém roce!! U nás noc děsná, ale "vyžral" to manža - já spala vedle :sunglasses:
Jinak jídlo už nemixuju, ale jen rozmačkávám a a Any dává v poho kousíčky masa i zeleniny, i když nemáme ani jeden zub:slight_smile:
Janakr: Mňam, dostala jsem chuť na kafe a okamžitě pro něj jdu.
Kaca: Úplně Ti rozumim!! Taky se rozplývám nad každým pokrokem a zdá se mi, že jich přibývá v čím dál tím větším tempu.

Odpo jdem na nějakou vychajdu, začíná tady sněžit, bude tam asi pěkná zima.
3. led 2010 v 10:32  • Odpověz
Tak na nákupy by se mi teda dobrovolně nechtělo ani omylem, ale občas to holt jinak nejde :sweat_smile: :grinning: Taky odpo asi vyrazíme kousek na procházku :wink:
3. led 2010 v 10:36  • Odpověz
lucy: tak to je Anežka šikulka, že tak krásně baští i bez zubů :dizzy_face:
3. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Saru: Jak to tak vypadá, tak to bude pěknej jedlík. A to, že nemá zuby ji zatím z míry nevyvádí :sunglasses:
3. led 2010 v 10:49  • Odpověz
dobré ranko

noc super -už vybec v noci nekojíme
jen občas se probere..ale i to jen tak 1-2x za noc

jako zjistila jsem,že ondra všechno to"ukaž jak jsi velký" a pod. umí,jen to neukazuje na povel.. ale říkám ráno ...ondra už jeveliký a on vytáhnul pacinky ....no a to není poprvé ....prostě reaguje na kontext řeči a ne na povel :slight_smile:

jednou už jsme dali rohlíkse šunkou a ramou ....no obr mňamina :slight_smile:

dokonce už umí papat sám jednotlivé sousta sidává do pusiny
3. led 2010 v 10:52  • Odpověz
hup: s tím ukazováním jsou na tom očividně úplně stejně - na povel na to peče (kromě šňupi), ale občas třeba řeknu, jdu se umýt, budeš tu s tátou, tak papa a on zamává, atp. :wink:

Dneska mu dám asi ještě jednou tu rajsko, když mu včera tak šmakovala :slight_smile:
3. led 2010 v 11:02  • Odpověz
Tak pa, jdu se věnovat své tento víkend pětičlenné rodince (počítám kočky a návštěvu) :slight_smile:
3. led 2010 v 11:04  • Odpověz
Ahojky holky, děsná noc, vstávla jsem k malému asi 4x.. jen se napil a spal dál, ale mně to moc nepřidalo :confounded: ráno si ho vzal manža, tak jsem spala do devíti, ale zas se mi zdál d+ěsný sen.. to mám vždy takhle k ránu :astonished:
Malému dělám zeleninku s nudlema, ale má to nejaké husté.. mám to rozředit jen vodou? Jinak nevím, kde najdu, jestli už malí můžou kroupy a krupky.. malý by měl změnu.
3. led 2010 v 11:35  • Odpověz
Vla: vůbec :slight_smile: , vzala jsem si trochu dom. práce, tak jsme zase skládali, do toho návštěvi, doděláváš pořád nějaké bašty, úklid..... pořád do kola. A hlavně Petr si stáhnul nějaké hry, tak tu pořád chce být on.

Saru: tak si to užijte, my jdeme za měsíc a určitě přijdu o obě osmičky bůůůůůůůůůůůůů :cry:
3. led 2010 v 11:50  • Odpověz
My měli k obědu nudle s mákem, Danda vyjímečně snědl dvě porce. A Vojta měl brambor s masíkem a mrkvičkou. Ale nějak mu to nadavuje. Asi nebude mít rád brambory. Kaše mu z nich také nejede. :confounded:
3. led 2010 v 11:57  • Odpověz
Tak nudlová hovězí polévka a rajská měly i naposruhé mega úspěch - neustále si u jídla labužnicky brblal :grinning: :dizzy_face:
A pak mu říkám, že má v nose šušně, tak ho pak vyčistíme tyčinkou, leda že by udělal šňupi a vysmrkal ho. tak jsem vzala kapesník, dala mu ho k nosu, on frknul a byl venku :dizzy_face: :dizzy_face:
3. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Tak jsme se byli projít, kámoška se balila, už pojede pryč, nechtělo se jí do zimy, nic nevydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Dala jsem pár fotek na FB, Štěpína dneska bavilo dělat kraviny :slight_smile:
3. led 2010 v 15:02  • Odpověz
taky jsem byla venku ...ale těma závějema to není nic moc
3. led 2010 v 15:29  • Odpověz
hup: to věřím :slight_smile: Tady to drží jen trochu, takže pohoda :wink: I když pořád dost sype...
3. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Tak my venku nebyli, měli jsme návštěvu, právě odjeli a bylo dost veselo. Hlavně teď na konci. Její malý c htěl našeho kamiona a vznikla bitka......
3. led 2010 v 17:09  • Odpověz
Saru: super fotečky, moc vám to tam sluší :wink: :slight_smile:
3. led 2010 v 17:12  • Odpověz
skleni: díky :dizzy_face:
A kdo v bitce vyhrál? :grinning:
3. led 2010 v 17:33  • Odpověz
Holky, tak já vám to spaní tááááák závidím. My stále trenujeme hajání v postýlce.

Ad jídlo) stále mixuju, nedej, abych tam nechala větší kousíček. Malá se specializuje na plivání do dálky...a je fakt dobrá.
3. led 2010 v 18:13  • Odpověz
Dandula. Ríša chudák plakal.... bylo mi ho líto.

Jani my také mixujeme. Ale brambor ho škube, zítra zkusím jen mrkev a brokolici a uvidím.
3. led 2010 v 18:15  • Odpověz
skleni: a jak spinkáte?
3. led 2010 v 18:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.