• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Jo, a zapomněla jsem - dělala mi rentgen kvůli těm zatím nevyklubaným moudrákům a rostou dobrým směrem, takže pokud nebude při růstu problém, mohly by zůstat na místě :dizzy_face: :dizzy_face: Ale prý mám čekat, že prořezávání bude bolet, mám hodně silnou dáseň - to je fakt novinka, když se mi klubaly vrchní, pila jsem brčkem a měla v té době zrovna maturitní koncert, kterej jsem odehrála s vypětím sil a 4 Ibuprofenama :stuck_out_tongue_closed_eyes: A byl to tenkrát mega úspěch, musela jsem 4krát přidávat, jsem říkala, že to udělaly ty 4 prášky, byla jsem sjetá :grinning: :grinning:
5. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
saru: hvězda, to je jasný :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
mis: mně taky skla vyjdou dráž než obroučky, mívám vytenčený plasty, takže nic moc, ale tentokrát jsou celý za 3300, což je fajn :dizzy_face:
5. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
mau: no, to jo, obzvlášť když hraje zfetovaná :grinning:
5. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
saru: přesně, taky mám ztenčený skla/plasty, jsem totiž slepoš, má skoro 6 dioptrií :astonished: , tak aby to nevypadalo úplně debilně, musí být třetinová.... nemáš náhodou taky třetinový? to by bylo totiž super, to by znamenalo, že je zlevnili na 850,- jedno :wink:
5. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
Cholky, pomocte... Našla jsem na netu ten dokument BBC, jak dávali na ČT2 a já ho neviděla... Ale... Nejde mi kliknout na stáhnout... Nevíte, jak to tam funguje?http://tracker.cztorrent.net/torrent/detsky-svet-science-of-babies-2008/75789

Saru, gratulace! Já nebyla u zubáka rok a půl.. Přitom do těhu jsem chodila pravidelně 2x za rok.. Ale já jsem na tom jako ty, taky mi nikdy nic nedělá a jen chválí. Moudrák nemam žádnej :slight_smile:

Fífa se vzbudil, tak ho jdu nakrmit a jdeme ven... Prej maj v DM akci na ubrousky - 129 Kč za 4 balení. Kupony už jsem vypotřebovala, tak už musim kupovat za polnou cenu..
5. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
K očaři na kontrolu taky musim... V prosinci to byl rok... :wink: Já už jen čočkuju, brýle mam 2 - jedny do postele a druhý parádní, ale skoro je nenosim.. Mně vadí, když je mam upatlaný... Čočky jsou v tomhle super :slight_smile:
A mam 2.25 (to mi naměřil loni), ale nosim 1,75...
5. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
já jsem nebyla u očařky ani nepamatuju :sweat_smile: jsem ostuda :sweat_smile: a přes brýle co mám už toho moc nevidím, tak by to asi chtělo :confused:
niki: mě to taky nejde stáhnout, tak až se ti to povede, tak mi dej pls vědět jak na to :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
mis: já nevím :sweat_smile: Ale psala tam někam 1,6, takže možná to jsou třetinový :slight_smile:
niki: ty máš slabý dioptrie :wink: Já už k očaři ani nechodím, nechávám si to kontrolovat normálně v optice a oční tlak a pozadí u léčitele :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jednou tam možná zas začnu chodit, uvidíme...
ad moudráky - manža taky žádnej nemá :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
nikul: nevím, jak to stáhnout, ale přes torrenty mám stáhnuté znakování, ale dělal to Martin, tak já se ho večer zeptám, to si chci stáhnout taky, to bude zajímavé.....
5. led 2010 ve 13:04  • Odpověz
ad moudráky: horní mi narostly v pohodě, ale ty spodní mi rostly s přestávkama asi 5 let, to bylo labůžo :wink: , bylo to fakt strašný a jeden horní mi zubařka už vytrhla, nějak se podělal nebo co, ostatní jsou v pohodě

taky k očaři nechodím, už několik let si nechám dávat pořád stejné dipotrie, když jsem chodila k očaři, tak mi vždycky předepsali víc dioptrií, já si nechala udělat nové brýle, viděla jsem krásně asi týden a pak to bylo zase stejné, takže vlastně očaři mi zkazili oči :angry: , takže už tam nechodím a už několik let vidím pořád stejně, se stejnýma dioptriema
5. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
ahoj kočky!!!
tak martínek je přes den zlatý, ráno jsme se kočkovali v posteli, dávala jsem mu pusy a dělala kravinky, děsně se mu to líbilo :grinning: jinak tam se mnou nechce být, furt někam leze :unamused: ale je fakt hodnej. v noci vstával ve 23, dostal napít a nurofen, ale moc to nezabralo, za 3 hodiny zas vzhůru.. ráno jsem vždy jak pytlem praštěná. ale opravdu se budí až po 7., tak to aspoń jde.
Mau, copak se to s Karolínkou děje? je mi ji moc líto. možná s tím jídlem to je schválně, jako že už nebude přibírat, že má rezervy :slight_smile: no když nám říkal doktor, že teď už budem přibírat o dost pomaleji, tak na to reaguju.
Saru, super že jste zubáka tak zmákli. já byla naposled před rokem. na podzim jsem to už nedala, nechtělo se mi tam jít s malým... oční naštěstí nepotřebuju.
Jani, chudinka malá, to určo moc plakala.. našemu teda krev netekla, ale jak padá na dlažbu hlavou, to jsou neuvěřitelné rány :astonished: vždy ho okamžitě zvedám, tisknu a chovám a překvapivě rychle se uklidní, drobeček můj. asi si už zvykl. jo a jak si malinko rozsekl čelo na silvestra, takse mu to krásně hojí. za chvíli po tom nebude ani památky.
5. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
luci: u Karolí nevím, jestli to bude zrovna tím, že má rezervy. Sice už teď přibírají míň, ale za dva měsíce by to pořád mělo tak 600-1000g být. Aspoň naše Dr. to říkala. Myslím, že u Karolí to bude spíš zoubkama, prostě nemá takovou chuť k jídlu. Je to přirozený, vždyť človek mívá dny, kdy by skoro jíst nemusel a občas žravou - aspoň teda já :sweat_smile: To bude určo zase dobrý :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
mau + mis: :grinning: :grinning:

saru:to je dobře, že vám zubák proběhl tak hladce -my jdeme příští týden ...snad to nebude o moc horší :sweat_smile:

moudrákymi narostly tak,že na jedné kontrole tam nebyl a za rok už jo ....ani jsem nevěděla
dobrá hláškamého zubaře: no a když užje tamtak pěkněmáte,čistit pořádně až dozadu -ono se to v tomhle vyšším věku rádo kazí ....sprosťák :angry: :grinning:

koukám, že tady snad dobře vidím jen já :grinning: :grinning:
5. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
Saru, možná máš pravdu. díky za info k váze, takže to je cca 80-120 g za týden? do jakého věku to platí? náš malý měl jen 200 g za měsíc, čili 400 g za dva.. :frowning2:
5. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
luci: ale to neřeš :wink: To jsou jen doktorský tabulky, těma já se neřídím, jen tlumočím, co mi minule říkala naše Dr. Říkala zhruba do roka, pak už je to mnohem pomalejší, ale podle mě to u někoho tak nemusí být ani předtím. Marťa je v pohodě, ne? Tak si s tím nelámej hlavu :wink:
5. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
No Saru, je tu nejmenší kluk :frowning2: ale jinak zdravej, aktivní, živej, bystrej :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:48  • Odpověz
luci: tak někdo musí být nejmenší :wink: A když je jinak v pohodě,, tak co...
5. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
hup: sprosťák :grinning:

luci: Martínek fakt moc nepřibírá, ale když je jinak v poho, tak bych to neřešila, Lara měla v roce necelých 9 kilo a dcera od sestřenky měla necelých 8..... a jsou obě v pohodě :wink:
5. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
holky, dotaz: není problém, když dávám Nelči do rajské, špenátu a ovesné kaše nutrilon? jakože udělám UM a naleju ho do jídla a lehce provařím? my taky jíme tahle jídla s mlékem, tak jí ho tam chci dávat taky.... a musím říct, že ovesná kaše dělaná z nutrilonu je výýýýborná :grinning:
5. led 2010 ve 14:23  • Odpověz
Karolínka to zvládla skvěle, chvilku plakala, ale v náručí se hned uklidnila, ale jak říká Hup ono to vypadá vždycky hůř než to je, já když jsem vyděla jak jí z pusinky valí krev..... :fearful: :fearful:

Ad přibírání: Luci neřeš to, důležitý je, že je Martínek OK, Karolí má 8 kg, což je myslím tak akorát. Jo a tchýně mi říkala, že měla v roce 7 kg a taky to přežila a je z ní bezva baba :grinning:

saru: chtěla jsem se tě zeptat jestli jsi na vánoce dostala tu knížku Respektovat a být respektován, má pocit, že jsi tom mluvila ty. Je dobrá? hodně o ní uvažuju
5. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
mis: já dneska dělala Karolí k masíčku bramborovou kaši s UM, myslím že je to v poho dokonce jsem někde četla, že se to může použít i k vaření. My ale papáme Hami mlíčko
5. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
No nic jdu se učit, manža je s Karolí na procházce, tak toho musímk využít, čtvrtek je za dveřmi a zítra už se asi moc nenaučím panč mám důležitou schůzku.
5. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
Karolínka má v pusince nahoře nateklou červenou dásničku :frowning2: se nedivím že ji to bolí :unamused:
Jinak v 8M měla 9750 a myslím že moc nepřibrala, teď je fakt pořád v pohybu, takže už tak rychle nepřibírá. I je na ní vidět že už není takovej faldíkatej cvalík jak byla. Myslím že v roce nebude mít víc než 11kilo. A neřeším to, když je jinak OK :slight_smile:
mlíčko se do jídla může dávat úplně v pohodě :slight_smile:
5. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
jani: díky, tak budu UM dál používat :wink: ... a držím palce, ať ti to učení jde dobře

jani: kde přesně bydlíte u Brna? přímo v Brně nebo v nějaké vesničce?
5. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
maus: Karolí je kočenka, musí mít nějaká kila, když je i hodně veliká.... a taky dík za info ohledně UM :wink:
5. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
maus: Lara měla ve 2 letech 11 kg :grinning: , ale teď hodně vyrostla a i trochu přibrala, takže má asi o 1,5kg víc :wink:
5. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
Tak jsme si všichni 3 chvilku schupli a jsem jak praštěná - já říkám furt, že nákupy jsou mor :grinning: :grinning:

jani: jj, ale zatím jsem začala číst jiné knížky, ovšem doporučo jsem dostala od hup :wink:

mis: brambor. kaši jsem už párkrát dělala ze Sunaru :wink:

ad váha - neřeším, když je jeden dlouhej 70 a jinej 77 cm, tak se nedá váha porovnávat :wink: Každý dítko si jede svým tempem a tak je to správně :slight_smile:

hup: zlobivý pan zubař :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
5. led 2010 v 15:31  • Odpověz
mis: ségřin mladší je takovej hovňous že ve dvou letech těch 11 mít určo nebude. Měl rok a kousek a měl sotva 9kilo :grinning: každý dítě jiný, to je jasný :wink:
my máme doma taťku, zítra asi taky, tak pojedme k našim. Karolí posvačila dvě frutapury (u obove se obětuje).
A začínáme mít problém u koupání, lepší než sedět ve vaně je stát a vymýšlet koniny :grinning:
5. led 2010 v 15:56  • Odpověz
hup: někteří zubaři mají smysl pro humor, že :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 15:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.