• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
hupi - prosím o nějaké prověřené receptíky na pečivo z domácí pekárny, bagetky a tak, myslím, že tys psala, že na ni nedáš dopustit tak prosim prosim
6. led 2010 ve 23:09  • Odpověz
Dobré ráááno, děvčátka :slight_smile: ,
tak jsem se na vás přišla podívat a tady neni ani noha, co že to?? :astonished:
:slight_smile: :slight_smile:

A rovnou s dotazem na vás, až někdo přijdete - už máte pořešený botičky, už jste někdo kupoval? Matýsek totiž pořád stojí, při gauči (když se drží) už udělá i pár krůčků, tak bych se asi měla po nějakých podívat, ale popravdě nevim vůbec kde, jaký.. Vyznáte už se v tom někdo, jaká značka je nej pro ty malý nožičky, jakej typ botek?

Jinak Matýsek je akční až běda, jak píšu pořád stojí, věší se za něco, ale teda pořád nesedí, nechce se mu - když ho posadim (protože na jídlo už to jinak fakt nejde, v lehátku se neustále točil na břicho), tak jako chvíli vydrží, ale nelíbí se mi to vůbec, je zkroucenej jak paragraf, takže se snažim ho to takhle sama neučit, dokud nezačne sám - a že se mu teda fakt vůbec nechce... :confounded:
Nějaký mama, tata, to taky vůbec, občas dělá ba, ka, aj, ale to je tak všechno, je to takovej náš malej opožděneček, jak to tak vypadá.. Ale třeba v něčem je mazák, třeba jak dostal k Vánocům to Chicco chodítko/tlačítko (viz. album na rajčeti, určitě tam na některý fotce je), tak zepředu jsou otvory na kuličky a tvary a tak, tak to se naučil strkat kuličky do toho hracího otvoru, ví že mu to pak zahraje a zasvítí :grinning: Ale nějaký paci paci apod., to teda taky vůbec..
Co vaši prckové, jak jsou na tom?
7. led 2010 v 09:01  • Odpověz
Ahojky :wink: Noc bájo, vstával až v půl8 :dizzy_face:

hup: třeba už něco vidět bude, my měli srdíčko už v 5+6 tt, ale vím, že tenkrát Dr. říkala, že je to spíš raritka, takto brzo :slight_smile:

pet: tak bačkůrky kupuju se žirafkou - to je atest pro děti, pak má botasky Nike a zdravotní zimní botky koupený na bazárku - mimčo před náma je nosilo jen do kočárku. Značek je spousta, ale zatím vlastně jiný nemá, takže taky moc nevím...
7. led 2010 v 09:27  • Odpověz
Za chvilku přijde na návštěvu kámoš, odpo jde učit, tak se zastaví, a prý s manžou něco uvaří, takže mám volnooo :dizzy_face:
7. led 2010 v 09:28  • Odpověz
Ahoooooooooooooooooooooooooj kočky

tak jak tu válčíte??Já vůbec nestíhám, měla jsem zase práci, do toho jsem se pustila do rybiček na FB a to je fakt žrout času :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. led 2010 v 10:02  • Odpověz
Hojte holky,
začínám mít klasické maminkovské deprese z toho, že Luki ještě nesedí. Plazí se jen jak partizán po břiše (se odstrkuje pouze levou zadní a přitahuje pravou přední), ale nelozí, nesedí, nic. A hlavně si nechce nějak hrát, hraje si sám s hračkama, to jo, ale když s ním dělám pacičky nebo něco takového, tak nejen že nespolupracuje, ale taky ho to ani moc nezajímá a radši se natáhne pro hračku
7. led 2010 v 10:04  • Odpověz
Petu...tak jsem si přečetla co ten tvůj Matýsek, no myslím, že Luki je ještě línější (snad to je jen lenost a né nějaká disfunkce) - už mi to leze na mozek, nedávno se mi zdál sen, že nám řekli, že je to autista, no ráno byste se ve mě krve nedořezali. Jinak dost zlobí, když se mu něco nelíbí, tak se začne vztek a řvát a neumí přestat, já se rozhodla, že ho teda v takovýchhle situacích na ruky brát nebudu, ale to pak dost dlouho trvá než přestane ječet a pak se se mnou nebaví a jak mě zmerčí, tak zas natahuje (samo že v případě, když tomu předchází, že mu něco vemu a nebo ho nutím do něčeho, co nechce a nebo si dovolím ho plácnout přes zadek, když už teda zlobí hodně a že to je jen plácnutí, když si hraje tak si toho ani nevšimne, ale když se vzteká, tak to vypadá, jak by dostal páskem na holou)
7. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Jitul: neblázni, my se ani neplazíme, je se koulí z místa na místo. :wink: :slight_smile:
7. led 2010 v 10:31  • Odpověz
ty jo tak dočítám poslední stránky - HUP je těhule????????? no super, moc gratuluji. A ještě někdo?????
7. led 2010 v 10:31  • Odpověz
Joo, tady je někdo těhotnej? :astonished: :grinning:
Tak Opici Hup gratulace, jestli je to plánovanéé :grinning:

Jitul, já to ještě tak nehrotim, holt mají svoje tempo, co naděláme..

Holky a ještě se zeptam, když už jsem teda tu - jak jste na tom s jídlem, kdy dáváte ještě mlíko a ták? A co všechno už mrňatům dáváte? Třeba jaký jogurty a tak? Já zatim jenom bílý, pak ovoce zelenina, k obědu hlavně skleničky teda, nějak jsem zlenivěla :grinning: - a přes den sem tam sůša nebo kus rohlíku..
V noci už nejí dávno, budí se jenom na čaj nebo když mu vypadne dudel..
7. led 2010 v 10:39  • Odpověz
Saru: Jak jako se žirafkou, to přijdu do jakýkoliv obuvi a řeknu že chci boty se žirafou? :-O :grinning:
7. led 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahojky,

Jitul,Petu: neblázněte,všechny děti nemusí dělat vše co napíšou v chytrých příručkách :wink: to budete teprve koukat,jak Vám potom vše ukážou,až si zas budete říkat,že ten náš chlapeček jenom neleze :grinning: :grinning:

Skleni: ty si ale dříč :grinning: :grinning:

My máme doma malou elektrikářku,pořád mi tady tahá nějaké kabely od PC já se z ní zbláznim :grinning:
7. led 2010 v 10:41  • Odpověz
no já teda jogurty nedávám, jsem alergik, tak do roka nechci mu dávat nic, z čeho bych mohla jeho budoucí alergii podpořit - ať mám čisté svědomí, že jsem pro to udělala vše. Luki jí 4x denně, ráno nutrilon ze 180 ml vody, na oběd většinou vařím (brambory, rýže, kuřecí, hovězí, vepřové, přidám špenát, brokolici, mrkev, nebo místo masa žloutek a tak to furt nějak střídám), skleničky někdy dávám jako základ a přidám tam třeba ten brambor a třeba i ještě maso a pak to má na dva obědy. Na sváču ve čtyři má nutrilon zase ze 180 ml vody a na večeři dávám kaši od sunarky a buď do vody a nebo do ovocné přesnídávky, jako že udělám trochu kaše zvlášť a smíchám s ovocnou přesnídávkou - vzhledem k tomu, že mi jí jen 4x tak nemám to ovoce kdy dát, mezi jídly prostě nejí nic, nechce ani ty dětské sušenky, ani piškot nebo rohlík, nic. Jen fenyklový čaj. Ale na oběd mi už díky bohu sní 200 g jídla a kaši na véču dělám za 120 ml vody, takže taky docela dost
7. led 2010 v 10:47  • Odpověz
jinak teda dospělácká jídla ještě nedávám, když mu dělám omáčku, tak je to vlastně nutrilon s takovou to neslazenou nestlé kaší (máme mrkvovou myslím) - jo a ještě vše musím rozmixovat na pyré, jinak mi to nejí a zaliká se tím, takže u nás nějaké mačkání brambor vidličkou ještě nepřichází v úvahu - prostě vše do hladka
7. led 2010 v 10:50  • Odpověz
dad: já mám nejraději základní chlebík - 300 voda, 500 mouka (200-250 žitná, 250- pšeničná,případně část žitné zaměnm za špaldu), 2 lžičky cukru,2 soli, 1 droždí, 1kmínu a po pípnutí semínka
pak makoévky http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=19817
graham http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=7838
obyč rohlík http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=14770
semo tamo i něco jiného....to poldel kladného hodnocení namimibazaru anebo dámě

pet - já ti dám opici :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

jinak botičky se žirafkou

vla: to pak můžou založit nějakou elektro firmu s ondrou ...ten to taky miluje :grinning:
7. led 2010 v 10:54  • Odpověz
VLa: no jo, je to fakt třeba.

Pet: já dávám jogurty bílé i ovocné, je mu to jedno, hlavně, v tom nesmí být ovoce, pak mi to dáví. Jinak ovoce, přesnídávky... sůši a na oběd mu vařím, a sem tam mu to proložím kašičkou.
7. led 2010 v 10:55  • Odpověz
Hup: nějaký holport by nebyl špatný :grinning: :grinning:

My už taky dáváme jakýkoli jogurt,chlebík s máslíčkem a šunkou,skleničky a když máme něco k obědu co by mohla i malá tak dostane to,ale rajská včera moc úspěch neměla :unamused: a mlíčko pijeme jen v noci a ráno. :dizzy_face:
7. led 2010 v 11:00  • Odpověz
Ahoj holky,

noc super... Spaní do 8.45 :wink:
Nechcete některá kaše? Mam tu 2x Hami malinovou a 1x Sunárku lesní ovoce v dóze - vše za 130 Kč. Koupila jsem je, ještě než měl Fífa ten ekzém a nechci mu to dávat, protože maliny zrovna vadí... Tak kdybyste měly zájem, dejte vědět. :slight_smile:
Jdu vás dočíst :slight_smile:
7. led 2010 v 11:01  • Odpověz
Jitul, klid... Fífa se ani neplazí, ani neleze :slight_smile: Jen couvá a staví komín :wink:
A mlíko dáváme - moje... Cucne si většinou před dopo, odpo a večernim spanim + cca. 2x v noci.
Jí skleničky, bílý aktivie, přesnídávky, kaše, rohlíky, šunku, křupky... a měl i knedlík a svíčkovou. :slight_smile:
7. led 2010 v 11:05  • Odpověz
tak já na první snídani (nad ránem) dávám mm
na snídani se mnou takmezi 8-9 bílý jogurt (sní 3/4-celý)
pak malou svačinku podesáté - ovoce a nebo mm (to když jsme mimo barák)
kolem poledne oběd - skleničkua nebovařené-zatímmu jedu separé, ale třeba ze stejných surovin,jako zrovna vařím nám
kolem 2 má rohlík s něčím -dneska prubneme mozzarelku
kolem 4 ovocnou přesnídávku
po 6 večeři - kaši
po 7 2. večeži - mm
a v mezičase rýžové,kukuřičné a pohankové křupky a ovoce (jabko,banán,mandarinku,pomelo, mango,ananas, hrušku ...dneska jsem koupila blumu....)
no a čajík -bylinné,ovocné,roibos
7. led 2010 v 11:06  • Odpověz
tady niki....svíčkovou s knedlíkem, ...no to bych si teda dala já. Manža má dneska žemlovku a já uvažuju, co so dám, pořád se nemůžu zbavit těch cca 7 kg, co jsem nabrala od porodu, stejně by mě zajímalo, jak se mi to podařilo. Jsem si včera zkoušela lyžařské kalhoty a jsem v nich jak sardinka

niki...co znamená - staví komín???
7. led 2010 v 11:08  • Odpověz
Když je na břiše, tak se staví na chodidla a vystrkuje prdelku... On chce prostě už stát a asi ani lézt nebude..
7. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Jitul: ad.lyžařské kalhoty :grinning: vypadám asi tak podobně,všude dobrý,ale jak sou vyšší tak přes to panděro no byl to teda pohled :fearful: :grinning:
7. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Tak já dnes uvařila zeleninovou polévku s pohankovýma kroupama - to je vedle dýňových semínek jedna z nejzdravějších potravin na kůži (píšuopro niki, kdyby ji to zajímalo). V polívce je to výborný, dávám místo rýže nebo brambor. Budu to papat já a Štěpíno, kluci si udělali sekanou, ale ta je na mě moc těžká - poslední dobou mi maso nějak nejede :slight_smile:

snídaně - Sunar

svačina - ovoce, nebo jogurt s ovocem, nebo přesnídávka, ale poslední dobou mu pyré moc nejede, vyžaduje kousky

oběd - většinou vařím jednodušší varianty našich jídel - bez soli a koření - o víkendu prvně zkusil nekořeněnou rajskou s domácím knedlíkem a děěěsně mu to šmakovalo (ale zatím budu taková jídla dávat jeno občas), skleničky mu poslední dobou moc nejedou, ale jako jí je :wink:

svačina - opět ovoce, nebo kousek chleba s Lučinou

večeře - Sunar, kaši dáváme jen výjimečně, moc mu nejede
7. led 2010 v 11:25  • Odpověz
niki: myslíš tohle? to Štěpíno dělal, než začal lézt, prostě střechu - tady na té fotce jen nemá hlavu na zemi, ale těsně poté začal lozit, tak třeba Fífa taky začne:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3267012&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
7. led 2010 v 11:27  • Odpověz
Vojtula už přichází na to, že má také nožičky, ale komín, střech ba něco jiného neeee, je to naše buchta... má na vše dost času. Dnes jsem mluvila se sestřenkou, ti byli na 10m prohlídce a malá se jí jen plazí a prý v poho... neřeší to.
7. led 2010 v 11:34  • Odpověz
saru:taky hodně baštíme pohanku ... dopolívky nebojako rizoto

střechu taky ondra dělal před lezením
7. led 2010 v 11:34  • Odpověz
Tak to Alička začla dělat střechu až teď a to už leze a v tom postoji střechy chodí a nejlépe pod židlí :grinning: kam se samo v tomto postoji nevejde :grinning:

Pohanku bych taky chtěla ochutnat,jak to chutná? a jak Hup třeba děláš to rizoto? :dizzy_face:
7. led 2010 v 11:48  • Odpověz
Ahojky holky,
jsem tu z toho všeho okolo admina ikarkulky a naší diskuse s únorovkama tak znechucená, že přestávám přispívat do diskusí. Však se vídáme na FB, takže páčko tam :slight_smile:
7. led 2010 v 11:48  • Odpověz
čau hvězdičky.
my měli super noc. kojila jsem v23:30, pak ve čtyři a pak až v osm. asi zabralo Hami hajaja. taky zkouším dávat umělé mlíko, aby si malý zvykal. tohle mu jede. zatím dostla jen 125 ml a zbytek MM. kolik mlíka dáváte prckům na noc? myslím, že dávku 215 ml, co je napsana na krabici, nevypijie.
Já zatím kojím i dopoledne. Po obědě někdy, když si řekne. dáváme jogurty, ovoce, přesnídávky, skleničky i vařenou zel. s masem. chtěla jsem zkusit jemné ovesné vločky, máte s tím zkušenost? do obalu není vidět, tak nevím, jak jsou velké.. teď jsem malému dala jogurt s muesli a asi ho to nadávilo, zvracel..
7. led 2010 v 11:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.