• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Tak pohanková zeleninová polévka měla mega úspěch, zbaštil 180g :dizzy_face: :dizzy_face: Poslední dobou sní všechno, co uvařím. Je to zlato :dizzy_face:

mi: však jo, na FB se uvidíme :wink:
7. led 2010 v 11:54  • Odpověz
Manža s kámošem koukaj na Mr. Beana, tlemí se a Štěpíno se řeže tomu, jak se oni tlemí :grinning: :grinning: Brečím tu smíchy a zrovna máme vybitý baterky ve foťáku :unamused:
7. led 2010 v 11:55  • Odpověz
luci: vločky dávám, ale jen třeba do polévky, prostě vařené :wink:
7. led 2010 v 11:58  • Odpověz
holky a pohanka má nebo nemá lepek??? hoďte tu prosím recept
7. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
jo a co to je FB?
7. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
vla:stejně jako klasické rizoto ...na cibulku zarestovat,zalít vodou (nebo bílým vínem nebo obojím) považit, přidat zeleninku a maso,kterou jsem si restlaněkde vedle (mrkev) a nebo v páře vařené (brokolice) a nebo jen umyté (hráškové lusky,špenát ....)
zelenina co dům dá amaso nejraději králík nebo kuře nebo krůta
7. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Jitul FB je Facebook.

Mi: a co se to teda vlastně stalo? aspoň v trošce abych byla v obraze :dizzy_face:
7. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
Hup: a ta pohanka se taky vaří jako rýže? Nikdy sem to ani neviděla :grinning: proto se ptám jako trotlík :grinning:
7. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
Jit, facebook
Vla, to už je tak zamotaný a táhne se to v několika diskusích, že se to popsat nedá, nezlob se.
Tak pa.
7. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
Rizoto dělám přesně jako hup, co dům dá :wink:

jitu: já ani nevím, jestli je tam lepek :sweat_smile: Já už ho teď nějak neřeším...
7. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
vla: koupíš to normálně v obchodech třeba u luštěnin, nebo v biokoutcích, jakej je návod vaření nevím, já to vařím stejně, jako rýži, jenom to hned neslívám, ale nechám chvilku odstát, aby to nasáklo vodu a nabobtnalo :grinning: Dobré jsou i jáhly, kuskus :wink:
7. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
Já sem v tomhle hroznej lajk,ale chtěla bych to prubnout. :dizzy_face: Tak děkuji za info.

Mi: v pohodě :sunglasses: :wink:
7. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
saru, jojo, tak to dělá, akorát má ještě napnutý nohy... Včera se od jednoho chodidla odrazil a spadl na hubu :sweat_smile:

Dokoukala jsem ten dokument Dětský svět - je to fakt zajímavý... :slight_smile: Super... Byl tam kluk, co má jen půlku mozku a normálně žije...
Ještě děkuju jednou hvězdičce Mis za poslání :wink:
7. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
ahojky holky, my dnes byly znovu plavat, budeme chodit úterý a čtvrtek

ten dokument "Dětský svět" byl úžasný, moc se mi líbil, tam zrovna bylo i o tom, že některé děti prostě vůbec nelezou, rovnou začnou chodit a byly tam i děti, co lezou po prdeli jako já a Vla :grinning: .... bylo to vážně zajímavé, občas jsem koukala s otevřenou pusou :wink:

dneska měla Nelča poprvé na oběd vývar s nudlema, to byla sranda, jak to neuměla zpracovat a vytékala jí ta plolévka z pusy, ale asi po 5 lžičkách to pochopila a cpala se jako mazák, a nasmála jsem se, jak vcucávala do sebe ty nudle, které jí čouhaly z pusiny... šikula

a koupila jsem bílý jogurt selský, tak ho dnes prubneme, snad jí to bude chutnat, když tak jí do toho dám banán

ad jemné ovesné vločky: už jsem z nich Nelči dělala kaši a moooc jí chutnala :sweat_smile: , ještě musím nastudovat další obiloviny, chci jí dávat domácí obilné kaše a ne kupované
7. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
mis: no vidíš, jakej je Nelča mazák :dizzy_face: ad nudle - je to hrozná sranda, Štěpula je taky vcucává, vždycky se tak důležitě tváří :grinning:
7. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
Niky, a jak jsi nakonec ten film stáhla? taky bych se chtěla mrknout.
Mis, tak to je Nelča šikovná, malémunudle padaly z pusy, tak sjem mu to krátce mixla a bylo to super. to dnes mu jídlo moc nejede.. má mrkvovou skleničku, těstoviny a vajíčko.. vonělo to hezky. selský mu docela taky jel, taky ho máme.
Mis, jak jsi delala kasi z ovesných vloček? z normálních? jako večeři?
7. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
vla: no saru už tikrásně odepsala :slight_smile:

ad kaše -čímjeochucujete ...holéobilí mi příjde kapku hnusné
7. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Hup, právě jsem to včera diskutovala se ségrou, ta takovou kaši snídá kazdý den, neochucenou :astonished: prej je to o zvyku. holt v Irsku se nejí čerstvé pečivo k snídani :grinning: prej se to dá ochutit džemem, čokoládou, ale prckům těžko, že. . co třeba banán?
7. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
Hup, a co tvoje chutě, pořád stejné?
7. led 2010 ve 13:58  • Odpověz
Mis: to se Nelinka asi pěkně napucla polívečkou co? :grinning: :grinning:
Prosím ještě jednou ten odkaz a jak jste to teda nakonec spustily? :dizzy_face:
7. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
V 16hod jdu na nehtíky :dizzy_face: hlídat bude taťka,už se těšim je to tam vždy takovej relax,jenom sedět a někdo vám něco dělá, :dizzy_face: ale ještě radši mam holiče :sweat_smile: :grinning:
7. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
my si užíváme tatínka. Dopo byl s náma na plavání. Karolí je v nové skupince nejmladší a i toho nejmíň umí, moc se jí to nelíbilo, ale snad to časem doženeme. Byla u nás tchýně, dala si i oběd a teď už je fuč. karolí spí a v16 má přijít kamarádka.
lepek taky neřeším
poslední dny Karolí nechce oběd, sní pár lžiček
Jinak ráno snídá trochu mlíčka, tak 120+-, pak v9 jogurt (holandia nebo z valašska - oba s obocem na dně které lehce vmíchám) pak oběd, ve3 ovocná svačinka nebo přesnídávka a pak večer 210-230 mlíčka na dobrou noc.
Jogurty kupuju jen "opravdové". activii ani dobrou mámu a spol. ne, nějak to neuznávám, je to škrob a ne jogurt... :slight_smile:
na oběd střídám skleničky s domácím a vařím vždy maso se zeleninou +brambor, rýže nebo těstoviny.
botičky zatím nevím, ještě jsem nekupovaly, ale mám v plánu koupit u nás klasické papučky se žirafkou a kožené botičky, později sandálky. Musí být pohodlné, pevná pata a nechci jeté ani od vietnamců. TOlik moje požadavky :slight_smile: :dizzy_face:
Všechny děti koukám děljaí ooobr pokroky :dizzy_face: :dizzy_face:
7. led 2010 ve 14:21  • Odpověz
luci: tak čím se dá kaše ochutit dospělému mi bylo jasné ..taky jesnídámčas od času ...ale spíš mi šlo o prcky

mau: jj ..taky nemám ráda ty umělohmotné jogurty

vla: nooo ....už se taky těším na holiče :slight_smile:
7. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
Jak se děti učí pohybovat

V POHYBU
Devítiměsíční děti jsou vždy na pochodu. Budou používat vše, co mají při ruce, aby dosáhly svých cílů . Použijí chrastítko, aby dosáhly na míček, jenž se zakutálel pod pohovku, nebo pomocí ruky odstrčí auto a budou se za ním plazit, prostě nezmeškají jedinou příležitost. Dítě se bude snažit vše prozkoumat a vše vyzkoušet. Je třeba stále hlídat, kde se pohybuje. V posledních dvou měsících se dítě snažilo vzpřímeně sedět a snaha začít se pohybovat se projevila. Jakmile ovládne tyto nové dovednosti, bude možná trochu zmatené a zapomene dovednosti, které se již začalo učit, například samostatné krmení nebo noční spánek. Nevzrušujte se, jedná se o dočasný návrat zpět, protože usilovně pracuje na zlepšování svých pohybových schopností.

Z A DO B
Počáteční období lezení je velice vzrušující ve vývoji dítěte, protože mu umožň uje dosáhnout nové úrovně nezávislosti. Ne všechny děti však procházejí touto fází. Některým stačí sedět a pozorovat svět. Připravují se na okamžik, kdy se postaví a začnou chodit. Jiné mají odlišné metody, jak se pohybovat po zadečku, plíží se na bříšku, nebo používají ruce k tomu, aby táhly tělo. Některé se pohybují jako krabi po rukou a nohou. Dokonce i děti, které posléze lezou popředu, začínají pohybem vzad! Bez ohledu na prostředek pohybu budete překvapeni, jak rychle se dítě naučí dostat z místa A do místa B.

Toto je přesně to,co tady celou dobu říkáme,že každý dítko je uplně jiné :grinning:
7. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Hup: a ty se těšíš na HOLIČE nebo HOLIŠČE :grinning: :grinning: :grinning:
7. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
Holky a taky něco pozitivního pro ty,kterým dětičky v noci trošku řádí :grinning: :grinning:
DOBROU NOC NEZNAMENÁ SBOHEM!
Pokud se v noci dítě náhle budí, je to proto, že se v jeho životě objevují nové obavy. V minulých několika měsících se stydělo před jinými lidmi a drželo se vás více, než bylo obvyklé. Je to obtížné období, ale je zcela normálním a je zdravým stádiem ve vývoji dítěte. Jeho společenský svět se rozšiřuje a učí se samo pohybovat. Pomalu se začíná bát budoucího odloučení od hlavní osoby, která mu poskytuje lásku a bezpečí. Má přirozenou touhu objevovat svět, ale není si zcela jisté, jak naložit s nově objevenou svobodou. Tento strach, který vaše dítě nově prožívá, mů že způ sobit,že se dítě opět začne v noci budit. Tím, že vás volá k sobě vždy, když se probudí, se dítě snaží ujistit, že jste nablízku. Nezoufejte, je to dočasné a děátko potřebuje v době této nejistoty trochu trpělivosti a povzbuzení. Velice brzy se bude cítit jistější a opět se v noci zklidní.
7. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
mau: taky nemám ráda Activii a podobné - kupujeme především Holandii a Olmu :wink:

vla: :grinning: :grinning: Hup, to je otázka na tělo, co?
7. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
vla. no na obojoooo ¨:grinning:
7. led 2010 v 15:02  • Odpověz
Hup: tak to je v pořádku :grinning: :grinning:
7. led 2010 v 15:04  • Odpověz
luci: ovesná kaše: 2 polévkové lžíce vloček zaliju v kastrolku udělaným nutrošem ze 150ml vody, nechám tak půl hodiny, pak přivedu lehce k varu, míchám asi minutu a je hotovo

hup: ovesnou kai jsem zatím neměla potřebu Nelči dochucovat, díky tomu nutroši to bylo sladké :wink: , jiné kaše zatím nevím, protože jsem je ještě nedělala, musím je nastudovat

vla: odkaz na ten dokument nemám, stáhl mi to Martin (musel se zaregistrovat, pak nějaká sms stála 10kč a pak to stáhl) a já to Nikulce poslala přes ICQ :wink: , ale trvalo to několik hodin a 2x Niku spadl net, takže nakonec se to stáhlo přes noc :sweat_smile:

activii a dobrou mámu taky nekupuju, mě totiž jakože jogurty nechutnají, jen si to představím, tak mám kyselo v žaludku :grinning:
7. led 2010 v 15:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.