• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
hurááá, dítě spí už 7 minut, vypadá to nadějně, jdu vysávat
19. čer 2009 ve 14:41  • Odpověz
Mis, tak to máme podobné, malej taky nechce zabrat :frowning2: usne na 5 minut a hned ho nějaká blbost vzbudí. třeba když si upr... :grinning: JInak na TBC nás očkovali v porodce.
19. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
mis, taky mi zbývají asi 2 kg :wink:
19. čer 2009 ve 14:48  • Odpověz
mis: v pohodě, já tomu taky vůbec nerozumím. Třeba s tím pneumokokem vůbec nevím... :sweat_smile:

Kila se mě drží pořád skoro 4, teď to malinko kleslo :unamused:
19. čer 2009 ve 14:50  • Odpověz
AHojda dubnovky, tak my máme zítra taky vítání občánků..
Včera jsem zkusila dát Nele čajík,moc se netvářila a poloviny vyblinkla :sweat_smile:

Holky vaše děti už hrkačky drží v ruce? Holky na ně zírají, ale v ruce nic, Nela ji chvilku drží, ale Verunka ani nestiskně :unamused: , za to když se točí kolotoč, tak sebou šije, že by po nich nejradši skočila...
V pondělí jdeme na 3měsíční, tak jsem zvědavá jak to očkování, který dáme, rozdíl je jen 30Kč, tak si nechám poradit od dr. stejně nás bude očkovat až budou mít holky 5kg a ve středu jdeme zase na nožičky, tak to asi bude vše v pořádku...
19. čer 2009 v 15:04  • Odpověz
zanet: jaký očkování? já jsem nic neplatila :confused:
Karolínka drží, štěrchá, ale teprve asi týden. Neboj, oni to holky doženou :slight_smile:
19. čer 2009 v 15:07  • Odpověz
tak ondra drží už tak tři týdny, ale ani neštěkne :slight_smile: ...jako mele ručičkama, ale to není cílená akce
19. čer 2009 v 15:17  • Odpověz
Dala nám na výběr co se očkuje ve 3měsících při dosažení 5kg :Prevenar 1550Kč (pneumokoková onemocnění) nebo Synflorix (pneumokok a zánět středního ucha) 1520Kč, ale někdo psal, že ten Prevenar se dá kombinovat a Synflorix ne, tak to musím ještě zjistit.
19. čer 2009 v 15:19  • Odpověz
karolí to dělá záměrně, vždy tou packou ve které má chrastítko. A ke to asi dva dny co přišla na to, že to co drží se dá i strčit do pusy :slight_smile:
19. čer 2009 v 15:19  • Odpověz
zanet: já jsem teda mimo a nerozumím tomu, ale to co píšeš je nepovinné očkování, ne?
19. čer 2009 v 15:20  • Odpověz
žanet, Martínek drží, když mu ji dám, sám si hračku nevezme. ale moc si s ní nehraje. kolotoč nebo plyšák ho baví víc, ale jen pozoruje zatím. Zanet a víš, že jsou nutné 4 dávky!!!! a každou platíš zvlášť. proto to zvažujeme. jestli jo, tak ale synflorix, ten zabere na více pneumokoků. Maus to je nepovinné.
19. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
Karolínka si ji taky nevezme sama, akorát umí do hraček drcat, ale sama ji neuchopí

Jo tak na tohle očkování se zeptám příští týden. A to je teda 4x těch 1500,-?

Malá usnula, tak když jí to chvilku vydrží tak půjdu převlíct postele...
19. čer 2009 v 15:33  • Odpověz
Jj je to nepovinné, teď jsem koukala, že na to pojišťovna ministerstva vnitra přispívá 500Kč.
Lucko mě říkala dr. že je to cena za vakcínu, která se očkuje na 2x :confused:
Taky se mi zdá lepší ten Synflorix, protože tam je to ucho a na to já trpěla...teď na to koukám, že to je rozdělený podle věku, kdy se to očkuje od 6tt-6měsíců 4x, když od 7-11měsíců tak 3x a když od 12-23měsíců tak 2x, otázkou je jestli budu platit jen těch 1500Kč nebo za každý očkování...
19. čer 2009 v 15:37  • Odpověz
maus: tak to pusinky to zas joooo :slight_smile:

třeba to odhlasují, žebude očkování na pneumokoka grátis :slight_smile:
19. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
ja mam dneska nejak akcno: prevlikla jsem postele nam i malymu, uvarila ovocny knedliky a vyvar, vyprala 3 pracky a ted jsme si vysli vsichni 3 na zmrzku. Jen jsme vlezli zpet do dveri, strhava se pekna prutrz, je tu totalni tma a to to jeste pred 15 min. vypadalo asi takhle:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=367443

Taky dost cerno, ale ted je to o 100% horsi, ja jsem takovou tmu ve dne snad jeste nezazila :confused:
19. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
my jdem na kontrolu 7.7. a to nas uz asi taky naockuje. jen nevim, jestli se mu uplne zahoji raminko, ma tam porad takovej stroupek, obcas se mu to o obleceni sloupne, tak uvidime.
19. čer 2009 v 15:58  • Odpověz
tak na toho pneumokoka se poptám příště a uvidíme, kolik budem platit. mě je to celkem jedno, stejně bych malou nechala naočkovat i kdyby se to platilo 4x.
Tady je taky tma jak v pytli, prší. Stihla jsem převlíct ty postele, malá ještě chrní, je takový spací počasí.

Co budete zítra vařit? Já budu dělat tvarohový knedlíky s jahodovou omáčkou a gulášovou polívku. těším se, mňami :dizzy_face:

saru: my tam máme taky ještě kousek suché kůžičky, ale opravdu jen malinko, tak nás naočkovala :slight_smile:
19. čer 2009 v 16:07  • Odpověz
tak záda trochu polevily, ale pořád bolí jak svi.....

ad. očkování proti pneumokovi....mluvila jsem s primářem dětského ve fakultce v ostravě a ten říkal, že by svoje děti naočkoval až v roce života, prý jsou na to dost bouřlivé reakce (hlavně u těch dětí, co už nějakou zvýšenou reakci na nějaké očkování už měli) a dost záhul na tak malý organismus a ti malí prďolové se pak z toho dost dlouho zotavujou, takže já dám na jeho doporučení a rozhodně do konce 6. měsíce to nebudu řešit
19. čer 2009 v 16:11  • Odpověz
jitul: aha, tak se poptám svojí MUDry a kdyžtak naočkujeme později :slight_smile:

Dítě už je vzhůru...
19. čer 2009 v 16:13  • Odpověz
Luci...už jsem se chtěla víckrát zeptat, ty kojíš co dvě hodiny, jako dvě hoďky od začátku posledního kojení nebo dvě hoďky od konce posledního kojení
19. čer 2009 v 16:19  • Odpověz
tak musím Nelu pochválit, pořád spinká, stihla jsem povysávat, vytřít, umýt koupelnu a WC, poklidit kuchyň, teď jsem si udělala kafčo, nakrájela buchtu a relaxuju :slight_smile:

jitul: to je zajímavé, co říkal ten primář, zeptám se na to naší dr. a když tak bychom to aplikovaly později

nedovedu si představit, že bych kojila co 2 hodiny pořád..... je fakt, že se taky zadaří a kojím 1,5 hodiny po skončení posledního kojení
19. čer 2009 v 16:24  • Odpověz
no moje mudr se teda k očkování taky moc neměla ..říkala, že rozhodně ne do půl roku a pak se uvidí, ale že by doporučovala taky až po roce, že i těch dávek je míň a i ta reakce ...¨

maus: zítra má mamča narozeniny, takže u nás se nevaří ...ale dneska jí nakládám masíčko a stehýnka

no tak u nás se kojí co dvě hoďky - v podvečer častěji a občas i přes den (hlavně v posledním týdnu)

jinak ondra dostal spavou nemoc asi - spí už dvě hodinky s pauzou, kdy se najedl ..fakt dělá psí kusy
19. čer 2009 v 16:38  • Odpověz
hup: téda, ty se máš :slight_smile:
19. čer 2009 v 16:45  • Odpověz
vy tu zase vytahujete ty svoje vahy??? :angry: blednu zavisti...ja jsem v tehu pribrala 23 kg a porad mam 11 nahore..taky vypadam jako male slune..Dneska jsem chodila po obchodech ze si neco hezkeho na sebe zkusim a odesla jsem s prazdnou...v nicem se sama sobe nelibim

Jinac u nas je spici den..maly vstal v 7.30, nakojila jsem a za hodku uz byl tuhy, pak jsem ho nasilim vzbudila ve 12 a on usnul pri kojeni a porad jeste haja...Uz mi je smutno po jeho usmevu...jdu budit a nakrmit
19. čer 2009 v 16:47  • Odpověz
magisa: no jo, ale já třeba bych mohla mít dolů klidně i 10kilo, páč ta váha před těhu nabyla úplně ideální, víš :slight_smile:
19. čer 2009 v 16:49  • Odpověz
Tak na to se taky poptám a kdyžtak by jsme to nechaly asi taky po tom roce...
Tak jsem holky nakojila a taťka je dokrmuje, spaly v houpačkách od půl 1 do 15:45 kdy je zbudila teta (kamarádka), aby se s nima rozloučila, letí do Skotska.
No nic tak jedeme na výlet do Tesca pro plíny :sweat_smile:
19. čer 2009 v 16:53  • Odpověz
Zan: to jsem psala já, ale raději se přeptej, mě to tak řekla ta moje mudra. :wink:
19. čer 2009 v 17:21  • Odpověz
U nás je dnes také spací. Vydržel mi vzhůru akorád od 15 do 16:30 a zase spí. Akorád teď byl řev, tak tam letím a ona mu kouká noha z postýlky. Budu muset nandat na druhou stranu také mantinel. Aby to měl po celém obvodu.
19. čer 2009 v 17:24  • Odpověz
malá je protivka, asi jí to bolí :frowning2:
19. čer 2009 v 17:27  • Odpověz
holky já se z toho mého chlapa zjaším
zítra máme jet k ségře - slaví se tam ty máminy narozky
domlouvali jsme se, že ještě před tím zajedeme na procházku do arboreta i s kubou a švagrem...
na popud manži (kecy v kleci a skutek utek)
a on si domluví na 10 ráno pracovní schůzku ve vedlejším městě
takže i kdyby tovzali fakt rychle dorazíme k ségře v poledne, takže o nějakém výletu si můžu taknechat zdát
to poté, co je tři dny úplně pryč mimo republiku
a přitom máminy narozky nejsou žádná novinka se kterou nepočítal

jako faktu už nemám sílu se hádat, aby s námi milostivě strávil čas alespoň o víkendu
napsala jsem mu, že se nemusí obtěžovat, že tam klidně pojedeme sami

nakonec za celou dobu, co je ondra na světě jsme byli na jediném společném výletu a jednou jsem ho vyzvedla z práce a šli jsme koupit tu manducu, tak proč to měnit, že :confounded:

pán se bude divit, až mu za pár let z života zbydou jen prachy a práce
19. čer 2009 v 17:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.