• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Ahoj holky,
mám dotaz....zkoušely jste už kakao? Napadlo mě, že bych mu ho dala trochu s piškoty, ale nevím jestli už to můžou. je to asi alergen, ale měl už od sunaru kaši s čokoládou a byl v poho....co myslíte?
8. led 2010 v 09:26  • Odpověz
ahoj holky
my noc už druhá nic moc, rostou zuby tak malá je protivná jako tchýně :stuck_out_tongue_closed_eyes: , doufám, že jí to nezůstane :sweat_smile:

enzi - já už dávala jednou nebo 2x kakao s piškotem, ale Nelinka to moc nechtěla, tak jsem přestala, ale nevadilo to, jen jí to nechutnalo, truhlík :confounded:

papučky máme č18 a G, oba mojí mazlíčci mají totiž širokou nožičku, takže min. G u nás vede, myslím, že by snesla i 19, ale zatím nechodí, jen si stoupne tak to stačí, stejně. když je měla včera poprvé, tak tak šoupala v sedě nohami, vůbec se jí to nelíbí a špatně se jí v tom kroutí nožkou
teda ty geny jsou, můj taťka dělal nevědomky chodidlem, když seděl tak o - prostě kroutil a Nelinka to dělá taky někdy oběmi
8. led 2010 v 09:58  • Odpověz
saru budeš kočka na 100 pro
taky poprvé vidíš přes nové brýle jako přes dalekohled :grinning: ??
8. led 2010 v 10:03  • Odpověz
ad kakao - fakt nevím, ještě jsem nezkoušela, ale čokoládovou kaši už měl taky :wink:

dadu: jj :grinning: Je to děsně divný, než si člověk zvykne, taková nejistota :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: I když jsou dioptrie stejné, tak pocit je to prostě jiný :slight_smile:

Štěpán má velikost 19, zimní botky 20, aby měl trošku rezervu. Taky mi zatím přijde, že má nožku docela širokou, resp. spíš dost vysoký nárt.
8. led 2010 v 10:06  • Odpověz
čauky

mis: dík za tip

enz:kakao jsem nedávala

papučky zatím nedáváme - prý semají dávat až když převažuje chození nad lezením
ai těm dětem to dávat jen na pohyb akdyž si hrajou namístě tak sundat
takže se nikam neženeme
8. led 2010 v 10:09  • Odpověz
teda tak to má Nelinka dost velkou nožičku, když má stejnou jako kluci, já si to myslela, má ji takou dlouhou a docela širokou, i když je fakt, že když ty děti pak do toho 2 roku víc chodí, tak ta nožka se formuje, práve proto záleži na dobrých botkách,
já si razím. že oblečky nemusí mít značkové, ale botky musí být zdravotní a na 1000%, moc nedávám rodiče, kteří kupují malinkým dětem botičky u vietnamců viz naši sousedi, holka má jedny papuče 2 roky, koupí ji o 5 čísel větší aby jí to vydrželo, nechápu, pak ta malá furt padá, protože v těch lyžích nemá odhad :angry:
8. led 2010 v 10:12  • Odpověz
ad kakao: my teda nedáváme, ani čokoládové kaše, ale myslím si že v čokoládové kaši bude určo menší obsah kakaa než když dáte kakao s piškotama. Nebylo by lepší granko? tam je ale zase hromada cukru....nevím :sweat_smile:
papučky: u nás teda převládá chození/stání nad lezením :grinning: je to opica nedočkavá :slight_smile:
8. led 2010 v 10:20  • Odpověz
ahoj ahoj!
tak my dali čoko kaši, ale samotné kakao radši ne. malý je naštěstí protivný ve dne a v noci mě nechá trochu vyspat. včera ale nechtěl UM hajaju... ach jo, jak ho to naučím..
holky, malý si otvírá šuplíky a občas tam nechá prstíky. manža říkal, že proti tomu ani pojistky nepomůžou. co s tím?
8. led 2010 v 10:25  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás se taky hezky sype,je to chvilkama drobnější tak ho zatim nenapadalo tolik :dizzy_face:

Kakao jsme zatim taky ještě nedávali
8. led 2010 v 10:27  • Odpověz
luci:a na to manža přišel jak? :sweat_smile:
8. led 2010 v 10:29  • Odpověz
luci, trochu dávej pozor a myslím, že pár krát přiskřípne a pak si dá bacha, jo v tom bbc pořadu říkali, že se děti nebojí hloubek a klidně spadnou, až si pár krát natlučou tak si budou dávat pozor :sweat_smile: :confused:
8. led 2010 v 10:35  • Odpověz
jo jinak kakao ani čokoládovou kaši jsme neměli

dad: přesně tak :wink:

mau: no on tím je myšlen opravdový pohyb,nejen přešlapování kolem nábytku :wink:
8. led 2010 v 10:38  • Odpověz
Ahojík,
my už máme doma papučky kotníčkovky také ze Žirafkou, objevily jsme je s mamčou v Albertu hypermarketu, ale ještě mu je nedávám, byla to spíš mamčina iniciativa, navíc je ani nechce, skopává je a pak mu nejvíc chutnají tkaničky :grinning:
Já už jsem dávala čokoládovou kaši od Sunarku a dobrý...Já to s tím jídlem až tak nežeru, alergik nejsem ani já, ani manža, fakt mi to někdy ty články o stravě příjde až směšné...třeba na skleničkách...řekněte mi jak oddělují přesně po měsíci tu stravu...vařím, někdy sklenku pro změnu, dopol. má přesnídávku, většinou mamina vyrábí, nebo mu uvařím pyré z jablek, odpo má jogurt většinou bílý, zkoušela jsem i jahodový, ale kousky natahují, kupuju Selský, Chocenský, Florian. K tomu většinou dávám kus jablka, at si to požmoulá, zkusím znovu ten banán, ale kus, nepomačkaný, když ten mu nejel, zkoušela sjem i mandarinky, pomerančky bez kůžiček, ale většinou jen mačkám štávu do čajíku nebo jen tak. Asi přidám ještě mlíko před spaním, možná že se mi bude mín budit, tedka chodí pozděj spát, nechtěla jsem ho zahlcovat po té kaši ještě mlíkem, do poslední doby mi hodně ublinkával, tak jsem měla pocit, že ho přežírám, ale ted chodíme spát až před 8, to by od 6 po té kaši mlíčko možná snesl a mín se pak budil.
Včera mi volala tchyně a ptala se, jak u Mudry a jak noci, tak jsem řikala stejně, že se budíme i 20krát, ona mi tedy říká, možná, že by teda měl navečer dostávat něco pořádného k jídlu :rolling_eyes: tak já nevím, jestli má pocit, že ho nechávám jen o vodě :angry: :angry: :angry:
8. led 2010 v 10:43  • Odpověz
Ahoj holky,

noc dobrá, Fífa vydržel 8 hodin bez jídla, akorát krizovka byla ve 23.45 - začal brečet a nic ho neutišilo.. (Já zrovna asi na 2 minuty usnula...) Ani prso nechtěl, ani dudlík... Nakonec ho to úplně probudilo a nechtěl spát.. .CHtěl si hrát... To bylo poprvý za 9 měsíců... Tak jsem ho 15 minut chovala, chodili jsme po pokojíčku... Pak jsem ho dala do postýlky a řev... Šla jsem si lehnout, jestli neutichne a vydržela to 3 minuty... Tak jsem ho šla zase pochovat, prso zase nechtěl, ale hned mi usnul v náručí... Pak jsem ho přendala do postýlky a byl klid... Předim si poprděl, tak ho asi bolelo bříško... Takový plakání u něj neni normální... a ráno vstávačka v 9.15, Fífa byl vzhůru dřív, ale povídal si v postýlce :slight_smile:
8. led 2010 v 10:48  • Odpověz
hup: však jasný :wink:
baru: že ty mu nedáš pořádně najíst, macecho? :grinning: :grinning:
niki: že by zuby?
8. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Maus, to by asi kníkal pořád, ne? Pak spal jak zabitej.. Nevim.. Ale bylo by na čase, aby začly růst...

Bačkůrky budem dávat, až začne ťapat... A kakao neee...
8. led 2010 v 10:58  • Odpověz
Tak brejličky jsou doma, teď si na ně jn zvyknout :slight_smile: Ale jelikož mě od rána bolí hlava a do toho nový brejle, tak bude asi veselej den :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale myslím, že jsou dobrý, výraznější než minulý, ale ne masivní. Něco mezi...

Štěpík dnes dostane po dlouhé době skleničku, tak doufám, že nebude ofrňovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 v 10:59  • Odpověz
díky za názory na kakao :wink:
dostal zatím jen piškoty se sunarem....to je mňamka, ale asi mu tam zkusím přihodit nějaké to zrnko granka....uvidíme jak to bude šmakovat

ad bačkůrky.. máme pár dní se žirafkou :grinning: v jeansovém designu koupené v RENO za 150.-
8. led 2010 v 10:59  • Odpověz
niki: to nemusí brečet pořád, jsou to vlny, aspoň jak já pamatuju moudráky :wink: Podle Štěpky nemůžu říct, zatím ho to nijak neralo...
8. led 2010 v 11:00  • Odpověz
tím kakaem jsem u nás myslela granko, a bylo o v době kdy nechtěla nic jíst,
ale taky nedáváme, času dost

dneska bude mít nudličkovou polívku a pak čočku se žloutkem, skleničku by po mě hodila, fiflenka jedna
8. led 2010 v 11:04  • Odpověz
ahoj holky,
včera jsem tu nebyla, zhruba jsem to prolítla koukám, že mi unikla moooc zajímavá diskuse o jídle.
nicméně je to pro mě fajn inspirace, že už dáváte tolik druhů ovoce a hlavně ke svačince rohlík či chleba s něčím. to mě vůbec nenapadlo. zkusím to, už mi docházely nápady.
včera jsem si vařila jídla do mrazáku - hlavně zeleninová, protože nechci každý den dávat maso a čistě zeleninová jídla ve skleničkách jsem neobjevila. taky jsem tu měla zbytek příkrmů od 4. měsíce - špenát, brokolici, květák. to už emi nejí, jak je to najemno. tak jsem uvařila domácí brambory, jen je lehce promačkala a přelila to tím zeleninovým pyré. takhle to sní a já mám jistotu, že je to zeleninka kontrolovaná a ne vyhnaná.
jak mám vyrvanej ten zub, tak se mi nechtělo do města pro bio zeleninku, tak jsem to spláchla takhto. aspon jsem využila zbytek příkrmů.

jinak emi ted spí... dneska v noci jedla už ve 12, což se naposledy stalo, když jsme si jí přivezli z porodnice. byla uplně probuzená a bez jídla by myslím neusnula...myslela jsem, že bude teda spát déle, ale houby, pak jedla klasicky ve 3.30, jako normálně. no a vstávačka před sedmou.
v půl desátý to ted znovu zalomila a spí doted. nespala v noci, tak to dohání. kdy to asi mám dohnat já???

ještě dotaz znovu k autosedačkám...závidím, že už máte vybráno. já už jdu s výběrem do finále. nakonec to nebude romerka s tou nohou, ale s isofixem a toptether pásem. máte jí někdo?
ted jen váhám, zda vzít tu s tím polstrem kolem hlavy nebo bez.
tento typ http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-18kg/ROMER-Duo-plus-2010-TrendLINE
nebo tento http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-18kg/ROMER-SAFEFIX-plus-TT-2010-ClassicLINE

jde mi o to, že ve svém aute Top tehter nebudu používat, nemám na něj ten háček v kufru, v rodinném autě na tu upravu máme.
ve svém autě bych to poutala jen a pouze isofixem - věříte tomu, je to dostatečně bezpečné? když tam není žádné jištění pásama????
ta levnější totiž lze připoutat i pásama, v autě které nemá isofix. tak jsem si říkala, že bych stejně pokaždý používala isofix a pro jistotu to i připásala. ta dražší sedajda pásama připoutat nejde, jen isofixem a tím hlavovým pásem - což u rodinného auta je v poho, ten toptether mi přijde bezpečnej, ale myslíte, že jinak v mém autě stačí, když sedačku jen nacvaknu na isofix???
asi blbej dotaz, ale fakt vlastně nevím, jak to je. díky za rady hvězdy:slight_smile:
8. led 2010 v 11:07  • Odpověz
jé nik, ted jsem dočetla, měli jsme podobnou noc s tím půlnočním probuzením ! nemáme náhodou ty prcky na den přesně staré:slight_smile:
8. led 2010 v 11:08  • Odpověz
Kači, děti měly asi půlnoční erupce... Já tohle nikdy nezažila, že by byl v noci taaak probuzenej :sweat_smile:
A ty sedačky neporadim.. Nám ten TT taky nejde do auta, takže jsme jí rovnou vyškrtli...

Saru, fotkuuu!
8. led 2010 v 11:11  • Odpověz
kaci: taky jsem to takhle studovala :wink: a páč v druhým autě nemám isofix vyhrála ta co se dá poutat pásy a co se týče opěrek, když jsem namítala jestli to tomu dítěti nevadí, v obchodě mi potvrdili, že je hlava lépe fixovaná...takže asi tak
8. led 2010 v 11:17  • Odpověz
Dala jsem na FB video, jak máme pohodlný dítě... :slight_smile: Když se mu něco odkutálí, tak než aby se snažil popolézt, najde si něco jinýho nebo začne kníkat... :sunglasses:
8. led 2010 v 11:18  • Odpověz
nik: taky byla emi uuuplně vzhůru. nikdy se to předtím nestalo

ad sedačky) díky za názory...s tou fixací hlavičky si myslím totéž, že je lepší ta pevnější, ale co to poutání. je pouze isofix oK?
8. led 2010 v 11:18  • Odpověz
Dobré ráno,
i když moc dobré ne. Máme za sebou návštěvu na dětským - v noci 40tky horečky, spánek nula. Žádné jiné známky onemocnění - nejspíš prý šestá nemoc, takže se přidáváme do klubu. Už aby to bylo za námi!

Ad autosedačka: Z více zdrojů nám byla doporučena velmi velmi bezpečná Maxi Cosi Tobi, takže se začnem poohlížet :wink:
8. led 2010 v 11:20  • Odpověz
kaci:mámto duo ...isofixurčo stačí:wink:
8. led 2010 v 11:20  • Odpověz
lucy: ajejej, držím palečky ať je brzo po teplotě
mc tobi: já bych do ní nešla, páč je úzká. A vzhledem k velikosti našeho "mrněte" by mi to vadilo. Ale jinak je určo fajn :slight_smile:
niki: jak píše saru, je to nárazové, Karolí taky neječí v kuse. Uvidíš no :slight_smile:
8. led 2010 v 11:33  • Odpověz
maus: Díky:slight_smile:
Je úzká? Myslíš? No, my zas obříka úplně nemáme. Ale zvážím to tedy. Jakou máte vy?
8. led 2010 v 11:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.