• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
semolinový těstoviny - z tvrdý pšenice, nejkvalitnější, mají nejvyšší podíl lepku :slight_smile:
Tak můžou? :wink:

Saru a jak jsi dělala tu yýrovou omajdu?
11. led 2010 v 18:47  • Odpověz
niki: já bych řekal že jo :slight_smile:
11. led 2010 v 18:48  • Odpověz
mau: my nebereme dudlík. Taky máš pocit, že je to hra nervů. kdo z koho??? :angry:
11. led 2010 v 18:48  • Odpověz
niki: to jsem udělala jen z Lučiny a trošky másla :wink: Ale určo by tam šla dát i troška Sunaru - s tou brokolicí mu to moc šmakovalo :slight_smile:

niki: tak to bych tipla, že můžou, asi bych se nebála :wink:
11. led 2010 v 18:49  • Odpověz
jani: jj, většina toho křiku je vzteky, že není po jejím. S tím dudlíkem to máte svým zbůsobem dobrý. Kolikátý den jste?
11. led 2010 v 18:50  • Odpověz
jani: vydržte :dizzy_face: Mau taky bojuje, ono se to určitě zlepší, nebojte, holky :wink:
11. led 2010 v 18:50  • Odpověz
holky a nechtějí jen přejít na jedno spaní za den ...některým dětem to už v tomhle věku i stačí ...
11. led 2010 v 18:52  • Odpověz
hup: naše určitě né. Ráno je unavená moc brzo a spí krátce na to aby jí to vydrželo celej den. Ona to jako vydrží, jako dnes, ale ještě by to tak asi být nemělo
11. led 2010 v 18:54  • Odpověz
Fífa spal párkrát 1x denně. Rekord má 8 hodin bdění... Ale většinou spí od 11-12 a pak mezi 3 a 4 půl hoďky... Když vydržel s jednim spánkem, tak vstával kolem 1 a spal hodinu a půl...
11. led 2010 v 18:56  • Odpověz
Tak Martínek spinká nejčastěji třikrát denně, ale jenpo půlhoďce. sice se chvíli v postýlce vzteká, ale málokdy vůbec neusne. práveě ho tam dávám už unaveného, mne si oči. co bych dala za to, aby se ty spánkyprotáhly.. ty půlhodinky mě zničí. než se zmátořím, tak už je zase vzhůru.
Nikul, to UM dávám do kaše, co je nemléčná, takže tam patří. ale možná ho dám i do mléčné, abych ho nemusela vyhodit. ale nějaký delší spánek z toho určo nebude. jen aby si zvykal na chut.
Saru, tu sýrovou majdu si jako smažila? nikde jsem se nedočetla, kdy a jaké způsoby připravy jídla jsou vhodné.. prozatím tedy jen dusím a vařím v páře.
11. led 2010 v 19:17  • Odpověz
luci: já bych do mléčné kaše určo už další mlíko nedávala, nevím no
11. led 2010 v 19:20  • Odpověz
luci: jak jako smažila? :sweat_smile: Ne, normálně jen rozpustila :wink: A do mléčné kaše bych už taky další mlíčko nedávala...
11. led 2010 v 19:24  • Odpověz
My teda už asi dva nebo možná i tři měsíce máme jedno spaní denně. Spí po obědě zhruba mezi 11:30 a 13:30, někdy dá jen slabou hodku, někdy i víc než dvě hodky. Ale další spaní ve dne nee :sunglasses: Večer teda unavená je, ale zase pěkně usne a spí většinou tak do jedné až dvou, dá si čaj a hned usne a pokračuje asi do šesti, pak už spaní nic moc. Ale vyhovuje mi, že přešla na to jedno spaní
11. led 2010 v 19:37  • Odpověz
nik: já dělala bram. kaši a měla ji druhý den, nějak mi nedocvaklo, že by to mělo vadit. Ale přežila to :grinning:
11. led 2010 v 19:42  • Odpověz
Luci, Fífa nechtěl ani nemléčnou kaši z UM :sweat_smile: On má prostě na to čuch :grinning:
Fífa chodí spát oproti vašem dětičkám dýl - kolem 20.30... Takže v těh 15-16h. si ještě dvaciáš dá :grinning:
11. led 2010 v 19:42  • Odpověz
hup: všechny znaky únavy máme. Vždy ještě půl hodky počkám...kdybych si s ní lehla do postele, tak usne hned. Ale postýlka , tak to se bude bránit zuby nehty.

Mau: teprve druhý den. ale v noci už to je snad dobrý. Jednou za noc kojo a nad ránem jen tuli, tuli. To je vždy kolem 6 hodiny a pak už jen neklidný spánek do 7hod.
11. led 2010 v 19:45  • Odpověz
jani: takže už máte za sebou dvě noci? a jaká byla ta první? jsem zvědavá, že :sweat_smile: 4Naše by usnula kdybych ji držela nebo se držela ona mě, jinak ječí...
jani: tak to máte fajn, když to oběma vyhovuje. karolí dopoledne nevydrží, takže jeden spánek je ještě málo. No uvidíme jak se to vyvine
11. led 2010 v 19:49  • Odpověz
No těch nocí máme za sebou tak 11? A teprve včera to poprvé šlo. Takže jsem chtěla najet na denní usínání.
11. led 2010 v 19:53  • Odpověz
jani: aha, a co ten zbytek? vždy to na něčem ztroskotalo?
11. led 2010 v 19:56  • Odpověz
11. led 2010 v 19:56  • Odpověz
luci: tos mě dostala s tou omáčkou -smažit je neobvyklý způsob přípraqvy :grinning: :grinning:

jani+ maus: tak vám držím palec,ať to máte co nejdříve za sebou:wink:
a rituály vám nepomáhají-nějaká písnička,mlíčko....
11. led 2010 v 19:59  • Odpověz
hup: ad Nurofen - hmm, že mě to ani nepřekvapuje :wink:
11. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
saru:mě jo :sweat_smile:
11. led 2010 ve 20:41  • Odpověz
dávám UM do špenátu, do rajské, do br.kaše a vždy to má ještě i na druhý den, mám to v ledničce, myslím, že tomu asi nic není, zatím se z toho Nela neposr..a :grinning:

spáváme 1-2x denně, prostě jak to vyjde... a dnes večer se Nelča taky pěkně vztekala, ale nakonec jsem ji ukecala a ona usnula
11. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
Holky, vy mě berete za slovo :grinning: když slyším omáčka, tak si představím jíšku, jako třeba u rajské. ale chápu, že sýrová je sýrová. ale to máslo se musí rozpustit na pánvi ne? prozatím jsem dávala olej jen do hotového, takže se tepelně neupravoval.
Jani, a dáváš Zuzanku do spacího pytle? my už ze spaní taky máme rituál. prostě malého položímdo postýlky - moc se mu to nelíbí, ale přikryju ho dekou a začne se s ní muchlovat :slight_smile: chvíli mu to vydrží a pak třeba brečí, ale brzo usíná- to je přes den. večer přidávám ukolébavku a prso samozřejmě.
11. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
jo jahodový nurofen jsme neměli. ale obyč. nám docela zabírá - lépe než panadol.
11. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
tak já připravuju UM vždy čerstvé. co nedopije, vylévám
stejně tak, když dělám br. kaši s UM, tak jen jednu porci. zbytek si nechám brambory do druhého dne a před podáváním přimíchám UM

emi dneska poprvé v životě spala taky jednou denně a to od 11:30-13:30. takhle dlouho ještě nikdy nespala, dokonce si posunula oběd, až jsem se o ní bála. pak šla spinkat v 19:45 a usnula hned.
tak uvidím, jak bude spát v noci a jak to bude zítra.
11. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
luci: jsem to teda moc nepochopila, jak jsi to napsala..... ale když jsem dělala rajskou omáčku pro Nelču, tak jsem dala prohřát protlak, pak jsem do toho nalila UM, lehce provařila a bylo hotovo... to samé se špenátem... a mám v plánu dělat svíčkovou stejným způsobem, pro Nelu prostě bez jíšky :wink:, já vlastně jíšku skoro nepoužívám... vždy rozmíchávám mouku buď ve vodě nebo mléce a liju přes sítko, ale zahušťuju jen pro nás....
11. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
Mis, jj pro prcky mouku určitě ne. tím pádem je to taky jen dušené jo? a až na konec dáš trošku oleje? Ale zase běžnější postup je normálně osmažit mouku na tuku - pro dospělé. myslím, že jen do smetanových omáček se dává mouka přímo do smetany nebo do mlíka. Třeba u koprovky jsem dělala obojí postup a byla super. škoda že ji takto miláček nemůže...
11. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
luci: to máš různý, já jíšku nedělám praktivky nikdy, vždycky zahuštuju moukou rozkvedlanou ve vodě, samozřejmě pro nás. Malé taky nezahuštuju
11. led 2010 ve 22:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.