• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
ad spaní: náš Růženka začal místo 3x spát taky 1x denně........asi je to tím, že už nejí ve 4h, ale v 6 a spí do 9-10 a pak po obědě 12:30-15:30 a večer usíná v 20h a nedává si tradiční 30min v 17h.........je to zajímavý, když jenom ležel jak placka, tak pořád spal a teď na to kvůli pohybu nemá čas :grinning: a usíná hned.....dáme dudu, hodí polohu na bok a chrupe

ad mléko: dělám vždy čerstvé a opravdu jen vyjímečně, když večer nechá víc jak 100ml dám ho do ledničky na ráno....

kaci: tak nakonec máte autosedačku jako my.....taky jsem takhle hledala a skončila u téhle :slight_smile: už ji máme od pátku na poště, ale taťka nám jaksi zapomněl vyzvednout peníze a tady bankomat teda nemáme, takže bude až ve středu....jsem na ni zvědavá

mau: tak s těma sousedama je to teda pěkně blbý :unamused: to musí být nějaký nerv, když klepe na topení
11. led 2010 ve 23:41  • Odpověz
Krásné ráno :slight_smile:
Naše noc naprosto boží. Byla jsem tam jen večer dát dudlík a pak až ve 4 s mlíčkem :dizzy_face: a ještě usnula do 6:15
Tak jsem zvědavá na další noci a na dnešní denní spaní. Zkusím ji dát dneska později když vydrží, aby ten jeden spánek měla teda nějak veprostřed :slight_smile:
ad omáčky: já teda používám spíš mouku, jíšku spíš do polívek, ale asi je to jedno. Jinak si myslím že mrňata by mohli trochu mouky když je povařená, nebo ne? Já jsem Karolí zatím zahušťovala jen rýžovou krupičkou, tak nevím
Dneska jí uvařím hovězí s mrkví a bramborkem - to má moc ráda, tak jsem zvědavá kestli bude jíst. A já si udělám rybu.
12. led 2010 v 08:27  • Odpověz
Ahojky,
Mau: tak to je super, že jste měli krásnou spinkací noc, třeba je to začátek nové spinkací etapy :wink:
My měli taky fajn noc, spala až do šesti :dizzy_face: :dizzy_face:
Dneska bychom měli objet kontroly v nemocnici - rehabku a kožní kvůli tomu hemangiomu, tak snad to zvládnem, čekáme jestli se Vilém utrhne v ráci aby nás tam hodil
12. led 2010 v 08:37  • Odpověz
dobré ranko

taky si myslím,že klidně můžou mouku -když můžou pečivo, nechápu proč ne mouku
12. led 2010 v 08:38  • Odpověz
jani: držíme palečky :slight_smile:
hup: že jo?

Holky zítra to bude rok co jsem šla ležet na porodní JIP s našim mrnětem...to táááák letí :dizzy_face:
12. led 2010 v 08:41  • Odpověz
jo a neteče nám teplá voda a netopí se. Nějakej problém v teplárně...zatím tu zima není a vodu nepotřebujem. Do oběda by to prej mělo být opravené, tak snad :unamused:
12. led 2010 v 08:51  • Odpověz
Ahojky :wink: U nás noc průměrná, takže dobrý :slight_smile:

mau: to mám radost, že jste se tak krásně vyspaly :dizzy_face:

ad mouka - taky nevidím problém, já už ho teda nevidím skoro v ničem :wink:

Zdeni: ovšem když to sečteš, tak je to pořád Růženka :grinning: Je to šikulín :dizzy_face:
12. led 2010 v 09:38  • Odpověz
ahoj ahoj, Maus, to jste měli super noc! nám se teda prcek budí pravidelně co tři hodiny, takže v 21,30, 1, 4, 7:20. přijde mi to jako docela často...
dnes jdem poprvé na plavčo - do jiného města, tak jsem na to zvědavá. snad se tam dostanem včas, musím vyjet dřív, abychom přijeli bezpečně.
holky, jakou dnes vaříte polívku?
12. led 2010 v 09:52  • Odpověz
Ahojík,
ani vás dlouze nedočítám, vždycky padnu na nějaký příspěvek, jak vám prcci spinkaj celou noc anebo se vzbudí až ve 4 na mlíko a mám depku :sweat_smile: my ze spaním bojujem, vždycky některé noci jsou krapet lepší, ale tak spíš se třeba nevzbudí dvacetkrát, ale desetkrát, ale už jsem si tak nějak zvykla, že už ani moc unavená nejsem..asi pořádně odpadnu až tak nějak najednou...nejhorší jsou rána, jako vyhrabat se z lůžka, to je MARAS :zipper_mouth:
Tak ale říkám si, bylo to horší, musela jsem ještě uhoupávat...dneska položím,ale až vidím, že si tře oči a je Mrčenka, nahodím dudla, přitulím Hajánka, pohladím a ODCHÁZÍM, když neusne do čtvrt hodiny a začne řvát, spát nebude....Tedka jsme měli období, že i třikrát v noci mlíko.

Koukám, že řešíte, že už spíte i jednou denně :confused: to čumím, my jsme krapet pozadu, my někdy vynecháme polední spaní a spí jen dvakrát, jak kdy... možná, že by už v poledne nespal normálně, ale jak jsem někde venku, vždycky v kočárku usne, tak stejně spí i potřetí.

Já teda zatím moc nezahuštovala, zatím jen Sunarem anebo vločkama do polívky...ale jak píše Saru, mluvíš mi z duše, hvězdičko :wink: , já už taky nevidím problém v ničem...zkusím, uvidím, umřít na to neumře :sweat_smile: omlouvám se za černý humor...

Mau, tak uvás se samostatný pokojík ujal? My jsme po té rekonstrukci vycinkaní, tedka stojíme, potřebovali bychom menší injekci :grinning: od nějakéhos ponzora...ale ted je v plánu přestěhovat tu ložnici, rozuměj, ted s naším tatínkem může být i za tři měsíce-v létě... :sweat_smile: a myslela jsem, Adu nechat už samotného...Peťan jako nesouhlasí, ale rušíme ho, tím jsem si jistá! :unamused:
12. led 2010 v 10:04  • Odpověz
Ahoj holky, u nás noc super, vzbudil se až ve 2, cucnul si, hned spal, pak v 5.30, to samé a vstávačka v 9 :dizzy_face: Ani jedno nahození dudla.. Paráda...

Jani, hemangiom jsou ty červený flíčky, žejo? Fífa je má na zádech. Když jsme byli na kožním kvůli ekzému, tak se na to koukala. Prý to může do 3 let zmizet, a když ne, tak se to dá odstranit laserem, ale prej to hodně bolí. My na to prdíme, má to těsně nad prdkou a ne moc... David to má na čele a vyleze mu to, jen když se rozčíčí :slight_smile:

Já teda nechápu, proč by nemohli mouku :sweat_smile: Když jsem dělala svíčkovou, tak jsem jí Fífovi taky trošinku zahustila moukou a pořádně povařila... Teď jsem koupila tu rýžovou mouku, tak to budu dělat tím... Mně Dr. na 8M prohlídce říkala, že můžu zahusťovat i jíškou...

Dneska vařim - dusim králičí maso s mrkví a hráškem, pak tam dam etě brokolici a bude to mít s bramborem... Tak jsem zvědavá...
12. led 2010 v 10:06  • Odpověz
ahoj holky, noc na dvě věci, do 2 nespala, jen chrchlala, pak na chvíli zalomila, teď od rána řve jako tur, chce se jen nosit, už nemůžu, ach jo,
snad vás dočtu a nezalomím u pc, i když s tím řevem se snad spát ani nedá, ta se tak vzteká :cry: :cry:
12. led 2010 v 10:07  • Odpověz
Dadu, taky jsem to od rána čula, že budem mít dnes nosivou :confounded: ale naštěstí se trochu uklidnil...

Holky, Adýs se začal víc rychleji plazit a začíná ho všecko zajímat, jak dávate najevo nesouhlas s něčím, minulý týden jsem tu nahlédla, tak jsem jen tak v letu zjistila, že NESMÍŠ je nepřípustné, tak jen říkám NE...směje se mi do obličeje, je to normální...zajímá ho video pod tv, ovladač by ho asi taky bral, ale to mu nedám...vidím to tak, že svých hraček má dost...kámoška takhle dovolí všecko a pak třeba na návštěvě ne a pak malý spouští hysteráky...je mi jasné, že nechápe, že když doma může, proč jinde ne, že...
12. led 2010 v 10:13  • Odpověz
tak u nás se nespí, když byla klidná tak jsem ji vyndala, zksuíme později...
baru: jj, v pokojíčku spinká už skoro pořád, velké plus je že ji nerušíme, takže já jsem za samostatné spaní :slight_smile: aspoň s hlučným manželem jak mám já :grinning:
Prý je lepší než dětem říkat NE říct co mají dělat. Jakože místo neber ten ovladač říct polož ten ovladač apod. Já na Karolí vždycky zvýším hlas, řeknu rázně Karolíno a ona zbystří a obvykle toho aspoň na chvilku nechá a odvedu pozornost jinam.
12. led 2010 v 10:19  • Odpověz
já jsem u tomáška říkala to se nedělá nebo i to nesmíš nebo ty ty ty, záleželo na momentálním rozpoložení, je fakt, že když u Nelinky zvednu prst a říkám tytyty tak je to to nejlegračnější co slyšela :sunglasses:
12. led 2010 v 10:42  • Odpověz
ahoj holky,
enz: tak to už máme stejnou sedačku tři, ještě jí má nik pro filípka:slight_smile:

ad mouka) myslím, že v pohodě, akorát bych jí teda nesmažila...

ad spaní) je to nějaké podivné, emi usnula až ted a to by možná vydržela až do poobědě. jenže dneska se mi to nehodí zkoušet, jdeme plavat, tak aby byla odpočatá. v noci se budí kolem 2 ráno na jídlo.nějak se jí to posunulo...a pak spí do cca 7-7:30.

jsem zvědavá, jak plavčo dneska zvládnem, nebyly jsme od vánoc, přes vánoce se neplavalo a min, týden jsme nebyly kvůli tomu mému vytrhnutému zubu. ještě jsem sama s emi nebyla ted co se potápíme. ale snad to bude v pohodě. ještě mám vajíčko, tak jí dám do sedačky a vlasy si vyfénuju. až vajíčko dáme pryč, tak fakt nevím, jak to budu řešit...
kam si jí odložím, aby mi neutekla a aby byla v bezpečí, že nikam nespadne...
no, bude to zajímavý
taky abych vyjela z parkoviště, ale snad už jo, od včera nesněží takže znovu uvažuju, že bych vážně jela k našim. zítra a vrátila se v pátek. martin stejně nebude středa-čtvrtek doma, tak co my tady.
akorát je to dilema, je to prostě 170 km jedna cesta s tím mrnětem za zády. ale martin říkal, že mám jet nissanem, že on auto nebude potřebovat a kdyby, tak si po městě popojede s mojí fabií. tak to je dobrá oferka, ještě to zvážím, s nissanem bych si troufla, to by byl vyřešen strach ze závějí, nicméně strach z toho, aby se mi emi nerozplakala...ten musím zase překonat.
no a taky se bojím, aby zvládla cestu ve vajíčku, novou sedajdu ještě nemáme a ve vajíčku už jí dost čouhají nožičky, může to být nepohodlný...
12. led 2010 v 10:46  • Odpověz
dadu, stejné jak u nás, největší legrace :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2010 v 10:53  • Odpověz
Dadu, tak to máme ty děti přes kopíraák.. chytl rýmečku, tak nevím, jestli ho to tak štve, že furt brečí.. jen se chce nosit.
Kači, no je to dlouhá cesta, to tě chápu.. ale když mi brečí cestou na plavčo nebo na nákup, tak maxi. zazpívám písničku, a buď to zabere nebo ne. nemůžu pokaždé zastavovat. Když v noci zabrečí, tak za ním taky hned neletím. barčo, uvidíš, že až bude mít svůj pokoj, tak nebude tak často vzhůru. vstávat k němu 10x za noc, to jsem snad nedělala ani po návratu z porodnice.
12. led 2010 v 11:09  • Odpověz
Mě z toho dítěte dneska klepne - neustále leze ke kočičímu záchodu a ať dělám cokoliv - od zvýšení hlasu, přen tytyty, nenene, dospěláckého vysvětlování, že je kočiček, až po lehké plácnutí přes ruku, leze tam prostě furt a šíííleně se tlemí jakémukoli mému výchovnému snažení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: Teda fakt nevím, co s ním :sweat_smile: :grinning:
12. led 2010 v 11:11  • Odpověz
co se týče zákazů, zatím jsem to dělala přes Ne a Martine, ale zase mu nechci zprotivit to jméno.. když jsem byla malá, tak mi taky říkali Lucie, když jsem něco provedla.. je to přece jenom jeho jméno, tak ho takto nenchci používat, jen když něco dělá blbě. Jinak mu říkám Martí, Máťo a tak. ale zkusíme to podle Maus, polož to, nechej to, jdi od toho pryč.
Kači, na plavču starší děti seděly v šatně na podložce i ve sprše. my to ještě do dubna doklepem ve vajíčku, takže o starost míň. hlavně malý ještě nesedí, tak ani nemáme jinou možnost. je tu někdo, kdo taky ještě nesedí?
12. led 2010 v 11:12  • Odpověz
kaci: u nás při dlouhé cestě na Vysočinu zabírá zásadně jen Mravenčí ukolébavka :grinning: Někdy je úplně v pohodě a když náhodou kníká, tak zpívám já a až už mě to nebaví, tak mu to manža pustí na mobilu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2010 v 11:12  • Odpověz
saru: :grinning: :grinning: máte veselo. někdy je taky dobrý ho v rámci možností nechat a neupozorňovat a ono to přestane bavit
My máme na plavču cestovní postýlky a ohrádky kam je možné dítě odložit. A nebo jí dám do jídelní židličky nebo poprosím některou maminu :wink:
Karolí už má oběd hotovej, je to mňamina, to hovězí je vždycky moooc chutné i když tam není sůl ani nic. Kuře bývá holé. Za chvilku dostane papat a pak zkusíme dát spát, opět :slight_smile:
12. led 2010 v 11:17  • Odpověz
luci: u nás taky máme ty podložky, jenže emi by na ní nevydržela. sedět umí, jenže když jí zrovna něco nezaujme, tak sedět nevydrží - většinou někam leze, nejlépe k něčemu, o co si stoupne...a to fakt v tý šatně je docela nebezpečný. tak nevím...
luci v autě taky zpívám a nezastavuju hned, ale když jedeme takhle daleko a zrovna nespí, tak jí to už prostě nebaví.
uvidím, jak dlouho bude spát dneska, kdyby spala jako včera 3 hodiny a kdyby spala takhle i v autě, tak je vyhráno:slight_smile:

ty zákazy, zkouším taky všecko-tytyty, nenene, nesmíš, nedělej, spadne to...někdy poslechne někdy ne.
ale připadá mi, že ví, že udělala něco špatně. když něco třeba schodí, začne třepat ručičkama jakoby říkala, já nic já nic to samo :grinning:
12. led 2010 v 11:17  • Odpověz
saru: a jak to máte daleko na vysočinu?
12. led 2010 v 11:18  • Odpověz
mau: jo, to bych ráda, jenže on se v tom hrabe, ne že by k tomu jen lezl :grinning:
Vidím na něm, že moc dobře ví, co dělá, opičák, ale provokuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kaci: asi 150 km :wink:
12. led 2010 v 11:22  • Odpověz
saru, tak to máte podobně daleko... co já bych za to dala, mít rodiče blíž. zatím je to neřešitelné. takže vždycky když jedu a mám na tachometru 100 km, tak si říkám, už jen 70... a taklhe to odpočítávám... :wink: ono prostě ty min. 2 hodinky to člověk jede...
12. led 2010 v 11:26  • Odpověz
spíš 3 hodiny to trvá...

nikul. ty recepty jsou bezva!!!
12. led 2010 v 11:26  • Odpověz
Kači, to jsi šikula takhle daleko vyrazit. Já moc vyježděná nejsem, tak se pohybuju po městě a po okrese a stačí mi to :slight_smile:
Recepty dobrý viď? Už jsem dneska vařila, trochu jsem to teda pozměnila podle surovin, co mam a výsledek je super.. Uvidíme, co na to Fífa :o)

Já se na plavču nemůžu jít ani sama osprchovat. Fífa začne nabírat hned jak zmizim z dohledu :sweat_smile: A vlasy si nesušim... Mam mokrej akorát kousek culíku.
12. led 2010 v 11:35  • Odpověz
nik jojo super, až sní zásoby, taky uvařím něco podle toho.

ad plavčo) ty se potápíš v čepici? taky jsem o ní uvažovala...
12. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Normálně malá vytuhla v jídelní židličce :sweat_smile: jsem ji tam posadila že se naobědvá a půjde spát a ona to po asi dvou lžičkách zapíchla :dizzy_face:
tak už je v postýlce a spinká. Sice neusnula v postýlce, ale usnula sama :slight_smile:
saru: však v rámci možností :wink: je jasný že se nemůže hrabat v záchodě :grinning: ale ony ty mrňata rády provokujou, je to vidět :grinning:
Já si na plavču beru karolí s sebou do sprchy. Jsou tam i plastové židličky, kde si může mrně sednout, ale tu nevyužíváme
12. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Kači, ještě mě napadla jedna věc, vyjet, když má jít Emi spát. jako že bude unavená a hned usne. ale chápu,že tři hodiny spát nebude. my jezdíme do Ostravy kolem 4 hodin. je to zázrak, ale žádný větší problém jsme neměli. naposled jsme to ale rozdělili na 2 části a mezi niminávštěva, takže se zas unavil a spinkal.
Nikul, ty ho ve sprše nenecháváš ve vajíčku? já jo. ale pravda je, že od listopadu se dost rozlezl, uvidíme, jak to dnes půjde. ale když tak půjde do cestovní postýlky co tam určo budou mít. jo a o vlasech mi nemluv. udělám rychlou sprchu, skoro se ani nesuším, nefenuju vlasy, nečešu :grinning: aby malý moc nekňoural. a pádíme do herny, kde dostane najíst a může si hrát.
12. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.