• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
ahojky, tak jsem po čase nakoukla a možná vás naštvu, ale na to hlídání mám takový názor, že je dost sobecké očekávat od babičky (a je jedno, jestli mamka nebo tchýně), že bude k dispozici automaticky a 365 dní v roce... :confused:
já nevím, no, děti jsou vaše, starat se o ně máte vy a to, že babička občas nemůže, přece neznamená, že ho/ji nemá ráda... jen má taky svůj život a svoje starosti :wink:

taky potřebujeme občas pohlídat, ale jsme za to vděční a nebereme to jako samozřejmost

tak, a teď se můžete do mě pustit :unamused:
23. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
pebi: určitě se do tebe nepustím, souhlasím s tebou.... hlídání vůbec neberu jako samozřejmost :wink:
23. led 2010 ve 14:18  • Odpověz
pebi: proč bychom se do tebe měly pouštět, vždyt máš pravdu. Jak jsem už psala, jsem strašně ráda, že mám mamku a tchýni k dispozicí a můžu tím pádem jednou za dva týdny do školy, ale jako samozřejmost to určitě neberu :wink:

Mis: Děkuju moc
23. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
pebi: souhlas, taky neberu hlídání jako samozřejmost a jsem ráda a moc vděčná, když pohlídá, a kdyby bývala neříkala, když jsem ještě byla těhu a mluvila jsem o práci, jak bude hlídat, jak se na to těší, tak bych neřešila nic...
tohle beru prostě jako podraz. jakože si zařídila toto, a my se podle toho taky zařídíme. OK, my se zařídíme.
platit jí za to nehodlám, ona by to možná zkousla, ale já ne. tohle mi je prosti srsti. navíc, pokud někomu budu platit, tak se nebudu starat o to, abych mu nakoupila zákusek ke kafi, uvařila atd.
samozřejmě pro chůvu občerstvení připravím, ale bude to v cukuletu, ne přípravy, jakokdyž má přijít babička.

kett: modrá je dobrá, oranžová mi ale taky nepřijde jako popelářská. at je malému brzy líp!
23. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
kaci, jasně, taky nemůžu mluvit o konkrétně tvojí tchýni (neznám ji, neznám okolnosti), ale prostě to beru tak, jak jsem říkala, až budu já babička, taky nebudu jen sedět na zadku a čekat, jestli mi dcera nebo snacha nedá vnoučata na hlídání. ... když mě napadne studovat, tak studovat budu, nebudu jen hlídat a čekat, až umřu (berte to s nadsázkou :wink: )
23. led 2010 v 16:49  • Odpověz
Ahojky,
Pebi: taktéž s tebou souhlasím :wink: ještě prosimtě,ty máš X Lander X1? jak ste s ním spokojení? :dizzy_face:
23. led 2010 v 17:03  • Odpověz
jj, jsme, máme ho už na 2.dítě a neměnila bych
23. led 2010 v 17:07  • Odpověz
Pebi: tak to je dobře,budu ho teď kupovat. :wink:
23. led 2010 v 17:11  • Odpověz
Ahoj :wink: Tak kámoška s prckama odjela a druhá návštěva se nekoná, resp. konala by se, ale maža popletl soboty, je to až ta příští :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ale nevadí, upřímně jsme za ty 3 hoďky docela hotoví :slight_smile:
Byla tu Áďa (2 roky) a Vilík (15 měsíců). Sranda je, že jsou se Štěpíkem stejně vysocí i skoro stejě chodí, jen Vilda je malinko oplácanější. Takže vypadali jako stejně staří a i si dost rozumněli, jelikož i tak podobně mluví :dizzy_face: Štěpula ho sice občas mastil, ale jinak se snažil - dělal jim oběma malá, vůbec na ně nežárlil, pořád chtěl být s nima. Adinka ho pusinkovala a vychovávala - pořád mu říkala tytyty, když ji tahal za mikinu :grinning: :grinning:
Za chvíli hodím ějaký fotečky :wink:

ad hlídání - jelikož máme zatím obě babičky daleko, tak si pak vážím každé chvilky, tudíž nemůžu posuzovat :wink:
23. led 2010 v 17:16  • Odpověz
Zdravím, my půjdem za chvilku koupat.
Byli jsme u našich a u ségry, Karolí se vyblbla, dobrý to bylo.
ad hlídání: beru to jako fajn výhodu když je ta možnost (i když jsem toho ještě nevyužila) ale určitě není dobrý když se z toho dělá nějaká pravidelnost a závazek :wink:
23. led 2010 v 17:58  • Odpověz
jo a koupila jsem Karolí nové capáčky v Glubusu, páč ty fialové (resp.ta menší) jí jsou malé. Ale byla to fuška, najít nějaké aby jí nebyly za týden malé. Nakonec se povedlo - měli ale jenom jedny, takže žádnej výběr, ale to neva, jsou růžové.
23. led 2010 v 18:01  • Odpověz
Hodila jsem na FB pár fotek a video :wink:
23. led 2010 v 18:11  • Odpověz
Saru, podle popisu to byla supr návštěva, jdu mrkknout na fotečky :slight_smile: a to byli sourozenci?
23. led 2010 v 19:12  • Odpověz
čauky
my byliu příbuzných ...mají měsíčňátko a dvouletého klučinu -tož bylo veselo :slight_smile:
ondrášek se choval velmi způsobně a oni nabyli dojmu,že je to strašně klidné a hodné dítě
jako zlatíčko on sice je,ale to co tam předvedl byla normální herecká etuda na 20% jeho temperamentu :grinning:
pěkně hačal,prohlžel si knížky,hrá lsi jen s hračkama,kterému byly zapůjčeny

kaci: ad tchýně -chápu,že toto zhatilo plány, ale souhlas s pebi (a ostatníma holkama)
ona má právo na svůj život -byť by pro nás byla jeho náplň sebedebilnější
myslím,že to nezbývá nic jiného než to respektovat
moje tchýně taky nehlídá - ale ani nepracuje-jen vzdychá,jak je opuštěná a jak by chtěla být s ondrou víc (taky náplň dne,že :grinning:)
moje mamka je fajna baba, ale jako hlídací babička nic extrovního - jenže jí je 51, má práci,ktomudulí a dělá laktační poradnu,k tomu má ještě v opavě další dvě vnoučátka no a letos ještě začnou stavět - tož snaží se přijet hlavněteď když jsemtěhu 2x týdně na hodinku dvě, ale reálně to vypadá tak,že když je vyjetá na jižní moravě,těžko mi může garantovat, že na čtvrtou opravdu v tomhle počasí dorazí
ale ani to po ní nechci - ondráša jsem si pořídila dobrovolně a toho červíka druhého taky-no tak to nějak zvládnu
když prarodiče hlídají, je to příjemný benefit,ale ne jejich povinnost :wink:

nemůžeš si emi brát se sebou ...
třeba s hlídáním..ale abys ji měla na očích?
nebo pokud by vás bylo o něco víc,je aktuálně otevřená výzva na zřízení firemních školek :wink:
23. led 2010 v 19:34  • Odpověz
luci: jj, sourozenci, jsou o necelý rok po sobě :sweat_smile: :grinning:

hup: takže jste si taky užili fajn den, to je dobře :wink: :dizzy_face:
23. led 2010 v 19:40  • Odpověz
hup: a Ondrášek se tak doma nebo jinak nechová? :grinning: určitě jo :wink:

Kačka má ale trochu pravdu v tom, že je to od tchýně trošku podraz, když se jí nejdřív nabídla že s tím může počítat a teď najednou je všechno jinak...
23. led 2010 v 19:44  • Odpověz
maus: jo pokud změnila dohodu,je to určo na naštvání ..ale to je celkem jediné,cose stímdá dělat :sweat_smile:

joooo...ondrášek je jinak taková šedivá nenápadnámyška,která se vůbec neprosazuje :grinning:
23. led 2010 v 19:54  • Odpověz
hup: to jako jo, bohužel
A s tím Ondrou to je jasný :grinning:
23. led 2010 v 19:56  • Odpověz
jj Saru, to jsem si přesně myslela, že jsou ryhcle po sobě :slight_smile:
Hup, napsala jsi to moc hezky, jak o Ondrovi, tak o hlídání. Našeho kluka hlídají babičky docela minimálně. jedna chodí do práce a druhá je až v Ostravě... ale v pátek jdem na ples a to už máme domluvené hlídání :stuck_out_tongue_closed_eyes: bude to teprve podruhé, co vyrazíme do společnosti sami bez dítětě :wink: doufám, že to bude častěji, ať nezakrníme :sweat_smile:
23. led 2010 ve 20:41  • Odpověz
holky jste hodné, že to tu se mnou řešíte, díky za názory
máte pravdu v tom, že to není její povinnost, s tím absolutně souhlasím, nemám co proti tomu říct.
ale jiná věc je ta naše nepsaná dohoda... a další okolnosti, který s tím souvisí. je to složitější...
jen pro příklad...říkala, že hlídá jen občas, takže práci k tomu stihne. tak jsem jí požádala, jestli by hlídala třeba dva dny po sobě...ale to už na ní bylo moc, že to nezvládne...přitom práci zvládne třikrát v týdnu...tak se v tom vyznejte...
A musím zdůraznit, že emi nenechávám hlídat moc často, tak jednou za 14 dní přes den. jen ted se mi toho sešlo trochu víc, že to bude tři dny za sebou, tak z toho vznikl ten problém.
už jsem si poptala agentury a přesně jak jsi psala, hup, zvážím možnosti, jak si vzít emi sebou a k ní najmou tetu, která mi jí tam pohlídá - kdybych šla do kanclu, tak by to problém nebyl, ale tohle jsou meetingy mimo domov - průzkumy, zákaznické testování apod., to je v externích prostorách....
no nic, nějak to vyřešíme.
emminku máme také dobrovolně a v žádném případě nám není na obtíž. naopak, jak jsem psala, pokud bude nutné, budu muset omezit práci. jsem na to připravená. ale tím, že je to takle nárazově, jinak to zvládám v pohodě, tak snad nebude tohle radikální řešení nutné...

luci: co manžův zub?

jo jinak holky, koupily jsme druhou sedačku, romer duo plus s isofixem. jetou ale v OK stavu. měla jsem jí celou rozebranou, peru potah, a zdá se být OK. paní s pánem předali bez problémů, byli slušní, žádný "socky", dali mi i originál fakturu a záručák, tak doufám, že jsme udělali dobře.
23. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
:unamused: ahojky, kde jste?
tak malý se v noci nějak často budil... kéž už je zdravý a můžem zapracovat na omezení nočního kojení :astonished:
Kači, manža se vrátil z nemocnice, že tam zubní pohotovost nemají.. dali mu seznam, kde jsou, ale jemu se tam už nechtělo :confused: šel dělat něco na autě venku, a jak byl mráz, tak ho to ani nebolelo.. lepší se to. dnes už ani není poznat, že ho to bolí, dost to splasklo a hlavně manža i něco dělá doma :grinning: předtím furt ležel dole na gauči :fearful:
za chvíli pojedem na výlet na nějakou zříceninu, uže se těším. zkusíme vzít malého do šátku, snad to půjde a vejde se pod bundu :slight_smile:
24. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
My jsme teď byli venku, ale vydrželi jsme sotva 20 minut, sice krásně svítí, ale je tu -12, fakt šílenýýý :unamused: Jen Štěpík se tvářil, co jako blbnem, že jemu se jede hezky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Za 2 hoďky přijede tchán, tak si jdem odpočinout a doplnit síly na další návštěvu :slight_smile:
24. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
My jsme měly po dlouhé době super noc, ale nedělám si iluze že by to tak šlo dál :sweat_smile:
luci: to mě mrzí že je Marťa ještě nemocný...
saru: no hroznej mráz, my ani nevystrkujem čumák. jen k autu a zpět.
Byli jsme u tchánovců, ale vrátili jsme se celkem brzo, manža jel do práce. Prababička chtěla dát Karolínce králičí polívku, že ona moc nesolí, ale stejnak to slané bylo, tak jsem odmítla, se asi trochu urazila. Tchýně to chápe, ale ona už tolik ne. má pocit že jsem přecitlivělá a přeháním. Ale aspoň mi dala pro malou domácí nudle a takové jako drobení (strouhané nudle). To bylo ještě před tou polívkou :grinning:
No a švagrová už cpe malému kde co, slané neslané, všechno jedno. A pořád se ohání argumentama že ta a ta už taky dává. To je jeden z nejpříšernějších argumentů :rolling_eyes: ale každého věc :slight_smile: zase je ale pravda že malej baští všechno krásně, né jak ta naše hvězda která nechce nic co je "mimo" její návyky. Asi budem do dvou let na jídle bez kousků a budu ji krmit, páč sama se neobslouží :grinning:
24. led 2010 v 15:31  • Odpověz
holky já se řežu
volá tchýně a ona do telefonu říká,když jí alan řekl něco o ondrovi: jééééžiš...on je tááám?
kde by asi tak byl :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
šel s kámošama na fotbal a nebo jsme ho jako ona odvelela bydlet k babičce ? :grinning: :grinning: :grinning:

jinak u nás taky kosa -14

maus:švagrové argument je úúúžasný ....já v pubertě taky argumentovala,žemusímjít nadiskotéku,jelikož tam "všichni"budou ....ale ono to je přiměřené tomu věku 15 let,že ...do výchovy bych to fakt nemontovala
24. led 2010 v 16:37  • Odpověz
hup: tchýně má taky dobré hlášky :grinning: ale věkem to nebude :grinning:
My jsme taky ve škole vždycky hlásili že pětku dostali všichni :grinning:
Karolí kramaří v pokojíčku, nevím v kolik půjde dneska spát. Včera šla později, byla nějaká čilá :slight_smile:
24. led 2010 v 17:25  • Odpověz
Ahojky :wink: Štěpíno právě usíná, tchán zrovna odjel - teda byl to fakt vysilující víkend, jsem grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Všichni jsou paf, jak se rozchodil a dneska dělal dřepy :grinning: Hodil si auto na zem, sehnul se pro něj, zvednul a zase hodil na zem :grinning: :grinning: Jsme se všichni včetně něj řezali smíchy. Ale svaly má neuvěřitelný, deset dřepů ani nepostřehne :slight_smile:

hup: :grinning: :grinning: :grinning: To ale muselo být dost šokující zjištění, že je tam Odra s váma. Bych z toho taky byla vedle :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. led 2010 v 17:44  • Odpověz
A dneska pořád dokola říkal tatatabá - znělo to jak téma z Osudový od Beethovea :grinning:
24. led 2010 v 17:46  • Odpověz
Ahoj holky, u nás bylo celý odpoledne taky docla divoký, byli tu tchánovci, naši a segra s manžou popřát mi k narozeninám. Ale bylo to fajn. Tímto děkuji všem hvězdičkám za přání na FB, potěšilo moc moc :dizzy_face:

Luci: Ty jsi tomu teda dala s tím přáním at jsme zdraví všichni čtyři.....už mi přišlo pět SMS s gratulací k těhotenství :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Hup: To je ale divný, že v neděli je Ondří s váma doma....to by mě teda nenapadlo, člověk by řekl, že bude někde s kámošema na chatě..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Mau: Však jsi udělala dobře s tou polívkou, já s tím taky někdy bojuju, když se různí známí snaží Karolí dávat všelijaký jídla...odmítnu a oni se tváří jak to přeháním

Saru: taky jsem dneska totálně vyfluslá, ty návštěvy jsou docela vyčerpávající
24. led 2010 v 19:08  • Odpověz
Ondří by určo chtěl někde pařit a Hup ho jistě nechtěla pustit. Babička se ho jen zastala :grinning: :grinning:
jani: třeba to brzo vyjde a budete 4 :dizzy_face:
A toho s tou polívkou nelituju - udělala bych to zase :wink:
My máme doma veselo, jak je mi pořád špatně tak manža plaší že jsem těhu :sweat_smile: no krom toho že jsem už měla MS a od té doby "nic nebylo" tak dost pochybuju :grinning:
24. led 2010 v 19:15  • Odpověz
Mau: pracujeme na tom, ale zatím teda čtyři fakt nejsme.....ikdyž m to ted nikdo nevěří :wink:
24. led 2010 v 19:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.