• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hvězdná dubňátka 2009

(Zamčená)
14. února 2010 
Domeček mu taky chceme koupit, až si ovšem nejdřív koupíme trochu větší :grinning: Možná spíš takový ten na zahradu :slight_smile:
25. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Ségra mu k vánocům koupila stan Bořka stavitele, zatím jsme ho nestavěli, ale myslím, že bude super :dizzy_face: Je do domu i na zahradu, tak to zatím bude jeho domeček :slight_smile:
25. led 2010 v 11:17  • Odpověz
my na nic takového nemáme místo, tak se bude muset vyřádit u babiček a u tety :slight_smile:
25. led 2010 v 11:18  • Odpověz
my jsme koupily dvojstan spojený prolézacím tunelem. zatím k vánocům dostala emi ten tunel, k narozkám dostany ty dva stany
ale komplet složené se nám to taky nevejde, v létě na zahradě se ale vyřádí:slight_smile:
25. led 2010 v 11:44  • Odpověz
Ahojky,

u nás luxus noc, papů jen v 00.45... Pak nás v 8 vzbudili pracanti, co rozbíjeli led z chodníků.. Jeden dělal, 3 na něj čučeli... No mazec...V 11 to sbalili a jeli na oběd :sweat_smile:

Kousky Fífovi nevadí, jí v pohodě i bez zubů.. Rohlíky i chleba miluje... V kočárku si vždycky dá.. Včera jsem je ale neházela kačenám a to byla chyba :sunglasses: Tak jsme jeli koupit housku... U nás bylo včera jen -2 podle teploměru, ale mně to připadalo, jako -12... Hrozná kosa...

Domeček dostal Fífa k Vánocům - na zahradu. Do bytu se nám nevejde. Se těšim, až ho na jaře postavíme.. Spolu s houpačkou a skluzavkou :dizzy_face: Tu mu vyrobil praděda :wink:

Taveňáky nedávám, ani já je nejim.. David je má rád, ale Fífovi ani náhodou... Tomu dávám Lučinu nebo máslíčko...
25. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
kaca: taky máme 2 stany s tunelem, ale vůbec mě nenapadlo, že bych ten tunel už mohla vytáhnout, dobrý nápad :wink:

taveňáky občas jíme, máme je pro jistotu, když nestihneme nakoupit a nic jiného není :wink:

saru: taky máme k jídlu bryndák s rukávy, občas nepomůže ani to, asi by to chtělo vážně velkou pláštěnku :grinning:

hrací domeček bych chtěla se dřeva na zahradu spolu se skluzavkou a houpačkou, ale letos to asi neklapne, spíš až napřesrok, letos bude pergola :wink:
25. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
Našemu dítěti se asi vrátila chuť k jídlu, včera i dneska snědla krásně celou porci :dizzy_face: jen tak dál :slight_smile:
No my ani nelezeme ven, je tam -8C. Nesedí nám to kvůli spaní, pak to není dobrý na ekzém (i když vytopenej byt taky ne) a je tam kosa, takže se mi ani nechce :sweat_smile: Radši blbneme doma :slight_smile:
25. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
Tak jsme doma od doktorky, míry 8300g, 74 cm. Jsem čekala víc při jejím apetitu, ale má fakt hodně pohybu, tak asi spaluje :wink:

Holky nemáte odkaz na ten dvojstan s tunelem? Já bych taky chtěla něco co může být doma i na zahradě
25. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
a moč stačila, byla ok,tak jsem ráda, že to mám z krku
25. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
jani: krásné míry :slight_smile:
25. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
Ahojík,
tak my jsme byli dneska u Mudry, trošku nám bobek zhubnul, máme asi něajkou střevní virozku, do toho se tlačí vrchní zuby, brala mu výtěr z dupky, snad to bude dobré, dneska krom rána ještě nekakal....ale je ultra protivka, tedka spinká po obědě z rýže a mrkve, spapal celou misku, šikulínek.

My krmíme zásadně v židličce anebo v obýváku v sedě, třeba svačinku. Zatím o pohybu nemůže být řeč :sweat_smile: pže i když na bříšku je parádně rychlý, ze sedu se neumí dostat dolehu aniž by sebou práskl, takže pokud ho posadím, většinou čeká, až ho položím, takový malý hříbeček.

Domeček taky plánujem koupit, snad už brzo bude mít svůj pokojíček.

Noci jsou tedka hrůzostrašné, ten průjem se nás drží asi proto, že přes den máme dietku, ale v noci se dožaduje mlíčka a i když jsem ho šulila slabším, i tak ho to prohání. Mudra nám doporučila nějaké mlíčko bez laktozy a do toho rýžovou kašičku. Až budem zdraví, chystám se zkusit to Hajaja mlíčko, koukám, že má fajn účinek, jinak u nás stále vstávám jak divá....víkend byl strašný, sotva pletu nohama :frowning2:

Včera odpoledne jsem byla s kámoškou kupovat šaty na ples a STARAL SE tatínek....sice reptal, ale nehlídal, staral se :wink: Přišla sjem domů s obavami, jak zas bude držkovat, že mu malý řval a tak....ale nééé, odcházela jsem, šli si spolu lehnout a po 3hodinách, co jsem byla pryč, STÁLE SPALI!!!!! :slight_smile: U nás nevídané!!!! Takže to tatkovi jako fakt vyšlo!!! Víkend byl fakt hrozný, malý často plakal a byl protivka....já jsem ven vyloženě zdrhla, ještě poté, co mě tatínek "masíroval" větama- nesmíš být na něj tak hrrr, musíš to dělat tak....a tak různě....tak jsem ráda přenechala, at si vše vyzkouší, když ze mě dělá pochybnou matku :sweat_smile: Někdy bych ho vážně kopla, ale zas mu to vyšlo....s ním vždycky vydrží prcek spát min. hodinu a půl, včera dokonce 3...
25. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
tak my byly venku, zima jako pra.e :wink: , musela jsem na poštu, posílala jsem ségře balík a mamce taky balíček k narozkám, byly jsme tam asi 45 min, kdyby nefoukal vítr, tak by se to i dalo, Nelinka má jednu tvářičku jakoby víc červenou, no doufám, že neomrzla :astonished: , teď jsem ji dala spinkat, zatím ticho, tak snad to klapne :wink:

jani: my ty stany kupovali v makru někdy v říjnu nebo listopadu, byla na to akce asi za 500,-... na netu fakt nevím .... a máte krásné, Nela váží stejně jako Karolínka, ale do 10 měsíců nám ještě nějaký ten týden zbývá :grinning:

baru: tak ať je Adámkovi brzo líp... a to sezení na místě ti závidím :grinning:
25. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
Ahojda, dlouho jsem nečetla, a dočíst to nestihnu. Honzík mě nenechá. Nejspíš mu polezou horní zoubky.Má naběhlí dásínka, je protivnej a má zvýšenou teplotu. Tak uvidíme jestli něco vyleze.
doneček domů kupovat nebudem, protože není místo. Manža ale plánuje, že postaví na zahrade skluzavku s domečkem.
Chtěla jsem se zeptat kdo kojíte, kolikrát kojíte? :sunglasses:
Jo a chodili jste o víkendu ven, když mrzlo. My chodili na mini procházky, jen na usnuti a domů. ale mám pocit, že se nás někteří koukali jako, že jsme se zbláznili. :wink:
25. led 2010 v 15:20  • Odpověz
ahoj holky, než vás dočtu, nosíte děti v šátku i obličejem vpřed? já nevím, jestli je to správné. zkoušela jsem kolíbku s křížem obličejem k matce, ale jemu se nelíbilo, že nemá výhled, furt se mi vytáčel :confused:
25. led 2010 v 15:27  • Odpověz
My byli venku hodinu a pohoda.. Je -1... :slight_smile: O víkendu tu nebylo přes den míň než -3 :sunglasses:
Jani, hezký míry, my jdem na 10M prohlídku zítra...
Mis, Fífa má taky červený tváře.. A jednou je měl fakt hodně.. .Jak jsme sáňkovali.. Doma mu to etě vyběhlo, že jsem se taky bála, jestli neomrzl.
šátek už nepoužíváme, mam ho schovanej na druhý.. Ale obličejem ven by se asi děti nosit neměly... nevim, nejsem expert.
My kojíme před dopo a odpo spánkem, před večernim spánkem a v noci - cca. 2x-3x (ten poslední je spíš ranní. tak v 6-7 h.)
25. led 2010 v 15:32  • Odpověz
nik..taky jdeme na 10m zítra:slight_smile:
tipuju, že bude mít min. 9500g :slight_smile:
šátek už taky nepoužívám, manducu jen občas
25. led 2010 v 16:01  • Odpověz
v šátku nenosím, Nela to nesnáší :wink:

kojím jen večer a v noci, takže max 2x-3x celkem, přes den jsem to zrušila, protože Nela udělala cuc cuc, takže na to prdím :wink:

a je to dobrý, Nela neomrzla :grinning:
25. led 2010 v 16:04  • Odpověz
Fífa má doma 10.5 kg :wink: Kus chlapa...
Tyjo, má spát a dělá bordel v postýlce.. Uklízela jsem v ložnici a slyšim plácání na zeď... Tak tam jdu a on stojí a mlátí do zdi... Čumina moje :sunglasses:
Tak si dávam aspoň kafe a bábovku a doufam, že usne.. :grinning:
25. led 2010 v 16:04  • Odpověz
Děkuji za odpovědi, no my kojíme ráno a odpoledne. Večer dostane kaši, dřiv jsem ještě kojila, ale zdálo see my, že je to k ničemu. V noci se přestal budit na jídlo. Takže jen dvaakrát a nevím jestli nemá třeba málo. No někdy dostane třikrát. :wink:
Tváře máme vždycky červený, ale ještě to jde. u nás byla určitě větší zima, jenže nemáme venkovní teploměr. Ale babička má a bylo tak -8.
25. led 2010 v 16:18  • Odpověz
Já jsem trochu pouklízela s děckem v závěsu. tady je ráno tak -15 a během dne -8, to podle mého an procházku není. Ani enní moc vidět kočárky. A na tu chvilku co by to šlo to nemá smysl.
Já myslím že se v šátku nemá nosit obličejem ven, to je nejspíš špatně, protože dítě nemá správně podepřený zadeček a záda. Já bych to asi řešila dáním na záda, aby viděl. my už šátek taky nepoužíváme, jen občas nosítko.
Karolí už odpo neusnula, tak půjde nejspíš brzo spát. My máme s usnutím 2x denně fakt problém. řeší to jen auto a spol. Asi jí zkusím posouvat ten dopo spánek po čtvrt hodinkách aby jsme měly jen ten jeden spánek. Už máme ten režim tak dlouho rozrýpanej a "tvoříme" že už mě to nebaví, je to i dost omezující...
Karolí teda jak byla v popředí tabulky, tak mám pocit že nás někteří hodně dohání :slight_smile: Ona má teď tak 9900g
25. led 2010 v 16:20  • Odpověz
Tak šmudlík už neusnul, tak jsem zvědavá, kdy odpadne. Je vzhůru od 12.30. Šmejdí po bytě, honí Čika a největší prču má z toho, že si stoupne a spadne na prdku :sweat_smile: Dělá to furt dokola...
25. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Tak u nás už se chrupe :slight_smile: A já půjdu dneska asi taky brzo :sweat_smile:

ad váha - jdeme do poradny za týden a tipuju něco mezi 10-10,5 kg a lehce pod 80 cm. Tak uvidíme :wink: Sice teď hodně běhá, ale úměrně tomu baští :grinning:
25. led 2010 v 18:21  • Odpověz
adkojení -kojím večer, v noci a ráno -3x-4x

ad šátek - už vyůbec nepoužívám-nosímv manduce, ale čumákem napřed bych nenosila -nemá se to...a kdybych už náhodou porušila ergonomii...určo ne v téhle zimě

taky máme prohlídku zítra :slight_smile: ....ale 10 kg ani velikánskou náhodou :sweat_smile:
25. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
hup: ale podle videa Ondří vypadá že se spravil :wink:
25. led 2010 ve 20:54  • Odpověz
hup: taky mi přijde, že se Odra spravil, taky jsem si to říkala, když jsem koukala a video. Ale je jasný, že 10 kg nedá :wink:

Hvězdy, dobrou, dneska jdu zalízt do pelechu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
25. led 2010 ve 21:00  • Odpověz
a jooo...už to není ta žížala :dizzy_face:
25. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
kočky, takže gratulace tomáškovi a willínkovi k 9 měs. a Ondráškovi k 10!! :slight_smile: letí to jak voda.
díky za ten šátek.. no asi ho tedy budu nosit správně, jestli tedy nebude remcat.. je to s ním občas k nevydržení :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak kojím na noc, v noci tak 2x a ráno místo snídaně tak v půl osmé. dnes po delší době dostal kaši - bezmléčnou ale hustou, a spí v kuse už 3,5 hodiny, to se dlouho nestalo :sweat_smile: jen tak dál. klasicky se budil v deset, když šel spát v sedm.
jinak skoro nechodíme ven a leze mi to na palici.. v těch mrazech moc nemáme na výběr a taky u nás jsou ty chodníky tak blbě uklizené, že tam s kočárem malokdy vejdu - a když ne, tak to rozhrabavám kočárem, fakt luxus :rolling_eyes:
Holky, poraďte, co dáváte mrňousům na svačiny, mně nějak dochází fantasie.. :frowning2:
25. led 2010 ve 22:40  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: až na hodinové čumákování (kdy ale byla hodná, neječela, ale musela jsem být u ní) spala krásně. byla jsem u ní jen ve 21:30, pak tu hodinu kolem 1 a pak až s mlíčkem po4. A spala u sebe až do 6:20.
Už jsme pouklízely, ještě vyklidit myčku, to se Karolí líbí :slight_smile:
Nám se teď hoooodně zhoršil ten ekzém, na puse se jí to sice hojí, ale má několik dalších ložisek všude na rukách, pažích, zádech, bříšku a stehýnkách....úúúúáááááá :pensive:
luci: my jedeme pořád dokola jogurty, ovoce, přesnídávky, sušenky, vyjímečně kaši, ale u nás je to problém. naše vybíravé dítě toho moc nejí. Jinka bych ještě dávala chlebík s něčím a další ovoce :wink:
26. led 2010 v 07:45  • Odpověz
Krásné ránko,
u nás noc pěkná, spinkala do čtyř a pak do sedmi, což je fajn.

Luci: na svačiny nejčastěji čerstvé ovoce střídané s jugurtem, občas chlebík s lučinou a šunkou

Mau: To je mi líto s tím ekzémem, Karolínka ho měla ve dvou měsících an tvářičce, dr. nám dala takovou mastičku, skoro vazelínu a bylo to po pár natření pryč, tak si říkám že to ano nebyl AE, ale trostě suché místečko. Občas se jí vysuší kůže za ouškem, ale po namazání dobrý. Synovec s tím bojuje docela dost, vím že mu kupujou i nějaký speciální punčocháče, který mají vyšší podíl bavlny...je to holt boj. Snad se vám to brzo spraví, držím palce
26. led 2010 v 09:01  • Odpověz
jani: díky, snad se to brzo zase zlepší :wink:
Já vařím oběd, kuře na paprice. A i pro malou dělám "něco v tom smyslu" tak jsem zvědavá jestli to bude jíst :sweat_smile:
26. led 2010 v 09:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.