• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ivančice a okolí - těhulky i maminky

(Zamčená)
10. května 2011 
dobré ráno, jááájsem tady takyyyy :wink: , ale jen na skok, musím makat
5. bře 2010 v 07:51  • Odpověz
taky chválím pupik a ted nevím která z vás má ten kočárek Q 12, taky jsem nad ním uvažovala, kolik tě stál prosím tě? Já chci as X LANDER, no pořád nevím. Krásná holčička, ale nevím ke komu patří, jsem na další stránce a musin jít makat, tak chválím tak ymateně, omlouvám se. Pěkný den pai
5. bře 2010 v 07:53  • Odpověz
autor
Kači,tak to s tou prací nepřeháněj prosím tě ju :slight_smile: heleď tak to se asi uvidíme kdoví kdy co,když dneska makáš a já tu od pondělí nebudu.. No ani ještě nevím kdy pojedu do toho brna,jestli busem,nebo počkám až pojede i manža a pojedu s ním autem,ale on tu v to pondělí s nima bude kdoví jak dlouho..uvidíme no
5. bře 2010 v 08:02  • Odpověz
Hezké ráno a pěkný den.

My vyrážíme dneska snad do toho Brna, doufám, že bude hezky, ráno tady chumelilo :unamused: Tak pěkný den všem.
5. bře 2010 v 08:03  • Odpověz
Ahoj holky..
Vítám obě holky z Krumlova :wink: Já jsem do Krumlova chodila do školy a teď tam jezdím k Šulcovi na gyndu :grinning: :grinning:

Holky, tak já se dnes vůbec nevyspala, spala jsem od desíti to půlnoci, pak jsem do pěti do rána čučela na televizi a pak usla tak do půl osmé.. a dnes jsem teda KO. Myslím, že akorát uvařím oběd a pak zalezu do postele. Vůbec nevím čím to je, že nemůžu spát. Ale napadlo mě, jestli to nemůže být i tím, že jsem včera a předevčírem měla poprvé snad po půl roce slabý kafčo. Ale nikdy na mě tak nepůsobilo...
5. bře 2010 v 10:09  • Odpověz
autor
téda Leni,tak to budeš asi celý den odpočívat viď :slight_smile: já v noci spím zatím teda dobře,ale po ránu když manža odjede do práce,tak už většinou nemůžu zabrat.. dneska taky.
Co budeš dělat na obídek? Mě tam ještě zbyla jedna porce té čočky co jsem dělala předevčírem,tak si ji dám s chlebem,vařit pak budu až večeři,ať má manža něco dobrýho.. asi udělám zapečený těstovinky sýrový,to máme rádi :slight_smile:
Teď si zacvičím a pak asi sednu na chvíli k televizi a budu si číst.. venku je dneska přes okno hezky,ale kosa jak blázen.. a ráno tu taky chumelilo,ať už ten sníh a zima táhnou do pryč,fakt,už mě to nebaví :angry:
5. bře 2010 v 10:49  • Odpověz
janinka, bydlím v Dobelicích, ale do dvou měsíců se stěhujeme do Olbramovic :slight_smile:
5. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz
Jani, tak já jsem zapékala těstoviny se sýrovou omáčkou, kuřecím na žampionech a měla jsem v lednici květák, tak jsem ho půlku uvařila a přihodila to do těch těstovin a dobré to bylo, pochutnali jsme si :grinning: :grinning: :grinning: Ale je to hrozný, našpiní se u toho nádobí a hlavně to trvááááá ... jsem to vařila a připravovala snad od těch půl desáté do dvanácti.. Ono to bude i tím, že my zapíkaný těstoviny moc nejíme a neděláme.. ani nevím proč, byly dobrý :grinning:
5. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz
ahojky, Jani, to tak to fakt netuším kdy sde uvidíme, snad ten randál od vás neuslyšíme když máme mezi sebou patro, chci se vyspat v pondělí až drahý půjde do práce.
ale je fakt, že jsem usnula tvrdě, to už se mi dlouho nepovedlo,ale taky jsen na 2hod, pak od půlnoci do dvou nespala a pak se převalovala, dostala křeče do noh, takže jsem ráda, že mám nějaké korunky, ale taky že už to mám za sebou. Zítra máme návštěvu, tak se taky moc nevyspím, ale těším se na ni. Ta moje kamarádka co má malého, tak už psala, že změnila polohu kojení a že je to o 100% lepší, akorát, že koupayčku malej nemá rád, že řve jak tur :slight_smile: , jsem ráda, že je v pohodě, akorát psala, že má hormony v háji, že u všeho řve, tak si s malym nemají co vyčítat :grinning: Volala jsem si na gyndu skrz testy jak mi brali tu krev a sestra mi říkala, no já tady nic na cukr nevidím, ale máte tady od dr. předepsaný železo, tak se stavte, no jenže do OL je to z ruky. Jsem chudokrevná od mala, tak jsem s tim počítala. Tak snad mi poradí v lékárně i bez předpisu, akorát mám problémy chodit na WC, tak ted to bude ted ještě horší. Jsem ráda, že už pomáhat miláčkovi nemusím, je to fakt záhul, ale je to hnus, kolem sebe tolik jííídla, tak ani nechci na váhu. :frowning2: Tak pěknej víkend pa
5. bře 2010 v 17:13  • Odpověz
Kači, tak si zkus na tu gyndu brnknout, jestli by ti to neposlali poštou :wink: Mě takhle doktor nechával posílat recept na antikoncepci. Protože jsem taky dál, tak mi řekl, že je tady i možnost poslání poštou :wink:
5. bře 2010 v 17:20  • Odpověz
koník sis moc nepomohla...z jedné díry do druhé :grinning: :wink:
ale těším se až tam budete bylet a my za vámi budem jezdit :slight_smile:)

dezyre taky chodím k šulcovi na gyndu... jsem měla na konci těhu preeklampsii a on si toho jaksi nevšiml :angry: ... tak mě to zjistila až v ivančicích a porod museli vyvolat :slight_smile:
5. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
Veru, co to je preeklampsie a jak se to projevuje? .. Mimochodem já jsem se Šulcem nikdy neměla problémy, ale některé moje kámošky od něj zdrhli..
5. bře 2010 v 18:10  • Odpověz
dez, dnes byl poslední den a já tam v uterý jedu, takže to nemá smysl. Taky by mě zajímalo co je to ta preeklampsie.
5. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz
Já mám pocit, že už jsem to slyšela, jestli to není něco s játrama.. Ještě si to vygúgluju, ale zajímá mě jak se to Verči projevilo a tak všechno (doufám že nejsem moc moc zvědavá :pensive: :sweat_smile: )
5. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
Kači, tak jsem to našla.. jsem se sekla.. Teda ale je to zajímavé..
http://rodina-deti.doktorka.cz/tehotenska-preeklampsie/
No jenže podle toho co popisují, tak pár příznaků na sobě vidím :grinning: :grinning: Myslím hlavně váhu - přibrala jsem přes 20 kg a to čůrání. Ale to jsem si už Šulcovi stěžovala před dvouma měsícema, že chodím jen dvakrát až třikrát denně na malou a přitom vypiju dobrý 2 litry vody, a to nepočítám čaje..
Holky, ale stejně ten internet je hrozná věc, člověk si tam něco přečte a už se v tom vidí :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz
ahojky

tak dnešní den jsme si užili, sice chvilku chumelenice, ale Brno bylo super.

Leni http://www.rodina.cz/clanek5640.htm tady si počti po preeklampsii, u mě se dr. bál abych ju nakonec neměla, já v těhu měla vysoký TK, ale naštístí se mi to vyhlo.
5. bře 2010 ve 20:38  • Odpověz
Jé pardon, už koukám že to tu je :grinning:
5. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz
Veruso, já ti dám z jedné díry do druhé :grinning:
5. bře 2010 ve 20:43  • Odpověz
Tak mě se tlak zvedá pomale, posledně jsem měla ten druhej /80, spíš mě trápí ty otoky, přírustek váhy 5 kg za 4 týdny (a to se necpu), a to že chodím málo na malou... Jenže když jsem řekla doktorovi, že toho sním míň než před těhotenstvím a že jím tak 2x denně, tak mi to absolutně nevěřil a naznačil něco v tom smyslu, že se nemůžu cpát od osmi do dvanácti a od jedné do pěti, to pak ta váha tak vypadá :wink: Doktoři no.. je pro ně prostě jednodušší myslet si, že furt žeru :slight_smile:
5. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
Koni, Verča má bohužel pravdu :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
5. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
Dezyre, já taky zas nějak moc nejím. Snažím se jíst stejně jako před těhu a stejně mám už +7kg :confounded: No teď už to možná bude +8kg :frowning2:
5. bře 2010 ve 20:46  • Odpověz
Dezyre, však já vím. My jsme s manžem chtěli bydlet na vesnici :wink:
5. bře 2010 ve 20:47  • Odpověz
Koni, tak to taky pěkně přibíráš ... mě váha letěla nahoru okamžitě úplně od začátku. A při poslední poradně mě doktor poručil dietu, tu jeho dietu jsem držela dva dny, sletěly mě 2 kg, tak jsem se na to fakt vykašlala. Prý mám jíst jen zeleninu a šmakouna. No a já jsem si to nedokázala představit, protože teď ulítávám na jablkách a mléku, nebo spíš zákysech a pak jsem si řekla, radši budu jíst tak jak jím s tím, že prostě budu asi přibírat, anebo se trápit hlady a omdlívat. Ty dva dny co jsem držela jeho dietu jsem byla fakt KO .. úplně unavená a malátná..
My taky bydlíme na vesnici .. a vůbec si nestěžuju :wink: Brno máme za humnama skoro, takže super :sunglasses:
5. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz
No držet dietu si nedovedu představit jako těhotná. Pokud nejím pravidelně, tak je mi zle. A jíst jenom zeleninu a šmakoun, no to bych asi byla taky malátná a bylo by mi pěkně zle. Holt se budu snažit jíst střídmě a pokud kila půjdou pořád nahoru, tak půjdou no, co se dá dělat. V úterý jdu k doktorovi, tak jsem zvědavá, co mi na to moje přibírání řekne.
5. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
no holky preeklmapsie.... me se projevila tim,ze jsem mela vyssi tlak,otoky asi celeho tela:slight_smile: pribrala jsem 25kilo :( mela jsem malo plodovky... a kyselino mocovou v krvi jsem mela moc zvysenou... proto me pak i porod vyvolavali..rodila jsem 35hodin :slight_smile: to jde ne ??? :grinning:
5. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz
holky odkud tak asi jste??? z jakych vesnicek ci mestecek???
5. bře 2010 ve 20:58  • Odpověz
Tak já mám poradnu ve čtvrtek, a popravdě od minulé poradny jsem minulej týden měla nahoře akorát kilčo a teď jsem se teda dýl nevážila, takže to bude taky překvapení :wink: A jsem zvědavá co mi taky řekne .. už se tam docela "těším". Minule mi fakt nadal..
Koni já jsem nabrala okamžitě 3 kg ještě než jsem věděla, že jsem těhotná, jsem se zavodnila jako prase. A popravdě taky neležím a necpu se jen.. to je to nejhorší. Kdyby jo, tak si řeknu "krávo jedna, si za to můžeš sama", ale takhle.. ani výčitky z té váhy nemám .. není důvod :grinning: :grinning: :grinning:

Ale asi to zavodnění máme v rodině, moje mamina přibrala v těhotenství 30 kg a vždycky byla a je jak proutek.. Bohužel měla v těhotenství i ten vysokej tlak, naměřili jí to druhý číslo přes 100, tak s tím kdysi ležela taky v nemocnici.
5. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz
Veru, 35 hodin, to je slušnej výkon.. doufám, že se nebudu opičit :wink: Já bydlím v Pršticích .. původně jsem z Dolních Kounic (obojí kousek od Ivančic)..
5. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Dezyre, já přibrala od minulý kontroly 3kg, což je 5 týdnů.
5. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Veru tak to jsi si taky pěkně užila :unamused:
5. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.