• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ivančice a okolí - těhulky i maminky

(Zamčená)
10. května 2011 
No já trpím fakt hodně. Navíc mě trápí zácpa. Začala jsem pít kefír, ale ani ten mi nepomáhá. Potom mě bolí žaludek a střeva, jak to nechce jít ven a malá mě do toho ještě kope a to je fakt strašná bolest. No a jak mě tlačí na ty žebra, to je taky hrozný, fakt to hodně bolí. No a ty záda, to je taky děs. Už mi nepomáhá, ani když si lehnu. Doufám, že to vše je jen přechodný a zlepší se to, jinak se fakt už zblázním. Pak se k tomu všemu ještě v noci nevyspím a jsem celej den taková zesláblá.
Navíc mám už 12kg nahoře, i když se snažím jíst střídmě, ale jaksi to nepomáhá. Takže sebou musím celý den tahat takovou váhu. Valím se jak kačena. Pak otoky nohou. No když se na to teď dívám, co všechno mi je, tak je mi z toho až zle. Rači na to nemyslet, když vím, že to budu muset vydržet ještě dva a půl měsíce.
16. dub 2010 ve 21:58  • Odpověz
Jdu Vás jen pozdravit a popřát hezký víkend, má být krásně tak si ho hezky užijte. :wink:
16. dub 2010 ve 22:03  • Odpověz
Koni neboj to bude v pohodě. Teda já neznám ani zácpu, protože jím dost jablek a zeleniny a každý den alespoň půl - litr kefíru :wink: takže já ráno udělám vstyk z postele, max. udělám snídani a letím na velkou a během dne jdu třeba ještě dvakrát. Což je teda super :wink: JInak i když jsem se snažila docela dost, tak z 58 kg mám už 85 kg (fúúúúj) a z mého pasu 60 cm mi nakynulo břicho na úžasných 107 no a jak mi kleslo břicho tak dole už 114 cm. Ale kupodivu jedinnej problém kterej s sebou ta moje váha nese je to, že se dost zadýchávám když jdu do kopce nebo rychle, nebo když u toho mluvím, ale tak snad to půjde samo dolů. To kopání do žeber je blbé, asi si malá našla dost blbou polohu, sice se všude píše, že jak bude pomale sestupovat, že už do žeber kopat nebude, ale nemusí být pravda, kamarádku malej kopal do žeber až do porodu a jedněch 14 dní ke konci ji kopal pravidelně do žaludku, takže blila blila a blila. Ale neboj, taky ti to uteče rychle. Popravdě mě to uteklo ani nevím jak. Možná je to i tím, že se poslední dobou cítím furt skvěle. Jen jedno období jsem tady měla takový špatný, už nevím v kolikátém týdnu to bylo, ale myslela jsem, že už do porodu se to nezlepší (tuším, že to bylo začátkem toho 3 trim.), takže jsem mohla být tak jak ty a pak jakoby mávnutím kouzelnýho proutku se to změnilo :wink: Tak uvidíš :grinning:
Holky ale co teď pozoruju na sobě.. normálně to, co jsem měla v 1 trim. zčernaly mě zase chloupky na břiše, takový ty jemný a mastí se mi šíííííleně obličej... asi mi už zase skáčou hormony...
Jinak dnes mám v plánu uvařit hovězí gulášek, na nákup do Olympie a pak s manželem jdeme na návštěvu :wink: JO a včera večer jsme byli ještě po obchodech a koupili jsme super skříňku ještě do pokojíku, tak jak to domontujeme a já poklidím, tak hodím foto :wink:
17. dub 2010 v 07:17  • Odpověz
JInak v pátek jdu zase do porodky na pásy, jsem objednaná na 12 hod. takže pokud byste měli čas, asi už pojedu sama bez manžela, mohli bychom někam sednout :wink: Pokud budu ještě schopná, ale tak snad jo... :grinning: :grinning: :grinning:
17. dub 2010 v 07:19  • Odpověz
Holky tak jsem to dnes zakřikla.. chytají mě takové křeče do břicha... no hrůza.. ani narovnat se nemůžu..
17. dub 2010 v 10:06  • Odpověz
dezyre, tak aby se malá nevyklubala dřív :wink:
17. dub 2010 ve 14:54  • Odpověz
My dneska byli na stavebním veletrhu v Brně. Koupili jsme tam obývací stěnu a pak jsme se jeli jen tak podívat na sedačky do Sconta a nakonec jsme tam jednu taky vzali. Dneska se cítím o torochu líp. Břicho (žaludek) už bolí míň, záda mě teda berou hodně pořád. Malá se pořád cpe nahoru, tak je to nepříjemný, ale musí se to vydržet :slight_smile:
17. dub 2010 ve 14:56  • Odpověz
Koni, tak náhodou už je to v pohodě :wink: Byla to jen dopolední záležitost, ale už se to tam asi chystá :grinning: Jejda tak vy jste tak nakupovali? .. Já bych taky kupovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ve Scontu jsme byli včera pro ty šuflátka a ještě jsem si tam vybrala křeslo.. tak ještě to a máme s nakupováním na chvíli zase útrum :wink:
17. dub 2010 v 15:09  • Odpověz
No na ten obývák měli 35% slevu a sedačku měli slevněnou myslim o 40%, takže super kup! :grinning:
17. dub 2010 v 16:07  • Odpověz
Dobré ráno, no vy jste se činily s pisáním, já byla celé dny v terénu a psala seminárku, tak na koníka nebyl čas. Jinak v pátek opět nemůžu, mám školu. :cry: , ach joo Dez já tě asik ani nestihnu. No nic jdu se učit pa
18. dub 2010 v 10:16  • Odpověz
Ahojky, můžu k vám občas taky kouknout?? Vidím, že jste tu většinou těhulky. Plánujete rodit v Ivančicích??
18. dub 2010 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj Usounku :wink:
Co vím tak já, Janinka a i Pompila plánujeme rodit v Ivančicích.. Konik ani nevím :wink: Pročpak? Máš nějakou odstrašující zkušenost? :fearful: :fearful: :fearful:
18. dub 2010 ve 12:25  • Odpověz
Zdravím do neděle

Leni doufám, že je líp :wink:

Usounku ahojky a kde jsi rodila Adíka?
18. dub 2010 ve 12:28  • Odpověz
Já taky v Ivančicích :slight_smile:
18. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz
Čau Maji, i tobě pěknou neděli.. JJ už je to celkem v poho, akorát ráno mě chvíli bolelo břicho jak na MS, ale už zase pohodička :wink: No musím vydržet, manžel dneska odjíždí na noc do Německa s otcem a vracejí se až zítra odpoledne :wink: Cho, já tak nerada zůstávám sama doma v noci :unamused:
18. dub 2010 ve 13:40  • Odpověz
Leni, tak to je fajn. Holky se těším na Vaše zážitky, třeba tam budu jednou rodit taky :grinning:
18. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz
ahojky...já rodila v Ivančicích... docela to šlo až na dr.Križana :rolling_eyes: je hrubej! :rolling_eyes: díky němu jsem rodila 36hodin :angry: .
Poté mě převzal do svých rukou dr.Křoustek... moc milý a hodný pan doktor nemůžu si ho vynachválit... dětské sestry taky hodné až na jednu vyjímku...
18. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz
Čau holky.. Veru tak Križan mi taky není vůbec sympatickej. Měla jsem na něj dvakrát štěstí, když jsem tam byla na ultrazvuku a ještě před těhotenstvím na nějakém vyšetření a byl takovej protivnej. Na druhou stranu rodil kamošku a ta si ho nemohla vynachválit. Potom mě jednou vyšetřoval Kuzmann, taky asi neměl svůj den, ale co mě dvakrát vyšetřoval primář, tak dobrý.. Ten utrousí alespoň nějakej vtípek :grinning:
19. dub 2010 v 06:04  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po víkendu. Martínka mám od soboty u tchýně tak se rekreuju. Dneska jedu s kamoškou do Brna tak snad si pořídím něco pěkného. :grinning:
19. dub 2010 v 08:07  • Odpověz
Jé Mumi, tak si kup i něco za mě :grinning: :grinning:
19. dub 2010 v 08:26  • Odpověz
autor
Ahoj holky,tak se hlásím po víkendu :slight_smile: bylo to ale hezky že? Dneska to vypadá že to hezký počasí ještě vydrží, to je fajn.
Leni, tak na ten pátek se kdyžtak můžem určo domluvit :wink: však do konce týdne si ještě dáme vědět.
Joo tak s těma papírama to je něco teda,to jsem zvědavá na co se mě budou všechno ptát teda.. jo a moč jsi tam taky nesla jako do poradny nebo nee? Já jedu ve středu do Brna a jdu do poslední poradny. a příští týden už pofrčím taky tady do porodky.. jo a Leni, objednává se tam jo?
No tak mě dr. Křižan taky není ani trochu sympatickej,sice jsem s ním neměla zatím co do činění,ale budu šťastná když ani nebudu muset mít! Třeba když tam půjdu před porodem nebo tak.. no uvidíme, kdyžtak to budu muset přežít :grinning:
19. dub 2010 v 09:39  • Odpověz
Jani musela jsem se tam objednat, napsala bych ti i číslo, ale dneska mě spadl ten lísteček na tem a vcucl vysavač :frowning2: ale když si zavoláš na ofic. číslo nemocnice, tak tě přepojí, řekneš, že chceš na porodní sály. Tam se to i natáčí... V té části, kde jsou ty sály. No a moč jsem tam nenesla.
19. dub 2010 v 09:42  • Odpověz
autor
Leni,to máš jedno,já si to číslo najdu na netu, oni to na těch stránkách mají :wink: jo takže moč už nekontrolují? Hmm,to je zajímavý teda,tak o starost míň :slight_smile:
19. dub 2010 v 09:52  • Odpověz
Jani, alespoň nic o moči neříkali.. a já ju teda sama aktivně nosit nebudu :grinning: Nebo mě rozčiluje myslet na to, že mám do něčeho načůrat :grinning: :grinning:
19. dub 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
jo však já taky nechci být aktivní, taky mě nebaví se trefovat do té pidi zkumavky :grinning:
téda dneska je venku fakt hezky,jsem šla po obědě ke kamarádce,seděly jsme na zahradě u nich a plkaly,dorazila jsem domů až teď.. přemýšlím že manžu dnes pozvu na véči,páč má svátek :sunglasses: tak uvidíme jak se mu bude chtít
19. dub 2010 v 16:55  • Odpověz
Jani, tak já už poslední měsíc se do zkumavky netrefovala.. pač už jsem tam neviděla. Tak jsem normálně rozřízla pet flašu a pak to přelívala :grinning: Ale tobě se to trefuje s tvým pidi bříškem :grinning:
Tak já jsem dnes měla na návštěvě kámošku, tak jsme taky dali kafčo, buchtičky .. a tak :grinning: :grinning: Standa je ještě v tom Německu, přijede dnes až v deset večer, ale tak už je to za pár .. už se těším :grinning: :grinning: :grinning:
19. dub 2010 v 19:20  • Odpověz
Tak jsem doma koupila jsem si kalhoty lososov barvy. A odpoledne jsem sázela před domem trávník. :grinning:
19. dub 2010 ve 20:43  • Odpověz
Zdravím, ne nemám žádnou špatnou zkušenost - rodila jsem taky v Ivančicích a spokojenost byla veliká. No hlavně jsem byla šťastná, že jsem měla rychlý porod bez komplikací, dokonce jsme to zvládli bez nástřihu a malej byl zdravej. Super byla i porodní asistentka, která byla strašně příjemná, usměvavá a to i přes to, že všechny sály byly plné, takže běhala od jedné ke druhé. U mého porodu byl dr. Kuczman (nevím jestli to píši správně), který jen přihlížel a až v závěru pomáhal ven s placentou, které se nějak nechtělo ven. Na novorozeneckém to bylo taky fajn, sestřičky až na jednu vyjímku velice ochotné a hodné, jen bohužel v lednu, kdy jsem rodila já, tak byl takový nával maminek, že neměli tolik času třeba na pořádné ukázání kojení, takže jsme s tím dost bojovali. Jo a s jídlem to není nic moc - snídaně, oběd a večeře - z toho snídani a večeři tvoří např. dva rohlíky s jedním pidi máslem. Pro ty, které jsou větší jedlíci doporučuju, aby jim manžílci atd. donesli zásoby :slight_smile: .

Jinak jak tu holky píšete o natáčení monitoru v porodnici - moč si s sebou určitě neberte, natočí vám jen monitor. Pokud jdete úplně poprvé, tak s vámi sepiší dokumentaci - je to docela dlouhý - ptají se na nemoci v rodině, alergie apod. Taky vy, které nejste vdané - tak po vás budou chtít formulář o jméně a příjmení dítěte, který by jste měly mít z matriky.
19. dub 2010 ve 21:35  • Odpověz
Dobré ráno,
jak já už se těším domů, u mamky je sice fajn, ale přibrala jsem aspon 5kilo, se dnes ukážu zase po týdnu v poradně naposledyyy, tak se uvidí, mají sice novou váhu, ale stejně váží nějak moooc. Jsem až na 14hod, to se zase načekááám. Jo dneska se mi spalo nic moc a k ránu se probudila uuuplně spocená, zdálo se mi, že řídím kamion a zastavili mě policajti. Tak hezký den holky paaaaaaaa
.
20. dub 2010 v 08:28  • Odpověz
autor
Dobré ránko.
usounek-děkujeme za info :wink: přála bych si mít stejný porod v pohodě jako ty :sunglasses:
Kači, ty jsi pořád u vašich? A kdy jedeš vůbec domů?
Leni,ahá :grinning: no tak já se do zkumavky sice trefuju,ale taky to není nic moc teda,takže dobře,že zítra to bude naposledy :sunglasses: tak to máš fajn,manžu už máš doma co :slight_smile:
Dneska to vypadá že bude zas hezky,by mě zajímalo kde podle předpovědi mají to škaredý počasí..néé teda že bych o něj stála,jen ať je hezky. Dneska se zas asi celá oepiluju a pak něco poklidím,po obědě snad zase s někým vyrazím ven,pokud to sluníčko vydrží :slight_smile:
20. dub 2010 v 08:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.