• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ivančice a okolí - těhulky i maminky

(Zamčená)
10. května 2011 
ahojky, tak jsme konečně doma, u mamky je dobře, ale doma je doma, byla jsem v poradně dr. naprosto skvělá, vše v pořádku až na to, že jsem u mamky byla ohromně vykrmovaná, tak mi dnes navážily o 2kila méně, než před týdnem. Akorát jsem naštvaná, už jednou se mi stalo, že mi zazdily vzít krev, tak jsem tam musela jít na druhý den znovu a ted zase, ale já jela s mamžou domů, tak si budu muset skrz krev udělat ještě výlet, jinak už mám žádanku do porodky. Pojedu tam až příští týden, ted se musim mrknout na školu, nebo vyletím, jo a pohádala jsem se s kamarádkou, to me mrzí, tak to jsou má story.
20. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz
tož je totok noumálnííí dnes niktoooo???? :confused:
21. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
Čau holky... tak jdu dnes začít :grinning: Včera jsem neměla vůbec čas.. Ještě doma dodělávám nějaký věci, jako žehlení a tak, protože přecejen malej už klepe na pupek, tak ať pak nemám výčitky, že mi tu zůstalo nevyžehlený prádlo a tak :grinning: Jinak dnes valím k zubařovi, ... achjaj au au.. :sweat_smile:
22. dub 2010 v 07:50  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

já byla včera v poslední poradně u dr., dnes se budu objednávat k nám do porodnice. Včera mě paní doktorka dost potěšila, malej je hlavičkou dolů, dívali jsme se pro jistotu i ultrazvukem, už prý pěkně sestupuje, říkala, že si myslí že určitě budu rodit před termínem a dlouho v porodnici nepobudu - prý jsem na porod pěkně připravená :slight_smile: tak snad má pravdu. Stěry jsme měli taky v pohodě. Jo a napsala mi do průkazky - branka 1 cm .. to znamená holky ten čípek? Nebo něco jinýho?

Od včera mám nějaký zajímavý stavy v břiše.. zas mi to tam bublá a včera ráno jsem měla i průjem, dneska jsem na wc zatím nebyla na velké ale u snídaně jsem v břiše taky měla rodeo.. tak uvidíme co to má znamenat.. páč by to mohlo být klidně známkou začínajícího porodu :grinning: i když my máme ještě čas :sunglasses: a radši bychom opravdu květnový mimčo!

Když jsem šla od dr., tak jsem pak trochu špinila - to je asi v normě, co myslíte? A v noci mě nějak pobolívalo břicho, pokaždé když jsem si lehla jinak než na pravý bok, to je děs, fakt už nemůžu spát jinak.. :frowning2:

Jdu vás dočíst..
22. dub 2010 v 08:01  • Odpověz
autor
jéé,tak vidím že ani není co dočítat :grinning:
Kači, ty máš nějakou žádanku do porodnice?? To já vůbec nic nedostala, jen mi do průkazky dr. napsala kde budu rodit.. prý se nic jinak nedává.. tak to nechápu, zas to má asi každej dr. jinak.. Ty jsi měla nějakou žádanku, Leni??
22. dub 2010 v 08:04  • Odpověz
Jani, myslím, že to znamená, že to cervix score máš 1, nebo nemáš v průkajdě nějakou kolonku, kde máš napsaný CS a u toho číslo? ..
A to špinění možná bylo i od vyšetření... :wink: Jani a to pobolívání břicha může být tím, jak už tam má malej málo místa, a že u tebe musí být hodně zkroucenej :grinning: tak to pobolívá.. i když, pokud tě to bolí jak na menstruaci, tak to už se malej chystá :wink:
Jinak u mě žádné změny... já asi budu i přenášet :grinning: :grinning: :grinning: Jednu chvíli jsem měla něco jak poslíčky.. ale to zas odmizelo.. a už neposlíčkuju ani.. Jen včera mě říkala mamka, že mě šlo břicho pěkně dolů za ty tři dny co mě neviděla a hlavně mě bolí kosti - ta stydká cítím, že mě malej bouchá snad až do pánve.. takže hodně nízko je.. už se jen spustit :grinning:
22. dub 2010 v 08:06  • Odpověz
Já jsem Jani žádanku měla.. ale myslím, že ji nemusíš mít.. oni ti udělají příjem a automaticky natočí monitor..
22. dub 2010 v 08:07  • Odpověz
autor
Leni, kolonku v průkazce CS sice mám, ale tam nic nepsala, tak proto nevím.. no to je fuk. Jo mě taky napadlo, že špiním po vyšetření páč mě tentokrát tak nějak hmátla že to zabolelo, tak to bude ono.
Když já nevím jak vypadají menstruační bolesti, nikdy jsem je neměla :grinning: ale v noci to bylo spíš jako výš v břiše než v podbřišku, takže to bude asi tím jak se tam malej nemůže hnout.. bůhví. Jinak mě už nějakou dobu hlavně po ránu bolí ty spodní kosti, jak jsou třísla.
Tak s tou žádankou nevím, možná bude místo toho stačit právě ten zápis v průkazce. Dneska si tam zavolám a objednám se. Leni, a tam se chodí jen v pátek? Že tam chodíš v pátky, tak se ptám víš..
22. dub 2010 v 08:14  • Odpověz
Jo jo Jani, tak to taky mám ty bolesti třísel, kyčlí a té kosti dole.. už se nám to fakt krátí :grinning: Menstruační bolesti jsem měla vždycky slabé, ale bolí to spíš níž .. zhruba jak bývaly vaječníky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Mě kolikrát bolívá pravá strana tak, že až mám strach, že mě chytá slepák a pak se malej přetočí a je to OK..
Nemusí se tam chodit jen v pátek, ona mě objednala tak jak tam měli volno (na to poprvé) a na další monitor se chodí už po týdnu, takže mi ten pátek zůstal :wink: Nebo spíš já jdu až po týdnu, pač už jsem byla 38 týden.. tebe si možná ještě pozve po 14-ti dnech, těžko říct :wink:
22. dub 2010 v 08:25  • Odpověz
dobré ranko

venku je hezky, běháme venku, pracujeme plno práce.

Jé Leni ty už skoro rodíš :slight_smile:

Jani bych řekla že je to CSko. Jinak jak psala Lenča, špinit můžeš po prohlídce.

Holky mám dotaz, kámoška chce rodit v Ivančicích, ale na monitor atd. bude vlastně chodit do poslední chvíle ke svému lékaři, myslíte, že se musí nějak v Ivančicích registrovat nebo prostě tam pak dojedou? Ona chodí ke stejnému dr. co já, takže on má v ordinaci vše, takže odpadá docházení do porodnice apod. když jsem čekala Mau tak na pásy jsem musela do porodnice, to ještě neměl novou ordinaci a pásy mu v ní chyběly, ale teď už je má. Tak právě nevíme....tak jsem jí slíbila, že se optám.
22. dub 2010 v 08:25  • Odpověz
Maji, ale bylo by divné, kdyby Jaňula měla CS1, já minulý týden měla CS6 a v 36 týdnu už myslím CS4 .. ..
Maji, ona se kamarádka může jít do porodnice jen zaregistrovat a tam nahlásí, že monitro jí měří gynekolog, je to na ní.. ale doporučuju registraci předem, protože ty papíry jsme se sestrou vyplňovali přes půl hodiny a myslím, že když na ni půjde porod a bolesti, že si určitě ani na žádnou rodinnou anamnézu nevzpomene.. Mimo to tam chtějí i takový otázky jako vzdělání a tak.. takže si myslím, že bude mít lepší, když si tam skočí vypsat papíry a pak tam jen přijede na porod :wink:
22. dub 2010 v 08:29  • Odpověz
autor
Leni - aha, tak uvidím kdy mě objednají.. já jsem od zítra už taky 38 tt.. to tam prosím tě chtějí takový podrobný informace v porodce? By mě zajímalo teda proč.. jako vzdělání například.. :astonished:

maji, když jsme tam byly na té exkurzi, tak říkali že se nemusíš dopředu registrovat a můžeš klidně hned dojet rodit, ale jak píše Leňa tak kvůli tomu papírování bych si tam radši zašla před porodem ještě, ale to je každýho věc :wink:
22. dub 2010 v 08:36  • Odpověz
autor
Tak jsem si volala na ten porodní sál, objednala mě na příští týden ve středu v 11 hod. A jak jsem se vás ptala jestli si brát i moč - tak si ji vzít mám.. to je divný že by to chtěli jak od koho??? :confused: no tak ji vemu, to je fuk. Mě nadiktovala co všechno si vzít - těh. průkazku, občanku, kartičku pojišťovny a prý i oddací list.. no tak to aspoň budu mít sakumprásk pěkně vyřízeno před porodem :grinning:
Leni, prosím tě a kam se tam na to chodí??? Jak jsou tam ty dveře na porodní sály, tak tam mám zvonit, nebo je to někde jinde?
22. dub 2010 v 08:44  • Odpověz
Leni to máš pravdu s tím CS :grinning: Dneska nemyslím. Bych spala a mám tu na hlídačku dvojky, je tu veselo.

Jé díky za odpověď vyřídím, kámoška má TP v srpnu takže ještě čas. Jj u vyplňovaní chtěli u mě taky vzdělání, pozice moju a manžela atd., jsem to vyplňovala den před CŘ :grinning:
22. dub 2010 v 08:51  • Odpověz
Po mně taky chtěli oddací list, stačila jim teda kopie, kvůli zapisování do rodného listu dítěte, to se mi líbilo, že vlastně to vyřizuje porodnice a jen si pak na matrice člověk vyzvedne RL teda tak to chodí v TR
22. dub 2010 v 08:54  • Odpověz
Ahoj holky, tak to vypadá že zase bude pěkně.
Jani to je divný s tou močí po mě teda taky nic nechtěli, ale zas lepší než ji nemít a chodit tam po chodbě s kelímkem. :sunglasses:
22. dub 2010 v 08:56  • Odpověz
Ahojky, no včera ani čárka a dnes jsem si teda početla, Jani hod mi sem číííslo prosím, zavolám si na ty pásy taky, chybí mi sice ta krev, ale chci si tam už zavolat. Mě taky bolí ty kosti, otáčet mi v noci taky moc nejde, malej kope snad 24hodin denně a co je nejhorší, pořád bych spala, včera jsem prospala snad 15 hodin a dnes jsem na tom asi podobně, jsem jak mááátoha a to se mám učit a neumím ani nic. A musím do města, Peru jak o život, Jinak nic, má dr mě povzbudila až dojala, byla fakt skvělá, ještě říkala, že jestli mi nepůjde dýchat dle příruček, tak at se na ně vykašlu, jen at dýýýýcháááám, popisovala mi i proč je to tak důležité, tak jsem jí slíbila, že si na ni vzpomenua budu dýchat. Jinak fotografku mít asi při porodu nebudu, našla si holčinu v Ol,
22. dub 2010 v 09:00  • Odpověz
autor
maji, dokonce i pracovní pozice obou rodičů? :astonished: jéé tak to budu muset vzít radši asi manžu sebou, kdybych náhodou něco nevěděla.. :sweat_smile:

mumi, no jo, nedělá mi problém tam tu moč donést, jen mi přijde nespravedlivý aby to po někom chtěli a po někom ne :grinning:
jojo, venku je zatím hezky, tak snad to vydrží, páč jsem se právě domluvila na odpoledne s kámoškou že půjdem ven..

Kači, ty tak vyspáváš jo? Tak to já dneska zas po odchodu manži nemohla zbrat, takže jsem vstávala kolem sedmé už.. :unamused: dokud ještě spát můžu, tak to vypadá, že si toho moc neužiju teda. Jo a to číslo na porodní sál je 546 439 487. Taky jdu dát pračku..
22. dub 2010 v 09:11  • Odpověz
Jani ale vezmi si tam raději kopii toho oddacího listu.. Já to nevěděla a zabavili mi originál... prý mi ho vrátí až po zapsání malého na matrice.. :wink:
Tak já za chvíli jedu k zubařovi. JSem objednaná na 11.00, pojedu tam tak za hoďku a čtvrt, ale chci se ještě vykoupat a vyfoukat vlasy.. A teď jsem si volala ke svýmu doktorovi na gyndě, jestli teda musím přijít, když už chodím po týdnu do porodky, a sestra mě řekla, že by bylo ještě lepší přijít, aby mě doktor dal ještě nějaký výsledky krve a dopsal průkazku. Tak já tam rááááda přijdu.. jeho se alespoň nebojím zeptat na každou blbost, tak ho zase vyzpovídám co a jak teda.. jestli už to bude :grinning:
Já vím, že je to na rychlo, ale když pojedu do toho Krumlova a je dneska tak hezky, nechcete jít holky na zmrzku bo na kafčo? .. Pokud nemáte jinší plány? :wink:
22. dub 2010 v 09:19  • Odpověz
Jani tenkrát to chtěli, vzdělání rodičů a co dělaj :sweat_smile: Tak letíme ven mějte krásný den :wink:
22. dub 2010 v 09:22  • Odpověz
Jani děkujuuuu a co tam mám říct až tam budu volat, co všechno po mě budou chtít po telefonu?
22. dub 2010 v 09:31  • Odpověz
autor
Leni, jojo, kopii oddacího listu beru, ona mi to i sama říkala, že stačí kopie, takže origoš nechám radši doma, ten musíme strážit :grinning:
Záleží v kolik by ses chtěla sejít.. já bych zašla aspoň na chvíli, pak jsem domluvená na 14 hod. tak leda předtím že by to bylo..

maji, tak si to venku užijte :wink:

Kači, no já taky nevěděla, prostě jen řekni že se tam chceš objednat na monitor a ona ti už řekne..
22. dub 2010 v 09:37  • Odpověz
Jé Jani, tak to asi nebude před tím :wink: Já jsem objednaná na půl třetí k doktorovi.. No a v 11 ten zubař, takže asi moc nebudu stíhat :frowning2: Ale tak to neva, jen jsem to zkoušela :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyžtak bychom se domluvili na ten zítřek, pokud zas Standa nebude chtít jet se mnou :grinning: Ale asi tentokrát pojedu sama..
Anebo jí Kači řekni, že máš termín porodu ten a ten a že by si se tam chtěla zaregistrovat .. a oni ti ten monitor beztak udělají v rámci příjmu. Ještě se tě tam zeptají jestli ti ho nedělá tvoje gynekoložka :wink:
22. dub 2010 v 09:42  • Odpověz
autor
Leni, a tak kdy jsi se teda chtěla sejít? V kolik hodin?
22. dub 2010 v 09:45  • Odpověz
Dnes jsem Jani myslela, že třeba kolem té půl čtvrté .. no a zítra jedu do Ivančic na dvanáctou, tak třeba o té půl jedné? ..
22. dub 2010 v 09:49  • Odpověz
Ale ten dnešek mě jen tak narychlo napadl :wink: takže v pohodě.. žádný hrocení :grinning:
22. dub 2010 v 09:49  • Odpověz
autor
aháá, noo kdybych to stíhala na tu půl čtvrtou, tak bych ti napsala sms ju? Já nevím jak dlouho budeme venku..
s tím zítřkem taky ještě přesně nevím jak to bude, páč zas asi pojedu do Brna nejspíš, ale jela bych asi až odpoledne. Ještě ale nevím.. to si dáme vědět
22. dub 2010 v 09:53  • Odpověz
Jo určitě Jani, však si ještě napíšeme.. No já se musím na ten zítřek taky domluvit se Standem, protože kdyby mě tam vezl, tak by to padlo.. A kdyby si stíhala na tu půl čtvrtou dnes tak mě písni :wink: A já už se jdu oblíkat, za půl hoďky frčím a musím si ještě vypsat složenku..
Teda holky řeknu vám ještě, že mi dnes absolutně už nešly vyfoukat vlasy.. budu se muset jít ostříhat.. a to jsem chtěla až po šestinedělí, až mě ještě trochu odrostou, abych je neměla už pak tak krátký.. chjo.. no uvidím co se s tím bude dat udělat :grinning:
22. dub 2010 v 10:01  • Odpověz
autor
dobře Leni, dáme si vědět :wink: odpoledne kdyžtak písnu sms..
no já přemýšlím že bych šla ještě v nejbližších dnech ke kadeřnici abych stihla ještě před porodem.. uvidíme no
jsem šla ven už pověsit nějaký prádlo a je tam tak kráááásně a teplo!
22. dub 2010 v 10:04  • Odpověz
tak jsem tam volala, jdu tam ve čtvrtek na 10hod, mohla jsem jít asi hned s tebou Jani ve středu, ale já mám na 11:30 kosmetiku, tak jsem nechtěla honit. Co vaříte? já karbošky a kaši
22. dub 2010 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.