• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ivančice a okolí - těhulky i maminky

(Zamčená)
10. května 2011 
Krásný Jani :grinning: Náš Staník taky moc nemá rád koupání, a je to tím, že mu je asi zima.. napouštím mu vodu kolem těch 37 stupňů a beztak pak než ho osuším a obleču, tak je promrzlej na kost, ručičky studený, fialový, nos studenej .. a to ještě doma topíme a udržujeme těch 25 stupňů..
Já ti nevím jestli si to vynucuje, vždycky začal hltat jak neuvázanej, jak kdyby nedostal jíst x hodin.. Ale je pravda, že ho podezírám, že se u toho prsa uklidňuje. Ale nejhorší je, že přes den režim má, prostě dostane najíst, pak ho dám do postýlky nebo do koše, chvíli poplakává, pak zjistí, že nic, tak jen kouká a na chvíli usne, ale jak je noc, tak je to blbý, protože ho nechci nechat řvát, aby se zas velkej Standa vyspal.. no děs běs...
Jinak jsme dnes taky chtěli jít ven, ale to počasí teda nic moc.. uvidíme... hlavně aby nepršelo. Stejně zatím nechodíme nikam daleko, ale jen tak na hodinku..
14. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz
Jinak bříško máš Jani krásný.. Já ho mám teď asi tak jak ty v sedmým měsíci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz
autor
jo tak to máme s tím koupáním stejně :sunglasses: a koupeš denně nebo jak často? A jak často malýho převlíkáš? Asi blbá otázka,ale kladu si ji.. :sweat_smile:
mě teď nechce Adámek vůbec spát, asi si v noci moc odpočinul, tak ho chovám už asi hodinu a půl v náručí.. zkusím ještě jednou nakojit a pak musí spát lump jeden!
14. kvě 2010 ve 12:14  • Odpověz
Jani my koupeme jednou za dva dny, ale tělíčko mu natírám každý den. A převlíkám ho samozřejmě na noc dostává pyžamko a přes den co má oblečení tak mu nechávám 2 - 3 dny. Ale až budou hice a bude se i potit, tak budeme koupat každý den a oblečení asi taky každý den...
Jani buď ráda, že ti přes den kouká a přes noc spinká.. my to máme otočené... Staník spinká hodně přes den a v noci skoro vůbec. Je pravda, že zas přes den hodně udělám, uklidím, uvařím a všechno, ale přes noc se nevyspím :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 ve 14:23  • Odpověz
autor
tak snad mi konečně malej usnul...jestli za chvíli nezačně křičet :grinning:
aha,takže oblečení měníš docela často.. to se nestihne ani trochu snad zašpinit ne?? Jo až bude teplo tak to je jasný .. my koupeme někdy každý den,někdy obden jako vy. My máme suchý nožičky,nějak se nám loupou,tak to mu taky mažu častějc přes den olejíčkem..
Leni,no víš,Adámek to má jak kdy,někdy nám připraví krušnou noc a jindy zas mě krušný den..střídá to :grinning:
14. kvě 2010 v 15:18  • Odpověz
Tak i mě malej konečně usnul :grinning: :grinning: :grinning: Ne Jani, nestihne ho ušpinit, ale já už ho nosím a nechávám ležet bez zavinovačky, takže si zas říkám, že je ode mě takovej ochmatanej a třeba včera jsem mu dala čisté oblečení a dnes se mi zpotil jak odpoledne spinkal, takže jsme převlíkali. Já Staníka mažu stoprocentním kokosovým olejem a musím říct, že super...
Jani u nás je to tak, že malej má dvakrát za těch 24 hodin takový nějaký období, že nemůže usnout a nemůže se dokojit a dojíst, tak bojujeme, ale jinak super.. Nemůžu si stěžovat.. Ráno mě třeba po deváté usne a já si uvařím a všechno, budí se pravidelně ve dvanáct.. no a pak mi dnes usl znovu asi kolem jedné, to jsem si uklidila velkej nákup, dala nějaký věci do mrazáku, naložila maso na zítra a snědla kousek melounu a hned byli skoro tři a malej se vzbudil, takže jsme šli přebalovat, převlíkat a kojit a teď už spinká znovu.. Blbé je, že dnes je nějakej hodňoučkej celej den, to znamená, že noc bude zase krušná :grinning:
14. kvě 2010 v 16:09  • Odpověz
autor
jo tak to je fakt,když je podezřele hodnej přes den,tak ti to v noci vynahradí :grinning: ale že ty dny strašně rychle utíkají?? Mě přijde,že nestíhám vůbec nic udělat a přitom nechápu co za celej den dělám.. jasný je když malej nechce spát tak lítám kolem něj,ale přijde mi,že i když přes den spí,jen nakojíme a přebalíme,tak i tak nic doma neudělám.. dneska jsem ho teda nechala chvíli řvát,páč jsem si potřebovala udělat aspoň něco k jídlu a taky jsem chtěla upéct buchtu,tak jsem kmitala v kuchyni,aby to bylo co nejdřív,v postýlce mi křičel a když jsem ho vzala do náručí tak se zklidnil.. potvůrka jedna malá!
Teď jsem trochu cvičila,pořád spinká,už od 15 hod.,tak jsem zvědavá kdy se probudí..
Leni,nemáš nějakej tip na cvičení po porodu? Nebo nějaký odkaz na netu? Já nic pořádnýho nemůžu najít,tak nevím co mám cvičit,to co nám dali v porodnici je na mě moc jednoduchý,už se cítím na něco těžšího.. i když bych měla zatím asi opatrně,lepší by bylo až po šestinedělí,že..ale když já nevydržím se sebou nic nedělat :grinning:
Manža mi ještě nedojel,prý jsou v brně zas pěkný zácpy - jak jinak-je pátek.. a ještě jel nakoupit,jsem zvědavá kdy dorazí..
14. kvě 2010 v 17:12  • Odpověz
Jani s tím těžším cvičením počkej až po šestinědělí :wink: Krom toho když kojíš, tak by si to moc hrotit neměla :wink:
14. kvě 2010 v 18:02  • Odpověz
Ahoj holky, tak vás jdu pozdravit poprvé z nového domova :slight_smile: Zrovna šůruju podlahy, tak si dávám oddych :grinning:
15. kvě 2010 ve 14:46  • Odpověz
A kam jste se koni vůbec stěhovali? .. Do většího bytu, nebo rodinného domku?
15. kvě 2010 ve 20:55  • Odpověz
autor
ahoj holky,

tak včera jsem chtěla jít za Katkou do porodky,ale měla jsem problémy s malým,tak jsem nešla. Přestalo nám jít kojení,nalilo se mi hodně prso až to pak i bolelo,Adámek se vždycky na chviličku přisál,pak pustil a pořád dokola..nechtěl ani z druhýho prsa.. byli jsme včera oba i s manžu už nešťastí. Zkoušela jsem odsávat rukou páč jsem si nepořídila odsávačku :frowning2: a jak by se mi včera šikla.. ale nic nepomáhalo,z lahvičky malýmu ale mlíčko jelo.. včera jsem docela dost i brečela,přišla na mě dost poporodní deprese a připadala jsem si jako neschopná matka :cry: zkoušela jsem i teplý obklady,masáž,tahali jsme to z toho prsu.. hrůůůůza
Dneska ráno-tvrdý už i druhý prso,začíná bolet,to první už bolí dost.. tak jsem šla zas odstříkávat rukou.. ze začátku nic moc,pak to docela šlo-40 ml,víc jsem nedala a to jen z jednoho prsa z druhýho nešlo nic. Tak jsem to nachystala malýmu,ale řekla si že zkusím jestli se náhodou nepřisaje.. buch a ono JO! Asi jsem si to prso docela uvolnila že bradavka nebyla tak tvrdá a šlo to! Pil asi 18min. Ale z druhýho pak už jen 3 min. ..teď spinká.
Dneska pojedeme do Brna ukázat malýho babičce a taky tchýni,tak jsem si říkala že někde musíme koupit odávačku.. jsem se ale dívala a od Aventu co mám odzkoušenou z porodky je pěkně drahá..tak nevím jestli koupit jinou,nebo avent ale třeba aspoň z mimibazaru..

No jak se máte vy? :slight_smile: jsem si vylila srdíčko.. :sweat_smile:
16. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz
Dobré ráno..
Jani přesně to samé se mi stalo v porodce, ten třetí den po porodu, kdy se mi šíleně nalili prsa, dokonce mi natekli, ztvrdli mě bradavky a vyletěla mi i horečka. Malej se taky nechtěl přisát, plakal hlady.. no pamatuju si jak jsem to obrečela, že mě nejde kojit a šla jsem za sestrama a ty mě poradili, že mám jít do sprchy a horkou vodou si ty prsa nahřát a fakt ty bradavky krásně změkli, malej se přisál a všechno to ze mě vypil :grinning: ale chápu jak se cítíš...
16. kvě 2010 v 10:38  • Odpověz
janinka ja jsem měla odsávačku od medely . Ale pokud ti můžu poradit lepší je ta od aventu. Máš kní aji flaštičku jen odstřikáš a přimontuješ vršek s dudlíkem. Medela tohle nemá :(
16. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz
Tak už mi malej konečně usnul..
Já teda odsávačku nemám, ale taky jsem slyšela samou chválu na tu od Aventu. Je pravda Jani, že je docela drahá, ale zas na druhou stranu pokud časem budete chtít druhé miminko, tak se ti to doma neztratí. Nevím jsetli bych takovou věc kupovala použitou :sweat_smile:
Jinak my se máme fajn, už jsem si zvykla na ty výkyvy co má malej. Jednou usne krásně, podruhé pobrekává třeba dvě hodiny. Holky, ale už se těšííííím, ve středu budu v půlce šestinedělí.. nevím proč, ale těším se, až budu mít po :grinning: :grinning:
Jinak hlásím, že mám dole 13,5 kg :wink: Jsem na váze 72,5 kg, takže ještě 14,5 a budu spokojená :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale musím říct, že to jede dolů docela rychle.. nesmím to zakřiknout..
16. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

Leni já zkoušela i teplý obklady ale mě to nepomáhalo teda.. ani sprcha. No včera jak jsme byli v brně tak jsme se stavili v olympii a pro klid duše jsem si odsávačku koupila. Vím že Avent je dobrá,používala jsem ji v porodce..ale jak píšete-drahá,potřebovala jsem to koupit co nejrychleji,kdyby byli zas problémy..jinak bych to objednala radši přes net,nakonec jsme vybrali Chicco,vypadá taky dobře,je taky s flaštičkou a tak, stálo to teda 1099,- taky dost, ale manža řekl, ať to radši koupím,než se zase trápit s kojením.
Jinak včera se malej už přisával, teda vždycky tak 10 minut "blbnul" ale pak nám to šlo,no a od večera už nám to zas jde pěkně, už mám i vypitý prsa :grinning:
Dneska jsme byli v poradně, už jsme na porodní váze - 3200 g a máme 50 cm. Adámek je prý zdravej, tak jsem ráda. Ale to počasí už mě pěkně štve! Jsem šla s vajíčkem k dr. a pěkně se mi to proneslo a navíc zrovna pršelo :angry: jsem ráda že už jsme doma.
Joo a Katka by měla jít dnes domů z porodky..
17. kvě 2010 v 10:53  • Odpověz
Ahoj holky..
Jani, my s kojením taky pořád bojujeme, teda ani ne tak s kojením, jako to, že malej moc nechce dudlíka a zvykl si usínat u prsu, a když mu nejde třeba usnout tak poplakává a já tři hodiny třeba nedělám nic jiného než jen vytahuju a zatahuju prso :grinning: Dudlíka vydrží mít v pusině asi tak 3 minuty, pak letí, a následuje řev .. Jinak dnes jsme měli docela pěknou noc, malej usl kolem třičtvrtě na osm, o půlnoci se vzbudil, potom jsme teda měli mezipauzu na řvaní až do půl třetí do rána a potom zase spinkal až do sedmi, kolem osmé mě usl, vzbudil se asi v deset a zase jsme teď bojovali a plakali, ale vypadá to, že mi snad už zase usl :wink:
Jinak mě o tom počasí Jani ani nemuv, je mě úplně blbě, asi to bude kombinace nevyspání, málo jídla a docela mě letí kila dolů, včera jsem se vážila a měla jsem 13,5 kg dole, což si myslím, že je fajn tak krátce po porodu, ale tak pořád mám 14,5 nahoře.. A taky mě už chybí sluníčko, jsem v obličeji úplně zelená..
Jejda, no tak snad se tu Katka staví a napíše mě o porodu a všecičko a hlavně hodí foto :wink:
17. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
Leni tak nám se taky líbí usínat u prsa :grinning: tak to odvykáme.. s dudlíkem jsme "kamarádi" jak kdy,někdy zabere někdy nee.
Tak to máš dobrý s tou váhou,jde ti to dolů rychle,takže se určitě brzo dostaneš do formy :wink:
Mě taky moc chybí sluníčko, už bych ráda aby bylo hezky a hlavně teplo, jsme začli teďka zase topit,aby tu bylo teplo kvůli malýmu! A to je už skoro konec května,ach jo.
Tak mě Adámek dopoledne křičel,opět nevím proč ale myslím,že chtěl pít,já mu ale nechtěla dát až po dvou a půl hodině od posledního krmení jsem mu dala znova,teď pěkně spí,tak jsem zvědavá kdy se zas vzbudí..
17. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz
Tak jak jsem psala o té půl dvanácté, že mi snad usl, tak prd, usl natvrdo až kolem druhé a ještě spinká.. tak snad vydrží ještě ty dvě hodinky...
Možná Jani křičel i proto, že chtěl třeba spát a nevěděl jak na to ... Ale zas jsem někde četla, že tak malý mimina jak ti naši pláčou i bezdůvodně :grinning: Já to vždycky přisuzuju tomu, že je oprotivnělej a neví coby. Protože bolení nemá, přebalenej je, napapanej a prostě by měl spát a neví jak usnout..
17. kvě 2010 v 16:12  • Odpověz
Ahoj holky, Kači moc gratuluji k malýmu ať je hondej a hlavně zdravej :grinning: :grinning: :grinning:
Už jsem tu dlouho nebyla celej víkend jsem pracovala a včera jsme oslavovali Martínkovi narozeniny.
17. kvě 2010 v 18:09  • Odpověz
Ahoj ahoj, tak se hlásím z domova, bylo to kruté, ale stálo to za to, už patříme mezi štastné a ustarané rodiče, fotek moc nemáme, ale nějaké vyberu a dodám. však Janča něco napsala, jediné co dodám, že jsem jim na stole asi 3x omdlela a asi si ještě hoooodně dlouho nesednu,..... musim ale uznat, že personál supr až na malinkaté vyjímky.
Děkuju za gratulace, už jsem i čerpala z vašich poznatků. zatim celkem klid, uvidíme v pravou noc, už máme rodný list, zítra přijde dr,malinký je hodný,škoda, že je hnusně už bychom šli ven. Máme velké nadýmání,musíme spinkat jak v porodnici..... jdu odpočívat, dobrou matky i dítka
17. kvě 2010 ve 21:23  • Odpověz
autor
Dobré ránko,

tak u nás to vypadá,že si malej začíná zvykat v noci spinkat..i když nerada bych to zakřikla. Opět se budil jen na přebalení a kojení, budíček byl v jedenáct,pak ve dvě a pak až ráno před sedmou,jak šel taťka do práce. Jsem zvědavá co bude ale dnes přes den.
Jinak jsme zjistila,že mám málo oblečení... hlavně toho malýho. A že mám plno bodyček ale ty jsou mi na prd,když nemám co oblíct na nohy :grinning: kdo mohl vědět,že bude koncem května taková kosa že.. takže musím dokoupit oblečky,je nám toho dost velkýho ..
Kači,vítej doma :slight_smile: tak jak jste včera dopadli? Křičel ti malý ještě nebo jsi mu nějak "pomohla"? To mi povídej,já bych taky ráda chodila ven,ale v dešti chodit nechci a navíc je tam i pěkná zima :angry: snad se to počasí brzo umoudří ať můžem pořádně kočárkovat :slight_smile:
Páni,tak ten porod jsi měla fakt veselej co,musíš mi to všecko povykládat! :confused:
18. kvě 2010 v 08:36  • Odpověz
Dobré ráno,
no Jani zmocnila se mě asi panika, navíc tu byla švagrová s malou, bordel a do toho jsem uklízela, takže jsme trochu pocvičili s nožičkama a byl nejhodnější. Večer jsem dočetla co jsem tu nebyla, ujistila se, že taky užíváte dudlíky(my ho vyfásli už v porodnici), ale hned jak usnul, tak jsem mu ho vyndala a v pohodě, dnešní noc- lepší bych si snad ani nemohla přát, papapl v jedenáct a pak krásně spinkal někdy s dudlem, někdy bez až do 5 ráno, hajá se mu v koši i v postýlce snad dobře. Má strašně srandovní potničky na nosánku a chlupatý ramínka, je to lepší jak telka. :slight_smile: jsem strašně štastná. Jarda mi přijde trochu utrápený, nebo nevím jak to popsat - starostlivý a snad trochu bojácný z toho co a jak bude, ale podpora je v něm naprosto skvělá, upřímně jsem ani takovou nečekala. A dostala jsem za Sama krásný prstýnek s vyrytím. Dnes jsem ho nafotila toho našeho modela, tak jsem konečně něco dodám, ale sebe fotit nebudu, zůstalo mi 8kilo. To není jak ty, ty vypadáš jako by sis to dítě někde koupila a ne rodila :grinning:, snad se s Dez dostaneme taky brzo na svou váhu. Dnes přijde dr. Tak jdu aspon umýt nádobí
18. kvě 2010 v 09:51  • Odpověz
jooo a s tim oblečenim, no ani nemluv, já ho sice mám hafo, ale ta 56vel. je velikáááá, tak vybírám nejvhodnější modely z téé hromady co máááám
18. kvě 2010 v 09:52  • Odpověz
Po douhé době zdravím a Kačí moc gratuluji k malému a přeji všem hlavně moc zdravíčka :wink:
18. kvě 2010 v 10:04  • Odpověz
děkuji všem za gratulace i přivítání, už má Sam své album. :wink:
18. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz
Ahoj holky, vítej Katy :grinning: Tak koukám, že taky neděláš nic jiného než udiveně s telecím výrazem koukáš na to, co se ti v bříšku urodilo :grinning: :grinning: :grinning: Já jsem z malýho udivená ještě teď a dlouho budu, kolikrát na něho vydržím němě zírat dost dlouho :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Malej mi dnes spinká už asi od devíti, takže dnes celé dopoledne vařím :grinning: Už jsem udělala žemlovku, tzatziky, zeleninovej salát z hlávkového salátu, ředkviček, rajčat, paprik, oliv a kdoví co ještě za zeleň jsem tam nacpala a teď dopíkám kuřecí nožky. Takže už je jen vykostím k tomu salátu a Standa má dnes jídlo o dvou chodech. Na mě bude čekat jen kousek kuřátka a suché těstoviny :grinning: Jinak hlásím, že dnes jsem se vážila a mám 72 kg, což znamená, že už mám 14 kg dole, ale ještě bude asi dlouá cesta, než se dostanu na svých 56 - 58 :frowning2: Nu což, zatím letí téměř denně půl kila :grinning: :grinning: A už mám na sobě i domácí kalhoty, které jsem nosila před těhu, sice předtím mě byly volné, ale což, i tak je to pozitivní :grinning:
No my měli noc zase tak jakštakš .. malej do půlnoci, asi tak 5 hodin v kuse byl protivnej, chvíli jsme kojili, chvíli chovali a tak pořád dokola, strašně si vymrčoval, až pak usl únavou a popravdě, já padla taky do kómatu, ani jsem nebyla schopná malého přenést do postýlky, takže opět vegetil s náma na posteli :grinning: Ale pak vstával až asi o půl paté, během deseti minut se nasosal a spal dál, no a pak jsme vstávali v osm, a v devět už zase spinkal .. takže jak říkám, střídavě oblačno..
Mě je dnes fakt hrozně, motá se mi hlava, mám mžitky před očima, ale potřebuju jít ven, ale copak to jde když tak fouká. Kdyby ten vítr alespoň nebyl.
Holky já taky docela bojuju s oblečením, máme ho sice hodně, ale ta spotřeba je taky slušná, semtam si ublinknem, semtam si prdnem hovňósa až na záda, takže každý den čisté oblečení no problem, a Jani mám poznatek jako ty :grinning: plná prdel bodýček a ještě k tomu s krátkýma rukávala a na spodek skoro nic. Malej je totiž dlouhej a hubenej, takže mu všechny kalhoty 56 jsou na délku tak tak, ale plandají mu na bříšku.. :sweat_smile:
18. kvě 2010 v 11:25  • Odpověz
autor
jo Kači tak to je celej taťka :slight_smile:
no my asi před půl hodinou dokojili a nechceme spinkat.. a to bych se taky ráda nabaštila :sunglasses:
Leni,taky už bych potřebovala jít ven,aby bylo líp..člověku by se i zvedla nálada..no musíme to vydržet,snad se to počasí brzo zlepší.
Tak se dívám,že sme to ani jedna s tím oblečením nevychytala to je sranda :grinning:
18. kvě 2010 ve 12:15  • Odpověz
Jani už si si něco vyřizovala ohledně malýho? ... Jako myslím porodný a pak rodičák a tak?
18. kvě 2010 ve 14:50  • Odpověz
autor
Leni,už to mám všecko vyřízeno, využila jsem toho když byl manža ve čtvrtek doma, tak jsme si zašla na pracák zažádat o porodný. Na pojišťovnu ho nahlásil manža a na úřad (kvůli popelnicím) taky, ale to prý nebylo ani potřeba, dostalo se jim to tam z matriky. Rodičák se ale vyřizuje až před koncem mateřské - dostala jsem na tom pracáku na to rovnou papíry, který je potřeba vyplnit.. :wink:
18. kvě 2010 ve 14:56  • Odpověz
ahojky maminy, tak dneska jsme spali po 3hodinách, ale taky dobry, včera jsme poprvé koupali, byla jsem pěkně vystreslá a pak nám asi 5x zakašl, tak to jste měli vidět tu mou paniku, myslela jsem, že jsem ho nachladila. ale vše je ok, koupání ještě doladíme a bude to snad dobré.

chci se zeptat v čem dáváte miminka spinkat, jednu vrstvu, nebo nějakou košilku a pak body něco jak bylo v porodnici??
A ten vitamin co se dává keždý den aplikujete jak je na návodu na lžičce mat. mléka, nebo kapnete rovnou do puseny a v leže???
děkuju moc za rady.

po obědě jdeme vyřizovat na úřady, -zažádat o porodné, zapsat na byták, na pojištovnu a založit mu spoření. musí se ještě něco, nebo je to vše Jani, prosím porad, ty už to máš za sebou.
hlídat bude tchýně
19. kvě 2010 ve 12:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.