• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ivančice a okolí - těhulky i maminky

(Zamčená)
10. května 2011 
a ještě odevzat papír na vítání občánků
19. kvě 2010 ve 12:37  • Odpověz
Ahoj holky..
Katy neboj, v klídku, my taky semo tamo pšikneme, semotamo zakašleme a máš vidět jak už takám šošeně z nosu a odsávám rýmečku a kapu do nosánku :grinning: :grinning: :grinning: Je to jen o tom, abyste si na sebe zvykli :wink: Jinak já ten vitamín kapu přímo do pusiny..
Malej spinká buď v overálku, anebo mám koupené takové noční košilky, normálně to má dlouhý rukáv a košilka je dlouhá tak, že ji má asi ještě 10 cm pod nožkama..
Já mám teda vyřízenou akorát zdravotní pojišťovnu.. Porodný mě půjde žádat Standa, ale vůbec nevím kam patřím, asi do Ivančic..
19. kvě 2010 ve 13:40  • Odpověz
autor
Ahoj holky.

Kači, já malýho nechám spávat v tom co má přes den, mě přijde zbytečný ho převlíkat.. a teď nosíme košilku nebo tričko s dlouhým rukávem a na to dupačky a večer spinká v zavinovačce a zakrývám ho ještě dekou.
Ten vitamín D mu kapu přímo do pusinky :wink:
Jinak jsem vyřizovala to co píšeš a ještě kopii rodného listu jsme dodávali zaměstnavatelům,jinak je to všecko. Na vítání občánků nejdeme, nějak nás to nebere :grinning:

My taky občas kýchneme.. jo Leni když o tom píšeš, jak poznám že má rýmu a kdy se má začít odsávat?? Když mu tečou sopýlky,nebo jak to mám poznat?
19. kvě 2010 ve 14:55  • Odpověz
Jani, tak já ho převlíkám už jen z toho důvodu, že nekoupeme každý den, tak aby měl naučenej nějakej režim, že prostě o půl osmé se natřeme krémem, převlečeme, nakojíme a nejpozději v devět už mě spinká.. tak hlavně proto.. My už v zavinovačce nespinkáme.. zezačátku jsme taky spinkali v zavinovačce a přikrytí dekou a teď už Staník spinká jen pod peřinou :wink: Já jsem tu rýmyčku poznala tak, že když dýchal nosem tak to bylo jakoby přes překážku a když jsem mu koukla do nosánku tam jsem tam něco malinko viděla. My máme ale jen takovou obyč odsávačku jako ten balónek na principu vzduchu. No jak jsem to vysála, tak jsem nasála i šošeně, tak jsem vzala šťourátko do uší a vyčistila mu to. No a dala kapičky do nosánku. Ten Liberar nebo jak se to jmenuje ;) Ale myslím si, že nachlazenej není. Jen třeba jak pšikne, tak se mu i uvolní ta rýmička..
19. kvě 2010 v 15:37  • Odpověz
autor
teda už pod peřinou? A neodkope se ti? Tak to máš dobrý že jste už tak naučení a to se ti podaří vždycky ve stejný čas ho uspat jo? To jsi šikovná my teda chodíme spát jak se nám zadaří..
19. kvě 2010 v 16:10  • Odpověz
tak děkuji za odpověd a rady, my máme taky pyžamka, nebo ty pytlodupačky, zazdila jsem tu pojištovnu, byla jsem nervozní, že je malej "sám" doma, taky prý celou tu hodinu a půl probrečel, říkala tchýně, asi vycítil, že maminka není doma.bylo mi to taaak líííto, měl asi bolení, přišla švagrová, koupila mi takovou hadičku do prciny na prdáky, super to zabírá a malej to ani necítí a pak koupila PUPIK na nadýmání bříška. tak jsme to hned zkusili a supr. Už spinká, manžel je strašně smutný, nemůže se "uvolnit" je mi ho až líto, že je taková citlivka prý ho bolí, když malej brečí a to snad pořádně ani moc nebrečel, snad při koupání. Tak jsem ho vyhodila na ryby, snad přijede s lepší náladou
19. kvě 2010 v 17:49  • Odpověz
Dez to teda taky koukám jak jste šikovníííí, klobouk dolů :slight_smile:
19. kvě 2010 v 17:50  • Odpověz
noo tak jsem to zakřikla, jsme pekne nevrlííííí :frowning2: a asi budeme muset přikrmovat....
19. kvě 2010 v 18:36  • Odpověz
No holky zas mě moc neobdivujte :grinning: když neusneme do devíti, tak je jisté, že do půlnoci máme o zábavu postaráno :grinning: Buď si tak dlouho vydrží vymrčovat, anebo máme bolení.. Jinak Kači pozor na tu rourku, mluvila jsem o tom se sestrou v porodnici a ta říkala, že mimča si na to hrozně rychle zvyknou a pak už sami moc neprdí :wink: Jinak my máme na prdíky koupenej taky pupík - masážní krém, ten jsem ještě nepoužila, potom kapičky sab simplex - ty ujdou, a taky už od konce prvního týdne občas uvařím malýmu čaj prdíkovej, sice ho moc nevypije, ale zabírá. No a zbytek vypiju já a taky se to do něj dostane :grinning:
Jinak mě malej asi zrovna usnul, ale zase jsme docela bojovali, dnes máme asi bolení, a to jsem nic těžkýho nejedla :frowning2: tak uvidíme jestli už zabral, anebo budeme pokračovat..
Jani neodkope se mě.. ta peřina je pořád ještě na něj těžká, aby se odkopal .. sice kope jako o život, ale zatím se mi ještě nestalo, že bych ho našla odkrytého..
Ajaj, vypadá to, že se budíme.. chudák asi má opravdu boleníčko, no nic jdu vařit čaj..
19. kvě 2010 ve 20:30  • Odpověz
Aha, tak ne prdíky, vyfňákáme, protože v náruči krásně usne, a jakmile ho položím do postýlky, je během pěti minut vzhůru, mrška jedna vychytralá :grinning:
19. kvě 2010 ve 20:48  • Odpověz
autor
Dobré ránko,

Kači tak jk jsi včera dopadla??? A co v noci-bylo to v pohodě nbo jsteji protrpěli?
Dneska to venku vypdá že už by nemuselo být tak hnusně, tak jestli to vydrží chci jít s malým ven, už to potřebujeme jako sůl..
20. kvě 2010 v 08:19  • Odpověz
autor
Leni a ty kapky SabSimplex mu dáváš pořád, i když už ho to třeba netrápí jako prevenci,nebo to vysazuješ? My je užíváme teď 2 dny..
já vám nevím,ale v noci pořád malej nějak vzlyká a tak.. dneska mě to budilo,on přitom spinkal ale jakoby ho něco trápilo,pak už jsem ho i vzala,v plínce nic neměl a když jsem mu zkoušela dát prso tak nechtěl (po 4 hod. od minulýho kojení), tak jsme ho chvíli utěšovali a pak už chtěl a pil zase ale 55 min.!! Jsem ho nechala ale pak už jsem ho musela odtrhnout,jinak by mi asi odpadla bradavka.. :frowning2:

Holky,mě občas docela bolí břicho, nevím jestli to je z jídla, nebo se mi tam ještě něco "spravuje" - je to možný když už jsem přes dva týdny po porodu? Asi jo přes celý šestinedělí se může asi dít ledacos že..

Joo Leni,pojedete sem přes víkend na ty slavnosti? Že bysme se někde potkaly.. :slight_smile:
20. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz
Dobré ráno,
opět poučné čtení, moc díky, jj ty sab simplex je prý dobrý, taky by mě zajímslo jsk ho holky užíváte.
Jani, zase jsme panikařila zbytečně, sice jsem vozila 3hosiny, ale vyplatilo se, spal 4hodiny, ale prsa jsem měla pěkně vycucaný, bolí, ale už jsou zase snad nalitý, uklidnila jsi mě tak, že se to upravilo, děkuju moc, ty moje důvěrná linko :wink: , taky už jse se ráno těšila ze sluníčka, ale ted to nějak nevypadá, snad zítra už konečně, už mi jde i líp chození, tak snad vyrazíme aspon se skořepinou ke švagrové pro kočár.
Včera na tech úřadech,nám paní napsala datun narození 1910 dobré že, druhá, to jste jako dneska porodila a už ho jdete přihlásit???? TO BYLA TEDA OTÁZKA, asi špatné bio
upřímně ani vlastně nevím do čeho bych ho dnes oblékla, musím přehodnotit šatník a něco nachystat
20. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz
autor
já taky nemám nic teplejšího na oblečení jsem nepočítala že koncem května bude taková kosa.. ale nechám tričko s dlouhým rukávem, dupajdy a kabátek na to a zabalím ho do dvou dek a bude.. asi dnes už opravdu zkusím jít ven, abysme nabrali trochu vzduchu minimálně bych malýho měla dát aspoň na balkon když už nic

Kači, není zač, ráda tě psychicky podpořím :wink: já toho SabSimplexu dávám teď 15 kapek před kojením,ze začátku jsem dávala jen 5, mi přišlo těch 15 hodně, ale všichni mi potvrdili že těch 15 dávají, tak dávám taky.

Na víkend by se počasí mělo umoudřit, tak snad to vyjde a bude konečně hezky!
20. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz
jj, jste zlatíčka, klidně jestli pro tebe taky budu moct něco, tak kliidně dej vědět, nám bude večer týden UŽ, tak to letí, ale ještě nám moc nedoporučují jít ven, tak ještě teda dnes vydržíme, ale o víkendu už pujdeme určo.
Jani a to dáváš toho SabSiplexu až když má bolení, nebo preventivně třeba večer?
20. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz
Ahoj holky,
Já mu ty kapičky na prdíky klidně šupnu i večer preventivně, kapky nepočítám, naleju to na lžičku od oka :sweat_smile: V porodnici mu normálně šupli plnou lžíci těch kapiček. Já mu dávám teda míň, ale zabírá nám to :wink:
Holky zase jsem dnes chytřejší.. se mi stalo, že jsem malýho k ránu kojila a on dělal to, že se napil, pustil bradavky, pak jak dlouho se snažil přisát, u toho nervačil a furt dokola, tak jsem po chvíli zjistila, že máme asi plnej nosánek soplíku, nemůžeme u toho dýchat, tak jsme vyčistili nosánek a už to šlo krásně :wink:
Jinak noc jsme měli dnes zase super.. Staník usl vlastně jak jsem vám psala, tak asi pět minut na to, potom se vzbudil až ve čtvrt na dvě, během půl hodinky se nabaštil a spal znovu, pak kolem půl paté, a to už bylo horší, to jsme usli až kolem šesté, ale tak nemůžu si stěžovat. Potom vstával až v devět, tak jsme nakojili a celé dopoledne byl protivnej a pobrekával, takže jsem stihla jen vysát v kuchyni a uvařit.
Co se týká toho venku, dnes chci jít ven, byli jsme i včera a předevčírem, asi jen na hodinku navečer, od pěti do šesti. Jak přestalo pršet, protože v kočárku se malej krásně uklidní venku a usne... No dnes uvidíme jak to bude, dělala jsem na oběd francouzské brambory, a tak s chutí jsem si trošku dala a teď mě to prohání.. blbé je, že jak malýho rvali kleštěma, tak až teď se mi jakštakš dává dokupy svěrač a proto nevím nevím jak si dnes troufnu jít ven :grinning: Uvidím, malej spinká od 12, do tří ještě určo spinkat bude, tak pak nakojíme, a možná na chvíli vyrazíme..
Jani já nevím jak ty slavnosti stihnem. Jak tam jsou? V sobotu i v neděli? .. V sobotu totiž máme rodinou oslavu, babička má narozky a v neděli čekáme návštěvu, ale až tak kolem páté :sunglasses:
Jo a když jdeme s malým ven, tak mu nechám oblečení co má normálně na doma, dám mu takovej teplej kabátek, rukavičky, čepičku, zabalím do zavinovačky, přikryju dekou a dám na kočár takovej ten vršek nebo co to je. A bohatě to stačí, sice má malej studenej nosík, ale ručičky teplé..
Holky, my měli včera tři týdny ... :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 ve 13:39  • Odpověz
no dez to je romáááán, supr poznatky, vás číst to je paráááááda a gratulace ke třem týdnům!! já musím taky zaklepat, u nás pohoda klídek. jdu papat
20. kvě 2010 v 16:05  • Odpověz
autor
Kači a kdo vám říkal,že nemáte chodit ven? Mě dr. říkala hned jak byla u nás,že se nemám ničeho bát a hned můžu vyrazit s kočárkem .. :confused:
Já ty kapky dávám protože si myslíme že má problémy s prdíkama,z ničeho nic se začne ksichtit a vzlykat nebo plakat..ale právě taky nevím kdy to vysadit nebo jak.. Asi jak uznám za vhodný,tak to postupně omezím a budu dávat třeba jen jako prevenci jako Leňa..
My byli dnes teda taky venku,poprvé jsem s ním byla sama,vlastně jsme byli zatím jen jednou s manžou a pak nic.. domluvila jsem se ale s kamarádkou a byli jsme venku skoro 2,5 hodiny, určitě nám to prospělo,jsem zvědavá jak dnes budeme v noci spinkat,snad dobře :slight_smile: taky mi v kočárku krásně spinkal,ale jak jsme došli do kočárkárny,to byl řev :grinning: Kači, tos musela určitě slyšet! :grinning: :grinning:
Leni, no myslím že ty slavnosti jsou pátek a sobota - 21.-22.5. .. tak uvidíš no,kdyžtak dej vědět :wink:
Jooo a já si dala asi před půl hodinkou obědovečeři :grinning: udělala jsem si radost a udělala palačinky,mňam :slight_smile: miláček dnes přijde kdoví kdy,přijeli jim z práce němci nebo co a jdou do hospody.. tak snad bude malej hodnej celej večer,když na něj budu sama,musíme dnes vykoupat a tak, teď ještě spinká,tak doufám,že se vzbudí tak za hoďku až.
20. kvě 2010 v 18:26  • Odpověz
Jani tak to je super, já bych možná i zkusila dojet nějak zítra třeba na chvíli, uvidím, domluvím se s manžem.. a hlavně, aby mě pustil samotnou :grinning: pač pochybuju, že v pátek by se mnou jel, když musí pracovat. Ale mám problém, že nevím kde bych zaparkovala, určo tam bude lidí jak sra...
20. kvě 2010 v 18:36  • Odpověz
autor
joo tak to máš pravdu,s parkováním to asi problém bude.. no já jsem uvažovala,že bych zítra zkusila jet do Brna už s malým na nákup,ale ještě nevím.. a to bych jela až odpoledne,tak si kdyžtak během zítřka dáme vědět ju?
20. kvě 2010 v 18:39  • Odpověz
Jo jo Jani, možná ještě písnu večer, jak jsem se domluvila se Standem. A zítra kdyžtak potvrdím :slight_smile: . Já pojedu s tchýní do Brna příští týden, pokud bude hezky, tak jsme se domluvili, že se skočíme projít na zelňák a nakoupit ovoce a zeleninu :grinning:
20. kvě 2010 v 18:40  • Odpověz
autor
jasně,dej vědět :slight_smile:
jooo na zelňák jo :grinning: :grinning: tak to já bych zajela do Olympie do Alberta na nákup jídla.. a pak bysme jeli s manžou společně domů. Taky si musím naplánovat pak nějaký den a musíme zajet na nákupy někam, potřebuju si obnovit šatník!! Už se nemůžu dočkat až si koupím něco na sebe.. :sunglasses:
20. kvě 2010 v 18:43  • Odpověz
autor
Leni,už je ti malej vzhůru i mimo kojení,přebalování a koupání? By mě zajímalo,jestli si s ním vykládáš nebo mu třeba čteš,nebo co s ním děláš.. se zas pitomě ptám co :grinning: občas mi přijde že jsem naprosto vypatlaná :grinning:

jooo a dneska venku jsem Adámkovi koupila nějaký nový oblečky :dizzy_face: jsou moc pěkný,no nechala jsem v obchodě sice 800,- ale tak co že..za 5 kousků to není zas tak hrozný
20. kvě 2010 v 18:56  • Odpověz
Jani tak jsem se domluvila se Standem, tak bych dojela asi kolem jedné, co ty na to? .. Mohla by si?
Malej ještě skoro většinu času prospí, ale když je vzhůru, tak už jsem mu i četla a bedlivě poslouchal.. No a vykládám si s ním akorát když koupu, přebaluju nebo kojím :grinning:
Jo Jo šatník taky chci obnovit, a už se moc těším, ale až ještě zhubnu těch 14 kg... (minule jak jsem psala, že musím zhubnout ještě 12 jsem se přepočítala.. 14 mám dole a 14 mi ještě chybí)... :sweat_smile:
20. kvě 2010 ve 21:24  • Odpověz
autor
Dobré ránko,

Leni, jasně tak jestli to plati co jsi napsala včera, tak kolem té jedné by to šlo :slight_smile: akorát je dneska zatím venku pěkně hnusně,tak snad se to zlepší a aspoň nebude pršet!
21. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz
Ahoj holky..
Jani já ti nevím.. ráno jsem se vzbudila, bolest v krku a udělala se mi na mandli hnisavá boulička.. tak nevím jestli si nemám raději zajet k doktorce. Normálně bych tam nejela, ale kvůli tomu malýmu, nechci, aby se mi to nějak nerozjelo :frowning2: Nebo já nevím co mám dělat, ještě si zkusím vykloktat.. Hlavně nechci, abych tě náhodou ještě s malým nenakazila.. Jinak to počasí je taky hnus, u nás prší..
Ještě ti dám během dne vědět, jak to se mnou vypadá..
21. kvě 2010 v 09:05  • Odpověz
autor
Leni, to je jasný, tak uvidíš kolem poledne nebo oběda a dej prostě vědět ju :wink: hrotit to nebudem, domluvit se můžem i na jindy
21. kvě 2010 v 09:09  • Odpověz
Jo jo Jani, určitě, zkusím dát čaj, vykloktat a uvidím. Zas nevím třeba jestli mě to nebolí ze suchého vzduchu.. Ale i tak, když bude pršet, tak to odložíme, ne?
21. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz
autor
ano, v dešti se mi určitě taky nikam nebude chtít.. takže uvidíme jestli se to spraví nebo ne.. :wink:
21. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz
Super, tak kolem té dvanácté ti písnu, jestli se chystáme nebo ne :wink:
21. kvě 2010 v 09:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.