• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ivančice a okolí - těhulky i maminky

(Zamčená)
10. května 2011 
Tý jo, tak to bych takovou reakci nečekala, my jsme to měli fakt v klídku. dokonce jsme včera večer už ani nekojili. Kojila jsem včera naposledy ve dvě odpoledne, pak jsem měla jít na půl šestou na tu masáž, tak že nakojím Staníka v pět a to u prsa ječel, vůbec prso nechtěl, tak jsem odešla na masáž, a jen jsem odešla tak prý začal řvát, tak mu mamka dala výživu jablko - banánovou, to zpracoval a klídek, no a jak jsme přijeli kolem osmé domů, tak jsem mu dala kašu, zapil to flaškou čaje a vůbec nechtěl prso, tak jsem kojila až nad ránem někdy.. No a teď mu dám ovesný vývar, ale přemýšlím o tom, že mu budu dávat tu kaši z ovesných vloček i na noc, protože po té se tolik nepřibírá uvidím.
No zkus Jani vydržet, třeba si zvykne, akorát mu té kaše dělej míň, když toho míň sní. On si bude zvykat, prostě musí... Ono se to lehko říká, ale zkus vydržet... Jinak čím bude starší tím hůř se bude loučit s prsem..
16. zář 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
tak dnešní oběd-horor.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: zase strašnej řev,mrkev všude i na mě..nacpala jsem do něj něco ale děsný.. teď bulím jak želva :cry: :cry: proč si všechno musím obsrat já to nechápu fakt.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: když u vás to bylo tak v pohodě..myslíš že mám zkusit něco jinýho? Třeba ovoce mu chutnat bude.. tys jím taky začla..
16. zář 2010 ve 12:19  • Odpověz
Jani, hlavně se nestresuj, nebo čím víc se budeš stresovat, tím to bude horší. Tak mu zkus dát něco sladkého, třeba výživu, anebo my jsme dnes obědvali tu ovesnou kaši, na půl litru vody jsem dala necelý dvě hrstky vloček, povařila úplně na srajdu, zcedila, to hustý jsem pomixovala a dolila jsem to tím vývarem z těch vloček, tak aby to byla řidší kaše, do půlky jsem namačkala ze tři jahody (máme celoroční) a kapla med a hrozně si pošmakoval. Tak zkus ty vločky jestli to bude Adámek chtít. A banán mu můžeš taky zkusit dát...
16. zář 2010 v 15:17  • Odpověz
autor
Leni,tak včera večer jsem zkusila jinou kaši,jestli mu nebude chutnat líp-s vanilkovou příchutí. Si představ,jenom jsem ho dala do lehátka tak byl řev na celý kolo! Mu vadí asi být v lehátku.. řval a řval,nebyl zas k utišení,pak jsem si ho dala na nohy a uklidnila ho,ukázala jsem mu jak mě to chutná a pomalu mu nabízela jestli si dá taky a čoveče dobrý a spapal mi to (udělala jsem teda jen trošku samozřejmě),ale vidím v tom velkem úspěch :sunglasses: tak snad to půjde no..do lehátka už ho asi na krmení zatím dávat nebudu ale. Dneska na oběd zkusím asi mrkvičku s jablíčkem,tak jsem zvědavá..
Ten článek jak jsi mi poslala odkaz je pěknej :wink:
17. zář 2010 v 07:30  • Odpověz
Jani tak já končím s ovesnou kaší :D .. V jiné diskuzi mě holky pomale "nadali" že po ovesných vločkách se hodně přibírá a že tam je lepek (což mě nedošlo), ale zase když on potom tak kaká a jak mu to šmakuje, tak nevím no, vydržím do středy (to jdeme k doktorce) a uvidím. Zatím budu taky dávat příkrmy zeleninový. No Jani, s tím lehátkem pozor, aby potom takhle nebyl naučenej a nezačal vřískat i když ho dáš potom do židličky... Ale je super, že něco alespoň zabralo a papal.. Mooooc gratuluju :sunglasses:
17. zář 2010 v 07:36  • Odpověz
autor
Jo vidíš mě by to taky nenapadlo,tak hlavně že to víš :slight_smile: no hele,on to lehátko podle mě nemá rád,páč mu přijde že ho tam "odkládáme" víš.. až bude hezky papat tak ho zas do něj i k jídlu dám,ale zatím to asi budu zkoušet jak včera večer a uvidíme no..
Jo a na úterý plánuju udělat ten medovník a k obědu mě napadlo maso na rychlo s br. kaší-chtěla bych zkusit jeden recept té kaše-s mrkví a se smetanou,jestli budeš souhlasit :wink:
17. zář 2010 v 08:31  • Odpověz
Tak určitě Jani, pokud takhle papá tak to zkoušej a zkus mu klidně i večer takhle lupnout tu kaši bez příchutě.. Jestli to bude tou kaší nebo tím lehátkem :grinning:
Jééé na ten medovník se fakt těším :grinning: A i to maso s kaší bude super. Jsem zvědavá na novej recept :grinning:
Jinak dnes jdu k té mojí kamarádce na nehty, tak jsem zvědavá.. teda už jsem je měla, ale je to už tak tři roky.. tak si to nepamatuju, kdyžtak se v úterý pochlubím :grinning:
No a my dnes máme na oběd knedlu na vajíčku a bramboračku - s houbama samozřejmě :grinning: tak už se těším :grinning: Tak a jdu kojit..
17. zář 2010 v 09:51  • Odpověz
autor
Ták,oběd máme ÚSPĚŠNĚ za sebou! Dávali jsme mrkev s jabkem a krmila jsem jako včera večer a dobrý! Tak jsem ráda teda..zase spapal třetinu skleničky,zapil trošku čajíkem a pak jsem mu po chvilce dala ještě prso,ale pil 5 minut a dál nechtěl..tak jsem zvědavá co bude dál. Snad už to půjde,uvidíme
Jéé tak to je fajn,že jdeš tak rychle na ty nehty :slight_smile: a mě zas kamoška doporučila jednu kadeřnici v Krumlově,takže já jdu zas příští týden ve středu na stříhání,tak se moc těším :dizzy_face: prý je moc šikovná a hlavně nápaditá,takže mi ušije účes na mou míru :grinning: to sem zvědavá jak dopadnu! Jinak na nehty jdu já dneska :slight_smile:
No a já měla k obědu rohlík s lučinou-super oběd..ještě bych se něčím dodlábla.. ty naše obědy mě vždycky tak zasytí,že se mi pak už ani nechce večeřet :sunglasses: asi to nevydržím a dám si ještě něco sladkýho :grinning:
17. zář 2010 ve 13:11  • Odpověz
Jani, tak nehtíky mám, a super.. No vidíš, je lepší se naobědvat a potom toho ani moc nesníš na večeři :grinning: my jsme obědvali zahradní zeleninu, či jak se to jmenovalo, spapali jsme celou skleničku, zapili čajem a nedokojovali. Jinak jsem mluvila s kamarádkou, co mě dělala ty nehtíky, a ona Štěpánkovi taky dává a dávala ovesné vločky, že prý v dnešní době se to s lepkem moc přehání... Jo a Staník, jak neměl na oběd ovesné vločky tak špatně kakal, vždycky takovej malej suchej bobek a celej u toho rudl jak tlačil, takže asi ovesný vločky budu dělat dál. Dala jsem mu jich na večeři, zapil čajem, uklidnil se u prsu a teď usíná..Ale je super, že si přišla na to, čím to bylo, že Adámek nechtěl baštit..
17. zář 2010 v 19:08  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak jak je po víkendu?
Jani, jak ti Adámek kaká po zelenině? Já jsem Staníkovi dala jeden den tu zeleninu a kadil naposledy v sobotu ráno takovej tuhej bobek a v pátek to samé, no a od soboty ráno nic... Jenže on pořád tlačí a nejde mu to. Ale nepláče bolestí.. Už jsem mu dala takovej sirup z lékárny a když to nezabere, budu muset k doktorce...
20. zář 2010 v 06:50  • Odpověz
autor
ahojky,

Leni,já si taky myslím že se to dneska se vším přehání..klidně mu to dávej když mu to prospívá :wink:
my kakáme docela dobře,i baštění už je lepší.. no já ti zítra spíš povykládám,nějak se mi to nechce rozepisovat..dneska toho mám moc v plánu,nevím jestli to všechno stihnu..musím udělat ten medovník,vyprat,uklidit,chtěla jsem si zacvičit a pak po obědě jet do brna-v pět mám zas masáž...tak jsem zvědavá jak budu stíhat..tak zatím pa,jdu dát pračku..
20. zář 2010 v 07:16  • Odpověz
Ahoj holky, jdu pozdravit tak co je nového? U nás nic v prosinci nastupujem do školky tak zhánímě věci.
Jsem se chtěla zeptat nechcete některá z vás pro vašeho prdouška zimní kombinézu mám jí v inzerátech kdyby jste chtěli mrknout. Je to jen taková obyč nic svátečního já ale mám vždy dvě jdednu k doktorce na návštěvy a podobně. A druhou takovou horší ale vůbec nic jí není jen je prostě už jednou nošená.
20. zář 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahoj holky,
tak před chvílí jsem napsala mega příspěvek a smazal se mě no super... :angry:
Ták znovu.. Evi, my už věci na zimu máme. Na sáně máme bundu a oteplováky a do kočáru a tak máme bundy.
Jinak máme dnes za sebou poslední očkování, super to bylo. Paní doktorka píchla jednou, Staník zafňukal, přestal, paní doktorka píchla znovu .. zafňukal, přestal hned jak nahmatal hračku a byl klid. Jinak vážíme 6800 g a měříme 65 cm (tuším, že si to pamatuju dobře).
Jani, tak jsme ještě nekakali. Staník má bříško měkký, takže doktorka nám doporučila změnit kaši. Že ta rýžová hrozně zacpává, akorát problém je, že ucpávají všechny, takže mě doporučila jinou, tam je taky rýže, ale větší podíl je tam jakási mouka. Jmenuje se Sinlac a je to od Nestlé. No a pak mě řekla, že mu mám dělat heřmánkový čaj a přidat do toho nápoj švestkový. Tak jsem dnes nakoupila a uvidíme. No a hned jsem ho narvala i švestkovou výživou :grinning:
Jooo a holky už jsme koupili i nové dudlíky na lahvičky, dnes. Od Aventu jsou 3+ a od chicca 4+. Zatím se z toho učíme pít, pač to teče jak z vodopádu, ale tak už nám to celkem jde, uvidíme :grinning:
22. zář 2010 v 11:35  • Odpověz
autor
Leni,tak to moc nemáte na váhu,viď,jste akorát,tak hlavně aby se už Stanik vykakal..
Já už jsem omyganá :grinning: však uvidíš v pondělí,ale líbí se mi to jak mi to fikla,je to takový to mikádko jak jsme se bavily no :wink: ještě pojedu teď odpoledne na tu masáž. To je zas pernej den,zítra musím hodit trochu relax :grinning:
22. zář 2010 ve 13:40  • Odpověz
Jo jo Jani, už aby se vykakal. Nebo pokud se nevykadí do pátku, tak asi naklušu znovu k doktorce. Jé já už jsem na ty tvoje vlasy fakt zvědavá :grinning: to do pondělí nevydržím. Jinak my jsme dnes udělali náááákup, jsem uvalila skoro 2 litry. To je hrozný. Koupila jsem Staníkovi dvě ty švestkový šťávy, jednu výživu švestkovou, potom ještě hroznovo malinovou šťávu, nutrilon (chci mu dělat takový svačiny a do těch se přidává nutrilon), pak tu kašu, joooo a objevila jsem normálně ve skleničce kašu na dobrou noc, vanilkovou - krupičnou (ta už je s lepkem, ale co je to od uk. 4 měs. a musíme je pomale zvykat) a je dobré to, že je na skleničce napsané, že je chutná za tepla i studena a jelikož se chystáme do toho Rakouska, tak jsem si říkala, že to bude super na cesty, pak ti to u nás ukážu. No ale tím nákup nekončil... Byla jsem ještě v Pompu a koupila Staníkovi takovou tu první knížku, se zvířátkama šustící a ještě blbost na kočárek a pak ty dudlíky na Avent flaše a dvě chicco lahvičky - ty už jsou větší, ty mají 330 ml. No mazec, utrácela jsem jak blázen, a to jsem jela "jen" do lékárny pro kašu od Nestlé :grinning:
22. zář 2010 v 15:35  • Odpověz
autor
teda ty nakupuješ :grinning: Adámek pořád nějak kucká a kýchá tak se dnes asi stavíme k doktorce-pro jistotu..
Jinak dneska jsme vstávali v 2:45 a pak už definitivně v 5:45... tak nevím,kaše na večer asi zatím nezabírá a protiva je taky pořád :pensive:
23. zář 2010 v 07:37  • Odpověz
No jo, jsem se zas rozšoupla, ale budu mít asi zas na dlouho pauzu. My Jani vstáváme kolem jedné, pak kolem čtvrté a definitivně v sedm :grinning: a před kaší to bylo každou hodinu a půl... a jinak jsme ještě nekadili, se z toho fakt zjevím.. no nic jdeme zase uvařit čaj...
23. zář 2010 v 07:54  • Odpověz
A to jsem vyházela celou potravinovou skříňku a víš kde ti hajzlíci byli? V čokoládách, ve všech a v piškotech - všechno nenačaté... Takže nemáme doma ani hrstku mouky cukru, nic, takže to ještě musíme nakoupit...
23. zář 2010 v 07:55  • Odpověz
autor
tak to je síla teda.. no jak se to asi jednou objeví tak se to šíří rychle.. tak snad už budete mít klid :wink:
jo tak s tím vstáváním jsem na tom ještě o něco líp že.. si furt stěžuju :sweat_smile: :grinning:
23. zář 2010 v 09:26  • Odpověz
Jo jo Jani, pořád si na tom líp :grinning:
23. zář 2010 v 10:21  • Odpověz
Holky, tak jsme se po šesti dnech konečně vykadili, malinko, ale přece. A nejžalostnější je že mě od toho musel pomoct veterinář. Jako on říkal, že je to fakt hrozný, že ta doktorka s tím nic nedělala.. že ... cituju "Když se pes tři dny nevysere, tak všichni kolem něj lítají". Ale řeknu vám, že Staník tlačí, hrozně u toho pláče, tak ho uklidňuju. Ale po celodenní dnešní kůře máme úspěch, vytlačil asi ten počáteční bobek .. úplně na délku tři centimetry a tvrdý jak špunt, ale ještě něco takovýho v sobě asi má, protože ještě furt tlačí a i u toho pláče, tak uvidím zítra...
23. zář 2010 v 18:36  • Odpověz
.. za noc další jeden bobek, ale pořád se Staník trápí. Takže to furt není všechno... chjoooo :frowning2:
24. zář 2010 v 08:23  • Odpověz
autor
Ahojky,

Leni tak to máte trápení :frowning2: to mě mrzí. Doufám,že to bude brzo dobrý..a nepůjdeš znova k té doktorce? My jdem dneska-jak jsem psala včera,tak dr. sme už nestihli,má tam zástup a byli tam v jinou dobu. Radši se tam s Adámkem stavím,páč pořád kýchá občas kucká a včera chrchlal..tak ať se na něj mrkne..
Jinak my dnes vstávali už v 1:30 a pak v 5:45..to je hrůza-ranní ptáče..a večer nechtěl spát.. taťka uspával na baloně :grinning: pak se povedlo teda..
24. zář 2010 v 08:49  • Odpověz
autor
tak jsme byli u dr.,prý to nebude nic vážnýho ale řekla ať mu dávám Stoptusin. My sme dneska taky vytlačili s úsilím takovej malej tuhej bobeček,tak už nám to asi taky začíná..jestli je to z té kaše nebo co :confused:
24. zář 2010 ve 13:41  • Odpověz
Jani tak to ti fakt nepřeuju zažívat to co my tento týden, fakt jsme se dost báli. Tak to je super, že to není nic vážnýho. No my jsme dneska vytlačili ještě dva bobky hodně tuhý a pak už klasika poloprůjem, takže supééééééér, jsem fakt heppy, v pondělí ti popíšu ty operace co jsme s ním dělali, ale zabralo. Jinak je fakt žalostný, že jak jsem psala výš, nám musel pomoct veterinář.
Jani tak jestli nebudete kadit, tak zavčas doporučuju: od Hippu švestková šťáva, od ukončenýho 3. měsíce, heřmánkový čaj a tu šťávu buď do toho čaje, nebo do vody, anebo tak 50 ml. neředěnou a změnit kaši, prý je ucpává ta rýže. Takže buď ovesné vločky, (ty jsou s lepkem), anebo tu Nestlé Sinlac.
Jo a včera jsem úplně čučela, než jsem mu udělala večeři, tak mě usnul v lehátku. No a rozespalej vločky nechtěl, tak jsem ho nakojila, usnul, v jedenáct se vzbudil s pláčem, tak se napil čaje a spinkal až do půl paté do rána, pak jsem kojila, usnul a spinkal až do sedmi, takže super...
24. zář 2010 ve 13:54  • Odpověz
Jsem se upsala, ta šťáva je samozřejmě od ukončenýho 4. měs.
24. zář 2010 ve 13:55  • Odpověz
Jééé, hlava děravá, ještě jsem mu dávala Lactulose sirup (v lékárně mají) a je to na změkčení toho hovina.
24. zář 2010 ve 13:55  • Odpověz
autor
tak my sme se teď pěkně pokadili :grinning: ale je dneska zas protivnej jak sviňa,ach jo co mu furt je?????????? :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani u netu mě chvíli nenechá v klidu :angry:
24. zář 2010 ve 14:37  • Odpověz
To je dobře :slight_smile:, teda to že jste se pokadili, ne to že je protivnej :grinning: Tak my jsme jako tradičně v pohodě, před chvílí Staník vstával a teď si hraje pod hraždičkou, ale nebudu provokovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Jani představ si to, že mě ten papír z toho Brna ohledně rodičáku ještě nepřišel :angry: a už je to týden, asi tam v pondělí pojedeme bez toho a bude.
Jinak jsem vymyslela na oběd něco jiného než jsem měla v plánu na to pondělí :grinning: Máš ráda Jani bramborovej salát? Nebo ne? .. a s majonézou?
24. zář 2010 ve 14:45  • Odpověz
autor
tak to je blbý že ti to ještě nepřišlo,no oni si na to tak ten týden dávají než to pošlou..tak třeba ti to dojde v pondělí :wink:
jo bramborovej salát ráda mám,ale každej ho dělá jinak,tak snad mi bude chutnat i váš :sunglasses: já sem zvyklá teda s tatarkou,ale snad tu majonézu jednou přežiju :grinning: a co k tomu? Řízky? :dizzy_face:
no před chvílí jsem Adámka uspala,tak aspoň na chvilku mám klid,možná byl unavenej a proto byl protivnej..ale nechci aby spal přes den moc,včera naspal 4 hodiny a pak večer nechtěl spát .. ale jestli je to tím nevím,každopádně spává tak kolem 3 hodin přes den.
joo si představ že Rosťa jde zítra s klukama do kina! Tak bysme se měly domluvit a jít si taky zarelaxovat ne :grinning:
hele já ti tak závidím,že si Staník sám vystačí a hraje si sám! Co já bych za to dala!
24. zář 2010 v 15:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.