• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ivančice a okolí - těhulky i maminky

(Zamčená)
10. května 2011 
Jé Jani, to je škoda, my sice zabíjačku nemáme, tu máme až 27.11., ale tento víkend sbíráme hrozny :unamused: Náhodou, ale už tak nabitej program nemám... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Děkuju za vyřízení pozdravu.. Taky zdravím Katy :slight_smile:
Jo jo teta může být, jak jsem říkala, jsem dobrej strávník :grinning: :grinning: :grinning:
18. říj 2010 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky..
Tak se musím pochlubit, že už 3x jsme v noci vůbec nekojili a včera dokonce Staník spinkal až do 8, teda o půl paté se vzbudil, dala jsem mu čaj a zase usnul, tak to bylo super, dneska jsme spali tak akorát do půl sedmé, ale je to super :slight_smile:)))
22. říj 2010 v 09:23  • Odpověz
autor
ahoj Leni,

tak to já teda kojím zatím ještě jednou po ránu,dneska teda Adámek taky spinkal až do půl sedmé v kuse,takže bezva. Joo a včera odpo jsem mu dávala přesnídávku hruška s banány tentokrát to spapal celý a bez křiku a i tak se mu udělaly zas ty fleky.. :confused: tak to asi předtím nebylo z křiku ... ale jak dopapal,tak za chviličku to zmizelo,myslíš že to může být alergie,nebo co??
22. říj 2010 v 10:50  • Odpověz
Jani to alergie určitě nebude.. Staníkovi se to dělá vždycky když tlačí, anebo saje z lahvičky. Ale dělají se mu takový větší flíčky jen jakoby na spáncích, třeba to má jen z té námahy nebo co.. Kdyby to byla alergie tak ti to během chviličky nezmizelo. Třeba když dám Staníkovi tu švestkovou šťávičku, tak se osype a zbavujeme se toho třeba tři dny, to je podle mě reakce na jídlo.. Jooo a ještě jsem se tě chtěla zeptat, napadlo mě, že bychom si v úterý mohli udělat čínu. Bych to zítra naložila. Mám na to hrozně dobrej recept, je to jakoby na kari, a není tam žádná zelenina :slight_smile: a k tomu buď rýži, hranolky, nebo opečené brambory... joooo a našla jsem v receptech takovou buchtu, ještě jsem ji nedělala, tak to bude premiéra. Je trošku na způsob té kokosové.. a je to tak, že se naleje těsto, posype se to nastrouhanýma jablkama a tuším namletýma ořechama, potom se to asi 25 min. peče a pak se utře vejce, cukr a van. cukr a zašlehá se tam smetana a na tu částečně upečenou buchtu se to naleje a peče asi dalších 15 min. Myslím, že by mohla být druhá... akorát tam paní píše, že je to fakt chuťová bomba, ale i kalorická... ale tak jednou týdne .. nééééé :grinning:
22. říj 2010 v 11:33  • Odpověz
Jo a dětem bych chtěla zkusit kedlubnovou kaši - kedlubna, cuketa, mrkev, brambora a oliv. olej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2010 v 11:34  • Odpověz
Jé píšu jak tatar, chtěla jsem v tom delším příspěvku napsat "Myslím, že by mohla být dobrá" a ne druhá :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2010 v 11:45  • Odpověz
autor
jo asi máš pravdu,to alergie nebude,taky si myslím.. dneska jsme dávali na sváču jablko s lesním ovocem-jak mu to jelo..no mě taky chutnalo takže bych to klidně dojela ale snědl to celý :grinning:

jasně,čína může být,jak píšeš :wink: a ta buchta bude něco jak Hraběnčin koláč ne,to tak zní..? Určitě bude dobrá! Na kalorie se vyprdni,to pak spálíme starostí o prcky :grinning:

dneska mě Adámek zas pěkně vytočil u oběda měl histerický záchvaty :angry: pak sme šli ven a 2 hodiny vkuse chrněl,tak jsem se zklidnila :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak je celej den uječenej,že bych ho nejradši někam zavřela a vypadla pryč,abych to nemusela poslouchat :cry:

do toho Palladia nepojedem,jsme si říkali,že nemáme zimní gumy,tak to v tomhle počasí riskovat nebudem,navíc bysme museli kupovat dálniční známku.. tak pojedem zítra akorát na nákupy do Brna..tak nevím jestli budu Adámkovi zítra vařit,možná mu dám jen skleničku,ještě uvidím.

jo Leni,prosím tě mrkni se teda na to plavání,jestli to máš nebo ne,ju? :wink:
22. říj 2010 v 16:29  • Odpověz
Ahoj..
Jani, já ani nestíhám odepisovat, měla jsem toho nějak moc...
Možná je taky Adámek protivnej jak byl Staník, když jsme přestávali kojit..
Jejda, to je škoda, že jste nejeli, tak snad jste něco pokoupili v Brně, my jsme měli včera práci u našich, sbírali ty hrozny a pak jsme jeli se Standem do Bauhausu, chceme trochu zateplit, kuchyň, takže vymalujeme a položíme koberec. Pořád jsme přemýšleli nad tím linem, nakonec dáme koberec, však až k nám dojedeš potom za 14 dní, tak uvidíš :slight_smile:, teď ještě ne, vrhneme se na to až v sobotu, a pak přijde na řadu obývák...
Jinak Jani mám problém s tím úterý... teda mám čas, akorát ráno musím zavézt bráchy do Ivančic, dostal úkol od našich tam nakoupit na té jatkové prodejně maso. Ale budeme tam už před osmou, abychom dlouho nečekali, snad do devíti budu doma, ale ještě ti napíšu jak nám to bude vycházet, ju? Jinak mám volno celý den, akorát toto mě naši sdělili včera...
Jani na to plavání vezmu zítra novej letáček u doktorky ... já ho zase založila nevím kam, a to jsem ho měla v ruce je to pár dní... :unamused: ho zas najdu až to nebude potřeba..
24. říj 2010 ve 12:08  • Odpověz
Jo a ještě jsem ti chtěla říct, mě už pár dní tak pobolívá břicho jak kdybych to měla dostat a furt nic :pensive: taky tě bolelo břicho než to přišlo?
24. říj 2010 ve 12:09  • Odpověz
autor
Tak to jsem zvědavá jaký si to doma uděláte :slight_smile:
Jo,to je v pohodě,tak já kdyžtak dojedu trochu pozdějic,podle toho jak budeš stíhat v to úterý,ju :wink:
No v brně jsme včera utratili tak přes 5000,- :grinning: a to jsme nekupovali ani oblečení nebo tak..ale koupila jsem si žehlící prkno který jsem doteď neměla-žehlila jsem v kuchyni na stole. Pak plínky,taky sme tankovali,pak jídlo a bašty pro Adámka.. no síla jako!
Dobře ten letáček tam vem,ať na to mrknem :wink:
Hele mě břicho před menses nebolelo,ale mě nebolívalo ani nikdy předtím,nějak jsem na to nikdy netrpěla. Jinak já jedu zítra na tu gyndu,tak jsem zvědavá jak dopadnu.
Dneska se Adámek vzbudil v 4:45 tak jsem ho nakojila,pak nemohl ale usnout,jsem ho nakonec musela uspat ještě na baloně po zkoušení čaje a odsátí nosu..tak usnul ještě na hodinu,spal do 7 hod. ..ale děs jako..zítra mu dám asi prso ráno už naposledy..uvidíme.
24. říj 2010 v 16:13  • Odpověz
Jé Jani, tak to jste teda noc neměli moc dobrou, ale my na dnešek taky, Staník se vzbudil ve tři ráno, tak jsem dala čaj, usnul u mě v posteli, pak se budil po hodině na čaj a v sedm jsme vstávali definitivně...
No já jsem byla dnes v Brně, taky jsem utratila.. ale taky víceméně za potraviny.. no fakt děs.. Jo a rozbila se mě peněženka, musím si koupit novou...
Jani tak se domluvíme tak, že jak budu odjíždět z Kounic (protože nakoupíme to maso a povezu bráchy domů), tak ti napíšu a vyrazíte, ju? ..
24. říj 2010 ve 20:42  • Odpověz
autor
jasně,Leni,pak mi dáš vědět a my vyrazíme,budu nachystaná :wink: tak dneska byla zas noc bezva,stejně jako předevčírem,vstávali jsme na kojo v půl sedmé,ale to jen díky Rostíkovýmu budíku,kterej než vypl,tak Adámka vzbudil,takže by spal ještě dýl.. zítra jestli bude spát zas dlouho,tak už zkusím nekojit,tak jsem zvědavá...
se mi dneska vůbec nikam nechce,jak je venku hnusně,bych nejradši zůstala doma! :unamused:
25. říj 2010 v 07:30  • Odpověz
Jo jo Jani, ...
My jsme dnes vstávali o půl sedmé taky.. a o půl osmé jsem mu dávala snídani a vůbec nechtěl, takže my jsme ještě doteď nesnídali a je v pohodě... Jenže on mě vypil celou 125 čaje.. tak bodejď by chtěl jíst.
a to dnes pojedeme k dr. tak pak písnu jak jsme dopadli. Ale taky se mě nikam nechce ...
25. říj 2010 v 08:31  • Odpověz
tak jsme zpět od doktorky.. napsala nám recept na tu Staníkovu suchou pokožku, dostali jsme jakousi sójovou koupel a krémek, kterej máme mazat 2x denně, tak jsem ho hned namazala a super.. :dizzy_face: Jo a vážíme 7200 a měříme 69 cenťáků...
25. říj 2010 ve 14:05  • Odpověz
Jani, tak jsem vymyslela pro Staníka a Adámka na oběd lilek s bramborem a květákem. Lilek je totiž docela projímavej. Ale chci to s tebou zkonzultovat, jelikož se všude píše, že se má lilek dávat až někdy od osmého měsíce. Ale zase jsem se dočetla, že po tepelné úpravě v sobě nic škodlivého nemá... No a pokud by si Adámkovi lilek nechtěla dát, tak mám ještě cuketu, tak bychom jim mohli dát cuketu a brambory.. Na doporučení doktorky musím na chvíli vysadit mrkev, takže koukám na recepty bez mrkve...
25. říj 2010 ve 14:35  • Odpověz
autor
ahojky,tak já jsem už zpět z Brna,u dr. dobrý,mám prášky,pak povykládám..
já nevím s tím lilkem,nic jsem o tom nečetla,tak to můžem zkusit..i když ten květák..no Adámek měl teď 2 dny květák s bramborou a mrkví,tak snad ten květák ještě jeden den přežije :grinning:
máte pěknou váhu :wink: a proč vysadit mrkev? no zítra mi povykládáš ju :wink:
25. říj 2010 v 16:19  • Odpověz
jj zítra popovídám a domluvíme se na menu... kdyžtak uděláme cuketu s bramborem a mrkev vysadit kvůli tomu, že staví ;).. tak jo, jdu přesadit kytky.. včera jsem koupila petržel na nať a čerstvou bazalku a ještě kytku.. však uvidíš :grinning:
25. říj 2010 v 16:27  • Odpověz
Ahoj holky..
Jani tk jak e domluvíme na příští týden? Kdy by si mohla?
29. říj 2010 ve 13:01  • Odpověz
autor
Ahoj Leni,

právě jsem se chtěla zeptat tebe.. já mám akorát v úterý tu doktorku dětskou v 13 hod. jinak zatím asi nic. I to úterý by šlo,ale to byste tam museli s náma a to je asi blbý.. tak napiš :wink: a nějakej nápad na oběd?? :sunglasses:
29. říj 2010 v 17:22  • Odpověz
Já nemůžu akorát 4.11, tuším čtvrtek, to jdu na masáž, jinak můžu kdykoliv, tak co středa? ... Jééé nápad žádnej nemám, ale pokud bychom měli chuť na masíčko, tak bychom mohli zkusit nějakou plněnou kapsu se šunkou a sýrem.. anebo něco s rýží.. no nechám to na tobě :slight_smile:.. Teda ti povím dnes jsem zedřená jak kůň. Zítra budeme malovat a pokládat ten koberec, tak jsem si řekla, že dnes teda nachystám kuchyň, tak jsem umyla ve skříňkách, vařila jsem na zítra.. jo a rozmražovala jsem lednici, teď to tam už jen naskládám a udělám buchtu na zítra, ono totiž přijede brácha s mamkou (mamina bude hlídat), tak abychom měli co najídlo.. No teda zní to, že jsem nic moc nedělala, ale nezastavila jsem se celý den. Jo a to jsem na dnešek dělala bramboráky na oběd a po obědě jsem byla se Staníkem hodinu a půl venku. Takže mazec.
29. říj 2010 ve 20:10  • Odpověz
autor
dobře, tak se domluvíme na středu. Jídlo už jsem vymyslela,snad ti to bude chutnat,bude to kuřecí,bude v tom med a ananas,tak snad neva,že maso nasladko? (někdo to nemá rád,ale tys říkala že sníš všecko tak na to spolíhám :grinning: ) a buchtu ještě domyslím,to nebude problém..

jo mám pěknej problém s těma prsama jak nekojím,tak mi to tvrdne,mám v nich bulky a hrudky a na omak bolí :stuck_out_tongue_closed_eyes: každej den to masíruju,no uvidíme jestli se to nezlepší do zítra,tak půjdu v pondělí k doktorce..

jsem zvědavá až k vám dojedu na ty změny :wink:
30. říj 2010 v 08:24  • Odpověz
Jani tak máme hotovo, zítra jen uklidím chodbu.. no uvidíš mě se to líbí, ale jsem z toho taková rozpačitá, možná nezvyk... možná mě tam něco nesedí. Tu barvu udělali sytější než jsem si představovala, tak nevím... možná je to jen o zvyku...
Jo jo Jani, asi si raději skoč.. jinak mě zatvrdlo jedno prso předevčírem, tak jsem ho ve vaně odstříkala a musím říct, že je to zatím dobré... ale ono ještě docela dlouho se bude dělat mlíko..
Já mám moc ráda maso na sladko, ale nedělám ho, protože to Standa nejí, ale jinak super..
30. říj 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
Leni,jsem k vám celá zvědavá :sunglasses:
k dr. za chvíli zavolám,zatvrdliny tam furt jsou a bolí :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak dám vědět
1. lis 2010 v 07:27  • Odpověz
Tak to jsem zvědavá, jak se ti to bude líbit :D .. Tchýně byla nadšená, a to ona je drsnej kritik..
Určitě si tam zavolej a dej vědět, já už jsem od tý doby v pohodě..
A co Adámek? Jaké děláte pokroky? Staník mě už normálně z obýváku odleze až na chodbu, jinak se krásně zvedá na všechny čtyři, před pár dnama poprvé.. dal se na kolínka, na ručičky, odlepil bříško od země, no pejsek hadra :D .. a pořád trénuje, tak mám pocit, že už za chvíli bude lozit, zatím se jen tak odstrkuje a plazí..
Jo a už mám objednaný nočník.. a teď ještě chci objednat chodítko.. hele, tento nočník:
http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=6371578d5a694ae09b6959d632282251&dep=3&dyn=6622a2df675d4ddb9c8be1638e0da230
a na vánoce koukám na ty houpačky, nejvíc se mě líbí tato:
http://www.kocarky-tako.cz/obrazky/nahled/458-houpacka-hearts-3.jpg
ale ještě mrknu jaká je ta v těch Ivančicích.
Jo a teprve až dnes se dozvíme jestli bude ta druhá varianta kočárku. Jsem psala chlapovi objednávku už 25.10. a jemu prý nedošla, protože včera jsem to nevydržela a napsala mu mejl, jestli vzal na vědomí tu objednávku (samozřejmě jinak a slušněji) a on že mu nic nepřišlo, a že dnes zjistí co a jak ve skladě a dá vědět.. takže druhá varianta kočárku je tato:
http://www.kralikovyhracky.cz/detail.php?zbozi=1415091
1. lis 2010 v 09:12  • Odpověz
autor
Joo byla jsem teda u dr. s těma prsama (praktické protože gyndu mám v Brně),ta mi prášky na to prý dát nemůže,prý jen na gyndě,ale zánět tam nemám a prý by to zkusila nechat,občas odstříkat,promasírovat a chladit..ta to ještě zkusím jestli se to samo spraví..
Pěkná houpačka i kočárek. Zpívající nočník :grinning: tak to je síla co se vyrábí..to by mě nenapadlo,ale je to dobrý fakt :sunglasses:
No Adámek se taky kus v obýváku odplazí-ale dozadu teda,jinak na čtyři se taky snaží dostat ale zatím se mu to nepovedlo.
Jo Leni,jak bylo Staníkovi po těch Pribiňákách? Já to zkusila taky,Adámkovi to jede,ale od té doby máme problémy s večeří..přijde mi že je moc zasycenej po té svačině a kaše sní tak půlku a už nechce..
1. lis 2010 v 10:51  • Odpověz
Jani my taky docela míň večeříme... ale jak po pribiňáku, tak po jogurtu s jablky.. já nevím, jak teď dávám místo mlíka ty sytější sváče, tak mě taky moc nechce večeřet. Ale snažím se mu dát sváču nejpozději ve čtyři a večeři v osm... ale i tak nesní celou porci. Na druhou stranu mě vydrží až do osmi, do snídaně ;), dřív nejíme.
1. lis 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
tý jo tak to je zlatý,u nás snídat v 8 asi nehrozí :grinning: dneska jsem koupila Hami nějaký sváče,dala jsem mu banán s tvarohem,ale toho je hodně,takže jen půlku-tak uvidíme jak to bude dnes s večeří..
jo a začal mi u jídla řvát..u oběda a svačiny řval,ale pak se vyřval a zas jedl.. jestli to není zoubkama co myslíš?
1. lis 2010 v 16:10  • Odpověz
autor
Leni,co uvaříme klukům? Mám doma mrkev,brokolici a kedlubnu. Nevím jestli pořád Staníkovi nedáváš mrkev?? Tak bych mohla udělat brokolici s bramborem nebo kedlubnu s bramborem..nebo tě napadá něco jinýho?
Joo a kterej bys radši zkusila moučník z těchto..?
http://www.toprecepty.cz/recept/15462-kokosova-rolada-s-medem/
http://www.toprecepty.cz/recept/3792-propadnuta-buchta/
2. lis 2010 v 08:07  • Odpověz
Jani já ti nevím.. Staník mě docela řvává u obědu, a myslím si, že je to vychcaností, protože u svačiny, která je většinou sladká, ani nepípne, tak nevím...JO a my jsme včera zbaštili celýho brumíka a k tomu takový jogurtík pro kojence, malinový. Pak se můžu divit, že nechce večeřet, že :slight_smile:
Staník má dnes králíka, mrkev a kuskus.. a tu mrkev má dnes poprvé po dlouhé době. Spíš si myslím, že mu vadil ten banán, než ta mrkev..
Tééééda vybrala si dobré buchty, ale ta druhá vypadá zajímavěji... i když můžeme udělat jednu a pak za 14 dní u vás zase tu druhou...
2. lis 2010 v 10:31  • Odpověz
autor
dobře,tak zkusíme tu druhou.. :wink: a příště uděláme tu roládu.
jo to je taky možný že zeleninka jim nejede a sladký pak joo! Ale mě řval i u sladké dobré svačiny..tak nevím no.
to je možný že to bylo banánem,tak uvidíš jak se bude po té mrkvičce tvářit :sunglasses:
já dnes dělám mrkev,brambor a kedlubnu
2. lis 2010 v 10:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.