• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010 / 2011

(Zamčená)
24. února 2011 
Ahoj holky, tak jsem byla ráno v CARU a dostala jsem injekci na spuštění MS, tak uvidíme co se vyvrbí, ale doktor Špička u kterého jsem byla říkal, že to na těhotenství nevypadá a sliznici, že prý mám hodně vysokou. Vůbec mi neřekl nic na to, že se mi špatně dýchá a že mám pořád žízeň vůbec na to nereagoval. Čekala jsem jestli mi nedá nějaké léky na srovnání cyklu, ale nic. Tenhle doktor mi moc nesedí a příště budu chtít jít k dr.Michálkovi, který je mi mnohem sympatičtější a pěkně všechno vysvětlí. Takže po MS kontrola a potom se konečně dozvím co pak, jesli další transfer stihneeme do vánoc :slight_smile:
Všem čekatelkám a maminám po ET ať se daří a všechno dobře dopadne, vím jak bolí zklamání!!!!!!
3. lis 2010 v 16:43  • Odpověz
@duschankova Tak držím palečky, ať to stihneš do Vánoc a mám s kým tady bojovat- moc nás asi kolem Vánoc nebude:frowning2:
3. lis 2010 v 17:35  • Odpověz
@ester32 Tak budeme čekat na hlášení o //:slight_smile:
3. lis 2010 v 17:36  • Odpověz
jo stihnout to do vánoc by bylo moc super a víš co by byla sranda :slight_smile: že bych rodila někdy v září a já mám narozeniny taky v září... rodit 28.září to by bylo něco. Mít narozeniny v jeden den já, prcek a moje tchýně :slight_smile: :slight_smile:
3. lis 2010 v 18:11  • Odpověz
holky, ale co se mi nelíbí na těchle stránkách, že jsou tady reklamy s obrázky těhotných a nám čekatelkám to je líto.
3. lis 2010 v 18:14  • Odpověz
ahojky holky tak dneska probehl transfer zavedly nam dve krasny embria :slight_smile:
3. lis 2010 v 19:31  • Odpověz
@janina83 držím pesti, já si dnes byla pro léky, přikládám fotečky do albíčka
3. lis 2010 v 19:44  • Odpověz
@janina83 Super, tak hezky zakousnout a nepustit:slight_smile:
4. lis 2010 v 00:21  • Odpověz
@duschankova Tak to by jsi měla krásný dáreček:slight_smile:
4. lis 2010 v 00:22  • Odpověz
@janina83 .-držím moc palce :wink:
Kdepak máme agiska a ostatní
4. lis 2010 v 07:47  • Odpověz
Tak holky, dnešní den je teda plný nových info u mě- nevím, zda víc pozitivních nebo negativních... Takže nejdřív ráno- na WC špinění Jsem teprve 26.DC a ještě dnes azítra mám brát Proveru, takže mS by ještě být neměla... Takže i přes to, že jsem si Proveru nasadila o pár dní později, cyklus se asi i tak bude držet na těch 25dnech, což teda nevím, zda je vůbec dobře Jestli to není na těhulení málo???
Mívám normálně 35, což je dost, ale 25 mi přijde, že se tam ta sliznice pro mimi nebmůže ni udržet- nebo nevím, já s takhle krátkými cykly nemám vůbec zkušenosti... Nemůže to pak škodit při tom IVF??? Holky, měla jste někdo s dlouhým protokolem takhle krátké cykly? nemůže to být problém???

No takže teď jsem zvědavá, jak a kdy se MS rozjede, neb jsem ji čekala o cca 5 dní později... Pokud by to bylo fakt takhle a přišla už teď, tak by ET vyšel před Vánoci, což by teda moc dobrý nebylo kvůli klidu( návštěvy apod.), který chci dodržet, ale zase by bylo vyřešené to hlídání malé agenturou o Vánocích... No, fakt mě to překvapilo, takže teď fakt jsem zvědavá, co bude a jak to nakonec vyjde Pitomý Vánoce!

No, pak jsem si šla ještě lehnout, v tu chvíli mi přišla sms, ať si zavolám kvůli té cytologii- takže vyklepaná jsem tam volala a holky, hurá! aspoň něco- nezhoršilo se to!!! Ani po hormonech při IVF, takže mám z tohohle velikánskou radost.
No, pak jsem si volala na ty trombofilie a dr. mi řekla, že tam, kde to vyšetřují, byli na nějakém kongresu a že se to pozdrželo a že neví, kdy to bude, ale že mi tam zavolá adá ještě dnes vědět... Já bych to potřebovala než pojedu do toho Caru, kdyby tam něco bylo a vzhledem k tomu, že to vypadá, že ta mS se rozjede už teď, tak už asi příští týden pojhedu do Caru Po tel. mi výsledky říct nemůže, tím, že to ještě nemá aje čt, tak ikdyby jí to poslali zítra, tak než to k ní dojde a nže to ona pošle mně, tak to se prostě nestíhá No, tak to mě teda taky pěkně štve- už jen proto, že jsem za to dala 1500

Takže dnes jsem teda ze všech těch zpráv a zjištění rozpolcená...

4. lis 2010 v 09:47  • Odpověz
@duschankova ahoj chtěla bych se zeptat čeká mě IVF a mám celkem strach pokud máš už nějaké zkušenosti můžeš mě informovat at vím co mě čeká?Lékaři vysvěltí dost,ale jak píšeš o psychice neřeknou.Díka
4. lis 2010 v 10:15  • Odpověz
@janina83 držím palečky :slight_smile:
4. lis 2010 ve 12:34  • Odpověz
po IVF

Ahojek holky,tak to vaše povídání pročítám a vzhledem k tomu,že už k vám ted patřím taky do party :wink: ,tak se musím i přidat . Jsem dnes 7.den po ET-2.IVF-2.embryjka a at si to připouštím či ne,tak samo nervy pracují.POcity mám tak nějak podobné jako vy,každý den bojuji s tím si dělat test ,furt si říkám,že je brzy,ale už je to úmorné to čekání.Ale,proč hlavně píši.Břicho bolí a prsa mám nateklá a bolí mě neskutečně,skoro by chtěla explodovat :confounded: Ale já mívám i dost bolestivou menses,takže to zas tak rozdíl nepoznám.ALe,co je mi divný,že mě bolí vpravo nahoře,pod žebry/to je spíš,jak kdybych měla žlučníkový záchvat :grinning: /,a o tom tu nikdo moc nepíšete,tak nevím,co vy na to??Krásný den a hodně štěstí všem těhu i nám všem-čekatelkám :sunglasses:
4. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz
@koubovka1
@tonytony dik holky snad uz to bude v cajku teda az na ty moje vajecniky a delohu bolavou.predstavte si ze pred transferem mi jeste delaly UTZ a mela jsem plno dalsich vajuch tohle se mi poprve nestalo je to normalni??a strasne me na to zatlacila jsem myslela ze omdlim bolesti :unamused:
4. lis 2010 v 15:29  • Odpověz
4. lis 2010 v 15:30  • Odpověz
@11112 ahoj. Tak my jsme byly na prvním IVF letos v září a výsledek znáš. Jinak příprava na IVF nebyla zas nějak hrozná. Při začátku MS jsem si od 2DC začala stříkat nosní sprej Synarel a od 3DC jsem docházela na aplikaci Fostimonu což je hormonální léčba, tu jsem podstoupila 4x a pak byla kontrola na UTZ jak to vypadá a jestli na léčbu tělo reaguje. Kontrola proběhla v pořádku a vaječníky rostli tak jak měli až se pan doktor Michálek v českobudějovickém Artu divil. Tahle kontrola byla v úterý 7.9 a to jsem Fostimon už neměla, tak mi ho sestra píchla někdy cca v 14hodin, ale jinak jsem musela dodržovat nějaký plánogram. Já jsem měla všechno ráno, protože to je nejlepší. Na středu jsem si ho v CARU koupila a ve čtvrtek jsem Fostimon už neměla, to jsem měla opět kontrolu a poté večer v 22.30 jsem musela do nemocnice, aby mi Pregnyl 5000 píchli, na to musela být buď zdravotní sestra nebo lékař muselo to být 36hodin před pukncí a to mi určili v CARU. Takže v pátek jsem byla už úplně bez léků za to mi bylo zle, že jsem říkala jestli mi bude takhle zle, raději ani děti nechci :slight_smile: No a to už se projevoval hyperstimulační syndrom na který se, ale přišlo až v pondělí 13.září. No a v sobotu jsme šli na punkci OPU. Manžel byl na odběru semene a já jsem se přemístila na pokoj, kde jsem se připravila na sál a leželi jsme. Každá jsme tam byli tak 10-15minut. Pooperační styv nebyl nic moc, bolelo mě hrozně bricho a byla jsem na měko a brečela jsem, chtělo se mi zvracet, ale myslím si, že to bylo všechno tím syndromem, protože jiné hokly na pokoji to neměli. No po 2hodinách holky propustili do domácího ošetřování, ale já jsem zůstala na lůžku, protože jsem dostala injekci do žíly proti zvracení a poté se musí alespoň 30minut ležet. Takže všechno co a jak máme udělat jsem se dozvěděla na lůžku společně s mím manželem a přišli k nám promluvit anesteziolog a embryoložka. Po 24hodinách jsme si měli zavolat jak to s bojovníčkama vypadá a v úterý 14.září byl embryotransfer ET. Všechno vypadalo dobře, sliznice byla silná no, ale ani tak to netačilo k udržení miminek, samozřejmě ty první dny jsem to moc nevnímala, že mám prcky v břiše, ale od 5dne si toho začal velice intenzivně můj manžel vážit. hladil mi břicho a tak :slight_smile: jinak v pondělí před ET jsem byla v CARU s velkými bolestmi břicha a to se zjistil ten hyperstimulační syndrom-střední, tak jsem dostala Albumin 20% 100ml a injekci proti bolesti. Nesměla jsem jíst ve velkých dávkách, abych nezatěžovala žaludek, který by pak tlačil na vaječníky což by způsobovalo veliké bolesti břich, ale i když jsem to dodržovala bolesti se dostavily. Tak jsem šla do CARU zpět a dostala ibjekci Torecanu a pak se mi udělalo mnohem lépe. Takže takhle probíhal náš první pokus o miminko a první IVF. Jinak pro orientaci ti píši, že hormonálních léků je veliká škála a hlavně u všech jiné ceny a jsou to docela dardy. Ceny se pohybují od 120Kč/dávka až 800kč/dávka a já jsem třeba měla v první 3dny 3dávky až 4den jen 2dávky. Takže já jsem dala za léčbu cca 3500Kč i s narkózou, ale jiné holky platili až 12tisíc.Takže masakr, ale co by člověk pro rodinu neudělal, že?! Doufám, že jsem ti podala vyčerpávající informace a budu se těšit na odpověď. Odkud jsi ty a kde léčíte? Ahoj Pavla B.
4. lis 2010 v 17:51  • Odpověz
ahojky holky, tak posílám naší tabulčičku, tak se devčata poopravte.

Abig (29) - čekání na 3IVF - toužebné přání leden 2011
Mišanda (27) - čekání na 3IVF - rok 2010
cibka (30) - čekání na 3 IVF - toužebné přání leden 2011
Tonytony (35) - čekání na 2.IVF v 12/10
Pajinkaa (28) - čekání na ?
Ester (32) -2IVF/4Nativ, 5Nativ OPUcca 25.10
Pampeliška (36) - čekání na KETík - již tento měsíc !

Stimulantky :
Koubovka1 (26) - stimulace na 2.IVF od 6.11.

Těhulky :
Nana.76- TP 9.12 2010 holčička Terezka
cutce (32) - TP 11.02.2011 chlapecek David
Zazy 32 - TP 24.12(bude mezi 2-9,císař),holčička Verunka
Pecička- TP 9.2.2011 chlapeček Vladislávek
4. lis 2010 v 19:25  • Odpověz
Abig (29) - čekání na 3IVF - toužebné přání leden 2011
Mišanda (27) - čekání na 3IVF - rok 2010
cibka (30) - čekání na 3 IVF - toužebné přání leden 2011
Tonytony (35) - čekání na 2.IVF v 12/10
Pajinkaa (28) - čekání na ?
Pampeliška (36) - čekání na KETík - již tento měsíc !

Stimulantky :
Koubovka1 (26) - stimulace na 2.IVF od 6.11.
Ester (32) -2IVF/4Nativ, 5Nativ ET 2.11.

Těhulky :
Nana.76- TP 9.12 2010 holčička Terezka
cutce (32) - TP 11.02.2011 chlapecek David
Zazy 32 - TP 24.12(bude mezi 2-9,císař),holčička Verunka
Pecička- TP 9.2.2011 chlapeček Vladislávek

4. lis 2010 v 19:41  • Odpověz
@duschankova Ahojky a děkuji za pěkně vyčerpávající odpověd :slight_smile: .Já se léčím v Olmiku u doktora Machače.Před 5 lety jsem jezdila do Brna,ale když mělo dojít k hormonální stimulaci tak cestou do Brna jsem měla bouračku a tím to skončilo.Dala jsem si pár let pauzu byli tam i jiné věci umřela mě sestra na rakovinu takže psychika špatná a ted do toho chci jít znova.Mám pěknej strach jak píšeš z toho syndromu už jsem o tom četla.Podle všech výsledků co ted mám nemám skoro vůbec žádné vajíčka a taky roky už tlučou na poplach.Dnes mám poslední šanci otěhotnět s Pregnylem,ale vím že je to marný a pak jak řekl Machač počkat na menzes a jít do toho.Ty jsi odkud?Měj se zatím hezky a přeji příjemný víkend
5. lis 2010 v 09:48  • Odpověz
ahoj holky jak se vede ? :slight_smile:
@terynkova ahoj vim presne jak se citis taky jsem cekatelka na // dneska jsem teprve treti den
5. lis 2010 v 11:37  • Odpověz
holky kde ste kdo? :confused: :confused:
5. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz
@11112 doktor Machač je pry super kamaradka k němu chodila a vyšlo jim to na poprve :slight_smile:
5. lis 2010 ve 14:55  • Odpověz
@janina83 Nějak se to vleče, viď? Teď bude ale víkend, ten uteče líp a za pár dní jdeš na to:slight_smile: Moc držím palce! Budeme vyhlížet s Tebou ty krásný //:slight_smile:
5. lis 2010 v 19:27  • Odpověz
@11112 Já jsem od Českých Budějovic z malinké vesničky Heřmaň. Moc ti budu držet palečky, aby to vyšlo. Já si dneska koupila šicí stroj a tak mě to vzalo, tak doufám, že nebudu tolik myslet na další pokus, nebudu vynervovaná, ale dělám vše proto, aby se to podařilo a my si mohli koupit kočárek pro naše zlatíčko, který se nám moc líbí. Všem krásný večer, holky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. lis 2010 v 19:51  • Odpověz
Ahoj holky, včera a dnes jsem si měřila bazální teplotu. Včera 37,1 a dnes 37stupňů, tak jsem z toho zmatená, že bych mohla být těhotná i když si to doktor nemyslel. Máte zkušenosti s hladinami? Nikde jsem nemohla najít hladiny, které by uváděly jaká teplota a kdy. Akorát takovýhle článek.

Bazální teplota je měřena po 6hodinovém nočním klidu a je ovlivněna produkcí hormonu progesteronu. Ten je produkován žlutým tělískem vzniklým z folikulu po ovulaci a svým působením na centra regulující teplotu v mozku zvyšuje bazální tělesnou teplotu.
Zvýšení bazální teploty o 0,3ºC oproti průměru tří předcházejících dnů se považuje za průkaz ovulace.

Jinak ve středu jsem si byla pro injekci na spuštění menzes. Zatím nic.

Díky všem a krásnou sobotu.
6. lis 2010 v 10:33  • Odpověz
@tonytony ahojky neutika to to je fakt ale kdo si pocka ten se docka :slight_smile: ale sverim se ti mam strach ze to nevyjde :unamused:
6. lis 2010 ve 13:36  • Odpověz
@janina83 Myslím, že strach má každý- já se teda bála trochu i při 1.IVF, ale určitě to teď podruhé bude mnohem horší- ten strach:frowning2:Poprvé to bylo přece jen optimističtější a víc víry, teď po zklamání, bude jen hůř:frowning2:
Moc držím palce, třeba to právě proto nakonec vyjde:slight_smile:
6. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz
@duschankova A měřila jsi až teď nebo i před tím? chtělo by to vědět, jak dlouho- kolik dní ji máš takhle vyšší? Nejsi třeba nemocná nebereš nějaké hormony, co by ji mohly zvyšovat? Pokud by byla teplota takhle vyšší víc jak 18 dní, tak to by těhu být mohlo a mělo... ale víš jak... zkus ještě testík...
6. lis 2010 ve 13:47  • Odpověz
@tonytony modlim se brisko uz neboli teda citim delohu ale jen tlak jinak dobry
6. lis 2010 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.