• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010 / 2011

(Zamčená)
24. února 2011 
@eviku52 mám 2ivf a z druhého jsem v 10tt potratila dvojčata ,ale vůbec úspěch ,že se povedlo něco .. :wink:
12. led 2011 v 17:16  • Odpověz
@lenkacar to víš, že si dám bacha....a také vím, že není nic vyhraného, drkotám zuby strachy :fearful: , vždy po KO jsem 2 dny optimista a zbytek do další kontroly bojím bojím :fearful:
12. led 2011 v 17:29  • Odpověz
@lenkacar moje 2 IVF dopadlo v 7tt stejně jako u tebe a i když to bolelo, byla jsem ráda, že vím, že jsem schopna otěhotnět :sweat_smile: i když je to bolestná zkušenost...o to víc se bojím nyní
12. led 2011 v 17:32  • Odpověz
@antoa tak to jsou krásný zprávičky,tak ať krásně rostete a jste zdraví. :slight_smile:
Jinak ta fotka mě fakt pobavila,jak si ji dokreslila,bude to krasavec :slight_smile: :wink: Moje doktorka nemá UZ kde jí vyjíždí fotky,takže to tiskne normální tiskárnou a to je na prd. Proto se těším na 3d,až budeme mít hezkou fotečku do albíčka...
12. led 2011 v 18:04  • Odpověz
@antoa já jsem taky ráda ,že jsi to dokreslila ,protože je to pro nás pořád ještě mlha na blatech :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: moc mě to pobavilo :grinning:
12. led 2011 v 18:10  • Odpověz
Holky musela jsem to dokreslit, vím, kde co je jen díky popisu dr, jinak by jste řekly, že si dělám pr... a posílám prázdnej uzv :grinning:
No, ale kdyby náš prcek takto vypadal, tak bych se ani nezlobila - celej manžel :zipper_mouth:
12. led 2011 v 18:31  • Odpověz
Zdravím všechny, včera jsem byla u gynekol., chtěla jsem doporučení do CARu, ale doktorka mě překvapila, že je nejlepší před IVF absolvovat laparku, prý aby zjistila, že nemám např. neprůchodné vejcovody, protože je lepší je odstranit a zvýšit tim pravděpodobnost úspěchu IVF, dále myslím, že mluvila o tom, že prohlédnou dělohu a mimo jiné odstraní cystu na levém vaječníku. Nejsem o tom zrovna přesvědčená, na operaci se mi rozhodně nechce, raději bych rovnou do CARu a ať si oni rozhodnou co bude třeba. Nemáte prosím někdo zkušenost?????Děkuju.
12. led 2011 ve 20:25  • Odpověz
@antoa moc ti preji to stesti a doufam doufam, ze budu mit stejne steti jako vy :slight_smile: Tak krasne se ctou radky ve tvem profilu ty datumy :slight_smile: kdy, co a jak :slight_smile:
Je to krasny pocit zit v iluzi, ze tam v brisku neco noveho vznika :slight_smile:
Krasny vecer vsem :slight_smile:
12. led 2011 ve 20:54  • Odpověz
@duschankova to není iluze, ale realita a už tomu začínám i věřit :wink: , uvidíš bude to jak to má být, může to znít jako laciná fráze, ale je to tak, už taky mám něco za sebou.... :wink:
12. led 2011 ve 20:59  • Odpověz
@werinka1 ahojky :slight_smile: taky jsme nemohli otehotnet a nejdriv jsem sla na laparoscopii a tam zjistili srusty na vajecnicich a pak jsme cekali jestli neotehotnim prirozene a az loni to bylo 2roky po laparce jsme sli s doporucenim od ob.gynekologa do CAR. Takze takova je moje zkusenost, ale me jeste pred rokem zjistili snizenou funkci stitne zlazy, ktera byla taky prekazkou a velkou k otehotneni. Po zaleceni 8cca jsme mohli na prvni pokus. Ted mame za sebou druhy, tak snad posledni. Drzim ti palce. Napis kolik je ti let. :slight_smile:
12. led 2011 ve 21:00  • Odpověz
@werinka1 já bych se šla domluvit do caru, tam jsou odborníci a řeknou ti co a jak, nevím, ale myslím, že k ivf nepotřebuješ průchodné vejcovody ne?hodně úspěchu :wink:
Ale rozhodně Tě od laparky neodrazuji, odhalí i jiné věci..
12. led 2011 ve 21:00  • Odpověz
@duschankova já se také léčím se štítnou žlázou - hypofunkce a beru Letrox, ted ho mám lehce navýšen. Také si ředím krev injekcemi úplně od začátku IVF a až do šestinedělí, mám Leydenskou mutaci-sklon k trombozam (ucpe se přívodní cévka vyživující těhu a dochází k úmrtí plodu....atd atd).Mám polycystická ovária.
Ještě k tomu mám hooodně kil navíc....takže také samé plusy k otěhotnění. Doufám, že to nyní bude ok. Takže nevěš hlavu i se štítnou žlázou se dá otěhotnět, když je pod kontrolou. :slight_smile:
12. led 2011 ve 21:05  • Odpověz
Děkuju vám moc za odpovědi. Je mi 29. Sníženou funkci štítný žlázi mam, ale prý nic hroznýho, beru jen půlku 50 což je údajně nejnižší dávka. Kvůli diagnóze mého partnera(na spermiogramu měl málo spermií a navíc na stupnici kvality to bylo C, D už jsou úplně KO), který nemůže mít děti "klasickou cestou" neotěhotníme (zkoušeli jsme víc jak 3 roky). Moje dr. mi chce právě před tim, že mě pošle do CARu udělat tu laparku. Údajně je to lepší, zjistí při ní jak jsem na tom já. Ona mi tvrdí, že když budu mít neprůchodné vejcovody, tak je lepší je odstranit a zvýší se šance, že IVF bude úspěšné. Já se tomu fakt bránim, nechce se mi vůbec na operaci a už vůbec nechci, aby mi cokoliv ostraňovali i přesto, že to podle dr. bude lepší, protože pokud nejsou průchodné vejcovody, tak vlastně dle dr. nemůžu mít děti přirozenou cestou ani já, takže je jedno že je vezmou. Do CARu bych taky raději šla a domluvila se co a jak. Jenže dr. mi tam právě chce poslat až poté, co provede tu laparku. Budu jí muset nějak taktně říct, že na to prostě nepůjdu a jestli bude tak hodná a pošle mě rovnou do CARu. Snad se neurazí. Jinak vám taky držim pěstičky, aby bylo vše ok :slight_smile:
12. led 2011 ve 21:15  • Odpověz
Já mohu přidat zkušenost, kdy moje kolegyně, které byla zcela odstraněna štítná žláza (rakovina) ve 30 přirozeně otěhotněla na téměř první pokus. Pamatuji si, že měla velké obavy. Brala léky, které nahrazovaly produkci štítné žlázy, kterou vlastně neměla. Na druhý pokus otěhotněla taktéž ihned.
12. led 2011 ve 21:18  • Odpověz
@antoa tak mas tech nemoci taky pozehnane, ale kila navic nejsou zadnou prekazkou!!! Ja jsem hubena (185cm / 77kg) a nejde nam to taky. A jak jsi ty pocitovala prvni dny po ET. Napis mi prosim,prosim :slight_smile: co se na tobe menilo a tak.
12. led 2011 ve 21:20  • Odpověz
@werinka1 tak v pripade jakou ty mas gynekolozku, bych ja zacala chodit k jine! A nebo bych zasla do Caru a poprosila o objednani k lekari a pozadala o zacatek lecby bez ohledu na doporuceni ob.gynekologa. Jinak odstraneni vejcovodu v pripade srustu to VUBEC nemeni vliv na uspesnost IVF to vim od sveho gyndouse a to je dobra firma!!! Bacha na zakerne lekare!!! :slight_smile:
12. led 2011 ve 21:26  • Odpověz
@werinka1 jak píší holky,vybodla bych se na nějaké doporučení a zavolala do CARu sama a já bych asi počkala s laparkou až co mi řeknou tam,aby ti nevzali něco co by se ti mohlo hodit... Vždyť za konzultaci s dalším doktorem nic nedáš...
12. led 2011 ve 21:43  • Odpověz
Díky moc! Už jsem o tom přemýšlela, ale mam strach, že mě v CARu bez doporuč. od gynekol. nebudou chtít vzít :frowning2: Ale určitě to zkusím.
12. led 2011 ve 22:04  • Odpověz
@werinka1 nepotřebuješ doporučení od lékaře
13. led 2011 v 08:17  • Odpověz
@werinka1 mě dala doktorka jen lístek na spermio. a to jen aby jsme to nemuseli platit. Od dr. nic nepotřebuješ,všechno jim tam řekneš... Prostě si najdi CAR který by ti vyhovovala,najdi si číslo a zavolej tam... Takhle seš z toho akorát vynervovaná. A pokud by měla gynekoložka nějaký řeči,tak bych ji okamžitě změnila! :angry: Máš svých starostí dost,tak nepotřebuješ aby do tebe ještě někdo ryl kvůli tomu,že ses je rozhodla řešit...
13. led 2011 v 08:58  • Odpověz
@werinka1 i to spermio tam manželovi udělaj taky ..
13. led 2011 v 11:06  • Odpověz
@duschankova no jaké jsem měla potíže či příznaky? žádné, myslím, že cokoliv se Ti děje je jen v tvé hlavě, tak vypusť a ono to bude ok. :wink:
13. led 2011 v 11:28  • Odpověz
@lenkacar já si totiž myslela,že je to hrozně drahý,ale stojí to asi 700(tam kam jsme chodili my),takže v té celkové částce nic...
13. led 2011 v 11:36  • Odpověz
@misi.21 my jsme v car právě neplatili nic :confused:
13. led 2011 v 16:47  • Odpověz
Holky,
díky moc! Po dnešním spermiogramu míříme do CARu. Na genetice nám řekli, že se spermiogram zlepšil (před 2 lety byl o něco horší) a měla by nám pomoct inseminace! Jupí. Teda nechci jásat předčasně, bůhví jak na tom jsem já s ovulací, to všechno prý zjistí v CARu. Teď mi moje gynekol. žádnou laparku už nutit snad nebude a kdyby tak na to prdim a zavolam si tam :slight_smile: Ještě jednou díky, jsme zas o krok dál :slight_smile:
13. led 2011 v 16:56  • Odpověz
@werinka1 tak nezbývá než vám oběma držet pěsti :dizzy_face:
13. led 2011 v 17:01  • Odpověz
Omlouvám se, že se nabourávám do tématu, ale chci se zeptat, od kdy se má zvýšit příjem bílkovin u IVF,kvůli OHSS??zapomněla jsem se na to zetat v CARu a teď nevím, jesti od začátku píchání, nebo až po OPU, kdy OHSS často vzniká.díky za odpověď. :slight_smile:
13. led 2011 v 18:13  • Odpověz
@amadores já třeba vůbec nevím,že se má něco takového dělat,ani mi to dr. v CARu neříkal.... Možná proto jsem slabý měla :unamused:
13. led 2011 v 18:34  • Odpověz
@misi.21 já si to načetla tady, jen jsem za ty týdny, co to u nás nebylo ktuální zapomněla, kdy a jak a v CARu jsem byla tak vyšokovaná ze všech možných injekcí :grinning: ,co mi tam dali, že jsem nevěděla ani jak se jmenuju...
13. led 2011 v 19:01  • Odpověz
@amadores zvýšila bych už v době stimulace :wink: a pít tak kolem 5l
13. led 2011 v 19:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.