• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
Dobré ráno

Ja zatim v pohodě ani není poznat že bych si neco pichala jen jsem tak nepatrně nafoukla ale to nestoji ani za řeč,vypada to jako bych spapala čočku :slight_smile:, jinak zítra mě čeká kontrola tak jsem zvědava jak dopadnu.Zatim jsem na nemusela doplacet za léky tak doufám že to tak zůstane.OPU by podle doc.Crhy mělo byt v pondělí nebo v úterý tak začínám být nervozní..

prdecek na co máme ten Agolutin?Já todle při tech prvních ivf neměla,tam jsem mela jen fostimon a pregnyl a pak utrogestan
11. bře 2011 v 08:36  • Odpověz
autor
@layde no myslím, že ten agolutin je místo toho utrogestanu. Já si ho mám zítra donést na to OPU, tak nevím. Ale agolutin je buď na podporu těhotenství a nebo když nejsi těhotná tak na vyvolání MS.
Nevíš zda si sebou mám brát nějákou noční košilu?nebo něco jiného?
Jak to OPU probíhá? mám docela strach :sweat_smile:
Když partner odevzdá spermijky může odjet? Vezou nás tam naši a tak aby tam nemuseli dvě hodiny sedět v autě, tak by si zajeli do obchodu či tak.
11. bře 2011 v 10:28  • Odpověz
@prdecek ahojky já jsem dostala injekci agolutinu,když mě nepřišla ms do zadku :wink: Držím palce a musíš pak napsat jak to proběhlo.Jedu dnes poprvé na ten ultrazvuk od stimulace tak jsem nervozní.
11. bře 2011 v 10:37  • Odpověz
@prdecek košili si tam brát nemusíš dostaneš takovou erární jen měj u sebe na ucucávání vodu,partner i rodiče se můžou vzdálit na nákupy nebo jet domů až budeš mít po OPU tak jim zavoláš nebo napíšeš aby si pro tebe dojeli.Jinak to opu neboli, dají ti narkózu max na 1/2 hoďky a pak tam ještě tak hoďku ležíš,po probuzeni ti pak řeknou jak si na tom byla a kolik mas vajíček nejpozději se to dozvíš před odjezdem,budete se pak ještě domlouvat s embryoložkou.teda tak to bylo před 3 roky...

@11112 Držím palečky ať máš jen dobré zprávičky
11. bře 2011 v 11:22  • Odpověz
@layde děkuji už se chystám,mám strach,že tam nic nebude,protože doktor taky nebyl moc pozitivní.No uvidíme... :wink:Pa
11. bře 2011 v 11:26  • Odpověz
Ahojky všem.. :wink:
@prdecek vzhledem k tomu že jsem na OPU už dvakrát byla tak ti můžu říct že se vůbec nemusíš bát!
Uspí tě na pár minut a pak se probudíš na pokoji na dospáváku..možná se budeš cítit jako při ms tak se nelekni..trošku bývají křeče malinko ale jen takové jemné..taky můžeš trošku zašpinit..Hodně pij teď i po OPU aby se ti nerozjel OHSS nemáš sice těch folikulů šíleně moc ale málo taky ne a ty vysoké dávky hormonů..
Jo a noční košilku sebou a pezůvky měla bys to mít ale napsané někde na papíře z Caru co sebou..

aha tak koukám že s košilkou je to jak kde já si brala svojí:grinning:
11. bře 2011 v 11:43  • Odpověz
autor
@11112 jj, agolutin mi taky dávali do zadku když jsem tenkrát nedostala MS. Ale je prý i na podporu těhotenství.
Já dostala 5 ampulek. Tak si je asi budu pak píchat i doma.
Neboj určitě folíky pěkně rostou :slight_smile: dej vědět jak dorazíš z kontroly.

@layde takže se dá teprve po odběru těch vajíček domluvit s embryoložkou, jak je chceme oplodnit? Třeba všechny normálně nebo nějáký normálně a nějáký ICSI? To by asi bylo fajn, pač to už budou vědět jak jsou na tom aktuálně ty spermijky ne? My to máme cca 70km, tak by naši a ten můj jeli po obchodech a pak by se pro mě vrátili.
tak si vemu asi aspoň pantofle.

@wrtulka jj piju dost až se sama divím :slight_smile: Uspání se ani tak nebojím, spíš toho aby byly nějáký vajíčka. Břicho už mě tak jako tlačí dneska, to je asi po tom pregnylu. No oni se tam objevily další folíci mám jich zhruba 18, ale některý byly jen kolem 13mm, takže si myslím, že ve skutečnosti jich bude jen tak těch 13 kousků. Nebo to ještě doženou do zítra?

Jinak jsem holky chtěla vidět ty dvě krásný čárky na testíku, tak jsem si jeden ráno počůrala pro podívání :slight_smile: a ten pregnyl udělal fakt moc krásnou druhou čárku :grinning: kéž by pak byla i ve skutečnosti.
11. bře 2011 ve 12:36  • Odpověz
autor
@wrtulka a jak jsi na tom ty? v pondělí už začneš píchat viď? :slight_smile:
11. bře 2011 ve 12:36  • Odpověz
@prdecek no vidíš to pregnylovka :grinning:
jo v pondělí začínám píchat trochu se bojím a doufám že brzo budu na PN v práci je to k prdu
s těma vajíčkama uvidíš většinou ty folíky co mají kolem 18mm tak pak sou v nich zralý vajucha..takže uvidíš..2mm za den nebo tak rostou..
oni ti ale zítra myslím řeknou jen kolik je vajíček ne kolik jich je zralých já jich třeba měla 24 ale zralých 18
11. bře 2011 ve 13:37  • Odpověz
@prdecek jj protože oni pro kontrolu se tě musi zeptat co chceš udělat a navíc ti řeknou jestli je nebo neni to zbytečný a jestli nemáš třeba moc silnou skořápku (obal),tak to bylo u malé,na prvním ivf jsem mela PK a ICSI a nepovedlo se a u druhyho ivf -PK, ICSI 3 vajička a AH a povedlo se tak doufám že se nám to povede i teď
11. bře 2011 ve 13:50  • Odpověz
autor
@wrtulka však neboj, bude to ok. Já si vzala PN hned od začátku stimulace, můžeš taky?

@layde tak to je super, že se to takhle dovím a jde to trochu ovlivnit. Pač kdyby to neřekli a nechali jsme všechny přirozeně a byla tuhá slupka, tak by z toho nemuselo bejt nic. No uvidíme. Zase na druhou stranu nemáme peníze na to abychom mohli nechat všechny vajíčka udělat ICSI.
11. bře 2011 ve 14:10  • Odpověz
@prdecek no tak já při stimulce budu chodit do práce první týden určo pak mi doktor snad dá PN ale nevím mám to minimální stimulaci takže třeba se na mě vybodne.. nevím v centrech kam chodím já se PN jen tak nerozdává na to mám bohužel smůlu :pensive:
11. bře 2011 ve 14:13  • Odpověz
autor
@wrtulka hmm, to je divný. Měli by to mít všude stejný ne?
11. bře 2011 v 16:05  • Odpověz
@prdecek Ahojky tak jsem zpátky nemám moc dobré zprávy mám jen tři folikuly 14cm a pak dva a ty mají jen 6 takže vůbec žádná sláva na to jaký mám dávky hormonů.Doktor stejně věří že se něco povede tvrdil,že má pacientku ta má 60vajíček ani jedno není k použití.tak to aspon zkusím a uvidím.Ve středu jdu na OPU.To jsou nervy :unamused:
11. bře 2011 v 16:10  • Odpověz
@prdecek Já si mám pichat k Menopuru ještě Orgalutran a tak jak ty Pregnyl ve 21.00 před OPU.
11. bře 2011 v 16:13  • Odpověz
autor
@11112 tak třeba ještě dorostou a bude jich víc! :wink:
11. bře 2011 v 16:31  • Odpověz
autor
tak jsem nachystaná, odšperkovaná a ráno du na to, tak na mě myslete :slight_smile:
11. bře 2011 v 19:37  • Odpověz
Holky, prosím, mohla bych se k vám přidat? Podstupuji už druhé IVF, první dopadlo hodně špatně, nezareagovala jsem na hormony, takže nakonec nedošlo ani k transféru :frowning2:
Teď stimuluji od středy, dali mi maximální dávky hormonů, ale i tak se doktor netvářil moc optimisticky. Tak mám strach, jak to dopadne, doufám, že na tuhle stimulku zareaguji lépe než na tu minulou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2011 ve 20:06  • Odpověz
@prdecek Držím pěsti a pak napiš jak jste dopadli :wink:
@kikina9 ahoj to víš že se přidej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a to už jsi byla na kontrole že vědí jak ti folíky rostou? že se doktor moc netvářil? Kolik teda pícháš čeho?
11. bře 2011 ve 20:46  • Odpověz
@wrtulka Nene, na kontrole jsem zatím nebyla, ta mě čeká až v pondělí :slight_smile: Ale připadá mě, že ten doktor je takový pesimista, a soudí jenom podle toho, že jsem posledně na injekce nezareagovala nijak dobře :cry:
Píchám si Gonal 262,5 a k tomu mi přidal ještě Merional 75, prý to jsou megadávky, taky jsem tam nechala už 9000 jenom za léky :confused:
Pokud se nezadaří, tak příště jsem rozhodutá zkusit minimální stimulaci. Ale tajně doufám, tak jako všechny tady, že se to tentokrát povede :wink:
11. bře 2011 ve 21:12  • Odpověz
@prdecek Ahojky tak držím palečky a pak napiš :wink:
12. bře 2011 v 08:14  • Odpověz
@kikina9Ahojky nic si z toho nedělej ted to určitě vyjde.Já jsem na tom asi podobně mám Menopur 4 lahvičky denně je to podle doktora taky mega dávka a včera jsem byla na ultrazvuku a našel tam jen 3 vajíčka.Je pravda oproti tvému doktorovi můj je zase optimista a říká že to prostě vyjde.J8 si to zase nemyslím.Ve středu jdu na OPU tak uvidím,ale mám strach,že taky nedojde ani k transferu.Musela jsem si ted taky dokoupit Menopur takže taky 6000 doplatek.Bohužel mě taky řekl,že podle mýho hormonálního profilu to vypadá,že za tři roky budu v přechodu docela síla.Bral ti FSH jak ho máš vysoké:?Já mám už 18 a to je hodně i když tam má pacientku a ta právě s tak vysokým otěhotněla.Zatím ahoj a drž se. :wink:
12. bře 2011 v 08:21  • Odpověz
@11112 ahoj, mě FSH měřili několikrát, kolísá mi, když mi dělal první odběr před rokem, tak jsem měla taky 18, a tehdy mi řekl, že podle něj nemá klasické IVF smysl, a hned mě chtěl směřovat k darovaným vajíčkům. Byl to hrozný šok, protože v té době jsem měla tříletou cácoru, se kterou jsem otěhotněla zcela přirozeně, a tak mě nenapadlo, že za několik málo roků to už bude problém. Na doktorovi jsem tehdy vyprosila kontrolu hormonálního profilu, a FSH naráz kleslo na 12. Tak jsme zkusili IUI, nevyšlo, ale u nás je problém ještě i v partnerovi, má pomalé spermie :unamused:
Na podzim jsme zkusili IVF, tehdy jsem měla FSH jenom 11, ale stejně to nevyšlo, jak už jsem psala nahoře, špatně jsem zareagovala. Teď to tedy zkusíme ještě jednou, ale když se doktor tváří tak pesimisticky, tak to moc na náladě nepřidá, člověk už má dopředu strach, že všechno podstupuje zbytečně :frowning2:
Neboj, 3 vajíčka sice není moc, ale není to ani málo, kdyby byla všechna kvalitní, tak to stačí. Asi bych si neneachala dělat prodlouženou kultivaci, a kdyby to bylo možné, riskla bych zavedení všech tří. Kamarádka to taky tak udělala, i když běžně zavádí jenom dvě, ale protože byly všechny embrijka horší kvality, tak jí nakonec zavedly tři, nedávali ji moc naděje, a teď má tříletého rošťáka. Tak držím palce, ať ti to vyjde :wink:
12. bře 2011 v 10:31  • Odpověz
autor
ahoj holky.uz lezim na dospavacim pokoji.internet mam na mobilu tak pisu. Mam 8 vajicek jestli jsem slysela dobre.jeste se dozvim jak to bude s oplodnim. Bricho boli ale jinak je to ok. Odpoledne napisu vic. Ztim ahoj
12. bře 2011 v 10:32  • Odpověz
@prdecek ahojky
to je super 8 vajíček je krásnej počet!!! řeknou ti dneska ještě něco nebo všechno až zítra\? :wink:
odpočívej :wink: :dizzy_face:
12. bře 2011 v 10:33  • Odpověz
@kikina9 mě taky zaváděli 3 embrijka a ale nic z toho nebylo..a to bylo po dlouhé kulitvaci..
12. bře 2011 v 10:35  • Odpověz
autor
@wtulka jeste se to dovim nez pujdu domu.jaky byl spermiogram a budeme se domlouvat na oplodneni.
12. bře 2011 v 10:38  • Odpověz
@prdecek tak spermio určitě super :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a pak se budete domlouvat jeslti ICIS a kolik?
12. bře 2011 v 10:49  • Odpověz
ahoj holky tak mam po ko a výsledky celkem dobry prý 10 folikulu nejvyšši 18 a nejnišší 10 tak doufám ze to bude dobrý do neděle beru ještě Fostimon po 3 ampuli a večer v neděli v 21 :00 si mam píchnout i pregnyl 1000 a v úterý na OPU ale nepotěšili mě tím že mi řekli že se přítelovy zhoršil spermiogram a o dost tak doufam že ten další odber bude lepší

@prdecek drzim palecky a dnes jsme se i tam potkali,ja byla ta baba :grinning: v bundě jak jsem mluvila se setričkou a ona tě akorad posilala dolu na odběry tak ještě jednou držím palečky
12. bře 2011 v 10:50  • Odpověz
autor
@wrtulka jj,budeme se na to domlouvat ,kolik tim Icsi. Jstli vubec a tak.
@layde ja si to rikala, ze jsme se tam urcite videli. Jen jsem si nebyla jista :slight_smile:
12. bře 2011 v 10:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.