• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
autor
takže jsem teď volala jak se vajuška vyvíjí a z těch 6 byli vhodné pro oplodnění pouze 4 :confused: takže je všechny napíchli tím ICSI a 2 bobáci se oplodnily a mají 4buňky, prý to vypadá dobře. Zítra mám zase volat.
co myslíte??? je 4 buňky po 48hodinách dost? kolik by měli mít zítra???
14. bře 2011 ve 12:14  • Odpověz
@prdecek je to akorát a zítra by měli být 6-8buněčný, ale koukam úmrtnost vajuch je taky příšerná :frowning2:
14. bře 2011 ve 12:42  • Odpověz
autor
@gambrinuska jo :( dvě nebyla vhodná vůbec oplodnit a z těch čtyřech to zvládli dvě.
Zítra se zeptám, zda nebude lepší je ve středu už zavést, pač když jsou jen dvě, tak aby pak bylo co zavádět.
takže 4 buněčky jsou ok? to je fajn :slight_smile: doufám, věřím v to, že to tihle bojovníčci dokážou :slight_smile:
zítra dej určitě vědět jak dopadl testík :slight_smile:
14. bře 2011 ve 12:46  • Odpověz
@prdecek ahojky myslím že embrijka jsou ok :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. bře 2011 ve 12:52  • Odpověz
autor
@wrtulka :dizzy_face: snad budou ok i zítra :slight_smile:
14. bře 2011 ve 12:55  • Odpověz
uvidíš :wink: budu držet pěsti aby jo :wink:
14. bře 2011 ve 12:56  • Odpověz
@prdecek uvidíš budou OK :wink: u nás dělají PK jen pokud máš víc jak 6 min 6bun. embryjkek, nechala bych si je radši zavést
14. bře 2011 ve 13:59  • Odpověz
autor
@gambrinuska jo zítra se na to zeptám, zda by to nebylo lepší je dát už zpátky.

Prodloužená kultivace se počítá od kolikátého dne?
14. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz
@prdecek prodloužená kulitvace je myslím od 3 ho dne.. (pokud 3 den není transfer)
14. bře 2011 ve 14:37  • Odpověz
autor
@wrtulka aha, a myslíš, že když bych zítra řekla, že bych chtěla ve středu už ET, že mi ho udělají? přece jen jsou jen dvě.
Na kom totok záleží? Počítá se i den OPU? pač jestli jo tak dneska jsou tam 3. den a pokud ne, tak tam budou až zítra 3. den.
14. bře 2011 ve 14:46  • Odpověz
@prdecek snažila sem se ti k tomu něco najít:
PRODLOUŽENÁ KULTIVACE EMBRYÍ
Embryotransfer lze provést:

3. den (72 hodin po oplození) - embrya jsou ve stádiu rýhování (7 a více buněk)

5. nebo 6. den (120, 144 hodin po oplození) - embrya jsou ve stádiu blastocysty
14. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz
autor
@wrtulka děkuji, takže buď by musel být transfer zítra nebo až ve čtvrtek, jestli to dobře chápu :confounded: No co nadělám, snad to bobísci vydrží :slight_smile:
14. bře 2011 v 15:11  • Odpověz
autor
@wrtulka houby sem to napsala blbě, pokud je 3. den dneska tak by to v tu středu šlo :D
14. bře 2011 v 15:11  • Odpověz
@prdecek já si myslím že transfer by mohl být i 4 den proč ne?
ale dělá se to takhle nějak.. uvidíš co ti řeknou zítra kdy máš volat?
14. bře 2011 v 15:12  • Odpověz
autor
@wrtulka mám volat zase mezi 12hod a 13hod.
asi se to může dělat kdykoliv, našla jsem teď totok.

Embryotransfer lze provést po 2-5 denní kultivaci. O načasování embryostransferu rozhoduje lékař po poradě s léčeným párem. Po oplození je pár telefonicky informován o počtu a kvalitě vzniklých embryí a je naplánováno datum přenosu. Embryotranasfer se provádí na operačním sálku a partner může být osobně přítomen. Nejčastěji přenášíme 1-3 embrya. Po transferu jsou pacientce podány instrukce o dalším užívání léků, naplánování těhotenského testu a rovněž je informována o možnosti mražení zbylých kvalitních embryí.

a fotečku dělení buněk :slight_smile:
14. bře 2011 v 15:15  • Odpověz
jo no jde to i dřív..
tak se s nima domluv zítra..aby ti na tý misce zbytečně neumřely..u tebe jim bude vždycky nejlíp uvidíš :wink:
14. bře 2011 v 15:17  • Odpověz
autor
@wrtulka ok :slight_smile: a co první píchanec už byl?
14. bře 2011 v 15:20  • Odpověz
@prdecek s pícháním začínám večer..
ještě si k tomu beru poslední prášek Diane (nechápu proč) ale při dlouhém protokolu se taky píchaly injekce na utlumení vlastních hormonů tak to bude asi kvůli tomu a pak ještě budu brát nějaký prášek na A teď si nemůžu vzpomenou..
jo a píchá mi do zadnice manža :slight_smile:víš co 2x jsem píchala do břicha tak aspoň nebudu mít modřiny na břiše kde je to vidět
14. bře 2011 v 15:25  • Odpověz
autor
@wrtulka aha, já píchala ten Decapeptyl to bylo taky na to potlačení hormonů asi
14. bře 2011 v 16:14  • Odpověz
Pěkný večer chci se holky zeptat ve středu jdu na Opu a dnes mám trošku špinění světlou krev,nevíte jestli to vadí?Já zase nemůžu mít nic v klidu :frowning2:
14. bře 2011 v 18:57  • Odpověz
ahoj holky

Včera večer jsem si píchla pregnyl a myslela jsem že mě bude dnes bolet bříško a nic :unamused: tak doufám že to bude ok, tak jsem si odpoledne zajela do porodnice se podívat na neteřinku a je kouzelná a tak malinká uplně jsem se rozplivala tak už se moc těším až budu mít zase svoje .. :slight_smile: Jinak zítra jdu na OPU tak doufám že vajíček bude dost na to aby se mi nějaké chytlo.

@prdecek tak držím moc a moc palečky aby to bobíšci do ET přežili a aby se uchytili

@11112 já s tím to nemám zkušenosti ale ráno bych určo zavolala do caru kde ti mají dělat OPU a zeptala bych se jich jestli to vadí.

@wrtulka držim palečky ať se ti konečně zadaří už by bylo na čase :wink:

@gambrinuska to je dobrá zpráva že nemáš žadné problemi (špinění atd.) To máš naopak hodně velikou šanci že se bobišek /bobíšci uchytili, tak moc taky držím palečky a nic nevdavej .. :slight_smile:
14. bře 2011 ve 22:35  • Odpověz
Ahoj holky, chtěla bych se k vám přidat. Za týden se chystám na nativní cyklus, což bude moje 3. IVF, z prvního mám syna a druhé v lednu se nepovedlo. Chodí některá z vás do Motola?
14. bře 2011 ve 22:40  • Odpověz
@ismet ja chodím v Brně na Obilný trh
14. bře 2011 ve 22:47  • Odpověz
autor
@11112 to nevím, fakt si tam zavolej. Já špinila po OPU.

@layde no chci jim dneska říct, že bych zítra chtěla ET. Doufám, že to bobíci vydrží.
Držím pěsti ať je hodně vajuch :slight_smile:

@gambrinuska tak jaká? co testík? :slight_smile:

@ismet já chodím taky na Obilnej trh v Brně :slight_smile: Vítej mezi náma :slight_smile:
15. bře 2011 v 06:39  • Odpověz
nakonec jsem testík vzdala a počkam si do pátku, manžel mi to rozmluvil :confused:

@prdecek jdeš si dneska pro emryjka, tak v klisu at se pořádně zavrtaj :wink:

@ismet vítej, aspon někomu se to povedlo :wink:
@11112 tak zítra at je co nejvíc kvalitníchg vajíček :wink: , špinění může být vysokou sliznicí, ale radši si zavolej do Caru :confused:
15. bře 2011 v 07:23  • Odpověz
Dobré ránko..
tak hlásím že první injekce úspěšně za mnou 150 Fostminu..píchal to manža do prdelky a holky já to ani necítila..je moc šikovnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vzhledem k tomu že je to naše 3IVF tak už víme co a jak a nebyl vůbec problém :wink:
jinak mě teda břicho bolí docela dost mě to i budilo..jako na ms..snad brzo dorazí aby se mi ulevilo..

@prdecek tobě držím pěsti aby sis mohla dneska jít pro mrňousky :dizzy_face: :dizzy_face:
jo špinění po Opu je víc než normální :wink:
15. bře 2011 v 07:37  • Odpověz
autor
@wrtulka @gambrinuska nevím zda to bude dneska, myslíte, že transfer dělají i odpoledne??? mám tam po 12 hodině volat. Nejpozději ten ET chci zítra.

@wrtulka tak to máš šikovnýho manžu :slight_smile: ten můj přítul by asi omdlel, viděl mě jednou jak si ty injekce připravuju a rychle vycouval, je to takovej hrdina :grinning:
@gambrinuska teda to seš dobrá, já bych to asi už nevydržela :slight_smile:
15. bře 2011 v 07:45  • Odpověz
@prdecek tak to je fakt v každém centru jinak :confused: u nás se volá v 8h ráno a aoni ti pak řeknou :wink: a dělá se to hned po holkách co jdou na OPU takže kolem 10
15. bře 2011 v 07:47  • Odpověz
@prdecek co vím tak v Brně co jsem chodila dřív (Helios) dělali transfery právě jen odpoledne..
tak nevím uvidíš co ti dneska poví :wink:
no on manža se to naučil už při prvním IvF..první asi 3 injekce mi píchala sousedka jak jsme to ještě neuměli..pak sme s ní tenkrát seděli venku a popíjeli ..takže jsme byli takoví ovíněný a ona na manžu jeslti mi to píchne a ten samo že jo:grinning: a pak už z toho nemohl vycouvat..takže první s asistencí píchal on a pak další taky..než jsem se to naučila já..2IVF jsem si píchala sama celý..ale teď od toho zadku to sama nedám tak musí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no je šikovnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@gambrinuska taky myslím že si dobrá asi bych to nevydržela taky :grinning:
já budu testovat (když dojdeme k transferu) asi 10 den po transferu nebo tak nějak..protože to mám narozeniny a jdeme na oslavu tak budu chtít vědět jeslti budu moct pít.. :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
15. bře 2011 v 07:52  • Odpověz
autor
@gambrinuska no uvidíme co mi řeknou :slight_smile: jsem napnutá jak kšandy :confused:

@wrtulka to je fakt šikula teda! :slight_smile:
Já teď volala mému chlapovi do práce, že jsem napnutá, že odpočítávám minuty do 12hodiny a že mám strach, že nebude co dávat zpátky. On mi řekl, že na to nemám vůbec myslet. Bůh ví, co se mu asi honí hlavou. Asi má z toho taky stresy.
15. bře 2011 v 08:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.