• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
autor
Tak jsem doma a jsem nějáká hrozně unavená. Po cestě domů jsme se stavili na oběd. Sestřička, co nám vysvětlovala co a jak říkala, že se po ceste v autě embrya nedají vytřást, že se klidně můžeme stavit na jídlo a že mám dneska odpočívat a pak můžu pomalu normálně fungovat, akorát nezvedat těžký věci, nesportovat, nesexovat, atd.
@wrtulka ze zprávy vím, že jedno bylo 6/1 to je asi to šestibuněčné a pak 9/2. ale to co je za tím lomítkem nevím co znamená.

@layde já už si to nepřečetla, takže jsem se neptala, ale určitě volej až zítra když včera bylo teprve OPU, dneska by ti nic moc neřekli.

Jinak nově příchozím držím pěstičky a vítám je mezi námi :slight_smile:

Holky du ležet, zatím páááá
16. bře 2011 v 15:10  • Odpověz
@radulka1 ahojky, já jsem na tom podobně jako ty, při dnešní kontrole mi našli jen 6 folikulů :unamused: Teď jenom aby v každém bylo pěkné vajíčko, ve středu jdu na OPU :wink: Ale u mě je to úspěch oproti minulé stimulce, kdy jsem měla pouze 2 folíky, z těch 1 vajíčko a to ještě špatné, takže k ET ani nedošlo :frowning2:
A ty stimuluješ pouze Merionalem, a v jakém množství?
16. bře 2011 v 15:52  • Odpověz
@kikina9 jj pouze merional a dnes začnu píchat cetrotid, aby předčasně nepraskly.merionalu mám150 jednotek. primář u kterého jsem byla říkal,že vajíčka stačí, že lepší míň než mít víc, ale kdyby bylo o pár víc nezlobila bych se. na OPU jdeš až ve středu příští týden? a jak velká máš vajíčka? já počítám s pondělkem nebo úterkem, ale neptala jsem se. Na kontrolu jdu ještě v sobotu.
16. bře 2011 v 16:08  •  1 dítě  • Odpověz
@radulka1 Já jsem to napsala špatně, na OPU jdu už v pátek :wink: Původně jsem měla jít až v neděli, ale folikuly nějak rychle narostly, takže jdu o 2 dny dřív. Taky bych brala víc folíků, ale co naděláme :unamused: Pokud budou kvalitní, tak by měly stačit :slight_smile: Jenom nevím, jestli se rozhodnout pro prodlouženou kultivaci. U nás v Centru se dělá skoro každému, ale mě se to zdá skoro zbytečné při tak malém počtu vajíček, aby vůbec zbylo něco na zavedení :confounded:
16. bře 2011 v 16:22  • Odpověz
@prdecek držím palce, aby se mimískům u tebe zalíbilo :slight_smile:
16. bře 2011 v 16:23  • Odpověz
@prdecek to nevadí,já tam zavolám zitra a uvidíme :slight_smile:

@gambrinuska tak co už víš jak na tom jseš? já doufám že to je 100% //
16. bře 2011 v 17:30  • Odpověz
Ahojte holky takto mám za sebou,nakonec z těch už tak malého počtu mám jen jedno.Je to nepříjemný mít tak malou šanci,ale spíš jsem počítala že tam nebude nic takže vlastně můžu být ráda.
16. bře 2011 v 17:38  • Odpověz
@kikina9 Ahojky vidím,že jsem na tom podobně taky mám nakonec jen jedno,ale ještě nevím jaký uvidím zítra :slight_smile:
16. bře 2011 v 17:39  • Odpověz
@11112 ahojky, ty jsi na tom líp než já tehdy, protože jsem měla jenom jedno vajíčko, ale hned řekli, že je špatné, že ho ani nebudou zkoušet oplodňovat :frowning2: Takže já jsem už v den, kdy mi dělali OPU, odcházela bez šance :frowning2:
Ty tu šanci pořád máš, i z jednoho vajíčka může vzniknout velký bojovník :slight_smile: Moc moc ti držím palečky, aby to vyšlo, musíš věřit, že to dobře dopadne :slight_smile:
16. bře 2011 v 18:07  • Odpověz
@kikina9 já asi půjdu do prodloužené kultivace podle toho co mi doporučí. budu jim věřit. ale prý třetí den je zlomový. já si ji asi dám,abych věděla jestli to embryo ustojí, ale to je ještě předčasné. zatím nemám nic :slight_smile:
@11112 drž se , je to tvoje první IVF?
16. bře 2011 v 18:21  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky,
chci vás jen podpořit v boji.. :slight_smile:
Já byla na IVF minulý měsíc, měla jsem jen 3 folíky, z toho 2 vajíčka a jedno pak zbylo na transfer.Bohužel to nedopadlo a vzala jsem si z toho ponaučení na příště, co se týká stimulky i embryologů.Příště na některé věci, např.PK při tomto počtu řeknu jasné ne.
Sama ale vím o spolubojovnici, co měla jen jedno vajíčko a teď je v 10.tt,takže bojujte i s jedním bojovníčkem...držím palce :slight_smile:
16. bře 2011 v 18:56  • Odpověz
autor
@kikina9 děkuji :slight_smile:

@mv děkujeme za povzbuzení :slight_smile: a neboj ono to příště určitě výjde. Je to fakt špatnej pocit, když má člověk třeba jen dvě embryjka jako já, ale mě oba přestáli PK a oba mi je včera dali, tak se modlím, aby se alespoň jeden bobek chytl :slight_smile:

Jinak se holky cítím dobře. Mám sice problém s usnutím, když nemůžu usnout na břiše, ale nakonec jsem usnula a spala od 20:30 do 6:30 hod, takže pohoda. :slight_smile: Včera jsem se hrozně chytla toho, že ty embryjka nemůžu po cestě domů nebo tak vytřepat, takže dneska už budu polehávat jen tak mírně a zítra už zkusím s mamkou i vařit. Ona mi sem přijede pomoct :slight_smile: uvaříme nějákou mňamku a dobrou buchtičku k tomu :slight_smile: Jen škoda, že tu prší, jsem mohla jít odpoledne na procházku. Stejně je to takové divné, pořád mi nedochází, že už mám bobíky u sebe :grinning: Myslela jsem si, že se budu cítit úplně jinak :slight_smile:
17. bře 2011 v 07:35  • Odpověz
autor
holky totok jsem našla na jiné diskuzi :

Dobrý den, ráda bych věděla Váš názor na pracovní neschopnost v průběhu IVF a po něm. Pracuji v kanceláři, bez větších stresů, dojíždím cca 30min.MHD. IVF je z důvodu PCO. Manžel má spermie v normě. Musím zůstávat doma na neschopence?

Odpověď: Vůbec ne, ba spíše naopak - přílišné ležení a klid možná i škodí. Jaký by to mělo mít důvod, ta PN?- normálně ženy těhotní také bez PN , a hlavně studie neprokázaly, že by to bylo k užitku.
17. bře 2011 v 07:58  • Odpověz
@prdecek ahojky, pokud je opravdu práce v klidu a bez stresů, tak je podle mě PN zbytečná, ale....toto je moje 2. IVF, při prvním jsem si PN taky nebrala, jenomže mám šéfa blbce, který mi dělal problémy, kdykoliv jsem v průběhu stimulace potřebovala k lékaři, nikdy jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli mě pustí, nebo ne :unamused: Byly to propustky na půl dne, protože do CRM musíme dojíždět cca 30 km. Takže v průběhu celé léčby jsem měla šílené stresy, když jsem si na odběr vajíček chtěla vzít dovolenou, protože to bylo na celý den, tak si postavil hlavu, že mi ji nedá apod :confounded:
Nakonec, nevím jestli díky stresům, možná by to tak dopadlo i bez nich, jsem měla pouze 1 vajíčko, takže jsem se rozhodla, že až půjdeme do 2. IVF, zůstanu na PN hned od začátku stimulace :wink: Protože jsem nechtěla, aby v práci věděli, co mi je, tak jsem zašla za svou obvodníl lékařkou, a nechala si vystavit PN na jinou diagnozu :slight_smile: Takže teď jsem v pohodě, sice v práci šéf zuří, že jsem zůstala doma na PN, ale neslyším ho :wink:
Doma určitě neležím, to s 4-letým prckem ani nejde :slight_smile: , ale aspoň si stihnu udělat věci, na které normálně nemám čas, udělat jarní úklid v bytě apod :wink:
17. bře 2011 v 09:35  • Odpověz
Ahojk všem..
@kikina9 to máš teda šéfa pěknýho blbce
no myslím že by s tím mým mohli podat ruce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ne tak já byla taky při 1IVF i při 2IVF doma na neschopence..teď tenhel týden stimulace chci zvládnout práci i když už jsem měla cukání skočit si taky k obovoďačce na nechat si napsat PN přesně jak píšeš ty..
ale zkusím se domluvit v neděli s doktorem protože příští týden už budou častější kontroly - bude se schylovat k odběru vajíček..takže budu jezdit do Brna a to je pro mě hoodně z ruky a protože šéf posledně taky kvůli doktorům dělal tlaky..tak nechci být ve stresu..
no ale jinak jsem schopná při PN mýt okna jen nebrat telefony z práce :grinning:
17. bře 2011 v 09:41  • Odpověz
já na PN asi nepůjdu, musí stačit víkend :slight_smile: možná toho budu litovat, ale co má se stát se asi stane. rozhodně se budu šetřit
@layde jak jsi dopadla? už jsi volala?
17. bře 2011 v 09:51  •  1 dítě  • Odpověz
@prdecek Ahoj čtu tady že píšete o PK a pořád přemýšlím co to je?Já mám dnes volat na toho jednoho bobíška jak bojuje kolem 13 hodiny a mám pocit,že to prostě nedám.
17. bře 2011 v 10:09  • Odpověz
@prdecek tak už jsem to zjistila je to prodloužená kultivace,myslím že můj mozek díky hormonům stávkuje :wink:
17. bře 2011 v 10:12  • Odpověz
@radulka1 ahojky ještě ne budu volat kolem 12 - 13 tak uvidime začínám být celkem nervozní jak to dopadlo
17. bře 2011 v 10:18  • Odpověz
autor
@kikina9 já jsem taky od začátku stimulace doma, dělám totiž s mentálně postiženýma lidma v ústavu s 24hod péčí a je tam kupa bacilů a fyzicky i psychicky náročné práce. Tak jsem se tak s vedoucí domluvila. Takže jsem vlastně i teď doma, ale jen tak si lenožím v pelíšku u filmů nebo u počítače, nějáká se nenamáhám, ale když je potřeba něco tak du a udělám to. Takže jsem v pohodě hlavně :slight_smile:

@11112 jo to znám, taky jsem měla nervy jak sviňa, ale věř a ono to bude ok!!!!

@layde držím pěsti!!!!!
17. bře 2011 v 10:38  • Odpověz
autor
@layde tak co????? jsem napnutá za Tebe!
17. bře 2011 ve 12:00  • Odpověz
@prdecek tak se oplodnili všechny 4 hurá :sweat_smile: a teď jen čekat jak se budou vyvijet,pro přehled 3 byly ICSI a 1 bylo normalně
17. bře 2011 ve 13:29  • Odpověz
autor
@layde super tak to moc gratuluji :slight_smile: :dizzy_face: určo to bude ok!!!! budeš nechávat PK nebo si pro ně zítra jdeš?
17. bře 2011 ve 13:31  • Odpověz
@prdecek necháváme PK a navíc budeme mít AH (asistovaný hetching)
17. bře 2011 ve 13:34  • Odpověz
autor
@layde já AH nenechávala
17. bře 2011 ve 13:34  • Odpověz
@prdecek to jsem měla i u druhého IVF a povedla se dcerka,tak jsme s přítelem říkali že to bude i teď, a embrioložka nám to taky doporučila tak jsme šli do toho
17. bře 2011 ve 13:35  • Odpověz
@prdecek u druhého IVF mi zaváděli morolu a blascyst,nám to doporučila pro lepší uhnízdění
17. bře 2011 ve 13:37  • Odpověz
autor
@layde jo tak já měla 6 a 10 buněčný tak to by asi ani nemělo cenu, nám neříkla nic. To kdyby to bylo víc nutný, tak by to doporučili ne?
17. bře 2011 ve 13:40  • Odpověz
autor
@layde kdy si teda pro bobísky jdeš?
17. bře 2011 ve 13:40  • Odpověz
autor
koukám, že až na gambrinusku máme všichni málo vajíček :unamused:
17. bře 2011 ve 13:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.