• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
@radulka1 ano, měla jsem 3 denní kultivaci, 8 buněčné je prý fajn, ale já jsem chtěla 2 stejně dobré, aby ta šance byla větší :sunglasses: No ale jsem moc ráda aspoň za to jedno, třeba se mu u mě zalíbí :slight_smile: S dvojčátky se ale můžu rozloučit :wink:
A ty si máš kdy volat do CARu, jak se podařilo vajíčka oplodnit?
21. bře 2011 v 18:50  • Odpověz
@kikina9 volat budu zítra. uvidíme. :unamused:
21. bře 2011 v 18:55  •  1 dítě  • Odpověz
@kikina9 Měřili mi 2x a jednou jsem měla 15 a podruhý 17 ale v tom období jsem měla cystu,kterou pan dr. nikam nezapsal a podruhé si to už nepamatoval,kontrolu už nikdo neprovedl a už je to přes rok a mezi tim jsem změnila car,nebo mě spíš z jednoho poslaly do druhého s tim že je to taky na darovaný vajíčka. AMH mi nedělali. Já si řikám že pokud jsou na vejcovodech nějaké srůsty tak ty vajíčka nemají kam odcházet,tudíž by se ty vaječníky mohly dostat do nějakého útlumu nebo nemohly normálně fungovat. Při ivf to sice nevadí,ale stane se že i zdravá ženská při ivf nemusí reagovat na každej lék.
21. bře 2011 v 18:55  • Odpověz
Ahoj..
@kikina9 aby ses nedivila že dvojčátka budou :grinning:tady na MK je holčina do jí zaváděli embrijka 3 špatné kvality myslím 3bnuňky, 4 a 6 nebo tak nějak po 3 dnech.. má trojčátka :grinning:
21. bře 2011 v 19:07  • Odpověz
autor
Radulka1- 21.3. OPU z 6 folikulů 3 vajíčka,
Prdeček - 12.3. OPU z 18 folikulů 6 vajíček, 4 vhodná k oplodnění (všechny ICSI), 2 oplodněna,16.3. zavedena dvě embrya (6buněčné a 9buněčné),kontrolní krev 28.3.
21. bře 2011 v 19:25  • Odpověz
autor
tak holky dopište se do tabulečky (viz příspěvek výše) ať jsme trochu v obraze a pořád se neptáme dokola :wink:
21. bře 2011 v 19:26  • Odpověz
Radulka1- 21.3. OPU z 6 folikulů 3 vajíčka,
Prdeček - 12.3. OPU z 18 folikulů 6 vajíček, 4 vhodná k oplodnění (všechny ICSI), 2 oplodněna,16.3. zavedena dvě embrya (6buněčné a 9buněčné),kontrolní krev 28.3.
Petra123-6.3. OPU z 10 folikulů 10 vajíček,všechna oplodněna ICSI,4x...6b zamražené a 9.3... 6b a 8b v bříšku,KO 25.3.
21. bře 2011 v 19:49  • Odpověz
-15.3.2011 OPU z 10 folikulů 4 vajíčka, z toho 3x ICSI a jedno přirozeně vše se oplodnilo +PK + AH,19.3. ...zavedeny 2 embryjka v bříšku( morulka a 9 buněční ) a 2 zamražené ( 8 a 6 buněční ), kontrolní krev 31.3
@Radulka1 - 21.3. OPU z 6 folikulů 3 vajíčka,
@Prdeček - 12.3. OPU z 18 folikulů 6 vajíček, 4 vhodná k oplodnění (všechny ICSI), 2 oplodněna,16.3. zavedena dvě embrya (6buněčné a 9buněčné),kontrolní krev 28.3.
@Petra 123 - 6.3. OPU z 10 folikulů 10 vajíček,všechna oplodněna ICSI,4x...6b zamražené a 9.3... 6b a 8b v bříšku,KO 25.3.
21. bře 2011 ve 20:30  • Odpověz
18.3.2011 OPU ze 6 folikulů 4 vajíčka, 3 vhodná k oplodnění, 2 oplodněná ISCI, 21.3. zavedena 2 embria (8 buněčné a 2 buněčné, které se prý zastavilo ve vývoji, ale bylo mi líto ho vyhodit:slight_smile: ) KO 4.4.2011
layde -15.3.2011 OPU z 10 folikulů 4 vajíčka, z toho 3x ICSI a jedno přirozeně vše se oplodnilo +PK + AH,19.3. ...zavedeny 2 embryjka v bříšku( morulka a 9 buněční ) a 2 zamražené ( 8 a 6 buněční ), kontrolní krev 31.3
@Radulka1 - 21.3. OPU z 6 folikulů 3 vajíčka,
@Prdeček - 12.3. OPU z 18 folikulů 6 vajíček, 4 vhodná k oplodnění (všechny ICSI), 2 oplodněna,16.3. zavedena dvě embrya (6buněčné a 9buněčné),kontrolní krev 28.3.
@Petra 123 - 6.3. OPU z 10 folikulů 10 vajíček,všechna oplodněna ICSI,4x...6b zamražené a 9.3... 6b a 8b v bříšku,KO 25.3.

21. bře 2011 ve 21:17  • Odpověz
@wrtulka Tak to je něco, ty trojčátka musela být super překvápko :grinning: Já bych se dvojčátkům nebránila, ale budu skromná, spokojím se s jedním zdravým mimčem :slight_smile:
21. bře 2011 ve 21:22  • Odpověz
@marca22 Tak se zkus v CARu domluvit, aby tě poslali na tu laparoskopii. Mě taky někdy překvapuje jejich přístup, když najdou jeden problém, tak dál už nehledají, je to divné :frowning2: Mě když zjistili vysoké FSH, tak doktor řekl, že už je mu jasné, kde je problém,že je to tím vysokým FSH(o kterém jsem do té doby vůbec neslyšela), navrhl nám řešení pomocí darovaných vajíček, hned vytáhl ceník, kolik to bude stát, a víc ho nezajímalo. Kdybychom se nezeptali na manželův spermiogram, ani by se nepodíval, jak mu vyšel, že taky není O.K. A navíc se mi zdá, že můj doktor strašně rychle mění názor :angry: Když jsem si nechala FSH přeměřit, tak už vyšlo o hodně lepší, tak přestal o darovaných vajíčkách mluvit, a navrhl inseminaci. Při stimulaci na inseminaci se mi vytvořily 3 folikuly, bohužel možná i kvůli horšímu spermiogramu to nevyšlo.Tehdy řekl, že vidí, že problém není ve mě, ale v manželovi. Jako další postup navrhl IVF, řekl, že jsem na hormony reagovala krásně, takže ve FSH problém nevidí. Za 4 měsíce poté jsme zkusili IVF, na stimulku jsem nezareagovala, tak zase řekl, že další IVF nemá smysl zkoušet, a zase mluvil něco o darovaných vajíčkách. Já jsem ho ale přemluvila, abychom to ještě jednou zkusili, a výsledkem bylo 6 folíků, ze kterých byla 4 vajíčka. Vím, že to není nejlepší výsledek, ale podle mě ani nejhorší. Takže si myslím, že na stimulku zatím reaguji, i když nijak bouřlivě, a pokud to půjde, tak budu zkoušet se svými vajíčky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. bře 2011 ve 21:34  • Odpověz
@kikina9 No tak to jsme na tom podobně,akorát ta moje reakce je horší. Já už se do toho registru nechala zapsat,ale jen z toho důvodu že už mi běží čas,zatim se můžem ještě snažit a kdyby to náhodou vyšlo,tak to pak můžu prej kdykoliv odmítnout. Tak držím palečky :wink:
21. bře 2011 ve 21:42  • Odpověz
@marca22 V našem CARu není registr, na darovaná vajíčka tam není skoro žádná čekací doba, no ale asi to zase zaplatíš :frowning2: Já se s darovanýma nemůžu nějak smířit, ale já mám to štěstí, že už jedno dítko mám, a to úplně nečekaně a přirozeně :slight_smile: Kdybych dcerku neměla, tak do darovaných taky půjdu, život bez dítěte si neumím představit, ale takto nevím :unamused:
Ty to ještě taky nevzdávej, třeba se to povede teď i z toho jednoho vajíčka :slight_smile: , a kdyby ne, tak příště může být reakce lepší, možná by to chtělo jenom jiné léky, a ve vyšší dávce hned od začátku stimulace. Mě posledně dali menší dávku a postupně přidávali, a to přidávání podle mě už moc nepomůže. Tak jsem se s doktorem domluvila, dal mi vysokou dávku hned od začátku stimulace, měla jsem Gonal 262,5 IUI a Merional 75 IUI.
21. bře 2011 ve 22:15  • Odpověz
@kikina9 Jo je to takový zvláštní,když se mi nebude ani trošku podobat,leda že by dárkyně byla stejnej typ :wink:
21. bře 2011 ve 22:35  • Odpověz
autor
Dobré ráno holky,
dala jsem do albumu fotečku toho testu, jak jsem nedávno psala, že jsem zkoušela, jaký že to čárky udělá ten pregnyl :slight_smile: tak jen tak pro zajímavost.
22. bře 2011 v 07:13  • Odpověz
@marca22 včera když jsem byla na OPU tak am se mnou ležela dárkyně, mladá holčina, docela mi i podobná :slight_smile: a měla 25 vajíček z 26 folikulů, v duchu jsem si říkala,že by jich pár mohlo přeskočit ke mě do misky :grinning:
22. bře 2011 v 07:18  •  1 dítě  • Odpověz
@marca22 a nebylo by lepší změnit car? Kde budou k tobě přístupnější a vstřícnější?Já teda chodím v Brně na Obilňák kde je hodně milí a hodný personál na co koliv se zeptáme tak nám odpoví a není skoro žádná čekací lhůta, tam po 2 neúspěšných IUI mi dělaly laparoskopii a když zjistili že mam neprůchodné vejcovody a to jeden odstranili a ten druhy se měl po čase otevřít tak mi doporučili ivf a dělali i automaticky přítelovy vyšetření na spermiogram a byl i na ultrazvuku varlaty.My v roce 2007 jsme zacali v březnu 2x IUI pak laparka a potom 2X ivf v zaří jsem byla těhotná.A hodně moc nás tam podporovali že to vyjde.
22. bře 2011 v 07:51  • Odpověz
autor
@marca22 to je pravda, já tam chodím taky. Mají fakt super přístup a je tam ohromná podpora. Já tam byla vloni na laparoskopii a přístup byl fakt skvělej!!!!!!!!!
22. bře 2011 v 07:57  • Odpověz
autor
@layde jak se cítíš???? mě občas píchne v podbřišku, jinak nic :(
22. bře 2011 v 07:58  • Odpověz
@prdecek no jakž takž,občas mě píchne ( na levém vaječníku ) v podbřišku a bolí mě břicho jako bych měla dostat ms a sebemenší tlak na břicho mi taky moc nedělá dobře ale jinak to jde.
Horší je že mě začal bolet zub co mi zubař čistil před měsícem ale nedočistil protože do dnes mám rýmu tak přemýšlím jak to zpytlíkovat aby se mi na to zase podíval ale moc mít radost ze mě asi nebude :frowning2:
22. bře 2011 v 08:13  • Odpověz
autor
@layde já to s tím zubem měla během stimulace, a den před ET mi ho dodělala, takže pohoda. No lepší je jít k zubaři než trpět bolestí.
22. bře 2011 v 08:15  • Odpověz
@prdecek nejhůř to nese moje malá protože ji teď nechovám a ji to celkem chybí :frowning2: Ona se strašně moc ráda tulí :sweat_smile: tak mi ji je líto chuděrky :cry:
22. bře 2011 v 08:16  • Odpověz
@prdecek to já bych šla ale nesměla bych mít tu zatracenou rýmu,už se mě drží měsíc a už mě to dost vadí
22. bře 2011 v 08:18  • Odpověz
autor
@layde no uvidíš
22. bře 2011 v 08:36  • Odpověz
@layde Když to nedopadne tak pujdem určitě jinam,ale Brno je pro nás Kladeňáky daleko
@prdecek No akorát jsem přišla od obvodního a byl docela překvapenej když jsem mu řekla jak mi v caru řikaj že to nemá význam a ať jdu do darovaných oocytů ve 22 letech :fearful:
@radulka1 ty jo tak tomu říkám dárkyně :wink:
22. bře 2011 v 08:43  • Odpověz
autor
@marca22 a dal ti ten obvoďák tu PN???? No v 22letech není nic ztraceno, mě je 24let a taky ještě neházím flintu do žita :slight_smile:
22. bře 2011 v 09:05  • Odpověz
@prdecek Jj,marodim se zádama. Tak to je jasný,řikám si že mimčo bude na 99,9% otázkou je jen kdy :confused:
22. bře 2011 v 09:11  • Odpověz
autor
@marca22 jako fakt marodíš se zádama? určitě se to povede neboj!
22. bře 2011 v 09:15  • Odpověz
autor
nic du vařit polévku, zatím páááá :slight_smile:
22. bře 2011 v 09:15  • Odpověz
ahoj holky,tak na odber nejdu,mam na jednom vajecniku jen 3 foliky 15,16,18cm a na druhem 2 male a to se neví,jestli v nich neco bude. . .tak mi to dr asi odlozi a udela laparku,aby kouknul do briska. achjo...myslite,ze i z tech foliku co mam,by mohlo neco byt,nejaky to jedno vajo ?
22. bře 2011 v 09:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.