• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
autor
@valuse mě bolí bradavky pouze na dotek, jinak ne.
22. bře 2011 v 11:38  • Odpověz
@moniques To je fakt,já taky ale zase neni dobrý moc se na to spoléhat,já vždycky když čekám nějakej zázrak,tak dostanu akorát čóču,jsem měla při prvnim ivf 7.DC 4 folíky 9mm na každý straně ale utz byl v pátek,tak si mě pozvali na pondělí a řekli mi ať si nepícham tu injekci proti popraskání,tak tam jedu v pondělí a jsem si tak jistá že to bude větší,i s počtem jsem byla spokojená a jejda byly tam jen dva 4mm na každý straně,tak mi to zrušili že prej nereaguju,no šok děsnej a teď ani nevim co čekat :unamused:
22. bře 2011 v 11:38  • Odpověz
autor
@valuse to je jak na mrtvolu???? :grinning:
já jsem doma od začátku stimulace :slight_smile:
@moniques a nevíš kolikátý den se tak zahnizďují?
22. bře 2011 v 11:40  • Odpověz
@marca22 jasny,ja to spatne napsala.... :grinning: jeden folik=jedno vajo...uz blaznim,do 13h nevydrzim... :grinning:
22. bře 2011 v 11:40  • Odpověz
autor
@marca22 hlavně buď v pohodě, stejně to stresem či tak neovlivníš.
22. bře 2011 v 11:41  • Odpověz
@prdecek na zádecha ruce podél těla nebo jako vzdávám se :grinning:
Víš, já o tom vím prd. Zatím jsem na diskuze nechodila, snažila se být racionální. až minulý Et jsem to nevydržela. Nevím, kdy se uhnízďují.
máš změněné chutě? já jdu po masu.. Sladké ani ťuk. přitom normálně jo
řekne nám to někdo, kdy se embrio uhnízduje?
22. bře 2011 v 11:44  • Odpověz
22. bře 2011 v 11:45  • Odpověz
@prdecek snažim se,nehroutim se z toho :wink:
22. bře 2011 v 11:47  • Odpověz
@prdecek No myslím, že už by u tebe mělo být zahnizďování v plným proudu :wink:
22. bře 2011 v 11:49  • Odpověz
@moniques prosím, kdy se potvůrky zahnízďují? jsem 3.den po Et a blastocysta byla 8mi buněčná.
Snad to říkám dobře. když mám otázku, mám to dávat "nově" nebo jak to nazvat. pro všechny?
22. bře 2011 ve 12:00  • Odpověz
@radulka1 Ahojky, buď ráda, že ti je vrátí tak brzo zpět :slight_smile: U tebe jim bude líp :wink: Já jsem to tak taky chtěla, ale odmítli to, mě 2. den kultivace vycházel na neděli a asi se jim do toho nechtělo :unamused: Tak mi je vrátili zpět až 3. den, a to jedno už bylo zastaveno ve vývoji :frowning2: Možná, kdyby mi je vrátili zpátky dřív, tak by mělo šanci :sunglasses: Takže nesmutni a raduj se :slight_smile:
22. bře 2011 ve 12:01  • Odpověz
autor
@valuse :grinning:

@moniques snad ano :slight_smile:
22. bře 2011 ve 12:01  • Odpověz
@kikina9 holky,já si myslím, že je to jedno. Pokud mají předpoklady k tomu, aby se dobře vyvíjeli, tak to zmáknou i v misce, mají tam pro to ty nejlepší podmínky. A kdyby se přestalo vyvíjet v bříšku, tak to pak bolí mnohem víc :frowning2:
22. bře 2011 ve 12:07  • Odpověz
@valuse Nevím to přesně, protože s tím nemám vlastní zkušenost, ale podle diskuzí jiných zkušenějších spolubojovkyní by to mělo být už pár dní po ET.. :slight_smile:
22. bře 2011 ve 12:08  • Odpověz
@valuse já slyšela, že po ERt putuje 2-3 dny po děloze a hledá si místo k uhnízdění, takže 2/3 den pokud najde hezkou peřinku tak se zabydlí :slight_smile:
22. bře 2011 ve 12:16  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj..
trošku sem vstoupím.. :wink: s těma embrijkama je to tak že když máte ty největší po 5ti denní kultivaci tak ty se zahnizďují prakticky ihned po transferu.. a když jsou menší tak bych to viděla..podobně..časově tzn. když byly 3denní tak zhruba za dva tři dny po transferu
22. bře 2011 ve 12:17  • Odpověz
@kikina9 dík ty mě vždycky uklidníš :slight_smile: , asi zítra po transferu taky zůstanu doma na PN
22. bře 2011 ve 12:17  •  1 dítě  • Odpověz
@radulka1 Pokud můžeš, tak na PN zůstaň. Budeš v klidu, odpočineš si....Já jsem při minulé IVF chodila do práce, a ještě teď na to s hrůzou vzpomínám, ale je fakt, že každý nemá šéfa blbce jako já :angry: Teď jsem zůstala doma od začátku stimulky, a nedá se to srovnat, klídek, pohodička :wink: A hlavně teď po ET, kdy už nemusím jezdit na kontroly do CARu, tak se moc těším, až si trošku zalenoším :slight_smile:
22. bře 2011 ve 12:23  • Odpověz
autor
@wrtulka takže prakticky by měli být cca 4.-5. den všechny (který to zvládnou) zahnízděný, že jo

jinak jsem našla na netu totok:
IMPLANTACE, NIDACE
Vývoj těhotenství

Blastocysta, dosud volně uložená v dutině děložní se 6. den těsně přikládá k výstelce dutiny děložní a to pólem, kde je uložen embryoblast.
V místě, kde je blastocysta přiložena k výstelce dělohy, buňky trofoblastu rozkládají buňky děložní sliznice a začnou pronikat do hlubších vrstev slizničního vaziva. Děložní sliznice podporuje činnost trofoblastu v překonávání slizniční bariéry a implantace je výsledkem činnsoti obou složek. V průběhu implantace, která je v podstatě invazivním procesem, se trofoblast, v místě, kde se "zahlodává " do sliznice děložní, rozčleňuje na "syncytiotrofoblast" a "cytotrofoblast".
Na konci 1. týdne vývoje je blastocysta povrchově implantována v děložní sliznici, pouze prstovité výběžky syncytiotrofoblastu zasahují hlouběji do děložní sliznice. Zároveň dojde k významnému kroku při dalším utváření embryoblastu . z embryoblastu, který byl dosud jednotvárným uzlem buněk se odděluje jedna vrstva oploštělých buněk jako "ploténka entodermová". Její oddělení proběhne na té straně embryoblastu, který je obrácen do dutiny blastocysty.
Ploténka entodermová je prvním ze "zárodečných listů" , který se vytvoří v průběhu 1.týdne vývoje.

7 dnů trvá proces začínající oplozením a končící časnou implantací blastocysty.
22. bře 2011 ve 12:25  • Odpověz
@marca22 Ahojky tady se debata teda rozjíží.Já už jsem po punkci a mám i za sebou ET proto to vím :wink: a ted čekám...jak to dopadne jestli je to velkej bojovníček.
22. bře 2011 ve 12:32  • Odpověz
ahojte holky,mužu k vám???? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: .

Já už byla na dvou ivf na podzim,druhý pokus vyšel// ale ve 13týdnu jsme museli dát mimi pryč kvuli VV :frowning2: .takže ed začínám znovu a zítra jdu na punkci,aaaaaaa bojím bojím narkozy,i když už vím,že to nic není :grinning: ,mám jen jeden vaječník a ted jsem šla do minimálky a včera na utz jsem měla 4 folíky a 3 byly 15,16,17mm,tak jsem dostala ještě dvě dávky menopuru a zítra OPU,ale furt se mi zdá,že měli ještě den dva počkat,že ti folíci budou mít něco kolem 19-21mm,,tak snáád je to dost :unamused: ,nebo mají strach z popraskání,nevíím :unamused:
22. bře 2011 ve 12:34  • Odpověz
@11112 Ahoj,tak držím moc palečky :wink:
22. bře 2011 ve 12:34  • Odpověz
holky vy se tu bavíte o zahnizdování,tak já měla transferovaného jednoho 4buněčneho bobíška ,takže bez PK a 7mý den po ET jsem měla krásného dušíka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ,ale na mamaestu 10
22. bře 2011 ve 12:36  • Odpověz
@marca22 Ahoj já mám taky vysoké FSH 18 a měla jsem 4 lahvičky Menopuru a mám z toho jen jedno vajíčko jsem ted po ET.Jinak mě doktor říkal,pokud to ted nevyjde tak udělá opačnej sistém stimulky a dá mě slabé hormony a uvidí jak tělo bude reagovat. :wink:
22. bře 2011 ve 12:36  • Odpověz
@11112 To by ti mohlo zabrat,já jsem na slabý hormony reagovala,konkrétně po clostibelgytu jsem měla 3 folíky,ale bylo to na 1 cyklus jen na zkoušku,pak mě přeložili jinam. A kam chodíš?
22. bře 2011 ve 12:41  • Odpověz
@11112 ahojky, mě doktor říkal to samé, že pokud tělo nereaguje na vysoké dávky hormonů, tak je možné, že zareaguje na malé dávky, tzv. minimální stimulaci :slight_smile: Takže příští pokus, teda pokud se nezadaří, bude minimálka :wink:
Holky, ale proč je to všechno tak drahé, my už máme vypleněné konto, teď jsem za celý IVF cyklus platila 27000,- :confounded:
22. bře 2011 ve 12:44  • Odpověz
@kikina9 já měla 2x ivf a poprvé jsem měla 8folikulu,5 vajíček ale zbyly jen 2 a to ještě ne dobré kvality a podruhé jsem měla jen 2 vajíčka,přitom konské dávky a ted mám minimálku,clostík a par injekci menopuru a mám 3 celkem velké foliky,jestli v nich bude vajíčko,to je jiná věc :unamused: ,ale je to pravda,že s vysokým fsh se líp reaguje na minimálku,já mám fsh 8,5 a stejně nic moc
22. bře 2011 ve 12:48  • Odpověz
A na kolik tě minimálka vyjde? A řekli ti důvod, proč reaguješ špatně na hormony, když máš FSH v normě?
22. bře 2011 ve 13:04  • Odpověz
@marca22 já chodím do Reprofitu v OLomouci a punkci s et dělají v Brně :wink: Jsem 4 den po ET a pořád se pozoruji vím že ted je malá šance,ale říkám si co kdyby :wink:
22. bře 2011 ve 13:08  • Odpověz
O penězích bych mohla vyprávět,měla jsem pěknej šok je to moje první takže mě doktor řekl po Et po vás budou ještě chtít 6000 za hormony protože jsem si musela dokupovat dávky a po et si nás odvedla nějaká účetní do kanclu a ptá se jestli budeme platit kartou nebo přímo a pak prý tak 44 tisíc.Tak jsem na ni koukala s manželem a říkám to je nějakej omyl a tak po pár telefonátech,byla tam teda nová zjistila že opravdu to není naše platba.Tak jsem měla hned takovej šok po et :wink:
22. bře 2011 ve 13:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.