• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
@11112 děkuju sem se nechtěla tak moc chlubit jen sem to tu chtěla zoptimističtit..protože holky to smutnění je k prdu a navíc čím víc jsete v pohodě tím je větší šance že IvF dobře dopadne :wink:
22. únor 2011 v 10:14  • Odpověz
autor
@wrtulka no na to IVF máme 15000,-- a musí to stačit, takže se tam dohodnu jak pojedu pro ty injekce. Kolik je třeba těch ampulí toho Memopuru, nevíš?
Tak to kdyby byli sourozenci tak by to bylo fajn ne? :slight_smile:
22. únor 2011 v 10:52  • Odpověz
@prdecek hele jeslti ti to jde přes pojišťovnu což určitě jde tak nemusíš na léky doplácet ani korunu! Nevím jak je to s Menopurem a jeslti jsou to injekce nebo pera? Ale něco je jako že za 0 že to hradí pojišťovna já takhle 2x stimulovala Merionalem měla sem teda injekce klasický ne pero ale naučili jsem se to s manžou oba píchat a dobrý..
peníze jsme pak "vyhodili" někde jinde..u nás MUSELO být ICSI což je většinou největší položka a taky prodloužená kulivace stála 5 tis.
Tak jen že jeslti nemusíš tak rozhodně za léky neplať..
ono když máte spermio ok a budeš dobře reagoat na hormony tak by vás celé IVF mohlo stát 0!
vše hrazené pojišťovnou...

No sourozenci to by byl úlet :grinning: :grinning: ale paní psycholožka nám to tak úplně nevymlouvala tak uvidíme co život přinese :wink:
22. únor 2011 v 10:57  • Odpověz
@wrtulka na to jsem myslela kdž jsem četla jak to máš dlouho :wink: :wink: zatím pa jdu na obě jsem v práci :wink: :wink:
22. únor 2011 v 11:00  • Odpověz
autor
já byla vloni na dovolené na Korfu, ale kdyby mi to nezaplatila mamka, tak bych jet nemohla. Bylo to super 14dní :slight_smile: poprvé sem letěla letadlem a pak poprvé zpátky na lodi. Bylo to super. Až teda na to že jsem pak byla skoro dva měsíce marod.

Jinak my máme zakrslou králičici, jmenuje se Nessie. Ale teď ji budeme ještě před IVF dávat pryč. Mám na ni totiž asi alergii či tak něco, protože jsem od té doby co ji máme každý druhý měsíc na antibiotikách.

Dneska musím do práce na poradu :( se mi nechce.....
22. únor 2011 v 11:02  • Odpověz
autor
@wrtulka no dostala jsem papír a tam je ceník. My musíme mít prodlouženou kultivaci ta stojí 4000,-- a léky jsme si vybrali tu střední cestu což je 700,-- za deset ampulí toho Menopuru (v tého ceně je i konzultace). No a na tom spermiogramu co byl v květnu/09 měl normální nalez (3,8ml, 189mil/ml, 85% živých, propulzivita 1´20") a pak co mu dělali v říjnu v caru, tak ten byl taky normální.
Když já mám strach, aby se ty vajíčka oplodnili, to kdyby ne, tak by to bylo v řiti všechno, tak jsme dvě chtěli nechat napíchnout tím ICSI.
22. únor 2011 v 11:13  • Odpověz
@prdecek ta prodloužená kulitvace v poho..4000,-
ale fakt nechápu proč ti nedali léky na který nemusíš doplácet? já fakt neplatila za léky ani korunu :pensive: 700 je málo ale vem si že ty jich budeš potřebovat třeba 20 těch ampulí (většinou se píchají dávky 150 (to jsou 2 ampule)
hele jeslti máte ten spermiogram tak dobrej a byla si už 2 krát myslím těhu že? tak na to ICSI kašli jen z vás tahají peníze..podle mě spermie mají dobrý petenciál že oplodní vajíčka..
navíc to že ti do vajíčka jehlou dají tu spermii ještě vůbec neznamená že se to vajíčko oplodní! My měli vždycky na všechny vajíčka ICSI ale třeba z 12 vajíček zralých se nám jich jen 7 oplodnilo navíc při ICSI strácíš výhodu přírodního výběru...
22. únor 2011 v 11:25  • Odpověz
autor
@wrtulka a ten přírodní výběr je jako,. že si ta spermie vybere vajíčko sama? s těma lékama to nechápu teda, ale oni tam žádný zdarma psaný nemají. ještě tam je fostimon a ten stojí 10 ampulí + konzultace 500,--, ale když se podívám na ceník co nám dali před rokem tak tam mají vypsanou stimulaci s konzultací za 300,-- a pak to pero s konzultací 5300,-- tak to možná podražilo nevím. Teď mě to fakt hlodá a asi necháme ty vajíčka oplodnit jen normálně, oni 4000,-- jsou pro nás docela hodně peněz. To se můžu rozhodnout až během stimulace nebo hned?
a podepisuje něco i partner? protože nám řekli,že přítel může přijet až na odběr spermatu. Nebo ho můžeme dokonce dovézt, když to stihneme. Takže vůbec nevím, ale to mi asi řeknou až pojedu pro ty injekce.

Je to tak super, že mi můžeš takhle poradit :slight_smile:
22. únor 2011 v 16:48  • Odpověz
autor
@wrtulka ještě dotaz, nevíš co znamená u spermiogramu ta propulzivita?
22. únor 2011 v 16:49  • Odpověz
autor
@11112 ahojky, tak co? volala jsi do caru ohledně té MS?
22. únor 2011 v 16:57  • Odpověz
@prdecek ahojky volala samozřejmě už tam nebyl mám jeho soukromej mobil,ale ten mám použít až to dostanu,tak jsem mu napsala email a čekám na odpověd.Zítra odpoledne tam je určitě tak to je poslední pokus :wink:Chtěla jsem se zeptat kam chodíš do Caru nějak mě to vypadlo.Píšeš tady o cenách tak mě to zaujalo.Já mám brát 4 lahvičky toho Menopuru a mám to na 10 dní a doplácela jsem 2500. Zbytek ještě nevím zatím mě nenabídli tu metoduICSI ale myslím že na to taky přijde řada manžel má pomalejší spermie :frowning2:
22. únor 2011 v 19:31  • Odpověz
autor
@11112 chodím na Obilný trh v Brně. :slight_smile: tak třeba to ještě dostaneš nebo zkus volat zítra.
22. únor 2011 v 19:47  • Odpověz
Ahojky holky, narazila jsem na vaši diskusi, můžu se přidat? :sweat_smile:
Stimuluju momentálně na svoje druhé IVF, mam krátký protokols antagonisty-gonal +certoide, pokud se to tak píše :wink: a chodim do Natalartu v Plzni
22. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz
Zdravím
@prdecek no jo poradit ti můžu mám toho už za sebou :wink: :pensive:
takže s ICSI je to takhle: Je to dobrá věc. Suprová o tom žádná. Ale pro páry kde je ŠPATNÝ SPERMIOGRAM!!! Tam když dají v misce dohromady vajíčka ke spermiím tak ty spermie i když nemusí překonávat žádnou vzdálenost, žádné překážky tak stejně nejsou schopné do toho vajíčka samy "vlést" a oplodnit ho.. Většinou je to proto že mají horší pohyblivost, nebo je jich strašně málo, nebo mají špatný tvar to je morfologie - třeba mají dva ocásky nebo co já vím a taková spermie kdyby se dostala do vajíčka tak to taky není ok. Pak nastupuje ICSI a díky za něj - vezme se dle embriologa nejhezčí spermie - hodnotí okem jeslti je pohyblivá a vypadá tak jak vypadat má...a tu vpíchne dovnitř do vajíčka.
Ale to že jí tam vpíchne ještě neznamená že začne ten kouzelnej proces a že se vajíčko oplodní...Nikde není žádná statistika že kdybys měla př. 10 vajíček a průměrný spermiogram a nechala bys to misce samo tak že by se oplodnilo třeba 8 vajíček a kdybys je všechny pomocí ICSI napíchala tak se jich oplodní víc nebo míň
Dokonce sem se tu setkala s holčinou co měli dobrej spermiogram vždycky při 1IVF i 2IVF se jim v miskách samovolně oplodnily všechny vajíčka a na poslední pokus je přesvědčili z určitých důvodů na ICSI a ejhle najednou se jim ani všechny neoplodnily.
Takže ono "pro jistotu" nevím...oni to s tebou myslí dobře ale jak jsem psala vzhledem k tomu že je to pro vás hodně peněz a máte spermio ok tak bych radši podporovala ten přírodní výběr místo IcSI. Já vím je tam riziko že se nic neoplodní ale to že vám oplodní 2 vajíčka ICSI tak zrovna můžou vybrat spermie co budou vypadat dobře ale nesednou si s vajíčkem nebo co já vím a zrovna ty se vám nemusí ani oplodnit..
vždycky je to trochu riziko..

23. únor 2011 v 08:26  • Odpověz
autor
@gambrinuska ahojky, určitě se přidej :slight_smile:

@wrtulka ano, už jsme to doma probírali a teď u toho prvního a snad posledního IVF to necháme na přirodě bez toho ICSI :slight_smile: řekli jsme si, že při nejhorším máme další dva pokusy a to by se našetřilo víc peněz a zkusilo se to.
Ono ty spermi odebírají hned ráno, že? takže kdyby byl spermiogram špatnej, tak by nám to ještě před tím odběrem vajíček řekli asi ne? ale věřím tomu, že bude aspoň stejnej jako posledně. Sice už je to rok a půl, ale třeba se to tak rychle nemění, když má pořád stejnej životní styl. Co myslíš?
Když ta pojedu ten druhý nebo tředí den cyklu, tak dělají ultrazvuk i? nebo jen krev?
23. únor 2011 v 08:33  • Odpověz
@prdecek já myslím že spermiogram se vám nezmění když byl dobrý že dobrý bude..
na odběr jde ráno manža jak ty jdeš na odběr vajíček..
ale je fakt že spermio se pozná strašně rychle že je špatný a to by vám ICSI určitě zvládli udělat ještě :wink:
jinak s těma UTZ a krví ti neporadím je to různé centrum od centra některé dělá krev některé krev ne a jen UTZ..některé obojí.. to se musíš zeptat a taky to asi budeš mít napsané na stimulačním protokolu...
23. únor 2011 v 08:50  • Odpověz
@gambrinuska taky zdravím tohle centrum neznám a doufám že IvF dobře dopadne :wink:
@prdecek jo ještě co si se ptala parnter podepisuje až v den kdy ti odebírají vajíčka papír že spermie jsou jeho a něco že s nimi můžou nakládat nebo tak.taky vám budou brát krev a testovat vás na standardní pohlavní nemoce (teda aspoň nám to dělali:grinning:)
s těmi léky já fakt nevím jak to ve vašem centru mají a proč musíš doplácet když by ti nějaký základ měla hradit pojišťovna od toho ten cyklus na pojišťovnu je..
já chodila do soukromého centra kde jsme platili jak mourovatí ale za léky jsem nedala ani korunu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: :pensive:
ono to pero na píchání je sice komfortnější ale na drouhou stranu já zvládla píchat normálníma jehlama ...a moc to nebolí..zadarmo tak proč bys za to musela dávat 5tis ..jakože komfort pero..nevím na to se jestli chceš ještě zeptej jeslti je levnější variata..oni nechápou že pro někoho i 5 tis je hodně :pensive:
23. únor 2011 v 09:18  • Odpověz
autor
@wrtulka ok, no my si určitě peru nevezmeme.
Uvidím, třeba se ty léky doplácí až když už je to přes to co hradí pojišťovna. Nevím, oni by mi prakticky asi měli vše řict až si tam pro ně pojedu.
Krev vím, že mi vezmou, to mi řekli, ale to by řekli i o tom ultrazvuku asi. Stimulační protokol mám zatím prázdný jen s hlavičkou, že mi ho začnou psát až přijedu pro injekce.

Jak to s tebou jinak vypadá? pořád MS?
23. únor 2011 v 09:26  • Odpověz
@prdecek jo jo pořád mám ms. Vlastně jsem v sobotu měla poslední prášek antikoncepce jak mi radil doktor a do dvou dnů se mi měly rozjet měsíčky což teda není pravda pořád mám stejnou intenzitu takže tam dneska budu volat co dál.Myslím že mě bude chtít vidět..
měla sem začít stimulovat po 5.3 ale kdo ví jak to bude..
23. únor 2011 v 09:30  • Odpověz
autor
@wrtulka mě měla MS přijít dneska, ale zatím nic. no, možná jak na to myslím, tak se to oddaluje. Tak třeba když jsi je dobrala tak ti to třeba za pár dní skončí.

Nic du dělat něco po baráku, jsem čtrvtek a pátek v práci, tak tu musím poklidit a něco uvařit.
Já du zítra k zubaři, tak se vůbec netěším :( nemám zubaře ráda, to bych šla radši 100x na gyndu :D
23. únor 2011 v 09:44  • Odpověz
@prdecek Ahojky taj mě přišla odpověd na ten email napsal mě jestli nejsem těhotná :slight_smile: to je přece to první co jsem si dělala test.Tak jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet.Tak zase nic nevím :unamused:
23. únor 2011 v 10:15  • Odpověz
autor
@11112 jééé, no tak mu zkus dneska zavolat nebo znova napsat.
23. únor 2011 v 10:34  • Odpověz
@prdecek to víš že jo je tam dne odpoledne tak budu žhavit fon :slight_smile: a co ty jak válčíš?
23. únor 2011 v 10:59  • Odpověz
@wrtulka Ahojky vidím že stojíš taky na mrtvým bodě.Volala jsi tam? :slight_smile: Já napsala email a odpověd byla jestli nejsem těhotná to mě fakt pobavil,ale co dál zase nenapsal :wink: takže dnes budu volat do Caru.
23. únor 2011 v 11:02  • Odpověz
@11112 já tam zavolám po obědě..
předpokládám že doktor mě bude chtít vidět tak se s ním budu snažit domluvit na sobotu..je to pro nás do Brna docela zajížďka :pensive:
23. únor 2011 v 11:19  • Odpověz
autor
@11112 no já zatím MS taky nedostala :D takže jsme na tom podobně, ale těhotná nejsem, taky jsem zkoušela testík :grinning:
23. únor 2011 v 11:40  • Odpověz
Tak holky konečně jsem s ním mluvila mám si zajít ke svému na injekci a potom už konečně stimulovat.Po injekci to většinou dostanu za 7 dní :slight_smile: :slight_smile:
23. únor 2011 ve 12:35  • Odpověz
Ahojky holky, dík za přivítání :sweat_smile:
@prdecek určitě bych si o tom ICSI promluvila z embryoložkou a nechala to na ní, nám se třeba stalo při prvním IVF, že sice spermio máme v pořádku, ale mam silnější obal vajíčka a spermíci by se tam hůř zavrtali, tak nám to radši doporučila a i AH

@11112 já jsem před prvním IVF taky měla zpožděnou MS, musela jsem si taky pro vyvolávačku opozdilo se mi to celé o 14dní
Jinak já jsem o krapet dál, dnes jsem byla na kontrolním UTZ , v neděli jdu znovu a ut nebo st odběr
Stimuluju gonalem-pero a za celou stimulku jsem dala 2tis, loni puregon 4tis ale od února prý ty hormony na IVF zlevnili, ale jak koukam že každý CAR to má jinak a hlavně mi přijde, že některé na tom vyloženě vydělávaji :confused: :rolling_eyes:
23. únor 2011 ve 20:48  • Odpověz
@gambrinuska Ahojky taky jsi ji měla opožděnou a jak předpokládám nevyšlo to?Myslíš že v tom může hrát roli ta opožděná MS?Díky za odpověd :wink:
24. únor 2011 v 07:37  • Odpověz
@wrtulka ahojky tak jak jsi dopadla?Jak tady pročítám tu diskusi začínám si říkat jestli taky nemám jít doICSI,protože manžel má pomalé spermiie.Zatím mě doktor neinformoval asi čeká co vůbec nastimuluju.Co si myslíte je to lepší když je má pomalejší? :wink:
24. únor 2011 v 08:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.